Ile zarabiacie przez HausEngel?

Drogie panie, niby nieładnie rozmawiać o tym, kto ile zarabia, ale jednak babska ciekawośc najwidoczniej mnie przerosła :) Z tego co tu czytam, to ta agencja działa na innych warunkach niż większość polskich...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

HausEngel - opinie o firmie - niemiecka działalność! - aktualne tematy :

#1 2012-10-11 10:10:30

kira
New member

Ile zarabiacie przez HausEngel?

Drogie panie, niby nieładnie rozmawiać o tym, kto ile zarabia, ale jednak babska ciekawośc najwidoczniej mnie przerosła smile Z tego co tu czytam, to ta agencja działa na innych warunkach niż większość polskich. Pisałyście w innych tematach, że z kwoty jaka się zarabia trzeba oddać część agencji (za pośrednictwo?), a pieniądze ogólnie wypłaca rodzina. Z jakimi zarobkami mozna się więc liczyc współpracując z tą agencją? Nie widzę, żeby ktoś konkretnie o czymś takim tutaj napisał, więc pytam. Myślę, że nie tylko mnie się taka informacja przyda.

#2 2012-10-12 12:04:15

Hausengel GmbH
Member

Re: Ile zarabiacie przez HausEngel?

kira napisał:

Drogie panie, niby nieładnie rozmawiać o tym, kto ile zarabia, ale jednak babska ciekawośc najwidoczniej mnie przerosła smile Z tego co tu czytam, to ta agencja działa na innych warunkach niż większość polskich. Pisałyście w innych tematach, że z kwoty jaka się zarabia trzeba oddać część agencji (za pośrednictwo?), a pieniądze ogólnie wypłaca rodzina. Z jakimi zarobkami mozna się więc liczyc współpracując z tą agencją? Nie widzę, żeby ktoś konkretnie o czymś takim tutaj napisał, więc pytam. Myślę, że nie tylko mnie się taka informacja przyda.

Witam. W duzej czesci znajdzie Pani odpowiedzi na tym forum. Pozwole sobie na ich wklejenie. Reszte odpowiedza panie opiekunki.

Jako franczyzodawca gwarantujemy: wdrazenie w system franczyzy, ciaglosc zlecen, profesjonalne pozyskiwanie klientow dla franczyzobiorcy, legalne zameldowanie osoby i zarejestrowanie dzialalnosci gospodarczej na terenie niemiec, prowadzenie ksiegowosci i rachunkowosci, drukowanie umow, rachunkow, pomoc w negocjacjach ze zleceniodawca czyli rodzina, prowadzenie korespondencji ze wszystkimi urzedami takimi jak, urzad meldunkowy, urzad skarbowy, urzad obcokrajowcow itp , dopilnowanie wszelkich formalnosci zwiazanych z „Freizügigkeitbescheinigung”, poprzez wdrazenie do systemu franczyzowego ; pelna ochrone prawna i tym samym spokoj ktory jest potrzebny, pomoc przy tlumaczeniu, oplacenie wszystkim franczyzobiorczyniom prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego od naglych przypadkow (kazdy nagly wypadek jak zlamanie nogi, reki, bole zeba, nadcisnienie, pobyt w szpitalu jest ubezpieczony) dodatkowo ubezpieczenie od odpowiedzialnosci cywino prawnej (stluczenie wazy u rodziny, spowodowanie jakiego kolwiek wypadku), telefon 24h w razie naglego wypadku, w razie niepowodzenia u jednego ze zleceniodawcow gwarantujemy w trybie natychmiastowym nastepne zlecenie, dowoz przez naszych przedstawicieli do zleceniodawcy i jak trzeba odbior, na miejscu pomoc przy pierwszym fizycznym kontakcie z osoba potrzebujaca opieki, rozliczenie podatkowe na terenie niemiec i dopilnowanie wszelkich innych z tym zwiazanych formalnosci, szkolenie w zakresie franczyzy, wlasnej dzialalnosci gospodarczej, opieki nad osoba starsza poprzez rozne materialy szkoleniowe franczyzodawcy (jak np. wydana ksiazka polsko/niemiecka), szkolenie jezyka niemieckiego, wspolprace pod wprowadzonym juz na rynek i znanym znakiem towarowym „Hausengel”, i wiele wiecej. Koszty w/w pakietu wynosza 570 E miesiecznie. Jestesmy w stanie zaoferowac Panstwu wieksza ilosc mozliwych zlecen na raz. Panie decyduja gdzie, z kim, i za ile wspolpracuja. Kazde przez nasz przedstawione zlecenie ktore podlega negocjacji bezposrednio z rodzina zaczyna sie od 1670 Euro. W zaleznosci od zakresu danego zlecenia mozliwe jest wynegocjowanie ze zleceniodawca, czyli rodzina wiekszej kwoty. (zawsze dodatkowo faktyczne koszty podrozy) W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt, strona internetowa: hausengel.pl,http://www.facebook.com/Hausengel, twitter.com/DieHausengel, lub bezpośrednio w biurze we Wrocławiu na ul.Piłsudskiego 13 (budynek ASCO), tel.71/ 72 37 390 lub w Poznaniu ul.Półwiejska25/5, tel. 48 61 415 13 08. Zapraszamy do wspolpracy!.

#3 2012-10-15 09:47:23

sonia
New member

Dużo informacji w tym opisie, fajnie. Chociaż ja bym chętnie poczytała, co mają do powiedzenia opiekunki na ten temat-Panie, które juz na tej zasadzie pracowały i wiedzą jak wszystko wygląda "od podszewki". Wiadomo, że firma zawsze jak najkorzystniej przedstawia swoją ofertę. Nie twierdzę, że ona taka nie jest, ale byłoby bardzo pomocne uzyskać wiadomości wychodzące z praktyki. Tak więc drogie Panie, jesli któraś z Was ma doświadczenie z ta firma, wypowiedzcie się, proszę. Z tego co pisze tutaj firma Hausengel, zarobki zaczynałyby się od 1100E- kwota bardzo przystępna. Mam jeszcze tylko pytanie do firmy, czy ta kwota jest podana netto, tyle ile realnie może dostać opiekunka na rękę?

