Szukam pracy opiekunki

Witam Szukam pracy ( od stycznia ,lutego) jako pomoc domowa lub opiekunki w Niemczech niestety (jak na razie :) ) bez znajomości języka. Czy mógłby mi ktoś poradzić od czego zacząć i gdzie szukać takiej pracy...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2012-10-09 22:50:49

Evka
New member
Od: Bydgoszcz

Szukam pracy opiekunki

Witam
Szukam  pracy ( od stycznia ,lutego) jako pomoc domowa lub opiekunki w Niemczech niestety (jak na razie smile  ) bez znajomości języka. Czy mógłby mi ktoś poradzić od czego zacząć i gdzie szukać takiej pracy. Mieszkam w województwie Kujawsko -Pomorskim.
Dziękuję za wszelkie porady. Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Evka (2012-10-09 22:51:44)

#2 2012-10-10 20:55:06

liwia70
Member

Re: Szukam pracy opiekunki

Witaj
bez niemieckiego bedzie ci ciezko cos znalesc ale szukaj ja chodzilam na bezplatny kurs jezyka prowadzony przez agencje pracy i teraz czekam na wyjadz  Powodzenia!!

#3 2012-10-10 21:39:05

krysta63
Member

ja też jestem z Bydgoszczy.Do stycznia a jeszcze lepiej do lutego masz jeszcze dośc czasu,aby się podszkolic z językiem.W internecie szukaj kursów lub idz  na Dworcową do agencji Pflege mit herzen,tam tez sa kursy dla początkujących i u nich byś miała oferte wyjazdu po skączonym kursie.Rzecz jasna za mniejszą kasę na początek,ale oczywiscie od czegoś trzeba zacząc.Całkowice bez znajomości języka nie radziłabym ci wyjezdzac,a tym bardziej na czarno.

#4 2012-10-14 11:43:50

Svitlana
New member

Witam. Ja tez szukam pracy od stycznia. Z jezykiem problemu niemam. Niemiecki znam bardzo dobrze. Problem polega na tym ze nie moge pracowac legalnie. Dlatego szukam pracy na czarno. Mam doswiadczenie w opiece (referencje) . Jezeli chtos potrzebuje zmieniczki, albo wie ze jakas rodzina szuka uczciwej opiekunki bardzo prosze o kontakt. svitlanakuziak@gmail.com

#5 2012-10-14 17:10:25

icia98
New member

Witam, pisze do Liwia70 mam pytanko, tez mam zamiar zrobic kurs, bo moj jezyk podstawowy. Napisz a z jakiej firmy mialas ten kurs, i czy obiecuja prace? Bo probowalam na wlasna reke szukac, i mam dosc,,,, pozdrawiam wszystkich

#6 2012-10-15 00:01:32

teresa53
New member

Witam

Jestem tu nowa smile Mam 59 lat, 4 letnie doświadczenie w opiece w Niemczech. Osoby różne... I w stanie wegetatywnywnym i samodzielne z demecją. Niemiecki komunikatywny. Jestem ciepłą, serdeczną osobą o wielkim sercu. Szukam pracy w Niemczech. Mój nr tel. 662 647 150

#7 2012-10-16 19:25:39

liwia70
Member

icia98 napisał:

Witam, pisze do Liwia70 mam pytanko, tez mam zamiar zrobic kurs, bo moj jezyk podstawowy. Napisz a z jakiej firmy mialas ten kurs, i czy obiecuja prace? Bo probowalam na wlasna reke szukac, i mam dosc,,,, pozdrawiam wszystkich

witaj
sorry ze tak pozno odpisuje dopiero zauwazylam twoj post , ja robilam kurs z firmy well care w mojej miejscowosci ok poznania  ,fajnie prowadzony nawet duzo sie nauczylam teraz czekam na prace jak narazie 2 tyg po kursie cisza wiec zobacze co z tego wyjdzie a kurs bezplatny , tez za duzo nie umiem wlasnie mysle nad jakims teraz platnym kursem samemu to ciezko sie uczyc , mysle o esskk ok 60 zl na miesiac kosztule a u nas lekcja godzinna 25 zl
pozdrawiam serdecznie

