Powroty do domu!

Witam.Mam mały problem z firmą.Pracuję do końca miesiąca więc kiedy powinnam zjechać do domu np. w tym miesiącu 30 wieczorem czy 1 grudnia wieczorem,w/g mnie powinnam 30 ostatniego dnia wieczorem wyjechać ale firma ustaliła 1 grudnia czyli cały 1 grudzień będę jeszcze pracowała do wieczora...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2015-11-24 18:24:51

festynka
Member

Powroty do domu!

Witam.Mam mały problem z firmą.Pracuję do końca miesiąca więc kiedy powinnam zjechać do domu np. w tym miesiącu 30 wieczorem czy 1 grudnia wieczorem,w/g mnie powinnam 30 ostatniego dnia wieczorem wyjechać ale firma ustaliła 1 grudnia czyli cały 1 grudzień będę jeszcze pracowała do wieczora.
Jak jechałam od połowy miesiąca to już 14 wyjeżdzałam z Polski aby 15 zacząc pracę.
Jak zjeżdzałam w połowie miesiąca to 15 wyjeżdzałam do domu.
Więc powinnam teraz 30 listopada wieczorem jechać do domu.
Ale namotałam ale idzie dojśc ładu i składu.
Jestem tak wnerwiona ,że płakać aż mi się chciało,mam 1 grudnia za friko robić? bo paniusi tak pasuje?
Jak jest u Was z takimi zjazdami do domu.
Jeszcze paniusia śmiala mi powiedziec ,że 30 ja nie będę tam cały dzień -bym była do 18 godz,
zapomniałam jej powiedzieć ,że ja tutaj nie pracuje 24 godz. a na to wygląda ,że powinnam chyba pracować.

#2 2015-11-24 20:10:53

gra38
Member
Od: polska , niemcy

Re: Powroty do domu!

Np.zaczynam pracę od 1-go jestem na miejscu ok 12 ej mam płacone za cały dzień.Wyjeżdzam 31-go
ok 16 ej i mam płacony za cały dzień.Moja podróż trwa 22 godziny za to nie ma kasy.......Moim zdaniem powinnaś wyjechać ostatniego,albo dostac pieniążki za ten dodatkowy dzień....

#3 2015-11-24 21:01:35

andrea
Member

gra38 napisał:

Np.zaczynam pracę od 1-go jestem na miejscu ok 12 ej mam płacone za cały dzień.Wyjeżdzam 31-go
ok 16 ej i mam płacony za cały dzień.Moja podróż trwa 22 godziny za to nie ma kasy.......Moim zdaniem powinnaś wyjechać ostatniego,albo dostac pieniążki za ten dodatkowy dzień....

też tak uważam i u mnie do tej pory też to tak wyglądało

#4 2015-11-25 08:32:11

Franciszka
Member

festynka napisał:

Witam.Mam mały problem z firmą.Pracuję do końca miesiąca więc kiedy powinnam zjechać do domu np. w tym miesiącu 30 wieczorem czy 1 grudnia wieczorem,w/g mnie powinnam 30 ostatniego dnia wieczorem wyjechać ale firma ustaliła 1 grudnia czyli cały 1 grudzień będę jeszcze pracowała do wieczora.
Jak jechałam od połowy miesiąca to już 14 wyjeżdzałam z Polski aby 15 zacząc pracę.
Jak zjeżdzałam w połowie miesiąca to 15 wyjeżdzałam do domu.
Więc powinnam teraz 30 listopada wieczorem jechać do domu.
Ale namotałam ale idzie dojśc ładu i składu.
Jestem tak wnerwiona ,że płakać aż mi się chciało,mam 1 grudnia za friko robić? bo paniusi tak pasuje?
Jak jest u Was z takimi zjazdami do domu.
Jeszcze paniusia śmiala mi powiedziec ,że 30 ja nie będę tam cały dzień -bym była do 18 godz,
zapomniałam jej powiedzieć ,że ja tutaj nie pracuje 24 godz. a na to wygląda ,że powinnam chyba pracować.

Festynko jest przyjęte, że ostatni dzień pracy jest dniem wyjazdu. To jest też dzień w którym powinna być już na miejscu zmienniczka, która przyjechała dzień wcześniej lub rano w dniu Twojego wyjazdu wieczorem. Przedłużenie pracy o 1 dzień wymaga aneksu do umowy, na co Ty wyrażasz zgodę i co jest podstawą do wynagrodzenia za ten dzień.

Po pierwsze z kim firma ustaliła czas Twojego wyjazdu? Przede wszystkim, to firma powinna ustalać z Tobą termin wyjazdu! Czas wyjazdu jest uzależniony od przyjazdu zmienniczki oraz od firmy transportowej z którą Ty wyjeżdżasz.

Porozmawiaj z rodziną na temat tego terminu i czy rodzina zapłaci Tobie za ten dzień. Jeżeli nie zapłaci, to poinformuj firmę, że wyjeżdżasz w dniu 30 listopada wieczorem i zmienniczka musi w tym dniu przyjechać, podobnie jak było z dniem Twojego przyjazdu. Co to za praktyki ze strony firmy?!

#5 2015-11-26 07:48:51

festynka
Member

Dzięki dziewczyny za wpisy -wygarnęłam wszystko mojej agencji i doszłam do wniosku ,że tylko szkoda mojego  zdrowia i zapłacą  mi za ten jeden dzien więcej-łaski nie robią ,ale tak kręciły te miłe panie i jak teraz słyszę czy czytam ,że w agencjach bardzo miłe panie to poprostu niedobrze mi się robi ,bo te panie zawsze miłe do czasu jak wszystko jest po ich myśli i nie daj boże, Ty opiekunko chcesz cos zmienić to ta miła pani, też od razu potrafi się zmienić w wampira .Najbardziej mnie zabolało to ,że będąc do godz.18 u podopiecznej ,ja nie będę cały dzień i z tego powodu muszę zostać następny dzień,ale wszystko wyprostowałam.Przeżyje ten dzień ,ale tak nie powinno nigdy być.Jak do końca miesiąca to do końca miesiąca i koniec, a nie jeszcze jakieś przyklejanki dodatkowych dni z nowego miesiąca.

Reklama