Naleśniki po niemiecku

Cześć. Mam fajny przepis na nalesniki. W sumie nie róznią się jakoś szczególnie od zwykłych naleśników, chociaż zależy jak kto robi. Na pewno różnią się kształtem, bo robi się je w większych foremkach, przez co ciasto wychodzi grubsze...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2012-10-09 10:29:18

bachata
Member

Naleśniki po niemiecku

Cześć. Mam fajny przepis na nalesniki. W sumie nie róznią się jakoś szczególnie od zwykłych naleśników, chociaż zależy jak kto robi. Na pewno różnią się kształtem, bo robi się je w większych foremkach, przez co ciasto wychodzi grubsze. Jest miękkie w środku i ma chrupiące brzegi, a takie lubię najbardziej smile
Składniki:

3/4 szkl.i mąki pszennej
    3/4 szkl. mleka
    1 łyżka cukru
    1/2 łyżeczki soli
    4 jajka
    2 łyżki masła (miękkiego)

Miksujemy wszystko razem mikserem lub w blenderze. Przelewamy całe ciasto na dwie natłuszczone formy (nawet do 20 cm) i pieczemy w piekarniku. Pierwsze 20 minut- 210 st C, kolejne 10 minut- w nizszej temperaturze- ok 180 st C. Takie nalesniki maja fajne, wyższe bregi, przez co mozna na nie bez problemu nałożyć bitą śmietanę, czy owoce. Nic nie powinno spać nie trzeba ich zawijac. A przy moim szczęściu nadzienie z zawijanego naleśnika mam zawsze na spodniach sad

#2 2012-10-09 11:21:49

natanka
New member

Re: Naleśniki po niemiecku

No też pomysłowe, a to tylko kwestia formy. A jak masz takie grubsze ciasto, to nie przypala Ci się po bokach, kiedy jest jeszcze surowe w środku? Następnym razem może spróbuję sobie takie. Fajnie powinno się to prezentowac na deser- bita smietana i truskawki, albo zwyczajnie z cukrem pudrem. Moje wnuki uwielbiają nalesniki z nutellą, więc może im takie zafunduję smile

#3 2012-10-09 11:25:32

bachata
Member

Jak robiłam je pierwszy raz to troszkę surowe bylo ciasto. Włożyłam je wtedy jeszcze na jakiś czas do piekarnika i brzegi troszkę ciemniejsze byly. Teraz robię w szerszej formie, żeby ciasto było nizsze i wychodza w porządku. Zależy od tego jaką masz foremkę, tyle musiałabyś wlać ciasta. Metodą prób i błędów dochodzi się do perfekcji smile

#4 2012-12-01 21:41:12

graża27
New member

Właśnie czytam jak gotujecie aż miło się czyta ja trafiłam na babcię ,którą skręca jak gotuję ,bo kuchnia nowa i się zniszczy i dużo prądu zużyję a później wody , a w ogóle to za dużo roboty przy gotowaniu . Powinnam tylko cały dzień ze szmatą i szczotą ganiać wtedy jest zadowolona ale ile można sprzątać .
a żarcie byle
jakie podgrzać w mikrofali .
A ja to w ogóle powinnam mało jeść wolnego wcale tylko dużo dla niej pracować bo ona mi płaci
Podpowiedzcie co z taką robić.
Uciekłabym  stąd ale rodzina jest przemiła tzn. córka i syn córki mieszkają w domu obok.
kupują co chcę ,ale muszę przed babką ukrywać na nic pomagają tłumaczenia.

#5 2012-12-01 22:20:37

namolna
Member

graża27 napisał:

Właśnie czytam jak gotujecie aż miło się czyta ja trafiłam na babcię ,którą skręca jak gotuję ,bo kuchnia nowa i się zniszczy i dużo prądu zużyję a później wody , a w ogóle to za dużo roboty przy gotowaniu . Powinnam tylko cały dzień ze szmatą i szczotą ganiać wtedy jest zadowolona ale ile można sprzątać .
a żarcie byle
jakie podgrzać w mikrofali .
A ja to w ogóle powinnam mało jeść wolnego wcale tylko dużo dla niej pracować bo ona mi płaci
Podpowiedzcie co z taką robić.
Uciekłabym  stąd ale rodzina jest przemiła tzn. córka i syn córki mieszkają w domu obok.
kupują co chcę ,ale muszę przed babką ukrywać na nic pomagają tłumaczenia.

