Dom opieki dla starszych!

Witajcie! Piszę tutaj w dość nietypowej dla mnie sprawie. Moja koleżanka mnie zapytała gdzie może oddać swoją babcie do domu starości. Wiem brzmi to naprawdę beznadziejnie ale ona sama się z mamą opiekują obydwie mają problem bo pracują a babcie wymaga opieki...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Opieka seniora - Vademecum - aktualne tematy :

#1 2015-11-26 23:04:46

Dom opieki dla starszych!

Witajcie!

Piszę tutaj w dość nietypowej dla mnie sprawie. Moja koleżanka mnie zapytała gdzie może oddać swoją babcie do domu starości. Wiem brzmi to naprawdę beznadziejnie ale ona sama się z mamą opiekują obydwie mają problem bo pracują a babcie wymaga opieki. Nie wyrabiają i pomyśleli żeby pop prostu dać jakąś opiekę albo oddać do domu starości. Problem jest następujący bo nie wiem jaki dom opieki jej polecić. Piszę właśnie w tej sprawie tutaj bo mam nadzieje że ktoś mi napisze poleci. Najlepiej w województwie mazowieckim. Dziękuje za zainteresowanie.

Artykuł opublikowany przez : Tatinko
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016

#2 2015-11-27 10:53:37

barbara.b
Member

Re: Dom opieki dla starszych!

http://www.domyseniora.pl/mazowieckie.html

Tatinko napisał:

Witajcie!

Piszę tutaj w dość nietypowej dla mnie sprawie. Moja koleżanka mnie zapytała gdzie może oddać swoją babcie do domu starości. Wiem brzmi to naprawdę beznadziejnie ale ona sama się z mamą opiekują obydwie mają problem bo pracują a babcie wymaga opieki. Nie wyrabiają i pomyśleli żeby pop prostu dać jakąś opiekę albo oddać do domu starości. Problem jest następujący bo nie wiem jaki dom opieki jej polecić. Piszę właśnie w tej sprawie tutaj bo mam nadzieje że ktoś mi napisze poleci. Najlepiej w województwie mazowieckim. Dziękuje za zainteresowanie.

#3 2015-11-27 12:39:37

festynka
Member

Gdzieś mi też migła w internecie reklama opieki w Polsce i wiecie co?  -wiem ,że jest dużo ludzi starych w Polsce też ,ale tak się mało słyszy żeby ktoś tam z rodziny znalazł się w domu opieki ,nie, ja się nie spotkalam w moim gronie znajomych aby ktoś oddał kogoś z rodziny do domu opieki.Pomyslcie tak same ,dla nas to jakieś dziwne ,no ja bym swojej matki ani ojca nigdy w życiu nie oddała.

#4 2015-11-27 12:42:01

mobilna
Member

festynka napisał:

Gdzieś mi też migła w internecie reklama opieki w Polsce i wiecie co?  -wiem ,że jest dużo ludzi starych w Polsce też ,ale tak się mało słyszy żeby ktoś tam z rodziny znalazł się w domu opieki ,nie, ja się nie spotkalam w moim gronie znajomych aby ktoś oddał kogoś z rodziny do domu opieki.Pomyslcie tak same ,dla nas to jakieś dziwne ,no ja bym swojej matki ani ojca nigdy w życiu nie oddała.

U mnie w rodzinie był taki przypadek.
Oddano tam ciocie. Po interwencji murem całej rodziny,ciocia spokojnie starzeje sie w domu juz parę lat.

Nigdy nie oddam tam swoich bliskich.

#5 2015-11-27 13:53:32

squonk
Member

festynka napisał:

To głównie na wsiach tak jest, z tego środowiska faktycznie nie znam nikogo, kto ma członka rodziny w domu opieki. W mieście jest inaczej, chociaż i tak liczba niemieckich heimów w stosunku do polskich domów opieki w podobnych liczebnie miastach jest zupełnie inna.