#4 2012-10-19 12:05:49

Hausengel GmbH
Member

sonia napisał:

Dużo informacji w tym opisie, fajnie. Chociaż ja bym chętnie poczytała, co mają do powiedzenia opiekunki na ten temat-Panie, które juz na tej zasadzie pracowały i wiedzą jak wszystko wygląda "od podszewki". Wiadomo, że firma zawsze jak najkorzystniej przedstawia swoją ofertę. Nie twierdzę, że ona taka nie jest, ale byłoby bardzo pomocne uzyskać wiadomości wychodzące z praktyki. Tak więc drogie Panie, jesli któraś z Was ma doświadczenie z ta firma, wypowiedzcie się, proszę. Z tego co pisze tutaj firma Hausengel, zarobki zaczynałyby się od 1100E- kwota bardzo przystępna. Mam jeszcze tylko pytanie do firmy, czy ta kwota jest podana netto, tyle ile realnie może dostać opiekunka na rękę?

Witam.

"Kazde przez nasz przedstawione zlecenie ktore podlega negocjacji bezposrednio z rodzina zaczyna sie od 1670 Euro."
"Koszty w/w pakietu wynosza 570 E miesiecznie".

Odpowiadajac na Pani pytanie: Tak. To jest minimum ta kwota, ktora zostaje na koncu "na czysto".

Pozdrawiam
Hausengel Betreuungsdienstleistungen GmbH
Filip Krupinski

#5 2012-10-20 10:45:24

malgos
Member

Pisze pan p. Filipie ,że firma gwarantuje pełną ochronę prawną,To chyba jakiś żart,już ponad miesiąc nie mogę odzyskać pieniędzy od rodziny,gdy dzwonię do biura pytając kiedy to wreszcie nastąpi,to albo nikt nie odbiera(tak jest przeważnie)albo przekierunkowują mnie na filię w Polsce i przez nic nie wiedzące o sprawie pracownice każecie mi czekać do poniedziałku. Pytam tylko:ile ma być tych poniedziałków!? Raz zapytałam czy firma ma jakieś prawne środki by odzyskać pieniądze w takich sytuacjach,pani odpowiedziała "nie". Na szkoleniu,żadnej z nas nie wpadło do głowy by o to zapytać,firma mówi o sobie w samych superlatywach,ja rozumiem,panu za to płacą,żeby o firmie pisać tylko och i ach,ale rzeczywistość niestety bywa brutalna.Zaznaczam że do tej właśnie pracy pojechałam z biegu,czyli dziś telefon jutro wyjazd , pani z biura miała dla mnie przewożnika(zmienniczki już tam nie było),pojechałam ,po trzech dnich ta pani z biura bardzo mi dziękowała za moją kooperatywność,szybkie podjęcie decyzji itp. Dzisiaj ta sama pani nie ma mi nic do powiedzenia po prostu nie odbiera ode mnie telefonów.Nie wiem kiedy odzyskam swoje wynagrodzenie i czy w ogóle je odzyskam.Nie piszę żeby oczerniać firmę,pracuję u Was od okolo 2 lat,do tej pory byłam zadowolona ze współpracy,tylko na Boga mówcie prawde na szkoleniach,uprzedzajcie nas,że w takich jam mój przypadkach nie możecie nic.

#6 2012-10-20 11:36:23

iza46
Member

malgos napisał:

Pisze pan p. Filipie ,że firma gwarantuje pełną ochronę prawną,To chyba jakiś żart,już ponad miesiąc nie mogę odzyskać pieniędzy od rodziny,gdy dzwonię do biura pytając kiedy to wreszcie nastąpi,to albo nikt nie odbiera(tak jest przeważnie)albo przekierunkowują mnie na filię w Polsce i przez nic nie wiedzące o sprawie pracownice każecie mi czekać do poniedziałku. Pytam tylko:ile ma być tych poniedziałków!? Raz zapytałam czy firma ma jakieś prawne środki by odzyskać pieniądze w takich sytuacjach,pani odpowiedziała "nie". Na szkoleniu,żadnej z nas nie wpadło do głowy by o to zapytać,firma mówi o sobie w samych superlatywach,ja rozumiem,panu za to płacą,żeby o firmie pisać tylko och i ach,ale rzeczywistość niestety bywa brutalna.Zaznaczam że do tej właśnie pracy pojechałam z biegu,czyli dziś telefon jutro wyjazd , pani z biura miała dla mnie przewożnika(zmienniczki już tam nie było),pojechałam ,po trzech dnich ta pani z biura bardzo mi dziękowała za moją kooperatywność,szybkie podjęcie decyzji itp. Dzisiaj ta sama pani nie ma mi nic do powiedzenia po prostu nie odbiera ode mnie telefonów.Nie wiem kiedy odzyskam swoje wynagrodzenie i czy w ogóle je odzyskam.Nie piszę żeby oczerniać firmę,pracuję u Was od okolo 2 lat,do tej pory byłam zadowolona ze współpracy,tylko na Boga mówcie prawde na szkoleniach,uprzedzajcie nas,że w takich jam mój przypadkach nie możecie nic.

Wiekszosc firm dostaje zaplate od rodziny "z gory",czyli powinni miec pieniadze zanim przyjechalas!W sumie Krankenkassy placa firmom i te pieniadze powinny byc!Nie rozumiem tego.A pan Filip na wszystkich forach wczoraj wychwalal firme i zachecal do wspolpracy .Tragedia,zenada!