#8 2012-10-17 23:52:53

ania40
Member

teresa53 napisał:

Witam

Jestem tu nowa smile Mam 59 lat, 4 letnie doświadczenie w opiece w Niemczech. Osoby różne... I w stanie wegetatywnywnym i samodzielne z demecją. Niemiecki komunikatywny. Jestem ciepłą, serdeczną osobą o wielkim sercu. Szukam pracy w Niemczech. Mój nr tel. 662 647 150

Dwa pytania,czy ma pani prawo jazdy?jaka praca panią interesuje biała czy czarna?

#9 2012-10-20 01:29:16

Rosssamunda
New member

Witajcie ja również szukam pracy jako opiekunka. Mam 38 lat, znam j. niemiecki tak że się potrafię dogadać. Zdałam maturę z niemieckiego i skończyłam kurs tego języka. Mam też trochę praktyki w Niemczech smile Szukam pracy przy opiece. Może wiecie coś z bezpośredniego źródła. Chciałabym wyjechać do Niemiec na stałe. Pozdrawiam mój tel: 607471627 Agnieszka

#10 2012-10-21 18:42:34

anna3637
Member

Szukam pracy opiekunki

Witam
Szukam  pracy ( od stycznia ,lutego) jako pomoc domowa lub opiekunki w Niemczech niestety (jak na razie smile  ) bez znajomości języka. Czy mógłby mi ktoś poradzić od czego zacząć i gdzie szukać takiej pracy. Mieszkam w województwie Kujawsko -Pomorskim.
Dziękuję za wszelkie porady. Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Evka (2012-10-09 22:51:44)
Witam Evka ja tez szukam i chce pracowac jak narazie ucze sie jezyka bo chyba to jest teraz najwazniejsze jedziemy na tym samym wozku pozdrawiam Anna

#11 2012-10-21 18:45:42

anna3637
Member

Kochane kolezanki a moze potrzebujecie zastepstwa na swieta na okolo 3 tygodnie chetnie podejme sie Anna

#12 2012-10-22 09:46:30

namolna
Member

Witam! Często bywam na tym forum,raczej jako czytelniczka ,czasami komentatorka.To forum,to kopalnia wiedzy! Równiez jestem opiekunką,ale w Polsce.Od dłuższego czasu, jednak,przymierzam się do wyjazdu.Nawiązałam nawet kontakt z kilkoma agencjami.Po wstepnej weryfikacji (tak z buta)panie oceniły mój niemiecki jako całkiem,całkiem...Ostatnio miałam propozycję wyjazdu,ale z deklaracją pozostania na święta Bożego Narodzenia.Ze względów rodzinnych musiałam odmówić. Chciałabym wyjechać mogę nawet od zaraz (bez noża na gardle-bo to byłaby przesada),ale niekoniecznie przez agencję.Podpinam się więc pod posty poprzedniczek i jeśli możecie to proszę o namiary.Chętnie zastąpię ( i nie wygryzę,bez obawy)na kilka tygodni.Kontakt :krystyna67@onet.pl (jestem wieczorem) bądź tel.kom.0048 669 343 389,albo na forum.Pozdrawiam wszystkie opiekunki i opiekunów

#13 2012-10-22 19:53:01

poziomka
Member

Do Evka i Krysta

Dziewczyny, trafiłam dzisiaj na:         bydgoszcz.lento.pl praca/dam pracę

na ogłoszenie o kursach i zatrudnieniu, może poczytacie czy się przyda?
  Tu fragment:

Opis oferty pracy:
Możliwość zatrudnienia opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, medycznych i opiekunek środowiskowych po przeszkoleniu!!! Praca za granicą: Szwajcaria, Niemcy, Austria!!
SKK współpracuje z firmą zatrudniającą po przeszkoleniu opiekunki, opiekunów za granicą.