Sądzę jednak, że przypadki typu zaawansowana demencja czy Alzheimer to jest jak najbardziej wskazanie do umieszczenia w domu opieki. Moja chrzestna oddała tam swojego ojca, bo jak wychodziła do pracy i zostawiała go ze schorowaną matką, to szalał po domu, kombinował przy piecu do ogrzewania, kiedyś mało co nie wysadził wszystkiego w powietrze.
Albo taki przypadek z mojego miasta: pani z Alzheimerem wyszła wieczorem późną jesienią z mieszkania z dwoma psami. Nikt nie słyszał, jak wychodziła, a jak zauważyli, to już była kawałek drogi od domu. Znaleźli ją po paru dniach martwą na mokradłach na skraju miasta.

Wydaje mi się, że u nas zwiększenie się liczby domów opieki to tylko kwestia czasu. Obecnie starsze pokolenie jest jeszcze z tych, co miało ponad 2 dzieci, więc jest więcej osób do opieki, ale co jak zestarzeje się to pokolenie, co ma 2, 1 dziecko?

#6 2015-11-27 14:08:37

gra38
Member
Od: polska , niemcy

Kazda mówi,że nie odda bliskich do domu opieki.....Rodzice są zdrowi  nie potrzebują opieki,więc łatwo się teraz mówi " nie oddam".
Kiedyś mówiłam,że nie pojadę za chlebem za granice.Rodzina powinna być razem.........i co?
Są różne sytuacje,nie wiemy co nam los przyniesie.

#7 2015-11-27 14:26:06

squonk
Member

gra38 napisał:

Kazda mówi,że nie odda bliskich do domu opieki.....Rodzice są zdrowi  nie potrzebują opieki,więc łatwo się teraz mówi " nie oddam".
Kiedyś mówiłam,że nie pojadę za chlebem za granice.Rodzina powinna być razem.........i co?
Są różne sytuacje,nie wiemy co nam los przyniesie.

Też mi się wydaje, że okoliczności sprawiają, że nasze zasady mogą się zmienić, w przeciwnym razie koszty postępowania zgodnie z tymi zasadami mogą być nie do udźwignięcia. Owszem, opieka nad chorym z Alzheimerem, uciekającym z domu, nie poznającym rodziny może się sprawdzić, ale w rodzinie wielopokoleniowej, mieszkającej w dużym domu, albo po sąsiedzku. Ale nie jak się zostaje samemu z chorą osobą, albo i jeszcze np z dziećmi do wychowania, a pracować trzeba i skądś brać pieniądze. Polski niestety nie stać na sprowadzanie opiekunek do domowej opieki zza granicy.

Jak pracowałam w polskim domu opieki, to na początku było mi szkoda jednej pani, która wydawała się być całkiem kumata i samodzielna i żaliła się, że ją siostrzenica oddała do tego domu wbrew jej zgodzie, a ona ją wcześniej wychowała. Potem dopiero się okazało, ze prawda była trochę inna, tzn pani mieszkała w złych warunkach, w wilgotnej kamienicy, gdzie trzeba było nosić węgiel i drewno na górę do mieszkania, miała 800 złotych na miesiąc, zaniki pamięci, potrafiła wyjść nago na dwór. Owa siostrzenica miała męża po zawale i pracowała na zmiany, nie mogła wziąć jej do domu, ani codziennie jej pilnować. Oczywiście pani nie dało się tego wytłumaczyć, nie wierzyła, że mogłaby wyjść nago z domu czy się zgubić. I co w tej sytuacji zrobić?

Ostatnio edytowany przez squonk (2015-11-27 14:27:42)