Obawiam się,że nic nie zrobisz. To przykre,ale starzy ludzie tak mają.Trudno oczekiwać,że się zmienią. My też nie wiemy co nas czeka i jacy będziemy. Rodzina zdaje sobie z tego sprawę,dlatego dbają o Ciebie. Prawdopodobnie próbowali już negocjować  z  nestorką,prowadzili jakieś rozmowy. Zresztą możesz z nimi porozmawiać na ten temat. Dobrze,że przynajmniej oni są po Twojej stronie. Na pewno nie jest Tobie łatwo, jednak próbuj dalej,a jak nie dasz rady to wiesz....Każdy może się wymądrzać "co ja by zrobiła",a tak naprawdę w konkretnej sytuacji, nikt nie wie jak się zachowa. Powodzenia! Ale post zamieszczony raczej nie w tym dziale.

Ostatnio edytowany przez namolna (2012-12-02 08:26:42)

#6 2012-12-02 13:30:42

kryspinka
Member

tak juz niestety będzie nic sie nie zmieni u takiej wiekowej damy .trudno albo lataj ze ścierką albo naucz sie troche ściemniać że niby cały czas sprzatasz .wiadomo porządek musi być.każdy ma swoje dziwadztwa i terzeba niesty z tym zyć.mój dzidzius znowu ma jobla na temat zdrowego żywienia oczywiscie w jego mniemaniu .bo watpie żeby do tego konieczne było mięso rosoły na codzień ja bym wolała zjesc surówkę czy rybę ale ja nie gotuje tylko on.nawet garnków zmywac nie potrafię a myslałam że sie nauczyłam na zmywaku w anglii

#7 2012-12-02 13:32:44

kryspinka
Member

musza być dobre te naleśniczki niestety tutaj nierealne do zrobienia nie kazdy może sobie pogotowac ale w domu mozna spróbować dzieki za przepis

#8 2013-09-17 13:19:35

renia1311
Member
Od: ...

Czy mogę tu kupić ser twarogowy, taki jak do pierogów ruskich? Chciałam zrobić naleśniki z farszem na ostro, ale nie mam pojęcia gdzie szukać odpowiedniego sera, i jak on się dokładnie nazywa, bo że quark, to wiem, ale są to wszystkie sery białe, kanapkowe itd.
I gdzie szukać bułki tartej smile. Już kilka razy się rozglądałam i nie mogę jej znaleźć, ale to akurat nie jest pilne smile

Dzięki smile

#9 2013-09-17 14:13:23

pfleger
Member

renia1311 napisał:

Czy mogę tu kupić ser twarogowy, taki jak do pierogów ruskich? Chciałam zrobić naleśniki z farszem na ostro, ale nie mam pojęcia gdzie szukać odpowiedniego sera, i jak on się dokładnie nazywa, bo że quark, to wiem, ale są to wszystkie sery białe, kanapkowe itd.
I gdzie szukać bułki tartej smile. Już kilka razy się rozglądałam i nie mogę jej znaleźć, ale to akurat nie jest pilne smile

Dzięki smile

Spróbuj z Schichtkäse.