#7 2012-10-20 16:57:31

malgos
Member

Z nami rozlicza się rodzina, większość rodzin zawsze płaciła do ręki ,pierwszy raz od dwóch lat miałam mieć wysłane pieniążki na konto,właśnie ta rodzina nie zgodziła się na płacenie do ręki,ale o tym dowiedziałam się dopiero jak byłam już w pracy. Pani przedstawicielka tej właśnie rodziny nazwijmy ją panią X,która notabene płaci opiekunkom tłumaczy się pierwszy raz opieszałością banku,drugi raz twierdzi,że podałam zły swift,który okazuje się po telefonicznym sprawdzeniu przez Hausengel prawidłowy z tym podanym(przy okazji sprawdzamy zgodność nr konta,też się zgadza),w trzecim przypadku pieniądze są wysłane ale nie wiadomo gdzie są i muszę czekać do poniedziałku,i tak od środy 19 09 2012,kiedy to pieniądze zostały "niby" wysłane, czekam po  jutrze będzie już piąty poniedziałek. Teraz już nikt mnie o niczym nie informuje.W międzyczasie byłam prywatnie w tej miejscowości,pani X poprzez firmę zobowiązała się spotkać ze mną i zapłacić,umówiłam sie z nią w centrum, czekałam , nie przyszła. Nawet nie powiadomiła,że nie przyjdzie.Próbowałam zadzwonić do niej,odrzuciła mój telefon.Z całej tej desperacji,napisałam do niej esemesa ,że przyjadę do miejsca jej pracy z policją,zaraz była reakcja z firmy Hengel,czyli telefon i pytanie dlaczego grożę pani X? Teraz ona za te grożby założy mi sprawę. Czyżby deklaracja przyjazdu z policją w celu wyjaśnienia gdzie są moje ciężko zarobione pieniądze!!!!!????? była dla taj pani grożbą?

#8 2012-10-21 12:40:04

Kamilakoz
Member

malgos napisał:

Z nami rozlicza się rodzina, większość rodzin zawsze płaciła do ręki ,pierwszy raz od dwóch lat miałam mieć wysłane pieniążki na konto,właśnie ta rodzina nie zgodziła się na płacenie do ręki,ale o tym dowiedziałam się dopiero jak byłam już w pracy. Pani przedstawicielka tej właśnie rodziny nazwijmy ją panią X,która notabene płaci opiekunkom tłumaczy się pierwszy raz opieszałością banku,drugi raz twierdzi,że podałam zły swift,który okazuje się po telefonicznym sprawdzeniu przez Hausengel prawidłowy z tym podanym(przy okazji sprawdzamy zgodność nr konta,też się zgadza),w trzecim przypadku pieniądze są wysłane ale nie wiadomo gdzie są i muszę czekać do poniedziałku,i tak od środy 19 09 2012,kiedy to pieniądze zostały "niby" wysłane, czekam po  jutrze będzie już piąty poniedziałek. Teraz już nikt mnie o niczym nie informuje.W międzyczasie byłam prywatnie w tej miejscowości,pani X poprzez firmę zobowiązała się spotkać ze mną i zapłacić,umówiłam sie z nią w centrum, czekałam , nie przyszła. Nawet nie powiadomiła,że nie przyjdzie.Próbowałam zadzwonić do niej,odrzuciła mój telefon.Z całej tej desperacji,napisałam do niej esemesa ,że przyjadę do miejsca jej pracy z policją,zaraz była reakcja z firmy Hengel,czyli telefon i pytanie dlaczego grożę pani X? Teraz ona za te grożby założy mi sprawę. Czyżby deklaracja przyjazdu z policją w celu wyjaśnienia gdzie są moje ciężko zarobione pieniądze!!!!!????? była dla taj pani grożbą?

Jezus Maria. Ja nie wiem jak oni moga tak postepowac a potem jeszcze grozic. Koniec swiata.

#9 2012-10-21 12:48:42

simona1961
Member

A ja się pytam, gdzie jest w tym momencie HAUSENGEL, który to zawsze tak czujnie odpowiada na wszelkie pytania dotyczace firmy, choć najczęściej nie do niej kierowane? Gdzie Pan jest Panie Filipie i dlaczego nie wyjasni Pan dziewczynie, oraz nam dlaczego nie dostała pieniędzy za swoją pracę? Czeka już 5 poniedziałków, a więc dobrze ponad miesiąc, czy to jest w porządku? Dlaczego koordynatorka unika z nią kontaktu? Wzieliście swoje 570 euro co miesiąc za pośrednictwo, to należałoby wywiązać się z obowiązków, nie uwaza Pan?

#10 2012-10-21 15:04:00

malgos
Member

Miałam taką małą nadzieję,że pan Filip,jako ten wszystko wiedzący,odpowie mi i poradzi,lub zapewni,że firma jest gotowa mi pomóc. Mam tylko nadzieje ze moj przypadek,da do myslenia innym opiekunkom,nie beda tak latwowierne,zadawajcie pytania,a w razie jakis nawet malych watpliwosci rezygnujcie,sprawdzajcie przed wyjazdem do domu czy pieniadye faktycznie zostaly wam wyslane.Ja zaufalam,nie sprawdzilam.Przykre jest najbardziej to,ze my tyle tu w Polsce poswiecamy,zeby tam zarobic ,zostawiamy mezow,dzieci,wnuczeta,przyjaciol. Moze dlatego ta strata boli jakby bardziej. Jesli cos ruszy w mojej sprawie ,napisze.