#8 2015-11-27 18:41:04

simona1961
Member

Miałam sąsiadkę, przemiłą kobietę. Córka opiekowała się nią na zasadzie codziennych odwiedzin, zakupy obiad itd..... Z czasem sąsiadka zapadła na demencję. Córka, która pracowała przecież, zatrudniła opiekunkę na kilka godzin dziennie, bo tego wymagała sytuacja. Z czasem ujawnił się Alzheimer i opiekunka na kilka godzin to było za mało. Sąsiadka mieszkała w kawalerce, więc nawet gdyby znalazł się ktoś chętny , to nie było mozliwosci, aby z nią zamieszkał, no bo jak? W jednym pokoju z jednym łóżkiem? Kiedy sytuacja zrobiła się grożna, a sasiadka nie mogła ani minuty zostac sama , córka załatwiła dla niej osrodek opieki.  Nie było innego wyjscia. Czy jest złą córką? Moim zdaniem nie, bo zaopiekowała się matką na tyle na ile była w stanie.
Nie każdy pochodzi z  dużej rodziny i mieszka w wielopokoleniowym domu, gdzie zawsze ktoś jest. Dzieci takich staruszków pracują przecież, zeby utrzymać rodzinę i dom. Jak więc mają się zaopiekować matką czy ojcem, który stanowi zagrozenie nie tylko dla samego siebie, ale równiez dla innych?
Przecież nie trzeba tlumaczyć co to jest Alzheimer, co to jest smarowanie ścian odchodami, włączanie gazu , palenie garnków, czajników, uciekanie z domu i mnóstwo jeszcze innych zachowan w tej smutnej i ciezkiej chorobie starczej.

Moja mama ma 79 lat, daje sobie radę sama, ja pracuję w De. Do lekarza mama chodzi z opiekunką, którą poprosiłam o pomoc i ja jej płacę za to. Z resztą  spraw ,mama daje sobie świetnie radę. Mam jednak świadomość, ze z wiekiem może byc różnie. Tak długo jak będzie mogła samodzielnie, z małą pomocą opiekunki funkcjonować to będzie ok, ale jesli stanie się osobą bez kontaktu z rzeczywistoscią i nie będzie mogła mieszkać sama, to cóż mi pozostanie? Ja pracować muszę, mam na utrzymaniu dom i dziecko, więc co mi pozostanie? Rodzeństwa nie mam, więc?
Bardzo kocham moją mamę, bardzo. Dbam o nią i dopieszczam. Jest cudownym człowiekiem i cudowną matką, ale jaki będę miała wybór, gdyby zawitał do nas Alzheimer? No jaki?

#9 2015-11-27 19:17:10

andrea
Member

mobilna napisał:

festynka napisał:

Oddano tam ciocie. Po interwencji murem całej rodziny,ciocia spokojnie starzeje sie w domu juz parę lat.

Nigdy nie mów nigdy.

#10 2015-11-29 09:09:01

festynka
Member

andrea napisał:

mobilna napisał:

festynka napisał:

Nigdy nie mów nigdy.

A nigdy ! Zrezygnowałabym z kariery kasowej w DE, aby zając się mamą. Tak mnie wychowała mama ,dała mi bardzo dużo ciepła i cierpliwości i serca.A do takich ciężkich  stanów chorobowych , nieraz sama rodzina doprowadzi swoim mądrym zachowaniem i swoimi wymogami itd.

#11 2015-11-29 11:38:28

squonk
Member

festynka napisał:

A nigdy ! Zrezygnowałabym z kariery kasowej w DE, aby zając się mamą. Tak mnie wychowała mama ,dała mi bardzo dużo ciepła i cierpliwości i serca.A do takich ciężkich  stanów chorobowych , nieraz sama rodzina doprowadzi swoim mądrym zachowaniem i swoimi wymogami itd.

Jeśli masz źródło utrzymania poza swoją pracą, to pewnie że możesz. Ale co ma zrobić ktoś, kto nie ma zarabiającego męża, utrzymuje się sam? Albo ma co gorsza jeszcze dziecko na wychowaniu?

#12 2015-11-29 11:47:24

Tatinko
New member

No niestety moja koleżanka nie ma jak się opiekować babcią i tutaj jest największy chyba problem teraz. Pamiętam jak też nie raz mi mówiła że nigdy nie odda do domu spokojnej starości bo by było jej szkoda ale nie zdawała sobie z tego sprawy że tak się potoczą właśnie to wszystko i teraz szuka domu opieki nie za bardzo ma nawet czas żeby zaglądnąć właśnie na internet bo znaleźć dobry dom opieki to jest sztuka a znaleźć tak od strzału byle co to mija się zdecydowanie z celem. Dziękuje wam że tak bardzo się interesujecie tym tematem i sprawą.

