Bawarskie zapiekanki

Widzę, ze forum kuchcikowe zaczyna zyć własnym zyciem, więc i ja chciałabym Wam podrzucić coś dobrego. Wyszperałam kiedys oryginalny przepis-podobno bawarską- zapiekankę...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2012-10-08 11:46:19

huba_buba
New member

Bawarskie zapiekanki

Widzę, ze forum kuchcikowe zaczyna zyć własnym zyciem, więc i ja chciałabym Wam podrzucić coś dobrego.
Wyszperałam kiedys oryginalny przepis-podobno bawarską- zapiekankę.
Oto składniki:
5 kajzerek
1 duża cebula
30 g boczku
kawałek kiełbasy śląskiej ( może być też inna )
40 dag pieczarek
20 dag żółtego sera
2 jajka
sól, pieprz
czosnek
oregano, bazylia
oliwa

Najciekawszym elementem sa bułki-to one robia chyba największy efekt.
Z każdej bułki odcinamu wierzch i wydrążamy cały środek- powstają takie miseczki "bułkowe" z przykrywką smile
Cebulę i boczek kroimy w kostkę, kiełbasę i pieczarki-na talarki. Najpierw podsmażany na oliwie cebulę-aż się zeszkli, p[otem doodajemy pieczarki. Zdejmujemy cebulę i pieczarki na miseczkę i na tę sama patelnie dajemy kiełbasę i boczek. Smażymy to aż zrobią się chrupiące i się przyrumienią. Jak będzie to gotowe, dodajemy z powrotem pieczarki i cebulę-żeby nam nie przestygły za bardzo. Dodajemy zioła i przyprawy, zasypujemy serem. Bułeczki trzeba skropić w środku oliwą-wieczko od wewnętrznej strony także. Nadziewamy farszem i zalewamy kazdą bułkę rozbełtanym jajkiem. Zamykamy wieczka i wstawiamy do piekarnika na 10- 15 minut na 180 stopni. Jajko wtedy ładnie dojdzie z całym farszem.
Smacznego!

#2 2012-10-08 13:19:11

makola45
Member

Re: Bawarskie zapiekanki

Bardzo dobre to musi być i w sumie proste.

#3 2012-10-08 13:27:35

Krycha
Member

Re: Bawarskie zapiekanki

No brzmi bardzo smacznie! Byłam dwa razy w Bawarii, ale nie słyszałam o takiej zapiekance smile

Reklama

Stopka forum