#11 2012-10-22 12:47:38

malgos
Member

Dziś już 5 poniedziałek jak czekam na swoje pieniążki,o 11.30 zadzwoniłam do H-engel i o dziwo ,dodzwoniłam się!!!!.Odebrała oczywiście inna koordynatorka,która obiecała,że powiadomi tą odpowiednią (stara śpiewka) ,po krótkiej rozmowie usłyszałam znowu,że przecież nikt mnie nie zmuszał do tej pracy, tak ale też nikt mnie uprzedził,że istnieje ryzyko,że rodzina nie wywiąże się z umowy.Usłyszałam,że oni nie mogą o tym ostrzegać,bo co by to było....Czekam,bo jeszcze mam nikłą nadzieję na lojalność tej firmy.

#12 2012-10-22 13:01:59

malgos
Member

A swoją drogą ciekawi mnie że rodzina ubezpieczona jest od szkód wyrządzonych przez opiekunki,np gdy zepsuje się odkurzacz niejednokrotnie starszy od epoki kamienia łupanego.A co z nami? Z naszymi prawami? Wychodzi na to że mamy jedno prawo; zasuwać i siedzieć cicho.

#13 2012-10-22 15:13:09

jakniew
Member

Co to ma znaczyć stwierdzenie, że nikt Ciebie nie zmuszał do tej pracy? Czy ktokolwiek chcąc pracować uczciwie i otrzymać uczciwie zapłatę ma się to nazywać zmuszaniem się do pracy? Ale ja już się też z takim stwierdzeniem spotkałam i też nie otrzymałam zapłaty za 1 m-c pracy. Nie pozostało mi nic innego, jak oddać sprawę do sądu. Masz umowę z pewnością, więc nie czekaj na kolejne poniedziałki i weź sprawę w swoje ręce.
I jeszcze jedno, zapytaj przy okazji, czy ich ktoś zmuszał , aby do takiej rodziny, unikającej zapłaty Tobie ją polecić?

#14 2012-10-25 12:22:55

Hausengel GmbH
Member

malgos napisał:

Jeszce raz. prosze sie do mnie zglosic na meila podajac imie i nazwisko. Jak ze inaczej moge pomoc? i /lub potwierdzic ze to co Pani pisze faktycznie ma miejsce? spotkalem sie juz wiele razy z nie prawda ktora panuje tutaj na forum...prosze mi udowodnic ze jest inaczej i zglosic sie do mnie na meila z celu zweryfikowania / i lub pomocy.

Pozdrawiam
Hausengel Betreuungsdienstleistungen GmbH
Filip Krupinski
krupinski@hausengel.de

#15 2012-10-25 12:25:59

Hausengel GmbH
Member

iza46 napisał:

malgos napisał:

Wiekszosc firm dostaje zaplate od rodziny "z gory",czyli powinni miec pieniadze zanim przyjechalas!W sumie Krankenkassy placa firmom i te pieniadze powinny byc!Nie rozumiem tego.A pan Filip na wszystkich forach wczoraj wychwalal firme i zachecal do wspolpracy .Tragedia,zenada!

Na wszystkich forach? aha czyli jednym! Co do Pani mysli nt. Krankenkassy itp. Myli Pani rozne pojecia prawne. tragedia jest ze nie potrafi Pani zdefiniowac umowy i tym samym systemu wspolpracy hausengel a wypowiada sie w ten sposob. Szkoda

Pozdrawiam
Hausengel

#16 2012-10-25 12:29:16

Hausengel GmbH
Member

simona1961 napisał:

A ja się pytam, gdzie jest w tym momencie HAUSENGEL, który to zawsze tak czujnie odpowiada na wszelkie pytania dotyczace firmy, choć najczęściej nie do niej kierowane? Gdzie Pan jest Panie Filipie i dlaczego nie wyjasni Pan dziewczynie, oraz nam dlaczego nie dostała pieniędzy za swoją pracę? Czeka już 5 poniedziałków, a więc dobrze ponad miesiąc, czy to jest w porządku? Dlaczego koordynatorka unika z nią kontaktu? Wzieliście swoje 570 euro co miesiąc za pośrednictwo, to należałoby wywiązać się z obowiązków, nie uwaza Pan?

jestem w pracy. Przykro mi ze nie moge byc co minute i odpowiadac na wszystkie pytania. Co do pytania nt. pieniedzy od rodziny. Jak moge pomoc jezeli nie wiem z kim rozmawiam? jezeli dana osoba sie do mnie nie zglosila?
Tak to ja tez na forach moge opowiadac ze jestem starszym panem potrzebujacy opieke...
Prosze Panie o troche logiki. Jestem do uslug w przypadkach normalnych zadawan Pytan, konkretnych z imienia i nazwiska. Po to jest moj meil....

Pozdrawiam
Hausengel
krupinski@hausengel.de

#17 2012-10-25 12:54:34

ruda
Member

Łoł,to strasznie poważna firma musi być,skoro sam szef zajmuje się każdą sprawą!Panie w biurze zamiatają problemy pod dywan tudzież wykładzinę,żeby szefa nie denerwować i uchodzić za kompetentne?Dlatego sprawa naszej koleżanki ciągnie się tak długo?

Jeszcze pytanie do pana Filipa.Posługuje się pan może jakimś edytorem tekstu?Reprezentując poważną(?)firmę wypadałoby korzystać z ww.wynalazku.

#18 2012-10-25 13:37:33

simona1961
Member

Hausengel GmbH napisał:

simona1961 napisał:

jestem w pracy. Przykro mi ze nie moge byc co minute i odpowiadac na wszystkie pytania. Co do pytania nt. pieniedzy od rodziny. Jak moge pomoc jezeli nie wiem z kim rozmawiam? jezeli dana osoba sie do mnie nie zglosila?
Tak to ja tez na forach moge opowiadac ze jestem starszym panem potrzebujacy opieke...
Prosze Panie o troche logiki. Jestem do uslug w przypadkach normalnych zadawan Pytan, konkretnych z imienia i nazwiska. Po to jest moj meil....

