Konto walutowe do przelewów jaki bank

Cześc. .Czy obecnie jakikolwiek bank ma darmowe konta walutowe do wymieniania euro? Bo szukam ale wszędzie są jakieś opłaty

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Formalności, organizacja wyjazdu Opiekunki za granicę - aktualne tematy :

#1 2015-12-13 11:30:23

jagnak
Member

Konto walutowe do przelewów jaki bank

Cześc. .Czy obecnie jakikolwiek bank ma darmowe konta walutowe do wymieniania euro? Bo szukam ale wszędzie są jakieś opłaty

#2 2015-12-13 12:32:29

chloe
Member

Re: Konto walutowe do przelewów jaki bank

jagnak napisał:

A ING sprawdziłaś? Ja mam tam konto, nieraz wymieniałam przez bank euro na zlotowki, ale teraz przez kantor internetowy, wiem, że jakąś małą opłatę (niecałe 1 Euro) mam za kartę, ale o innych opłatach nie słyszałam.

#3 2015-12-13 17:51:02

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

jagnak napisał:

Ja mam Alior bank - ale karty nie biorę....i  nie narzekam

#4 2015-12-14 09:10:04

krycha62
Member

copyfield napisał:

jagnak napisał:

Ja tez mam ING i walutowe i zlotówkowe. Wypłata w euro wpływa mi na konto, pozniej sprzedaje euro przez kantor internetowy a oni mi przelewaja na zlotowkowe. Takim sposobem sprzedaje euro w dobrym momencie kiedy euro dobrze stoi. https://internetowykantor.pl/?pkt1=090230
Dzis euro jest po 4,34 a ja w piatek sprzedalam po 4,35.
ING nie pobiera zadnych oplat ani za walutowe ani za zlotowkowe. Nie ma tez zadnej prowizji za przelewy internetowe. Za karte w euro place niecale euro. Do zlotowkowego nie mam ale trzeba zrobic iles transakcji karta to wtedy nie biora zadnej oplaty. Bedac w De nie mam takiej mozliwosci wiec szkoda placic za cos co LEZY I PACHNIE.

#5 2015-12-14 11:52:24

Kontator
New member

jagnak napisał:

Bank Smart ma dobrą ofertę walutową, ja osobiście korzystam z TMUB i walutomatu szczegóły tutaj: http://www.50zlzakonto.pl/inteligencja- … cji-karta/

#6 2015-12-15 18:40:33

copyfield
Member

mam kredyt u nich niewielki ale zdzierają za dużo - coś mi on osobiście nie pasi, Smart Bank. niby cacy ale instynkt mówi - bądź ostrożny

#7 2015-12-23 23:16:41

Oluchna
Member

chloe napisał:

jagnak napisał:

A ING sprawdziłaś? Ja mam tam konto, nieraz wymieniałam przez bank euro na zlotowki, ale teraz przez kantor internetowy, wiem, że jakąś małą opłatę (niecałe 1 Euro) mam za kartę, ale o innych opłatach nie słyszałam.

Ja też mam w ING. Są różne opcje z walutowymi, przynajmniej jak zakładałam, to pamiętam, że były chyba trzy opcje do wyboru.

#8 2015-12-23 23:55:57

Basia77
Member

Oluchna napisał:

chloe napisał:

jagnak napisał:

Ja też mam w ING. Są różne opcje z walutowymi, przynajmniej jak zakładałam, to pamiętam, że były chyba trzy opcje do wyboru.

Konto Godne Polecenia w BZWBK.  Wymieniam tam euro , po dobrym kursie.

#9 2015-12-24 14:07:30

squonk
Member

Mam walutowe w BZWBK, ale będę chciała z niego zrezygnować (na rzecz konta w niemieckim banku). Do tej pory musiałam płacić za wypłatę z bankomatu (innego niż ichniejszy, a oczywiste, że w DE innych nie znajdę) - 1,50 euro, za wpłynięcie wypłaty na konto - 1,15 euro. Teraz po roku doszedł jeszcze koszt karty czyli 10 euro rocznie.

Ostatnio edytowany przez squonk (2015-12-24 14:07:48)

#10 2015-12-24 17:38:58

copyfield
Member

squonk napisał:

Mam walutowe w BZWBK, ale będę chciała z niego zrezygnować (na rzecz konta w niemieckim banku). Do tej pory musiałam płacić za wypłatę z bankomatu (innego niż ichniejszy, a oczywiste, że w DE innych nie znajdę) - 1,50 euro, za wpłynięcie wypłaty na konto - 1,15 euro. Teraz po roku doszedł jeszcze koszt karty czyli 10 euro rocznie.