#10 2013-09-17 14:13:32

archeo
Member

hej  renia1311 - ja do pierogów stosowałam ser kupiony w LIDLU - nie pamiętam dokładnie nazwy - ale kosztował 0.99 eur - nieduża kostka - grecki był , opakowanie - biała folia z nadrukiem granatowym i obrazek z oliwkami, pomidorkami. Twarda kostka , słony. A co do bułki tartej to w ALDIM - paniermehl - duże 1 kg pudełko - żółte i stało regał - gdzieś koło margaryny - przyprawy - zupki:)

#11 2013-09-17 14:14:28

ahha
Member

renia1311 napisał:

Dzięki smile

Hey renia twarog w takiej postaci o jakiej myslisz to tylko do kupienia w polskich lub czsami rosyjskich sklepach w niemieckich tylko wszystko przemielone jak serek homogenizowany (czasai troszke gesciejszy), a bulka tarta to paniermehl w kazdym sklepie. Pozdrawiam

#12 2013-09-17 14:43:27

simona1961
Member

renia1311 napisał:

Dzięki smile

Bułkę tartą kupisz w każdej piekarence, bądź w takim punkcie gdzie sprzedają ciasta, pieczywo w marketach. Nazywa się Semmelmehl, o ile dobrze napisałam wink

#13 2013-09-17 14:46:56

ruda
Member

Polecam ten ser, o którym pisała Archeo. To feta, też do dostania w każdym spożywczaku w De.
Tylko wtedy ostrożnie z solą smile.

#14 2013-09-17 15:00:35

renia1311
Member
Od: ...

Super! dzięki.smile Nie muszę mieć idealnego typowo polskiego twarogu, ale Lidla mam w miarę blisko.
Kupuję najczęściej w Fennerbergu albo Rewa, raz byłam w Lidlu, Aldi odkryłam, przy wjeździe do Kempten, ale to jest trochę dalej.

Bardzo dziękuję!

#15 2013-09-17 15:46:27

pfleger
Member

ahha napisał:

renia1311 napisał:

Dzięki smile

Hey renia twarog w takiej postaci o jakiej myslisz to tylko do kupienia w polskich lub czsami rosyjskich sklepach w niemieckich tylko wszystko przemielone jak serek homogenizowany (czasai troszke gesciejszy), a bulka tarta to paniermehl w kazdym sklepie. Pozdrawiam

Nie koniecznie ,zobacz jak wygląda  Schichtkäse http://www.kuechengoetter.de/rezepte/wa … kaese.html nie wiele się rożni od polskiego "grubego" twarogu.

#16 2013-09-17 17:00:56

urszula47
Member

Pfleger ma racje ze Schichtkaese jest bardzo dobry na nalesniki i nawet ruskie pierogi/po odsaczeniu z serwatki/kwasny,wiec wiecej cukru trzeba dodac.a ten grecki to moze feta?slony i dobry do salatek z pomidora,papryki,salaty lodowej.Polecalam juz kiedys pierogi ruskie w Russischeladen.www.mixmarkt.de zobaczcie gdzie sa w okolicy.Nawet w Grecji jest ta siec.Pierogi kupuje nawet z ziemniaczanym nadzieniem za 1,50eur duza paczka.okraszam cebulka i skwarkami,pycha.

#17 2013-10-28 14:37:05

alphabetaa
New member

mmm, ale żeście mi smaka narobiły ;P

#18 2014-10-12 15:50:02

crea
New member

Czytam, czytam i czytam i zgłodniałam. Ja do ciasta do naleśników często dodaje wodę gazowaną albo piwo. Naleśniki są wtedy bardziej puszyste i smakują lepiej. Z czym jecie naleśniki?

------------------------
Komu może pomóc terapia si warszawa

Ostatnio edytowany przez crea (2014-10-12 15:51:25)

#19 2014-10-12 16:18:31

arielka
Member

crea napisał:

Czytam, czytam i czytam i zgłodniałam. Ja do ciasta do naleśników często dodaje wodę gazowaną albo piwo. Naleśniki są wtedy bardziej puszyste i smakują lepiej. Z czym jecie naleśniki?

------------------------
Komu może pomóc terapia si warszawa

Z serem mascarpone, albo z podsmażonym bananem, albo z sokiem wyciśniętym z cytrynu i posypane grubym cukrem big_smile

#20 2014-10-16 13:33:32

dobre_serce
New member

Witam, czy zna ktoś prosty przepis na piernika…? bo muszę zrobić, jakiś sprawdzony przepis. Jeszcze nigdy nie piekłam….

