remont z firmą czy bez?

Czy przeprowadzając remont zdecydowalibyście się na taką ekipę- http://sprawnyremont.pl/, która zrobiłaby za Was wszystko, czy raczej staralibyście się wykonać go na własną rękę? Po ostatnich rozmowach ze znajomymi- to wywnioskowałam, że z firmą nie zawsze oznacza drożej! Jak wy uważacie?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Pomoc Domowa - aktualne tematy :

#1 2015-12-04 16:04:38

tyluniaxx
Member
Od: Dąbrowa Górnicza

remont z firmą czy bez?

Czy przeprowadzając remont zdecydowalibyście się na taką ekipę- http://sprawnyremont.pl/, która zrobiłaby za Was wszystko, czy raczej staralibyście się wykonać go na własną rękę?
Po ostatnich rozmowach ze znajomymi- to wywnioskowałam, że z firmą nie zawsze oznacza drożej!
Jak wy uważacie?

#2 2015-12-04 16:10:37

mobilna
Member

Re: remont z firmą czy bez?

Ja bym się zdecydowała na inną.

#3 2015-12-04 18:11:43

Tosia
Member

tylunia ile ty masz lat? Albo z główką coś nie tak.

#4 2015-12-04 19:17:31

ania1968
Member

Tosia napisał:

Obawiam się, że tylunia ma główkę na karku. Mam dzieci w wieku "okołostudenckim' i wiem, że niektórzy studenci  trudnią się reklamą w różnych miejscach. Na forach, w komentarzach pod artykułami, w opiniach o różnych produktach i sama nie wiem gdzie jeszcze, bo ja w internecie to raczej raczkuję, niż poruszam się sprawnie. Dowiedziałam się o tym zupełnie przypadkiem, jak pochwaliłam się dzieciom, że sprawdziłam opinię jakiegoś produktu w internecie. A co do "Tylunii"- jeden nick i tyle linków? Musi się jeszcze duuuużo dziewczyna uczyć. pozdrawiam Ania

#5 2015-12-07 22:24:04

festynka
Member

tyluniaxx napisał:

Czy przeprowadzając remont zdecydowalibyście się na taką ekipę- http://sprawnyremont.pl/, która zrobiłaby za Was wszystko, czy raczej staralibyście się wykonać go na własną rękę?
Po ostatnich rozmowach ze znajomymi- to wywnioskowałam, że z firmą nie zawsze oznacza drożej!
Jak wy uważacie?

A ja powiem krótko-Twoja kasa i Twój remont.
U mnie musi być wszystko pod kontrolą ,

#6 2015-12-17 21:26:09

pola.rej
New member

a sprawdzona przez znajomych jest ta firma?

#7 2015-12-18 14:57:52

Pawlos
Member

ania1968 napisał:

Tosia napisał:

Obawiam się, że tylunia ma główkę na karku. Mam dzieci w wieku "okołostudenckim' i wiem, że niektórzy studenci  trudnią się reklamą w różnych miejscach. Na forach, w komentarzach pod artykułami, w opiniach o różnych produktach i sama nie wiem gdzie jeszcze, bo ja w internecie to raczej raczkuję, niż poruszam się sprawnie. Dowiedziałam się o tym zupełnie przypadkiem, jak pochwaliłam się dzieciom, że sprawdziłam opinię jakiegoś produktu w internecie. A co do "Tylunii"- jeden nick i tyle linków? Musi się jeszcze duuuużo dziewczyna uczyć. pozdrawiam Ania

Zgadzam się wygląda na twór pozycjonujący stronę ale może ktoś kiedyś będzie chciał wiedzieć co jest lepsze.

Moim zdaniem nie ma większej różnicy tak długo jak będzie jakaś umowa, bo bez tego dochodzić swoich praw nie można a z fachowcami to różnie bywa. Podstawą jest mieć kontrolę nad wszystkim tak jak napisała festynka, i płacić całość po odbiorze i sprawdzeniu roboty nigdy wcześniej.

#8 2015-12-21 07:22:58

arias
Member

U nas remontowała firma bez żadnych umów itd. Po prostu po skończonej robocie kasa do rączki. Jestem zadowolona z jakości, mimo był to wybór w ciemno.

#9 2015-12-21 09:25:40

Pawlos
Member

arias napisał:

U nas remontowała firma bez żadnych umów itd. Po prostu po skończonej robocie kasa do rączki. Jestem zadowolona z jakości, mimo był to wybór w ciemno.

No właśnie w ciemno. kolega kiedyś bez umowy kuchnie robił i facet spi...ył 2 razy i musiał poprawiać, kwota za kuchnie była umówiona ale po robocie facet lamentował że musiał więcej materiału i że za darmo to zrobił żeby mu jeszcze dopłacić. Kolega nic sobie z tego nie zrobił a po kilku dniach zpukali do niego faceci jak ze strongmenów i grzecznie pytali czy kuchnia dobrze zrobiona czy się podoba i czy nie uważa że powinien zapłacić więcej. Dziwna sytuacja. finał był taki że policja została zaangażowana i były problemy.

PS. Kuchnia stoi do dziś.