#13 2015-11-29 14:22:33

squonk
Member

Tatinko napisał:

No niestety moja koleżanka nie ma jak się opiekować babcią i tutaj jest największy chyba problem teraz. Pamiętam jak też nie raz mi mówiła że nigdy nie odda do domu spokojnej starości bo by było jej szkoda ale nie zdawała sobie z tego sprawy że tak się potoczą właśnie to wszystko i teraz szuka domu opieki nie za bardzo ma nawet czas żeby zaglądnąć właśnie na internet bo znaleźć dobry dom opieki to jest sztuka a znaleźć tak od strzału byle co to mija się zdecydowanie z celem. Dziękuje wam że tak bardzo się interesujecie tym tematem i sprawą.

Artykuł z ogólnymi poradami, na co należy patrzeć
http://www.domyseniora.pl/jak-znalezc-d … niora.html
Ja bym do tych porad dodała jeszcze pytanie o ilość personelu na zmianie, bo to jest ważny czynnik. Oraz o to, czy jest tam jakaś "segregacja" tzn czy osoby z Alzheimerem mieszkają w osobnej grupie/części czy są może pomieszane z osobami zdrowymi lub z innymi dolegliwościami.

Dyskusja na forum gazety, W-wa i okolice
http://forum.gazeta.pl/forum/w,16,92084 … e.html?v=2

No i forum Domy Opieki
http://www.forum.domyopieki.pl
Przejrzałam to forum pobieżnie i wygląda mi na to, że tam znajdziesz sporo informacji o konkretnych placówkach.

#14 2015-11-29 16:29:06

Tosia
Member

Już raz pisałam, że moja koleżanka umieściła mamę w prywatnym domu seniora. Decyzja była prosta, bo seniorka nie chciała siedzieć w domu sama. Niestety zapominała wyłączyć gazu, zakręcić wody. Koleżanka ma do domu seniora blisko, odwiedza mamę często. Opisywała mi jak staruszki mają urządzone pokoje. Wystrój podobny do sal w przedszkolu. Wszędzie kolorowo, bajkowo. Czysto. Seniorka mieszka z drugą babcią. Nie narzeka. Jest pod stałą opieką lekarza. Cóż chcieć? Chciałabym być w domu jak najdłużej, ale nie za wszelką cenę. Mam nadzieję, że będzie mnie i moje dzieci w razie czego stać na pogodną starość. Póki co nie zamartwiam się tym.

#15 2015-11-29 22:01:57

basiulek81
Member

Tosia napisał:

Już raz pisałam, że moja koleżanka umieściła mamę w prywatnym domu seniora. Decyzja była prosta, bo seniorka nie chciała siedzieć w domu sama. Niestety zapominała wyłączyć gazu, zakręcić wody. Koleżanka ma do domu seniora blisko, odwiedza mamę często. Opisywała mi jak staruszki mają urządzone pokoje. Wystrój podobny do sal w przedszkolu. Wszędzie kolorowo, bajkowo. Czysto. Seniorka mieszka z drugą babcią. Nie narzeka. Jest pod stałą opieką lekarza. Cóż chcieć? Chciałabym być w domu jak najdłużej, ale nie za wszelką cenę. Mam nadzieję, że będzie mnie i moje dzieci w razie czego stać na pogodną starość. Póki co nie zamartwiam się tym.

Moja siostra pracuje w takim domu jako pielęgniarka.Na zmianie jest tylko z sanitariuszem, a ma pod opieka 20 starszych ludzi.Jest bardzo zestresowana, bo odwiedzająca rodzina ma zawsze jakieś pretensje
i wymogi.Ponadto przeżywa traumę kiedy ktoś umrze i zawsze się obwinia nawet jeśli zgon nie był na jej zmianie. Jak mówi opieka jest dobra kąpanie, karmienie i kontakt słowny.Bardzo się napracuje.
Dom jest prywatny.Zatrudniona jest na umowę od dzieło bez żadnego ZUS-u.

#16 2015-11-29 22:51:05

papaja76
Member

festynka napisał:

andrea napisał:

mobilna napisał:

Nigdy nie mów nigdy.

ja nie mam mamy, bo mi zmarła jak miałam 6 lat, często myślałam, czego bym nie oddała, żeby ją mieć, ale niestety nikt mi jej nie odda, gdybym jednak ją mogła odzyskać, to nie oddałabym jej nikomu. Sama jednak nie chcę, żeby moje dzieci się mną zajmowały, zwłaszcza kiedy głowa przestanie być zdrowa, na starość chcę być sama, nikogo nie obciążać swoją starością, ale może jak będę stara, to będę pragnąć być z rodziną, któż to wie, co będzie jutro?