Jaką będziesz miała opłatę miesieczną za niemieckie konto. Mi w sparkasse się nie opłacało.
Do BZWBK to bym nie poszedł , bo tam Petru rządził -tylko dlatego

#11 2015-12-24 19:32:28

squonk
Member

copyfield napisał:

Jaką będziesz miała opłatę miesieczną za niemieckie konto. Mi w sparkasse się nie opłacało.
Do BZWBK to bym nie poszedł , bo tam Petru rządził -tylko dlatego

Jeszcze nie wiem, ale tak czy siak muszę mieć niemieckie konto, bo chcę przejść za jakiś czas na stałą umowę. Na początku jak tu przyjechałam trzy banki odmówiły mi otwarcia konta z powodu braku meldunku i braku dochodów z 3 miesięcy (a skąd miałam je mieć, jak dopiero pierwszy miesiąc pracowałam), więc musiałam założyć na szybko przez internet konto walutowe, a BZWBK się zgodziło, bo miałam już u nich normalne konto.

Ostatnio edytowany przez squonk (2015-12-24 19:32:56)

#12 2016-01-15 00:48:09

anna_suchodolska
Member

Mialam konto w Bzwbk ale zrezygnowalam na rzecz Mbanku i konta walutowego w nim i bardzo je sobie chwale.
Przelewy przychodzace w Euro nawet zza granicy sa ksiegowane bez oplat.
Wyplaty z bankomatow na terenie Niemiec do karty Visa sa rowniez bezplatne. Prowadzenie konta jest bezplatne, a nawet oproncentowane jakos bardzo nisko ale jest.
Karta jest platna ale dopiero po roku czy jakos tak i oplacasz ja rocznie i jednorazowo. Ponadto w tym miesiacu bank uruchomil wlasny kantor internetowy z naprawde przyzwoitymi stawkami wiec jesli tak jak i ja zalozysz tez konto zlotowkowe to bez przyjezdzania do Polski mozesz placic za prad czynsz etc etc. Ja jestem zadowolona.

#13 2016-01-15 09:32:13

..?eto
Member

Ja mam konto w Millennium.
Lubię to co, najdroższe. cool

#14 2016-01-15 19:49:24

gleśnik
New member

w BZ WBK nie Petru tylko obecny pan minister Morawiecki

Ostatnio edytowany przez gleśnik (2016-01-15 19:50:51)

#15 2016-01-20 10:04:13

Pawlos
Member

Polecam sprawdzić tutaj, świeże informacje o kontach walutowych ładnie zestawione w tabelce, można porównać i się zdecydować na jakieś. Są wszystkie które pojawiły się w wypowiedziach.

http://www.najlepszekonto.pl/ranking-kont-walutowych

Ja nauczyłem się zmieniać konta w bankach bo często można jakieś dodatki dostać nawet do 1000 pln w roku za różne działania.  kolega pracujący w banku mi taki pomysł podrzucił. dożo zachodu ale jak któs się w to wkręci to można szybko wszystko załatwić.

#16 2016-02-11 08:15:59

anabella
Member
Od: Rydułtowy

Jeśli jeszcze interesuje Was temat kont walutowych, to sprawdźcie sobie te konta walutowe w euro.
Uważam, ze oferta jest godna uwagi i bardzo ciekawa.
Sama ją rozważam, jak tylko znajdę stałą prace za granicą smile

#17 2016-02-11 11:40:59

tyluniaxx
Member
Od: Dąbrowa Górnicza

Czy pracując za granica można ubiegać się w Polsce o kredyt?
Albo taką pożyczkę jak ta mini ratka. Potrzebowałabym troszkę pożyczyć i nie wiem czy w ogóle mam szansę na coś takiego?
Doradzicie?

#18 2016-02-11 13:17:56

wernika
Member
Od: Wałbrzych

Jeśli pracujecie za granicą to na pewno przydają się Wam namiary na taki kantor online - ekantor.pl
Ceny posiadają bardzo korzystne i możecie dokonać transakcji bez wychodzenia z domu smile

#19 2016-02-12 23:06:44

kasia63
Member

copyfield napisał:

jagnak napisał:

Również mam konto walutowe w Alior Banku,bez karty-całkowicie bezpłatne:) Miałam tez złotówkowe, ale kiedy opłata wzrosła do 8 zł ,zrezygnowałam a walutowe zostało.
.
Jeśli chodzi o konto w D to jedynym bankiem w którym możemy założyć konto bez konieczności okazania meldunku w  Niemczech jest POSTBANK.

#20 2016-02-14 16:55:06

squonk
Member

kasia63 napisał:

Jeśli chodzi o konto w D to jedynym bankiem w którym możemy założyć konto bez konieczności okazania meldunku w  Niemczech jest POSTBANK.

To nieprawda. Zależy po prostu na kogo trafisz w okienku i od jego dobrych chęci lub ich braku. Koleżanka założyła w Sparkasse bez meldunku, kolega w Commerzbanku. Latem tego roku wchodzi zresztą w życie przepis, mówiący o tym, że żaden bank nie ma prawa odmówić założenia konta, obojętne czy przychodzi do nich bezdomny, obcokrajowiec czy kto tam jeszcze.

#21 2016-02-14 17:49:16

kasia63
Member

squonk napisał:

kasia63 napisał:

To nieprawda. Zależy po prostu na kogo trafisz w okienku i od jego dobrych chęci lub ich braku. Koleżanka założyła w Sparkasse bez meldunku, kolega w Commerzbanku. Latem tego roku wchodzi zresztą w życie przepis, mówiący o tym, że żaden bank nie ma prawa odmówić założenia konta, obojętne czy przychodzi do nich bezdomny, obcokrajowiec czy kto tam jeszcze.