#10 2016-02-27 14:15:19

panadam
New member

Z tymi firmami to jest różnie, pamiętajcie że firma która podpisuje jakieś umowy to musi zapłacić jeszcze VAT za usługę, czyli to klient musi za to zapłacić więcej. Rozmawiałem ostatnio z koleżanką, która jest konsultantem ślubnym i zajmuje się organizacją ślubów i potrafi nawet zorganizować na rzyczenie wesele nad morzem także wiem co mówię jeżeli  chodzi o te wszystkie VAT'y.

Ostatnio edytowany przez panadam (2016-03-01 20:36:23)

#11 2016-05-10 15:44:50

olindaa877
New member

Wiele firm w ten sposób omija płacenie Vatu. Jak nie wystawiają dokumentu to wtedy liczą mniej. Wiem bo znajomy prowadzi serwis agd w Łodzi i zna sytuację na rynku prowadzenia działalności. Mówił mi że wielu mechaników kręci nosem przy wydawaniu paragonów i od razu wtedy podnosi o 23 % cenę za usługę... A wracając do tematu to Mąż robił cały remont sam oprócz instalacji elektrycznej bo nie przepada za prądem smile

Efekt wg mnie jest zadowalający ale my mieliśmy gdzie mieszkać w czasie remontu i mogliśmy sobie pozwolić na przedłużający się remont. Jeśli komuś zależy na czasie lepsza firma...wchodzą i cały dzień od rana do wieczora pracują a nie wieczorami po pracy jak mój Mąż.

Ostatnio edytowany przez olindaa877 (2016-05-10 15:53:12)

#12 2016-05-16 09:59:19

Giana
Member

Do remontu wybiera miejscową ekipę, która jest już wypróbowana przez połowę mojego osiedla. Solidni, uczciwi, niedrodzy. Na własną rękę to jedynie można przybić gwóźdź do ściany... no chyba, że ma się męża - złotą rączkę smile . Ja nie mam... także liczę zawsze na ekipę.

#13 2016-08-11 15:12:14

arabikaxx
New member
Od: Dębina

W sumie to zależy co się remontuje i jaki możemy na to przeznaczyć swój budżet smile
Ja bardzo lubię materiały do remontu zamawiać przez neta, gdzie wychodzi to znacznie taniej smile Zobaczcie sobie ten Styropmin.pl zwłaszcza jeśli planujecie ocieplanie domu i nową elewacje smile

#14 2016-08-11 16:26:26

mobilna
Member

Dostałaś cieczki ?

#15 2016-08-22 11:29:47

donetella
New member
Od: Poznań

O tak ze styropianu można wykonać wiele ciekawych pomysłów i aranżacji. Co do remontu to ja zazwyczaj przeprowadzam go sama, na tyle na ile pozwalają moje fundusze. w sumie w necie nie brakuje pomysłów i takich namiarów: Fabryka Sypialni by wykonać to poprawnie i ze smakiem.

#16 2016-08-31 09:50:48

Fergular
New member

Jak masz pomagierów w domu jakiegoś wujka coś co się znają na rzeczy to bez firmy ci radzę a jak nie no to niestety.

#17 2017-06-14 09:22:43

Tadek90
Member

Moim zdaniem jak się coś da zrobić samemu to trzeba to zrobić samemu. Ja miałem taką sytuację, że trzeba było zamurować w dwóch miejscach przejście i zrobić dziurę na nowe drzwi. Ogólnie przerabiałem pokój przejściowy w taki pojedynczy. W każdym razie razem z żoną wzięliśmy murarza do zamurowania poprzednich drzwi. Nie dość, że jedną taką dziurę zamurowywał cały dzień to jeszcze zrobił to bardzo niechlujnie. W każdym razie drugą dziurę zamurowywałem sam i wyszło mi to o niebo lepiej w czasie o połowę a nawet 3/4 szybszym od murarza. Jeszcze w tym czasie potraktowałem poprzedni mur, który już porządnie wysechł farbą od http://nobiles.pl/produkty/beton/nobiles-pilbet/ co ładnie wpasowało się do wystroju pokoju. Gdzie specjalnie z żoną chcieliśmy aby te mury nie były otynkowane.

Ostatnio edytowany przez Tadek90 (2017-06-14 09:24:26)

#18 2017-06-15 05:16:43

aalieve
New member

Nawet jesli podejmiesz decyzje o zakwaterowaniu starszego rodzica w domu całodobowej opieki lub też o tym, ze to już ten czas, aby rodzic znowu zamieszkał z Wami i warto przeczytać o problemie co zrobić z mieszkaniem seniora. Polecam mój artykuł, może komuś pomoże.

Sama borykałam się z mieszkaniem po babci, dlatego osobiście doświadczyłam tego problemu. Moja babcia oprócz raka, ma poważne zaburzenia wywołane demencją starcza. Niczego nie pamieta, każdy operator wciskał jej kit przez telefon, nie nadarzalismy odsyłac kurierów z umowami, co chwile zamawiała do domu różne drogie rzeczy. Az podjelismy cieżką decyzję, że zamieszka z rodzicami, a mieszkanie jej zostanie wynajęte. Stad pomysł na artykuł.
http://pokoje69.pl/jak-poradzic-sobie-z … m-seniora/

Reklama