UWAGA!!! Jeśli masz podstawową znajomość języka niemieckiego i podpiszesz umowę z firmą zatrudniającą opiekunów, masz szansę na darmowy kurs języka niemieckiego, którego celem jest podniesienie posiadanego poziomu języka. Szczegóły pod numerem 791 499 100

Praca zarówno dla osób z podstawową znajomością języka jak i dla osób bez znajomości języka.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie CV ze zdjęciem na adres: dobra.praca@skk.edu.pl.
Zadzwoń, umów się na spotkanie rekrutacyjne 791 499 100

www.skk.pl

#14 2012-10-22 20:54:32

ewaklos2
Member
Od: NIEMCZA,DOLNYSLASK,POLSKA

Witam a ja bym chętnie podejmę prace opiekunki osób starszych ale na terenie Polski okolice Niemczy ,Dzierżoniowa,Dolny Śląsk,czy jest to możliwe mam praktykę tak na terenie Polski jak i Niemiec i to wieloletnia choć na terenie Polski większe mam tez referencje od rodzin z Niemiec a także od lekarza gdyż jedna z tych osób,którymi się opiekowałam była moja własna mama która jeździła na wózku inwalidzkim używała też pampersy ,tak tez w Niemczech,ale były też osoby w podeszłym wieku niemal samodzielne.Mam na imię EWA
Niemcza Dolny Śląsk się kłania

#15 2012-10-22 20:55:48

ewaklos2
Member

ewaklos2 napisał:

Witam a ja bym chętnie podejmę prace opiekunki osób starszych ale na terenie Polski okolice Niemczy ,Dzierżoniowa,Dolny Śląsk,czy jest to możliwe mam praktykę tak na terenie Polski jak i Niemiec i to wieloletnia choć na terenie Polski większe mam tez referencje od rodzin z Niemiec a także od lekarza gdyż jedna z tych osób,którymi się opiekowałam była moja własna mama która jeździła na wózku inwalidzkim używała też pampersy ,tak tez w Niemczech,ale były też osoby w podeszłym wieku niemal samodzielne.Mam na imię EWA

Ja mam 46 lat

#16 2012-10-22 21:20:42

krysta63
Member

poziomka napisał:

Do Evka i Krysta

Tu fragment:

Opis oferty pracy:
Możliwość zatrudnienia opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, medycznych i opiekunek środowiskowych po przeszkoleniu!!! Praca za granicą: Szwajcaria, Niemcy, Austria!!
SKK współpracuje z firmą zatrudniającą po przeszkoleniu opiekunki, opiekunów za granicą.

UWAGA!!! Jeśli masz podstawową znajomość języka niemieckiego i podpiszesz umowę z firmą zatrudniającą opiekunów, masz szansę na darmowy kurs języka niemieckiego, którego celem jest podniesienie posiadanego poziomu języka. Szczegóły pod numerem 791 499 100

Praca zarówno dla osób z podstawową znajomością języka jak i dla osób bez znajomości języka.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie CV ze zdjęciem na adres: dobra.praca@skk.edu.pl.

www.skk.pl

dzięki poziomka
ja nie potrzebuje kursu,robiłam taki 7 lat temu,od tamtej pory wyjeżdzam.Sporo się nauczyłam sama od podopiecznych i rodzin,z tv,z książek,itd
a tak swoją drogą to zastanawiam się ile nas- Polek jest w DE w opiece? bo firm coraz więcej i więcej,w niektórych najpierw proponują darmowe kursy języka aby potem wyjechać,bo widać ze to się agencji opłaca.Czy Niemcy przyjmą każdą ilość opiekunek? Czy ten kraj jest z gumy i się rozciągnie na każdą ilość opiekunek Polek,dla których w PL nie ma pracy.Na tym i innych forach jest coraz więcej ogłoszeń-mam nóż na gardle,potrzebuje wyjechac natychmiast bez języka.
Dumam tak,nie że się boję o pracę dla mnie,ale co się dzieje z naszym krajem.

#17 2012-10-22 21:21:39

namolna
Member

ewaklos2 napisał:

ewaklos2 napisał:

Ja mam 46 lat

Przykro mi, ale ja ze wschodu  Polski jestem. Myślę,że łatwo znajdziesz pracę logując się na stronie np.www.opiekunki.pl     Powodzenia!

