Na podwieczorek-racuchy

Cześć dziewczyny. Nie jedna z Was je pewnie robiła. Danie jest szybkie i pyszne(przynajmniej według mnie:) ). Najlepsze są jako przekąska na podwieczorek...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2012-10-10 13:55:50

kajmanka
New member

Na podwieczorek-racuchy

Cześć dziewczyny. Nie jedna z Was je pewnie robiła. Danie jest szybkie i pyszne(przynajmniej według mnie:) ). Najlepsze są jako przekąska na podwieczorek. Ja dodaję do nich jabłka, najlepiej jeszcze takie kwaskowate- wychodza jeszcze lepsze. Dla nieznających racuchów podaję przepis:

Skłądniki:
0,5 l mleka;
2 jajka;
ok. 2,5 szkl. mąki;
1-2 łyżki cukru;
szczypta soli;
0,5 łyżeczki sody;
1-2 jabłka

Mleko, żółtka, cukier, sodę i sól zmiksować, na końcu dodać mąkę. Miksowac dalej, aż masa nie będzie miała grudek i będzie gęsta. Jabłka kroimy w małe kawałeczki i wrzucamy do tego. Osobno miksujemy białka na sztywna pianę, po czym wszystko razem delikatnie mieszamy. Smaży się to na oleju. Na koniec zawsze odsączam racuchy na papierowym ręczniku, żeby nie były takie tłuste. Ostatnia rzecz-posypać cukrem pudrem po wierzchu. Mozna jeść je tez ze zwykłym cukrem. Tak i tak sa przepyszne. Aż narobiłam sobie smaka smile
Lecę na dwór nazrywać jabłek i biore się za nie smile

#2 2012-10-19 10:54:35

orly
New member

Re: Na podwieczorek-racuchy

Całkiem zapomniałam o czyms takim jak racuchy. Ale rzeczywiście, jadło się je. Ba! Objadało się! smile Są pycha, pamiętam jak robiła je jeszcze moja mama. Chodziłysmy z siotrą zawsze po domu, szukając pochowanych cukierków i marudziłyśmy że chcemy coś słodkiego. Wtedy najczęściej mama robiła racuchy. I tez miałyśmy jabłonkę na podwórku, z której zrywałyśmy do nich jabłka. Wracam teraz wspomnieniami do dzieciństwa smile Dziękuję, za przypomnienie o racuszkach. Chyba muszę je upichcić w najbliższym czasie. Pozdrawiam serdecznie.

Reklama

Stopka forum