#17 2015-11-30 13:27:38

squonk
Member

basiulek81 napisał:

Moja siostra pracuje w takim domu jako pielęgniarka.Na zmianie jest tylko z sanitariuszem, a ma pod opieka 20 starszych ludzi.Jest bardzo zestresowana, bo odwiedzająca rodzina ma zawsze jakieś pretensje
i wymogi.Ponadto przeżywa traumę kiedy ktoś umrze i zawsze się obwinia nawet jeśli zgon nie był na jej zmianie. Jak mówi opieka jest dobra kąpanie, karmienie i kontakt słowny.Bardzo się napracuje.
Dom jest prywatny.Zatrudniona jest na umowę od dzieło bez żadnego ZUS-u.

W mojej byłej pracy była 1 pielęgniarka i 1 opiekunka na 70 osób. Najfajniej było, jak opiekunka musiała jechać z jakimś podopiecznym do szpitala na badanie lub wizytę, a pielęgniarka zostawała sama na 2-3 godziny z tymi wszystkimi ludźmi.

#18 2015-12-01 23:32:51

Bakingonlka
New member

Dom opieki to nie jest tragedia, może lepiej byłoby tam starszej osobie niż w domu, gdzie ciągle siedziałaby sama, wypatrując tych, co są w pracy? Inna rzecz to możliwość opieki w takim miejscu. Jednak pielęgniarka jest na zawołanie, lekarz dość szybko, niezbędne badania wykonuje się szybko. Trzeba tylko dobrze sprawdzić, czy dom, który wybieramy ma dobrą opinię. I, co najważniejsze, nie pozostawiać tam starszej osoby bez częstych odwiedzin, żeby tego miejsca nie potraktowała jak zsyłki.

#19 2015-12-02 10:57:07

Tatinko
New member

Nie ma co krytykować. Ja nigdy nie krytykuję, bo nie wiadomo, co nas w życiu spotka... Takie zarzekanie się, "ja nigdy..." a skąd wiesz, do czego zmusi cię życie? Nad tym nie mamy kontroli i jeszcze wszystko może być inaczej, niż my sobie myślimy i zakładamy... W każdym bądź razie poszukaliśmy dla babci takich domów jeszcze w necie i na podstawie opinii, bardzo dobrych oczywiście, wybraliśmy ten dom opieki: http://www.domyopiekiolimp.pl - mam nadzieję, że nasz wybór okaże się słuszny. Po świętach jedziemy wszyscy zobaczyć, jak wygląda w realu. Dziękuję za burzliwą dyskusję...

#20 2016-07-18 13:25:45

goranka
New member
Od: Warszawa

Najlepiej wybrać taki dom opieki, w którym senior będzie się dobrze czuł. Gdy szukaliśmy miejsca pobytu dla schorowanej cioci, to przenosiliśmy ją aż 3 razy. Ale teraz, gdy znaleźliśmy Dom Opieki Olimp nareszcie ciocia wygląda na zadowoloną. Opieka jest na najwyższym poziomie, całodobowo czuwa pielęgniarka. Dodatkowo niemałe znaczenie ma otoczenie budynku, który znajduje się w Sulejówku pod Warszawą. Ogród z tarasem i las w pobliżu mają ogromny wpływa na dobre samopoczucie pensjonariuszy i umożliwiają wypoczynek na świeżym powietrzu. Podobne domy opieki znajdują się jeszcze w Nadmie i Majdanie. Warto się tam przejechać i porozmawiać z dyrektorami domu opieki, a także z pensjonariuszami. Ich zadowolenie to najlepsza rekomendacja.

