Zupa z knedlami

Spotkałam się w Niemczech z taka potrawą jak zupa z knedlami, bardzo popularna i smaczna, ale w domu wolę uszka zamiast ogromnych knedli. Ja wypróbowałam taki przepis: KŁADNIKI: -1 kg ziemniaków - szczypta soli - odrobina słodkiej papryki słodkiej papryki - 2 średnie cebule - ok...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2012-10-11 09:28:50

Zuzia60
New member

Zupa z knedlami

Spotkałam się w Niemczech z taka potrawą jak zupa z knedlami, bardzo popularna i smaczna, ale w domu wolę uszka zamiast ogromnych knedli. Ja wypróbowałam taki przepis:
KŁADNIKI:

-1 kg ziemniaków
- szczypta soli
- odrobina słodkiej papryki słodkiej papryki
- 2 średnie cebule
- ok.10 dkg mąki
- 5 dkg bułki tartej
- ½ pęczka natki pietruszki
- pieprzu
- 10 dkg smalcu
- 70 dkg wołowiny - można dodać wieprzowinę, ale ja wolę woła
-jajko
- koperek wedle uznania
-kilka ząbków czosnku
- kminek, majeranek
- szklanka śmietany
- ocet

Co dalej:

Wołowinę drobno pokroić i zalać wodą. Dodać do smaku kminek i czosnek- gotować. Połowę ziemniaków pokroić w kostkę i połączyć z połową ugotowanego mięsa. Dolać wody, dodać koper i do smaku soli. Pozostałą część ziemniaków zagotować i przepuścić przez praskę.
Ostudzone ziemniaki wymieszać z mąką i bułką tartą. Do smaku dodać sól, cebulę, natkę pietruszki, majeranek i jedno całe jajko. Zagniatamy i formujemy małe kuleczki. Z jednej łyżki mąki i  śmietany przygotowujemy zaprawkę. Zupę zaprawić i dodać do smaku ocet, następnie knedle i na małym ogniu gotować przez 10 minut. Przy podaniu można dodać śmietanę i koper.

Robiłam, polecam!

#2 2012-10-11 10:52:26

amelka44
Member

Re: Zupa z knedlami

Świetnie, akurat szukam jakiegoś dobrego przepisu smile A wiec wypróbuję twój !

#3 2012-10-11 20:30:52

ruda
Member

Re: Zupa z knedlami

Dla mnie hardcore,ale musiałabym spróbować,żeby się wypowiedzieć.Z jakiego regionu Niemiec ta zupa?Możesz podać jakiegoś niemieckiego linka do tego przepisu?

Reklama