Wasze doświadczenia z nauki języka niemieckiego u podopiecznego

Witam, od jakiegoś czasu czytam Wasze opinie na temat wyjazdu w roli opiekunki za granicę i niestety nadal jestem niezdecydowana ze względu na moją rodzinę, którą zostawię tu w kraju...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2015-12-17 13:22:40

Violcia(mazowieckie)
Member

Wasze doświadczenia z nauki języka niemieckiego u podopiecznego

Witam,

od jakiegoś czasu czytam Wasze  opinie na temat wyjazdu w roli opiekunki za granicę i niestety nadal jestem niezdecydowana ze względu na moją rodzinę, którą zostawię tu  w kraju. Moim celem wyjazdu do Niemiec byłoby przede wszystkim oswojenie się z językiem niemieckim, którego uczyłam się w szkole,  uczę się nadal sama, ale bariery zwłaszcza w mowie potocznej wciąż posiadam.

Obecnie jestem bezrobotna, tak los chciał, siedzę w domu i nie wiem co zdecydować.

Może gdybym miała lepszy poziom niemieckiego miałabym większe szanse na znalezienie lepszej pracy w kraju? Ile czasu mi to może zająć ? Wciąż te pytania sobie zadaję.

Chciałabym poprosić o Wasze doświadczenia z językiem niemieckim. Jak było z Wami ?   

Będę wdzięczna za możliwość przeczytania każdej historii, opinii w temacie.

Pozdrawiam Was mocno z kraju, który nie wiadomo od jakiegoś czasu w którą stronę podąża.

Viola
(okolice Warszawy)

#2 2015-12-17 14:25:52

andrea
Member

Re: Wasze doświadczenia z nauki języka niemieckiego u podopiecznego

przebywając z podopiecznym trudno /wg mnie/ nauczyć się języka, ja często mam wrażenie, że zapominam to co umiałam
ale bywają oczywiście różni podopieczni
najlepiej jest rozmawiać z młodszymi osobami

#3 2015-12-17 14:36:42

mobilna
Member

Violcia.
A może umów się z jakas rodziną na ciut mniejsza kwotę przy opiece, ale niech ci w zamian dadza wiecej wolnego i parę godzin nauki języka.
Tym sposobem połączysz jedno z drugim.
Może opieka nad jakimś dawnym nauczycielem ?

#4 2015-12-17 16:37:22

wampirek
Member
Od: slaskie

witaj!już coś umiesz ,wiec dasz rade,ja nic nie umiałam-uczył mnie opa,przedewszystkim jak sie wymawia i powolutku łapałam,no i był dostęp do internetu,a to ważne.Jak coś nie wiedziałam korzystałam z google..dasz rade,nie musisz na długo jezdzić-wystarczy po kilka tyg,ja teraz najwyżej max 2miesiące,czas leci,warto spróbowac i nie bać sie,po 1szym wyjezdzie zobaczysz czy Tobie pasuje,Pozdrawiam!  smile

Ostatnio edytowany przez wampirek (2015-12-17 16:39:43)

#5 2015-12-17 16:54:14

chloe
Member

Violcia(mazowieckie) napisał:

Witam,

od jakiegoś czasu czytam Wasze  opinie na temat wyjazdu w roli opiekunki za granicę i niestety nadal jestem niezdecydowana ze względu na moją rodzinę, którą zostawię tu  w kraju. Moim celem wyjazdu do Niemiec byłoby przede wszystkim oswojenie się z językiem niemieckim, którego uczyłam się w szkole,  uczę się nadal sama, ale bariery zwłaszcza w mowie potocznej wciąż posiadam.

Obecnie jestem bezrobotna, tak los chciał, siedzę w domu i nie wiem co zdecydować.

Może gdybym miała lepszy poziom niemieckiego miałabym większe szanse na znalezienie lepszej pracy w kraju? Ile czasu mi to może zająć ? Wciąż te pytania sobie zadaję.

Chciałabym poprosić o Wasze doświadczenia z językiem niemieckim. Jak było z Wami ?   

Będę wdzięczna za możliwość przeczytania każdej historii, opinii w temacie.

Pozdrawiam Was mocno z kraju, który nie wiadomo od jakiegoś czasu w którą stronę podąża.