#21 2016-10-28 10:24:03

Daria870
New member

Teraz to, aż strach posłać kogoś z rodziny do domu opieki opieki. Nawet Ministerstwo ostatnio apelowało, że w Polsce istnieje ponad 100 nielegalnych domów seniora. Jeszcze po ostatniej akcji, gdzie rzekomy ksiądz prowadził nielegalne domy opieki na terenie całego kraju.  W Zgierzu ostatnio zmarło pięć osób, które wcześniej przebywały w tej placówce, a kilkadziesiąt trafiło do szpitali.  Lepiej dobrze zastanowić się przed wybraniem takiego miejsca pobytu dla swoich bliskich. http://www.rynekseniora.pl/rynek_opieki … ,7351.html

#22 2016-10-28 11:20:28

Tosia
Member

Mam odmienne zdanie. Są dobre domy dla seniorów. Należy przeprowadzić wywiad jak dany dom funkcjonuje. Pisałam o tym wcześniej. Moja koleżanka umieściła swoją mamę w prywatnym domu. Staruszka w tam była szczęśliwa.

#23 2016-10-28 12:08:06

squonk
Member

Tosia napisał:

Mam odmienne zdanie. Są dobre domy dla seniorów. Należy przeprowadzić wywiad jak dany dom funkcjonuje. Pisałam o tym wcześniej. Moja koleżanka umieściła swoją mamę w prywatnym domu. Staruszka w tam była szczęśliwa.

Też tak uważam. Są różne domy, są też różni ludzie, każdy ma inny charakter, inne schorzenia na starość. A przy demencji to i dom rodzinny jest dla chorego obcy i nie czuje się jak u siebie, też często taka osoba próbuje uciekać, nie poznaje bliskich, bo żyje w innej rzeczywistości.

Niektóre domy mają dobre warunki dla osób jeszcze sprawnych, ale już jak taki mieszkaniec ląduje na wózku czy w łóżku, to dom nie daje rady zapewnić mu dobrej opieki z różnych powodów, ale nie zrezygnuje z takiego podopiecznego, bo dostaje kasę na niego. W tym DPSie w którym pracowałam, kierowniczka przyjmowała przypadki, które w ogóle nie powinny być w DPSie tylko w ZOLu albo wręcz hospicjum. Bo w DPSie to w sumie nic nie można, nawet głupiej kroplówki podłączyć. Więc trzeba kłamać w bilansach płynów osób, które są w takim stanie, że już nawet pić nie mogą za bardzo.

#24 2016-12-12 13:04:20

Tadek89
Member

W mojej rodzinie była taka sytuacja że ciocia ma 85 lat i choruje, potrzebuje opieki praktycznie całej doby. Niestety nikt jej z rodziny nie mógł tego dać. Dlatego też zdecydowaliśmy się na umieszczenie jej w domu opieki takim jak http://www.rezydencja-seniora.com/ Wiele czytaliśmy na ich temat i na prawdę cieszą się bardzo dobrą opinią. Także na ich stronie internetowej wygląda to w porządku. A co Wy o tym sądzicie ?

#25 2016-12-13 13:02:44

karolina_k2
New member

Ja też uważam, że nie można generalizować i pakować wszytkich do jednego worka - to zwyczajnie nieuczciwe i nie rozsądne. Jasne, że pojawiają się miejsca podłe  (głównie placówki państwowe, niestety na które placimy ZUS nasz kochany...), gdzie osoba starsza jest traktowana jak przedmiot. Dlatego wraz z rodzeństwem długo zastanawialiśmy się nad oddaniem chorego na Alzheimera taty do domu opieki, bo moja najmłodsza siostra już nie dawała sobie rady, a reszta rozjechała się po Polsce. Gdy zdecydowaliśmy się, że wybierzemy jakiś prywatny, początkowo odrzuciły nas ceny, ale gdy każde z nas (jest nas piątka) zrzuciło się po kilkaset złotych to wystarczyło. Wybraliśmy Dom Opieki Józefina, bo tata z siostrą rezydowali na warszawskiej Pradze - dojazd wręcz idealny. Autentycznie, zaskoczyło mnie, że standardy mogą być tak wysokie - nawet ja na wyjazdach z firmy rzadko trafiałam na takie hotele. smile Całodobowa opieka, bezpeczeństwo, wygodne pomieszczenia dostosowane do potrzeb pacjentów, REHABILITACJA, zajęcia grupowe. Ba, nawet zajęcia dla rodzin, które umożliwiają zrozumienie choroby - jest z tego fajny filmik -> https://www.youtube.com/watch?v=Jgmd3MCwDYM&t=1s. Zauważyliśmy, że kontakt z Tatą sie poprawił i on sam  zaczął się lepiej czuć, znów lubi spędzać czas z ludźmi. Cieszę się, że najbliższe  lata życia spędzi w takiej atmosferze i wiem, że teraz tacie na prawde pomagamy.

