Omlet po bawarsku

Mam dla Was fajny przepisik na omlet po bawarsku. Jeszcze nigdy go nie robiłam-pierwszy raz będzie dzisiaj. Dostałam go od cioci w te wakacje. Ona mieszka w Monachium, chciała pokazac mi kuchnię typową dla tego regionu...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2012-10-08 10:58:40

Viola
New member

Omlet po bawarsku

Mam dla Was fajny przepisik na omlet po bawarsku. Jeszcze nigdy go nie robiłam-pierwszy raz będzie dzisiaj. Dostałam go od cioci w te wakacje. Ona mieszka w Monachium, chciała pokazac mi kuchnię typową dla tego regionu. Danie jest dość szybkie, więc nie trzeba spędzać całego dnia przy garach smile Poza tym nie jest to jakaś wykwintna potrawa, ale ja akurat lubię takie proste rzeczy.

4 plasterki boczku wędzonego
8 jajek
pietruszka
szczypiorek
majeranek
bazylia
sól
4 łyżki masła
4 ziemniaki ugotowane w mundurkach

Ziemniaki obieramy i kroimy w grube talarki. Boczek kroimy w kostkę i podsmażamy na patelni, dodajemy do tego pokrojone w kostkę ziemniaki i masło. Gdzieś na boku, wbijamy do miseczki jajka, dodajemy wszystkie zioła i mieszamy to chwilkę, żeby rozbełtać jajka. Wlewamy jajka z ziołami na patelnie i chwilkę przesmażamy z boczkiem i ziemniakami. Ciocia wkładała taki omlet jeszcze na jakiś czas do piekarnika i fajnie się spiekał z wierzchu.
Jeśli byłoby to dla kogoś za suche danie, to myslę, że można podac do tego jakiś sosik-np ziołowy lub czosnkowy, który można zrobić samemu z jogurtu i majonezu.

Dobre, gdy nie mamy pomysłu ani zbyt wiele czasu na obiad.

Reklama