#18 2012-10-22 21:24:52

namolna
Member

krysta63 napisał:

poziomka napisał:

Do Evka i Krysta

Tu fragment:

Opis oferty pracy:

www.skk.pl

dzięki poziomka
ja nie potrzebuje kursu,robiłam taki 7 lat temu,od tamtej pory wyjeżdzam.Sporo się nauczyłam sama od podopiecznych i rodzin,z tv,z książek,itd
a tak swoją drogą to zastanawiam się ile nas- Polek jest w DE w opiece? bo firm coraz więcej i więcej,w niektórych najpierw proponują darmowe kursy języka aby potem wyjechać,bo widać ze to się agencji opłaca.Czy Niemcy przyjmą każdą ilość opiekunek? Czy ten kraj jest z gumy i się rozciągnie na każdą ilość opiekunek Polek,dla których w PL nie ma pracy.Na tym i innych forach jest coraz więcej ogłoszeń-mam nóż na gardle,potrzebuje wyjechac natychmiast bez języka.
Dumam tak,nie że się boję o pracę dla mnie,ale co się dzieje z naszym krajem.

Poczytajcie posty jakniew! O podobnych praktykach w pewnej firmie pisze,i czym to się skończyć może,same się dowiecie

#19 2012-10-22 21:45:50

ewaklos2
Member

namolna napisał:

ewaklos2 napisał:

ewaklos2 napisał:

Ja mam 46 lat

Przykro mi, ale ja ze wschodu  Polski jestem. Myślę,że łatwo znajdziesz pracę logując się na stronie np.www.opiekunki.pl     Powodzenia!

haha wcale nie tak łatwo
Już 2 lata szukam znalazłam tylko na 3 miesiące na przełomie roku

#20 2012-10-22 22:46:51

poziomka
Member

Krysta63
       Daruj mi, ,drugi raz łapię się na tym, że co nagle to po diable! Przeczytałam szybko wpisy, a to ogłoszenie może ewentualnie zainteresować
tylko Evkę, bo ta firma pisze, że przyjmuje na umowę  zlecenie po przeszkoleniu zarówno osoby ze słabą znajomością języka jak i bez, dlatego to wkleiłam, żeby się zorientowała, bo szukała takiej możliwości. Nic bliżej nie wiem, bo to nie mój rejon, a poza tym każdy i tak o szczegóły pyta sam i decyduje  czy mu to odpowiada i czy warto.  A Twoje pytania Krysta też mnie nachodzą. Źe się dzieje,że coraz więcej osób w różnym wieku musi szukać za granicą pracy...
Podobno Niemcy mają dużą grupę społeczeństwa wymagającego opieki, ale trudno przewidzieć jak długo będziemy miały tam zatrudnienie,skoro
jest konkurencja z innych krajów. Ale o tym mogą powiedzieć coś konkretniej te osoby, które tam pracują wiele lat, lub mieszkają na stałe.

#21 2012-10-23 08:19:28

krysta63
Member

ok.a ta Evka napisała raz i się więcej nie odzywa.to takie lekceważenie innych osób,którzy chcą jej doradzić.
Ja natomiast za 5 dni jadę do domu i juz nie mogę się doczekac.Święta  w domu,Sylwester w DE.

#22 2012-10-23 10:13:29

Evka
New member

Heh Evka czyta i ma "oko" na wpisy smile.
Nadal szukam kontaktów-w tej chwili mam pracę i to stałą jednak to co robię to praca ciężka i na powietrzu -jestem doręczycielem korespondencji (podobnie jak listonosz tyle,ze mam wszystkie listy za potwierdzeniem odbioru i na dużo większym rejonie  - nie daje rady...
Moja znajoma całkiem niedawno znalazła pracę jako opiekunka- bardzo sobie chwali-pracuje 2 miesiące/ na 2 miesiące - niestety praca była załatwiana przez osoby trzecie więc nie mam możliwości nawiązania kontaktów.