Pozdrawiam
Hausengel
krupinski@hausengel.de

Z Pana wypowiedzi wnioskuję, że przypadek naszej koleżanki nie jest odosobniony, albowiem tylko w ten sposób mozna wytłumaczyć, że nie wie Pan o kogo chodzi. Alternatywą tego stanu rzeczy jest  fakt zatrudniania niekompetentnych współpracowników, bądź specjalnego szkolenia ich, jak radzić sobie z oszukanymi, namolnymi opiekunkami. W głowie mi sie nie mieści, że można tak traktować opiekunki, które przynoszą Wam , jako firmie ogromne dochody! Wstyd!

#19 2012-10-25 14:35:29

kamila
Member

ja również też czekałam na wynagrodzenie ponad półtora miesiąca, dostałam je w ratach ale dostałam nikogo nie interesują odsetki ale my-Polacy musielibyśmy zapłacić i to kolosalne, też słyszałam, że mam BYĆ CIERPLIWA

#20 2012-10-26 00:06:44

malgos
Member

Panie Filipie,przecież ja 22.10.2012 wysłałam Panu maila,przedstawiłam się,napisałam o problemie. Pan odpowiedział mi,że koordynatorka porozumiała się z rodziną i że pieniądze zostały mi wysłane w tenże właśnie poniedziałek 22.10.2012 i prosił pan żebym czekała do piątku 26.10, na pieniądze, jeśli nie wpłyną na moje konto mam powiadomić Pana mailem. Jakże może Pan pisać,że nie zna Pan sprawy!!!!!Jeszcze raz nadmieniam,że pojechałam na zlecenie na następny dzień po telefonie,pani koordynatorka miała dla mnie przewożnika, podopieczna była już drugi dzień bez opieki(jaki był powód,może pan sprawdzić osobiście),po kilku dniach dostałam telefonicznie podziękowania od firmy za to że uratowałam dobre jej imię. Do dziś ,dostałam już kilka ofert z Pana firmy,ale po tym co mnie spotkało ,boję się jechać to raz,dwa nie mam za  co.Ja poczekam do jutra,ale przyznam się ,że straciłam już nadzieję na odzyskanie tych pieniędzy , na Waszą (firmy)pomoc też nie licze.

#21 2012-10-26 10:14:42

Kamilakoz
Member

Ale bajzel. Ciekawe co pan Filip odpowie?

#22 2012-10-26 11:48:32

malgos
Member

Ja wiem ,że stroną winną zaistniałej sytuacji nie jest Hausengel, ale to Firma właśnie powinna zadbać o prawną pomoc w takich przypadkach. Przeczytałam jeden z postów P.Filipa gdzie pisze cyt; "Firma HausengelGmbH z Heskem zaprasza do współpracy. Jako franczyznodawca gwarantujemy....: , i tu wymienia pan plusy z podpisania z Wami umowy i dalej cyt,:pełną ochrone prawną i tym samym spokój" Ja tylko chciała bym wiedzieć, co mamy rozumieć przez :pełną ochronę prawną: proponowaną przez firmę Hausengel. Chcę wiedzieć tylko tyle, niech Pan mi to łaskawie wytłumaczy.

#23 2012-10-26 18:50:33

malgos
Member

Odpowiedz p.Filipa na maila z moją informacją,że pieniędzy dalej nie ma na moim koncie, z dnia 26.10.cytuję dosłownie;   " Z tego co usłyszałem to nie kwestia tego że rodzina nie chce wypłacić,tylko tego że ma problemy z odpowiednim przelewem (techniczne) Ostatnia info jest taka że nakazali przelew. Zgłosiliśmy się do niej w Pani imieniu.Rodzina zapewniała że przelewa pieniądze na Pani konto.Pozostaje cierpliwie czekać jeszcze kilka dni,do połowy nast.tygodnia najpóżniej  i pieniądze będą na Pani koncie.Rodzina zapewniała tutaj kilkakrotnie że tak będzie. Jak już powiedziałem nie mamy żadnych przesłanek że ich nie przeleje."              Panie Filipie,ta cała farsa trwa  już ponad miesiąc (21.09.2012), co jakiś czas (raz-dwa razy na tydzień)zmienia się powód,a pieniędzy nie ma na moim koncie.Przez techniczne problemy rozumiem winę banku,więc mając wiedzę przez jaki bank rodzina płaci,zadzwoniłam tam z zapytaniem, dlaczego? Okazało się, że  bank nie ma z tym wspólnego,to wina ,albo złośliwość pani S,która wysyła pieniadze na polecenie rodziny,dlaczego złośliwość ? Pan wie i ja to wiem,że większość opiekunek (a trochę ich było),które były u tej rodziny nie ma nic dobrego do powiedzenia na temat tej pani,mam nadzieję ,że Pan jako przełożony jest informowany o problemach opiekunek w tej rodzinie. Ja mogłabym przytoczyć parę faktów,ale może kiedy indziej. Mam pytanie,czy Pana zdaniem ,w tym przypadku nie należą mi się przeprosiny? Ta pani ,gdy zadzwoniłam z pytaniem ,co jest z moimi pieniędzmi 3 tygodnie temu,powiedziała że nie ma ochoty ze mną rozmawiać.Na esemesa,że przyjadę z policją wyjaśnić tą sprawę ,postraszyła mnie przez firmę hausengel,że za "grożby karalne "pod adresem tej pani,będę miała kłopoty,telefony do firmy(mój nr się wybija)są zawsze zajęte,lub przekierukowane na Wrocław. Ta kobieta za pośrednictwem Hausengel zobowiązała się zemną spotkać i zapłacić mi pieniądze,nie przyszła i nie poinformowała o tym fakcie,twierdziła również ,że podałam zły SWIFT ,i to było nie prawdą. Firma jak to firma, zależy jej tylko na ilości ,nie jakości,wiem o kilku przykładach,prawie 2 lata pracowałam w Hausengel. I to by było na tyle. Czekam dalej na swoje ciężko zarobione pieniądze. Ciekawe na jak długo wystarczy mi tej cierpliwości? Powoli zaczynam wrzeć.

