Kartoffelsalat - Sałatka ziemniaczana

To nie tylko lubią Niemcy. W domu taka sałatkę i u siebie często serwowałam, smakowała zawsze wszystkim. Wiadomo każdy robi po swojemu. W domu podopiecznej wszystkim przypadła moja wersja do gustu! Podaję przepis; Składniki: - 0,5 kg ziemniaków - 1 świeży ogórek -1 łyżka octu - szczypta cukru, soli, pieprzu - 100g śmietany - 1 cebula - natka pietruszki - koperek Ziemniaki gotuję w mundurkach, studzę...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2012-10-08 19:44:15

Masza56
Member

Kartoffelsalat - Sałatka ziemniaczana

To nie tylko lubią Niemcy. W domu taka sałatkę i u siebie często serwowałam, smakowała zawsze wszystkim. Wiadomo każdy robi po swojemu. W domu podopiecznej wszystkim przypadła moja wersja do gustu! Podaję przepis;

Składniki:
- 0,5 kg ziemniaków
- 1 świeży ogórek
-1 łyżka octu
- szczypta cukru, soli, pieprzu
- 100g śmietany
- 1 cebula
- natka pietruszki
- koperek

Ziemniaki gotuję w mundurkach, studzę. Cebulę obraną siekam, dodaję ocet i przyprawy i odstawiam, żeby zmiękła. Ziemniaki obieram i kroję w półplasterki, zalewam marynatą cebulową. Dodaję śmietanę  i zieleninę. Na samym końcu dodaję ogórka pokrojonego w kosteczkę. Proste i smaczne!

#2 2017-12-09 19:38:34

Asia1970
Member

Re: Kartoffelsalat - Sałatka ziemniaczana

Wersji ze śmietaną nie próbowałam..Ja dodaje jeszcze cukier i olej..marynatę gotuję na bulionie..gorącą  zalewam pokrojone ziemniaki..pycha😀

Reklama

Stopka forum