Za wszelkie podpowiedzi bardzo dziekuję i czekam na wiecej smile

PS: myslę,że temat sie przydał i nadal sie rozwija

#23 2012-10-23 10:22:27

krysta63
Member

Wow jaka Evka szybka.
przypuszczam,ze jestes doręczycielem w Urzędzie Miejskim.U mnie na Okolu tez widzę jedną panią od wielu lat,jak dostarcza korespondencje.I nalata się biedna po piętach,jak nie ma windy.

#24 2012-10-23 21:54:50

namolna
Member

ewaklos2 napisał:

namolna napisał:

ewaklos2 napisał:

Ja mam 46 lat

haha wcale nie tak łatwo

No,niemożebne,zgłoś się może do Opieki Społecznej,one wszystko wiedzą,jak chcą to dadzą namiary.U nas wielu zgłasza do Opieki swoich krewnych,rodziców i można sie dogadać z rodziną.A stawka to 7-10 zł.za godzinę,no i zależy jak się ktoś ułoży i za co.

#25 2012-10-24 19:05:27

Evka
New member

krysta63 napisał:

Wow jaka Evka szybka.
przypuszczam,ze jestes doręczycielem w Urzędzie Miejskim.U mnie na Okolu tez widzę jedną panią od wielu lat,jak dostarcza korespondencje.I nalata się biedna po piętach,jak nie ma windy.

Tak wiem o kim mowa -właściwie powinnam być wdzięczna i cieszyć się,że mam pracę jednak mój stan zdrowia jest coraz to gorszy-jestem po operacji kręgosłupa a między kręgami   mam przepukliny,  mam też zwyrodnienia w stawach biodrowych-bieganie po schodach z torbą w zmiennych warunkach pogodowych mróz ,śnieg,deszcz,wiatry....) działa raczej na niekorzyść.... Boję się,że za jakiś czas nie będę mogła nogami przebierać.
W pracy się znacznie polepszyło-zatrudnili 3 osoby, które odciążyły tych którzy "biegali" w półtora rejonu.Jest ok ale poinformowano nas,że od stycznia są uwolnione ceny usług pocztowych-powstaje dużo nowych firm kurierskich które mogą okazać się dużo tańsze od utrzymywania gońców w UM -  może się okazać,że po Nowym Roku zostaniemy bez pracy. Poza tym Ja się starzeję-młodsza nie będę.
Na razie szukam kontaktów-nie robię nic na siłę po prostu rozglądam się smile

pozdrawiam

#26 2012-10-24 19:11:52

Evka
New member

krysta63 proszę nie rozmawiają z moja koleżanką o tym forum - mogę być źle odebrana

pozdrawiam

#27 2012-10-24 20:43:15

krysta63
Member

Evka napisał:

krysta63 proszę nie rozmawiają z moja koleżanką o tym forum - mogę być źle odebrana

pozdrawiam

Evka-spokojnie,ja  osobiście nie znam Twojej koleżanki,widzę ją tylko od kilku lat na ulicach,do nas też przynosiła poczte z UM czasami.Znam ją z widzenia tylko.Także nie obawiaj się proszę.Przykro mi,ze powodu Twoich dolegliwości chorobowych.Nikt z nas juz nigdy nie będzie młodszy-niestety.
pozdr

#28 2012-10-28 18:10:33

ewaklos2
Member

namolna napisał:

ewaklos2 napisał:

namolna napisał:

haha wcale nie tak łatwo

No,niemożebne,zgłoś się może do Opieki Społecznej,one wszystko wiedzą,jak chcą to dadzą namiary.U nas wielu zgłasza do Opieki swoich krewnych,rodziców i można sie dogadać z rodziną.A stawka to 7-10 zł.za godzinę,no i zależy jak się ktoś ułoży i za co.

no cóż mam pecha jestem na rencie.....choć  niskiej że przeżyć na niej nie sposób więc opieka odmawia pomocy.....jestem więc zdana na siebie i podpowiedź ludzi życzliwych,zalogowałam się na wielu portalach z opieka ludzi starszych .....na razie klapa.Pracowałam w Niemczech ale i z tej strony cisza.......mam nadzieje że  coś znajde................