Viola
(okolice Warszawy)

Od podopiecznych bardzo mało się nauczyłam, bo to dziadki z aparatami słuchowymi i jeszcze się ode mnie domagali tłumaczenia z niemieckiego na niemiecki jak nie zrozumieli czegoś w urzędzie czy przez telefon. Jak w pobliżu jest rodzina chętna do rozmowy to można się czegoś nauczyć. Ja głownie zakuwałam z książek, do tego dochodziły rozmowy z sąsiadami, rodziną a na końcu telewizja i jakoś poszło

#6 2015-12-17 19:00:46

squonk
Member

Violcia(mazowieckie) napisał:

Szybkość przyswojenia języka jest wprost proporcjonalna do liczby godzin spędzonych na nauce czy to w PL czy w DE. Przez sam fakt mieszkania za granicą człowiek dorosły nie uczy się właściwie NICZEGO. Nie da się określić, po jakim czasie pobytu za granicą zaczniesz komunikatywnie czy też płynnie mówić.  Im mniej będziesz zakuwać słówek i mówić (nieważne czy do siebie czy do kogoś), tym wolniej będziesz robić postępy.
Na to, że ktoś z otoczenia w DE będzie Cię uczył czy poprawiał Twoje błędy bym nie liczyła. Po pierwsze Niemcy są przyzwyczajeni do tego, że obcokrajowcy mówią z błędami, po drugie mało komu się chce robić za czyjegoś nauczyciela.
A po trzecie jak już napisano, dziadki często słabo słyszą i niewyraźnie mówią.

Ostatnio edytowany przez squonk (2015-12-17 19:02:41)

#7 2015-12-17 19:17:05

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Faktem jest że jak mówię z błędami - to ciebie nie poprawią. Ja się wsłuchuję w to co moja babka mówi. Raz tylko poprosiłem córkę mojego PDP, żeby zawsze poprawiała moje wypowiedzi. Czegoś nie wiem - wrzucam do słownika. Jednak ONI mówią cały czas "językiem ulicy" umgangsprach - robią potworne skróty, że nawet jak prosiłem babkę, żeby mi to napisała - to żaden translator tego nie przyjął

#8 2015-12-17 19:59:46

Rawa
Member

Jak masz dostęp do internetu to polecam tą stronkę http://deutsch.info/pl ja się dzięki niej bardzo szybko nauczyłem co prawda spędzałem tam 2-3 godziny dziennie teraz dalej tam się uczę ale trochę mniej a słówka się uczę głównie z aplikacji na telefonie kiedyś znalazłem bardzo fajną aplikację i tak się uczę po kilka słówek, w dwa miesiące poprawiłem swój niemiecki na poziom komunikatywny

#9 2015-12-17 20:19:55

gra38
Member
Od: polska , niemcy

Jadąc do De nie znalam nic ,a nic niemieckiego.Słuchałam i sobie pisałam słówka i szukałam w słowniku....Potem miałam babcię co cały dzień gadała i gadała ,a za parę dni znowu to samo powtarzała
Opowiadała o wszystkich ( obgadywała) .Samo do głowy  weszło.Teraz " moja rodzinka" uważa że mówię dobrze.Na szczęście mówią poprawnym niemieckim i uczę się nadal....

#10 2015-12-17 20:49:40

Tosia
Member

Córka mojej pierwszej podopiecznej uczyła jęz niemieckiego. podrzucała mi podręczniki, płyty do nauki niemieckiego. Najwięcej nauczyłam się od wnuczki i sąsiadek, które lubiły podopieczną. Babcia była słabo słysząca i często w innym świecie, więc od niej niewiele się nauczyłam. Teraz uczę się sama . Oglądam filmy. Warto poczytać forum, wcześniej koleżanki podawały strony, gdzie za darmo można korzystać z nauki niemieckiego.

#11 2015-12-30 12:38:25

Violcia(mazowieckie)
Member

Witajcie,
Bardzo dziękuję Wszystkim za wypowiedzi na temat jakie są  szanse pogłębiania znajomości języka niemieckiego z podopiecznym. Byłabym oczywiście wdzięczna za więcej opinii doświadczonych opiekunów  patrząc po ilości wyświetleń i zainteresowania tematem przez wiele osób.

Reklama