#24 2012-10-27 11:32:37

Kamilakoz
Member

Malgos moze naprawde idź tam z Policja bo oni cie chyba tylko zwodzą.

#25 2012-10-27 15:52:11

malgos
Member

Ale zauważyłyście, ani przepraszam ,ani że przykro, Człowiek ma wrażenie, że to jego wina. Rodzine głaszczą, bronią ,że to niby nie ona winna,wszystko tylko,żeby nie stracić rodzinki,obojętnie nawet najpodlejszej dla opiekunek,a my? Kim my jesteśmy? Możesz nie wiem jak sumiennie wykonywać swoją pracę,to i tak jesteś tylko opiekunką (nawet nie ,pomocą domową), z którą można wszystko! poniżyć ,upokorzyć,nie zapłacić ,i dać do zrozumienia że to my jesteśmy winne, nam się nawet przepraszam nie należy. Jesteśmy tanią siłą roboczą z Polski, na której zarabiają pseudo firmy,nie mające żadnych środków prawnych w takich jak moja, sytuacjach,ale spójrzcie w umowy, jak oni są obwarowani paragrafami,rodziny ubezpieczone są na wypadek gdybyśmy wyrządziły,choćby najmniejszą szkodę,a my przed nieuczciwością swoich pracodawców nie!Jak dojdzie kasa, napisze. Teraz muszę wyruszyć gdzieś do pracy, bo pieniądze,które zarobiłam we wrześniu i miały być na  węgiel ,nie doszły i w domku zimno!

#26 2012-10-27 16:38:20

iza46
Member

malgos napisał:

Ale zauważyłyście, ani przepraszam ,ani że przykro, Człowiek ma wrażenie, że to jego wina. Rodzine głaszczą, bronią ,że to niby nie ona winna,wszystko tylko,żeby nie stracić rodzinki,obojętnie nawet najpodlejszej dla opiekunek,a my? Kim my jesteśmy? Możesz nie wiem jak sumiennie wykonywać swoją pracę,to i tak jesteś tylko opiekunką (nawet nie ,pomocą domową), z którą można wszystko! poniżyć ,upokorzyć,nie zapłacić ,i dać do zrozumienia że to my jesteśmy winne, nam się nawet przepraszam nie należy. Jesteśmy tanią siłą roboczą z Polski, na której zarabiają pseudo firmy,nie mające żadnych środków prawnych w takich jak moja, sytuacjach,ale spójrzcie w umowy, jak oni są obwarowani paragrafami,rodziny ubezpieczone są na wypadek gdybyśmy wyrządziły,choćby najmniejszą szkodę,a my przed nieuczciwością swoich pracodawców nie!Jak dojdzie kasa, napisze. Teraz muszę wyruszyć gdzieś do pracy, bo pieniądze,które zarobiłam we wrześniu i miały być na  węgiel ,nie doszły i w domku zimno!

juz ktorys raz z rzedu pisze,ze nie podjelabym sie pracy przez ZADNA firme,to ciezka praca w nie do przyjecia systemie jaki narzucaja te podle krwiopijcze firemki.Wole poczekac i oglosic sie na stronach ,lub dzwonic i dogadywac sie .Moja znajoma tez tak robi zawsze ma prace za godne pieniadze .Ale jest nielatwo na obecnym rynku ustalac warunki np.czas wolny .Przez to ,ze kilka Polek pracuje w tej samej miejscowosci bez pauzy /2 godz /nawet tego nie maja ,a pracuja przez jakias niemiecko-polska agencje ,to inne "swieze"osoby czy to prywatnie czy na gewerbe sa postrzegane podobnie:zapi....aj babo i cicho siedz!"

#27 2012-10-27 18:06:24

iza46
Member

malgos napisał:

Jak wejsc na Twojego e-meila ?Ja juz dawno zrozumialam ,na kim komu zalezy:),tu chodzi o interes i tylko o to .Ale z takimi firemkami jak Twoja /franczyza/az strach wspolpracowac .

#28 2012-10-27 18:26:13

kasia63
Member

Oj,jak tak sobie czytam jakie macie problemy z odzyskaniem własnych ,ciężko zarobionych pieniędzy to myślę ,że miałm wielkie szczęscie trafic na normalna firme-kasa do łapki na miejscu bez zadnych kombinacji i opoźnien.I wiem ,ze na200% po takich przygodach jak opisujecie szukalabym innej firmy ,takiej ktora nie robi opiekunek na szaro.Natomiast jesli chodzi o wypowiedzi szefa waszej firmy to takiego mydlenia oczu jak ten pan przedstawia to chyba w zadnej innej firmie nie ma!!!!!!!!!!!!!!!Co wy tam jeszcze dziewczyny robicie?Firm jest jak grzybow po deszczu!!!!!Przecież nie dostalyscie dozywocia w H/A........................