#21 2014-10-16 17:10:55

urszula47
Member

Mam przepis z gazety ,zawsze mi sie udal .400gr maki,120gr margaryny,250gr cukru,2 jaja,3 lyzki kakao,1 szkl.mleka,1 lyzeczk sody/Natron po niemiecku/,bakalie w/g uznania,gozdziki plus przyprawa korzenna tak troszke dodaj na zapach/kupisz w proszku Gewuerze fuer Lebkuchen/,Margaryne roztopic,wystudzic,jaja ubic z cukrem na sztywno,dodawac kolejno mleko,kakao,make wymieszana z soda i przyprawa piernikowa.Nastepnie wlac margaryne,obtoczyc w mace bakalie i dodac.Piec ok godzine w temper 160CMozesz przekroic wzdluz i posmarowac powidlem sliwkowym i polac czekolada.Ja go robie w sredniej tortownicy lub podluznej blaszce .

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2014-10-16 20:55:35)

#22 2014-10-16 20:56:51

urszula47
Member

..?eto napisał:

urszula47 napisał:

Mam przepis z gazety ,zawsze mi sie udal .400gr maki,120gr margaryny,250gr cukru,2 jaja,3 lyzki kakao,1 szkl.mleka,1 lyzeczk sody.Natron po niemiecku/,bakalie w/g uznania,gozdziki plus przyprawa korzenna tak troszke dodaj na zapach/kupisz w proszku Gewuerze fuer Lebkuchen/,Margaryne roztopic,wystudzic,jaja ubic z cukrem na sztywno,dodawac kolejno mleko,kakao,make wymieszana z soda i przyprawa piernikowa.Nastepnie wlac margaryne,obtoczyc w mace bakalie i dodac.Piec ok godzine w temper 160CMozesz przekroic wzdluz i posmarowac powidlem sliwkowym i polac czekolada.Ja go robie w sredniej tortownicy lub podluznej blaszce .

Natron czyli soda oczyszcona- po polskiemu proszę Urszulko  ty nasza :...wielkie mi pustki uczynilaś w domu moim   ( M. Rej tren).Papozdrawiam.

Napisalam po niemiecku,bo kiedys sama nie wiedzialam jak soda sie nazywa.O co kaman?smile

#23 2014-10-16 22:11:14

ahha
Member

urszula47 napisał:

..?eto napisał:

urszula47 napisał:

Mam przepis z gazety ,zawsze mi sie udal .400gr maki,120gr margaryny,250gr cukru,2 jaja,3 lyzki kakao,1 szkl.mleka,1 lyzeczk sody.Natron po niemiecku/,bakalie w/g uznania,gozdziki plus przyprawa korzenna tak troszke dodaj na zapach/kupisz w proszku Gewuerze fuer Lebkuchen/,Margaryne roztopic,wystudzic,jaja ubic z cukrem na sztywno,dodawac kolejno mleko,kakao,make wymieszana z soda i przyprawa piernikowa.Nastepnie wlac margaryne,obtoczyc w mace bakalie i dodac.Piec ok godzine w temper 160CMozesz przekroic wzdluz i posmarowac powidlem sliwkowym i polac czekolada.Ja go robie w sredniej tortownicy lub podluznej blaszce .

Natron czyli soda oczyszcona- po polskiemu proszę Urszulko  ty nasza :...wielkie mi pustki uczynilaś w domu moim   ( M. Rej tren).Papozdrawiam.

Napisalam po niemiecku,bo kiedys sama nie wiedzialam jak soda sie nazywa.O co kaman?smile

Hey,hey kolezanko ?eto -"Urszulko Ty nasza.....wielkie pustki uczynilas w domu moim "  tren ten napisal J.Kochanowski po stracie ukochanej corki.smilesmile Rej to ten od  gęsi. Ja tak tylko -bez obrazy. Pozdrawiam smilesmile

Ostatnio edytowany przez ahha (2014-10-16 22:13:18)

Reklama