#26 2016-12-20 13:32:16

MotylemJestem
New member

Zgadzam się z Tobą, niestety informacje w wiadomościach o nielegalnych domach opieki robią wiele złego dla wszystkich domów, które nie mają nic z tym wspólnego. Warto wcześniej dobrze sprawdzić dom opieki i rozeznać się w opiniach, najlepiej odwiedzić placówkę w dni otwarte, porozmawiać z pracownikami, czy nawet poszperać w sieci. Niestety alzheimer to jedna wielka cholera, na którą nie ma lekarstwa, a opieka wraz z pogorszaniem się stanu zdrowia to na prawdę ciężka praca i nie każdy jest w stanie ją wykonywać. A opiekunki do domu nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. U nas dzadek dosłownie bił laską opiekunki i nikt nie chciał się podjąć opieki nad nim. Stąd decyzja oddania go do domu opieki i była to najlepsza decyzja. Ja odzyskałam spokój ducha, a dziadek uśmiech. smile

#27 2017-01-26 19:17:44

Fretka
New member

Moim zdaniem jeśli jest możliwość, warto zajmować się najbliższymi. Jeśli jednak mieszka się w innym mieście i krewny przez większość czasu siedzi sam, to chyba lepiej, żeby był już w domu opieki z innymi osobami, pod dobrą opieką, prawda? W takim domu będzie mógł porozmawiać, organizowane są zajęcia aktywizujące. Bardzo często starsze osoby są samotne, nudzą się, nie mają żadnego zajęcia i tracą chęć do życia. W Polsce domy opieki kojarzone są często jako pójście na łatwiznę ze strony rodziny, ale zazwyczaj tak krytyczni są ci, którzy sami nie spotkali się z podobnym problemem. Na pewno najciężej jest oddać pod opiekę osobę najbliższą, na przykład rodziców. W naszej rodzinie zdecydowaliśmy się na oddanie do takiej placówki dalekiego wujka - nikt z rodziny nie miał czasu zajmować się tą osobą, był samotny, wymagał opieki. Wydawało się to najlepszą decyzją i moim zdaniem taka właśnie była. Wybraliśmy placówkę blisko Warszawy, konkretnie z oferty firmy http://www.domyopiekiolimp.pl. Warto wcześniej odwiedzić dom, zobaczyć, jakie są warunki i wybrać oczywiście taki, który jest stosunkowo blisko - warto odwiedzać krewnych przynajmniej od czasu do czasu.

#28 2017-02-13 10:05:34

arias
Member

Jak senior nie ma żadnej demencji, ma światły umysł - to nie widzę powodu aby oddawać. Przy takich chorobach jak alzheimer - poważnie należy się zastanowić, bo tacy seniorzy bywają niebezpieczni, złośliwi itd.

#29 2017-10-26 23:57:07

monikaka
New member

Rozumiem, że czasami nie ma innego wyjścia i trzeba oddać bliską osobę pod fachową opiekę, nie mniej jednak dla mnie to ostateczność. Jak jest taka możliwość, warto zdecydować się na zatrudnienie opiekuna, który będzie przychodził do nas do domu, to dużo lepsze rozwiązanie, a koszty są podobne, może nawet niższe. Z Warszawy mogę polecić goldcare http://goldcare.pl/ - oni maja bardzo dobrych opiekunów, wykwalifikowanych, oferują opieke całodobową, dzienną, można zamówić opiekunkę również wyłącznie na weekendy. Dobra opcja, bo mają tam specjalny system, który monitoruje parametry życiowe podopiecznego oraz kontroluje pracę opiekuna.

Reklama