#29 2012-10-29 18:52:10

ahha
Member

Bal sylwestrowy w Polsce albo na Majorce? Nowy Rok z bliskimi.Chetnie zastapie ktoras z Pan od 28.12.12 do 31.01.2013.pracuje jako opiekunka 5 lat,niemiecki dobry,odpowiedzialna,cierpliwa,uczciwa.Od razu zaznaczam ze mam swoja stelle i nikogo nie chce wygryzc,Po prostu zima dluga i kasa by sie przydala,na moim miejscu bedzie wtedy moja zmienniczka.Wiec jakby ktos chcial to zglaszam ochote na miesieczny wyjazd.Ewentualny kontakt na meila  na moim profilu,mozemy rowniez porozmawiac na skype.Pozdrawiam

#30 2012-10-29 18:53:17

ahha
Member

Bal sylwestrowy w Polsce albo na Majorce? Nowy Rok z bliskimi.Chetnie zastapie ktoras z Pan od 28.12.12 do 31.01.2013.pracuje jako opiekunka 5 lat,niemiecki dobry,odpowiedzialna,cierpliwa,uczciwa.Od razu zaznaczam ze mam swoja stelle i nikogo nie chce wygryzc,Po prostu zima dluga i kasa by sie przydala,na moim miejscu bedzie wtedy moja zmienniczka.Wiec jakby ktos chcial to zglaszam ochote na miesieczny wyjazd.Ewentualny kontakt na meila  na moim profilu,mozemy rowniez porozmawiac na skype.Pozdrawiam

#31 2012-11-01 01:32:28

amelia
Przyjaciel Forum

http://www.opiekunki.aterima.pl/niemiecki-dla-opiekunek

Witam! Może Wam się przyda. To jest SUPER kurs niemieckiego dla początkujących. Dobrze popatrzcie . jest z lektorem. Napisane po polsku , po niemiecku  i jak się wymawia.

#32 2012-11-01 07:37:25

Evka
New member

Strona super jednak nie moge odtworzyć lekcji głosowych-co moze byc powodem?

#33 2012-11-01 17:01:11

magda40
New member

Czesc,szukam dziewczyny,ktora zastapi mnie w styczniu przy opiece.Babcia 92lata,demencja ale rodzina duzo pomaga.Praca w Karlsruhe,1200eur+bus.Praca jest ok,ja jestem zadowolona.Nr.tel 00490721886844.Musi byc komunikatywny niem.

Ostatnio edytowany przez magda40 (2012-11-01 17:15:18)

#34 2012-11-04 10:08:14

liwia70
Member

magda40 napisał:

Czesc,szukam dziewczyny,ktora zastapi mnie w styczniu przy opiece.Babcia 92lata,demencja ale rodzina duzo pomaga.Praca w Karlsruhe,1200eur+bus.Praca jest ok,ja jestem zadowolona.Nr.tel 00490721886844.Musi byc komunikatywny niem.

witaj magda
szukam pracy wlasnie mozesz napisac cos wiecej na maila mojego liwia707@wp.pl

#35 2012-11-04 14:22:11

ahha
Member

magda40 napisał:

Jestem zainteresowana moj email ahha57@o2.pl, napisz w jakich godz.mozana do Ciebie zadzwonic.

#36 2012-11-04 15:24:43

magda40
New member

Przykro mi ale rodzina juz znalazla kogos.Jak by cos nie wypalilo to mam Wasze namiary,pozdrawiam.

#37 2012-11-04 17:43:16

ahha
Member

liwia70 napisał:

Witaj
bez niemieckiego bedzie ci ciezko cos znalesc ale szukaj ja chodzilam na bezplatny kurs jezyka prowadzony przez agencje pracy i teraz czekam na wyjadz  Powodzenia!!

Cos mi sie wydaje ze Ci naobiecywali gruszek na wierzbie.Tak jest zawsze ze zadzwonia do Ciebie przed samymi Swietami .

#38 2012-11-04 17:56:50

liwia70
Member

no mozliwe dlatego szukam dalej i dalej sie ucze tak bralam pod uwage ze swieta spedzilabym tam

Reklama