#29 2012-10-27 18:51:20

Maytaya
Member

Izka, jedzisz na czarno czy na gewerbe ????
Malgos ja bym nie dala za wygrana !! Podejrzewam ze chodzi o 1 000 € wiec dla przecietnego polaka to kupa kasy .
Firma jak tego nie zalatwi to sa chamy, bo m.in. po to jedzimy legalnie aby kasa byla na pewno ! a tu co ? zonk ... :X

#30 2012-10-27 18:56:17

malgos
Member

Ja już nawet nie muszę się zwalniać, po ujawnieniu swojego problemu tutaj, prawdopodobnie jestem już persona non grata dla firmy. Tak jak pisałam,nie liczy się sumienność,dla firmy liczy się ilość,rodzina jest tym na czym zależy im najbardziej,a" mięso do pracy znajdą zawsze". Oddajemy się w ręce firm,licząc na bezpieczeństwo i okazuje się,że nie mamy żadnego. Ja wiem ,masz rację,firm jest masa,myślałam i wierzyłam,że Hausengel jest tą z uczciwszych, niestety okazało się inaczej. Wiecie,ja jestem już tak zmęczona tym wszystkim,że nie mam ochoty na nic,nic mi się nie chce. Ale dwa trzy dni i wyjadę, bo co robić w tej Polsce?

#31 2012-10-27 22:00:20

Maytaya
Member

Malgos, no rozumiem. +

#32 2012-10-28 09:46:04

iza46
Member

malgos napisał:

Ja wiem ,że stroną winną zaistniałej sytuacji nie jest Hausengel, ale to Firma właśnie powinna zadbać o prawną pomoc w takich przypadkach. Przeczytałam jeden z postów P.Filipa gdzie pisze cyt; "Firma HausengelGmbH z Heskem zaprasza do współpracy. Jako franczyznodawca gwarantujemy....: , i tu wymienia pan plusy z podpisania z Wami umowy i dalej cyt,:pełną ochrone prawną i tym samym spokój" Ja tylko chciała bym wiedzieć, co mamy rozumieć przez :pełną ochronę prawną: proponowaną przez firmę Hausengel. Chcę wiedzieć tylko tyle, niech Pan mi to łaskawie wytłumaczy.

Nie mozna wyslac meila na Twoja poczte:)cos moze jest zablokowane?nie mam pojecia .

#33 2012-10-28 11:34:58

simona1961
Member

Do Malgos

Biorąc pod uwagę fakt, że rodzina nie wypłaciła ci pieniędzy za ten kontrakt, rozumiem, że i Ty nie zapłaciłaś Hausengel tych 570 euro haraczu miesięcznego?, No bo jesli zapłaciłaś, to ja juz nic z tego nie rozumiem!

#34 2012-10-28 11:49:54

malgos
Member

Nie kochana ,firma  he wystawia osobny rachunek rodzinie,i to rodzina płaci firmie,nam pewnie nie ufają. Z pewnego żródła wiem ,że rodzina zapłaciła za mnie.

#35 2012-10-28 15:56:04

Maytaya
Member

Simona, zadna porzadna firma nie pobiera haraczow. Bez przesady. Oplaty przez opiekunki z´przed wyjazdem nie wchodza w gre!!!!!

#36 2012-10-28 16:25:56

jakniew
Member

Maytaya napisał:

Simona, zadna porzadna firma nie pobiera haraczow. Bez przesady. Oplaty przez opiekunki z´przed wyjazdem nie wchodza w gre!!!!!

Tak firmy nie mogą pobierać haraczu za znalezienie pracy, ale to robią z kasowaniem dla siebie pieniędzy które rodzina de facto wpłaca za zatrudnienie opiekunki to ukryty haracz. W prawie niemieckim jest tak, że pośrednik ma prawo pobrać dla siebie od opiekunek dla dzieci 50 euro, a do osób starszych nie więcej niż 100 euro. Nasze firmy pobierają haracz omijając prawo, bo w ustawie o agencjach zatrudnienia jest zapis że nie wolno pobierać pieniędzy za załatwienie pracy, ale nie napisano ile może pobierać od wpłat niemieckich rodzin, kiedy opiekunka zostaje już zatrudniona. Tak więc tutaj panuje wolnoamerykanka.

#37 2012-10-28 17:51:35

malgos
Member

Za cały przepracowany miesiąc przez opiekunkę, hausengel pobiera 570euro,opiekunka bierze na rękę tyle ile ma na umowie,np.ja mam na umowie 1100+570 dla firmy,ale te 570 płaci rodzina. Wiem,że inne firmy naliczają sobie wynagrodzenie w zależności  jaką grupę posiada podopieczny .

#38 2012-10-29 09:34:45

Maytaya
Member

Jakniew, ciekawe informacje . Ale np. HE bierze 570€ - i z tego 570€  oplaca skladki dla opiekunki , ubezpieczenie, podatki, dojazd... .  No ale i tak zostaje mu o wiele wiecej niz 100€.

#39 2012-10-29 11:24:55

iza46
Member

Maytaya napisał:

Jakniew, ciekawe informacje . Ale np. HE bierze 570€ - i z tego 570€  oplaca skladki dla opiekunki , ubezpieczenie, podatki, dojazd... .  No ale i tak zostaje mu o wiele wiecej niz 100€.

Przeciez oni ubezpieczaja grupowo pracownikow ,koszty ok 40 euro.Wszyscy o tym trabia!A podatki?oj ,oni sobie poradza ,zeby nie placic !Oczywiscie nie sa odosobnionym przypadkiem.Dlatego najlepiej samej szukac sztelli ,lub jechac przez sprawdzona firme .Malgos napisala jak firma nie potrafi odzyskac jej wyplaty.

#40 2012-10-29 12:24:29

jakniew
Member

Maytaya napisał:

Ubezpieczenie, podatki? Co najwyżej na te opłaty wydają trochę ponad 100 euro. Wystarczy wklepać ( nie mówię o HE bo nie znam ich procedur i nie chcę ani HE poznać ) w licznik rozliczeń sumę 1500 zł bo najczęściej od tej kwoty są opłacane składki . Już nie ma co się nad firmami rozczulać, oni o swój interes już dobrze dbają i krzywdy sobie nie zrobią.