Prawda:)Byłam w kilku bankach i pytałam:)Jeśli wyjdą takie przepisy to tym lepiej:)W tych innych bankach ,o których piszesz trzeba okazać jakiś list  czy rachunek zaadresowany na własne nazwisko-być może na tej podstawie Twoim znajomym założono konto.W Sparkasse pani w ogóle nie chciała ze mną gadać bez meldunku:(

#22 2016-02-14 18:16:06

squonk
Member

kasia63 napisał:

Prawda:)Byłam w kilku bankach i pytałam:)Jeśli wyjdą takie przepisy to tym lepiej:)W tych innych bankach ,o których piszesz trzeba okazać jakiś list  czy rachunek zaadresowany na własne nazwisko-być może na tej podstawie Twoim znajomym założono konto.W Sparkasse pani w ogóle nie chciała ze mną gadać bez meldunku:(

Widocznie nie trafiłaś na urzędnika, który chciał Ci pójść na rękę. Ja też nie, w Sparkasse najpierw jedna pani była chętna, żeby mi to konto założyć, ale poszła po kolegę o coś zapytać i oboje wrócili z odmową. W dwóch innych bankach nie chcieli meldunku, tylko paski wypłat z ostatnich 3 miesięcy, a logiczne, że skoro nie przepracowałam jeszcze wtedy miesiąca w DE, to takowych nie miałam.
Ale ta dwójka moich znajomych bez problemu założyła konta, a na pewno nie mieli żadnych rachunków czy korespondencji na adres, bo dopiero zaczynali pobyt w DE, pracowaliśmy w tej samej agencji. Koleżanka po prostu nakreśliła swoją sytuację, głównie kwestię tego, że pracując w delegacji nie bardzo może sobie pozwolić na stałe miejsce zamieszkania i to panią w okienku przekonało.

Ostatnio edytowany przez squonk (2016-02-14 18:17:15)

#23 2016-08-11 14:34:47

arabikaxx
New member
Od: Dębina

Co do ofert banków to jest w czym wybierać. Ofert na rynku jest bardzo dużo. Ja na pewno zwróciłabym uwagę na to aby było to dobre i polecane internetowe konto bankowe. Wykonuję bardzo dużo przelewów przez neta.
Ja słyszałam wiele pozytywnych opinii o tym SMART BANK.

#24 2017-03-26 19:30:35

odeso
New member

Możesz mieć oczywiście jednocześnie konta walutowe i złotówkowe w jednym banku. Jednak jeżeli będą to tylko przelewy przychodzące to wystarczy rachunek w pln. Przelew przychodzący na to konto osobiste, np. w euro będzie automatycznie przewalutowany na złotówki. Po kursie banku z danego dnia. Znaleziona w sieci recenzja nest banku i opinie o nest koncie pozwoliły mi wyrobić sobie zdanie. Ten bank tak jak część innych nie pobiera opłat za przewalutowanie środków. Inne podmioty finansowe nie są tak przychylne do niskich marż za przewalutowania. Posiadacze części kont bankowych muszą się liczyć z wyższymi kosztami z tego tytułu. Tymczasem Bank NEST umożliwia swoim klientom zakładanie kont walutowych rozliczanych w euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich i frankach szwajcarskich.

Ostatnio edytowany przez odeso (2017-04-01 20:45:38)

#25 2017-03-26 21:01:30

squonk
Member

Eh, spamerzy, słyszeliście kiedyś o tym, że tworząc taki spam trzeba dostosować język do miejsca, gdzie się wypowiada? "Podmiot finansowy", "pozwoliły mi wyrobić sobie opinie" i cała reszta tej formalistycznej laurki... Czy naprawdę tak wypowiada się przeciętny użytkownik tego i wielu innych for i zadowolony klient banku? No chyba raczej nie.

#26 2017-03-27 12:53:21

Joanna912
New member

Lista z kontami walutowymi w bankach + rozpiska jakie opłaty:

https://kantoronline.pl/blog/najlepiej- … -walutowe/

Polecam zapoznać się.

#27 2017-09-28 11:35:01

Joanna39
New member

konto walutowe to świetna sprawa jeśli wymieniamy online, ja w dobrykantor.pl wymieniam fajne jest to ,że często mają akcję wyprzedaż walut.

#28 2017-09-30 02:23:33

Patka91
Member

Alior ma ciekawe propozycje kont walutowych.

#29 2017-11-29 11:13:44

Aleksandra b
Member

Patka91 napisał:

Alior ma ciekawe propozycje kont walutowych.

Ciekawe, tzn. Jakie?

#30 2018-11-21 20:39:06

Nadi
New member

A jaki kantor online byście polecili. Bo konto walutowe to jeszcze nie wszystko. Ja dużo dobrego słyszałam o stronie Pluskantor.pl, że ceny mają rynkowe, przewalutowanie jest bezpłatne i w dodatku natychmiastowe.

Reklama