wiecie coś na ten temat?asystent

witam,przeglądajac niemieckie strony z ogloszeniami natrafiłam na ogłoszenie ze pan 55 lat niepełnosprawny szuka asystentki, napisałam do niego meila i odpisała mi polka która tam jest i podała mi szczegóły-umowa o prace płatnikiem jest socjal,praca 10 dni a pozniej 20 wolne,opiekunki sa 3 ,na reke 1700Euro na papierze okolo 2500 bez potracen,facet ten ma chorobe od urodzenia sztywnienie ciała itp trzeba we wszystkim pomagac ale mnie zastanawia czy to mozliwe zeby tyle dostac z umowa za 10 dni pracy pytałam dlaczego tak jest ze tylko 10 dni a ona ze taki jest system bo to z socjalu niemieckiego czy ktos z Was słyszał o takim czyms? robota dosc ciezka ale za 10 dni dałoby wytrzymac chociaz dla mnie za piekne to jest pozdrawiam

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2015-12-19 09:52:48

maja35
Member

wiecie coś na ten temat?asystent

witam,przeglądajac niemieckie strony z ogloszeniami natrafiłam na ogłoszenie ze pan 55 lat niepełnosprawny szuka asystentki, napisałam do niego meila i odpisała mi polka która tam jest i podała mi szczegóły-umowa o prace płatnikiem jest socjal,praca 10 dni a pozniej 20 wolne,opiekunki sa 3 ,na reke 1700Euro na papierze okolo 2500 bez potracen,facet ten ma chorobe od urodzenia sztywnienie ciała itp trzeba we wszystkim pomagac ale mnie zastanawia czy to mozliwe zeby tyle dostac z umowa za 10 dni pracy pytałam dlaczego tak jest ze tylko 10 dni a ona ze taki jest system bo to z socjalu niemieckiego czy ktos z Was słyszał o takim czyms? robota dosc ciezka ale za 10 dni dałoby wytrzymac   chociaz dla mnie za piekne to jest   pozdrawiam

#2 2015-12-19 12:24:43

barbara.b
Member

Re: wiecie coś na ten temat?asystent

kiedyś rozmawiałam z polką, która miała umowę z polską rodziną w niemczech. dostawała właśnie kupę kasy, chyba 1600 euro na rękę plus ubezpieczenie, podatki, składki emerytalno rentowe i pracowała z kimś na zmianę. za zmianę, czyli za siedzenie w domu też dostawała takie same pieniądze... nie wiem. może niektórzy mają szczęście. ta polka o której mowa nie miała wcześniej doświadczenia, nie znała niemieckiego i szukała informacji odnośnie tego ile urlopu jej się należy, bo ma wrażenie, że rodzina ją oszukuje i kasa, która jej się należy ląduje w kieszeniach rodziny podopiecznego. jak się dowiedziałam ile dostaje i również za okres, gdy nie pracuje nie chciało mi się z nią gadać. w ogóle strasznie głupie rzeczy gadała z tym, że rodzina bierze jej kasę... bo jak ktoś dostaje 1600 euro netto również przez okres, gdy nie pracuje to raczej nie ma na co narzekać i jaką kasę niby rodzina bierze do kieszeni? jeśli czyjąś brała to dziadka a nie jej. ona miała umowę na 1600 netto i to dostawała czy pracowała czy nie... wychodzę z założenia, że głupi ma szczęście i może takie stelle się zdarzają. ale jak ja to mówię ja raczej mam pecha i nie ryzykowała bym wyjazdem w takie miejsce. lekko podejrzane. jak ma się odrobinę wyobraźni, doświadczenia i wiedzy to człowiek ma i pewne wątpliwości.
sama musisz ocenić, czy chcesz spróbować szczęścia i narazić się na jakieś nieprzyjemności. wiarygodnie to nie brzmi. miałam koleżankę co pracowały we dwie przez cały czas bo dziadek był jakiś poparzony strażak, trzeba było przy nim dużo robić i dostawały 1400 netto. ale miały tam zmiany noc- dzień. może i ma gość i 3 opiekunki... jak nie spróbujesz to nigdy się nie dowiesz jaka jest prawda.
moja ostatnia chęć zaspokojenia ciekawości skończyła się zjazdem następnego dnia. i miesięcznym kryzysem...
jak znasz niemiecki powiedz tej polce, że chciała byś porozmawiać z opiekunem prawnym podopiecznego. trochę dziwne. bo jeśli podopieczny ma opiekuna prawnego to raczej opiekun załatwia takie sprawy a nie polka opiekunka... dziwne dziwne dziwne....

#3 2015-12-19 12:32:57

barbara.b
Member

z drugiej strony do odważnych świat należy ;-) ale będąc odważnym trzeba się jednak wykazać odrobiną wyobraźni.
tysiące opiekunek pracują za 1000 euro przez cały miesiąc jak są pacjenci co płacą 1700 za 10 dni? i don't know.
za miesiąc przy brutto wychodzi 7500.
kiedyś jakaś szefowa w kuchni się przesłyszała jak powiedziałam jej, że chcicała bym zarabiać ab thausend euro. ona usłyszała acht thausend euro i mnie wyśmiała i powiedziała, że tyle to lekarz zarabia...
tą sytuację można podsumować dokładnie tymi samymi słowami- tyle to lekarz zarabia a nie opiekunka.

#4 2015-12-19 13:11:27

maja35
Member

jet podany numer do tego faceta w ogłoszeniu sa jego dane imie i nazwisko znalazłam go na fb i wczoraj pisaalm troche i pozniej z ta opiekunka,musze sie wiecej dowiedziec ,on nie ma opiekuna prawnego on głowe ma sprawna i jemu chyba przysluguje asystent za ktorego panstwo płaci ze idzie sie do tego socjalu czy jak to nazwac i on sobie wybiera opiekunke i socjal zawiera umowe te 10 dni chyba dlatego zeby było zgodne z przepisami ,musze poszperac i dowiedziec sie wiecej ,mam jego numer zadzwonie

#5 2015-12-19 13:44:09

maja35
Member

wklejam co znalazlam
W większości państw UE osoby niepełnosprawne same zatrudniają swojego osobistego asystenta. Otrzymują na to pieniądze od państwa i gminy, a niekiedy koszty pokrywane są z ubezpieczenia społecznego osoby niepełnosprawnej. W krajach skandynawskich osoba niepełnosprawna ze znacznym stopniem niepełnosprawności, jeśli wykaże, że jest aktywna, może otrzymać nawet czterech asystentów, którzy będą jej towarzyszyć przez 24 godz. na dobę.

#6 2015-12-19 14:08:52

barbara.b
Member

no to może warto spróbować. ja mam pewne opory, które nie pozwalają mi na zajmowanie się osobą niepełnosprawną. biorę tylko sprawne babcie. mniej lub bardziej jak się okazuje. ale zawsze z informacjami, wiarą i nadzieją, że babcie są jednak sprawne.
jak ktoś ma odwagę i chęci zająć trudnymi przypadkami to i w sumie kasa się należy. ale to chyba i kwalifikacje jakieś trzeba mieć...

Reklama