Za co agencje pośrednictwa pracy nie mogą pobierać opłat:

Agencja pośrednictwa do pracy za granicą pracy od osób, dla których poszukuje zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, nie może pobierać opłat innych niż wyszczególnione powyżej, tj. opłat z tytułu: dojazdu i powrotu osoby skierowanej, wydawania wizy, badań lekarskich i tłumaczenia dokumentów.
Od osób kierowanych do pracy za granicę zabronione jest pobieranie przedpłat, kaucji oraz opłat z tytułu wyszukiwania i wskazania pracodawcy zagranicznego, w szczególności: opłat eksploatacyjnych, wynagrodzenia pracowników, opłat z tytułu wynajmu lokalu, wyjazdów pracowników agencji, rekrutacji, usług pocztowo-telekomunikacyjnych, druków, reklamy i ogłoszeń prasowych.

Za co agencje pośrednictwa pracy mogą pobierać opłaty:

Zgodnie z art. 85 ust. 2 pkt 7 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, ze zmianami, dozwolone jest pobieranie od osób opłat z tytułu faktycznie poniesionych kosztów związanych ze skierowaniem do pracy za granicą, tj. kosztów poniesionych na: dojazd i powrót osoby skierowanej, wydawanie wizy, badania lekarskie i tłumaczenie dokumentów - pod warunkiem wyspecyfikowania tych opłat w umowie zawartej z osoba kierowaną do pracy za granicą.

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Ostatnio edytowany przez jakniew (2012-10-29 12:30:32)

#41 2012-10-29 17:11:35

Maytaya
Member

bardzo ciekawe informacje. no ale firmy musza tez oplacic sekretarki, koordynatorki . ale tak czy siak zarobek maja niezly "!  570 € to i tak nie duzo .  Z tego co wiem firmy biora jeszcze wiecej , ok 2 000 € od dziadka za opiekunke miesiecznie.

#42 2012-10-30 18:33:32

malgos
Member

Dziewczyny,otrzymałam pieniądze! Chcę wam podziękować za rady,podtrzymywanie na duchu,dzięki za to że jesteście.Na prawdę dużo daje takie forumowe wsparcie. Dzięki wielkie dla Izy 46,jesteś wspaniałym człowiekiem.

#43 2012-10-30 18:39:35

malgos
Member

Osobne podziękowania dla Pana Krupińskiego,że zainteresował się moją sprawą.

#44 2012-10-30 18:41:29

simona1961
Member

malgos napisał:

Dziewczyny,otrzymałam pieniądze! Chcę wam podziękować za rady,podtrzymywanie na duchu,dzięki za to że jesteście.Na prawdę dużo daje takie forumowe wsparcie. Dzięki wielkie dla Izy 46,jesteś wspaniałym człowiekiem.

To wspaniała wiadomość, i masz rację, gdyby nie fora opiekunek, na których wymieniamy sie doświadczeniem i swoimi dobrymi lub złymi doświadczeniami z różnymi firmami, mogłoby nie być tak szczęsliwego zakończenia! Fora czytają również panie i panowie z agentur, a zła reklama i opinia nie lezy w ich interesie! Pozdrawiam!

#45 2012-10-30 18:59:32

kamila
Member

malgos napisał:

To wspaniała wiadomość!bardzo si ę cieszę, jak wspominałam wcześniej tez byłam w takiej sytuacji, również w tej firmie .pozdrawiam

#46 2012-10-30 20:05:39

jakniew
Member

simona1961 napisał:

malgos napisał:

To wspaniała wiadomość, i masz rację, gdyby nie fora opiekunek, na których wymieniamy sie doświadczeniem i swoimi dobrymi lub złymi doświadczeniami z różnymi firmami, mogłoby nie być tak szczęsliwego zakończenia! Fora czytają również panie i panowie z agentur, a zła reklama i opinia nie lezy w ich interesie! Pozdrawiam!

O tak simona! Opinie i opisywanie doświadczeń z firmami, tymi które dbają o opiekunki i odwrotnie to świadectwa wystawiane dla nich przez nas. Myślę, że dzięki temu iż małgoś na forum opisała swoją :przygodę: z HE odniosło to skutek dla niej korzystny.

#47 2012-11-02 19:05:29

malgos
Member

Panie Filipie, dzwonię do firmy,nikt nie odbiera,mój nr jest znany p.koordynatorkom. Mam wrażenie że stałam się osobą niewygodną dla firmy, po upublicznieniu mojego problemu na forum. Jeśli nie jestem już zobowiązana z Wami umową,to chciałabym to wiedzieć.

#48 2012-11-02 19:10:44

simona1961
Member

malgos napisał:

Panie Filipie, dzwonię do firmy,nikt nie odbiera,mój nr jest znany p.koordynatorkom. Mam wrażenie że stałam się osobą niewygodną dla firmy, po upublicznieniu mojego problemu na forum. Jeśli nie jestem już zobowiązana z Wami umową,to chciałabym to wiedzieć.

Malgos, masz działalność? Napisz do mnie na priv dam Ci namiary na firmy, które zatrudniają na działalnosci i nieźle placą i sa uczciwe.
Na Twoim miejscu z Hausengel pożegnałabym się definitywnie! Jesli nie odbierają telefonów, to napisz im maila! Powodzenia!

#49 2012-11-03 21:56:01

simona1961
Member

Do Malgos

Wyslalam Ci maila na Twoj adres zwrotny i na priv, niestety mam odpowiedz ze nie ma mozliwosci dostarczenia tych wiadomości! Coś chyba masz nie tak z pocztą mailową ! Sorry!Wiadomości sie wróciły!

Reklama