ZDROWIE ( nasze zdrowie)

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/11693921_999888153387976_1390944122317792315_n.jpg?oh=bfa68515d155c75610fab0cfb8e1e0cb&oe=56F0784E[/img]

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2015-11-18 21:43:52

amelia
Przyjaciel Forum

ZDROWIE ( nasze zdrowie)

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/11693921_999888153387976_1390944122317792315_n.jpg?oh=bfa68515d155c75610fab0cfb8e1e0cb&oe=56F0784E

#2 2015-11-18 22:57:08

squonk
Member

Re: ZDROWIE ( nasze zdrowie)

Próbowałam kiedyś akupresury na bóle miesiączkowe, skończyło się oczywiście łykaniem tabletek. Albo bóle były za silne, albo nieumiejętnie to robiłam, albo to zwyczajnie nie takie hop siup, że sobie coś tam pomacamy i od razu przejdzie jak ręką odjął (nomen omen). Myślę, że to ma szansę być skuteczne tylko jako element całej reszty światopoglądu i metod Dalekiego Wschodu, samo w sobie to tak jak wypicie herbaty z melisy - jeszcze nie słyszałam, żeby komuś pomogło na nerwa, chyba że siłą sugestii.

Ostatnio edytowany przez squonk (2015-11-18 22:57:32)

#3 2015-11-18 23:08:25

amelia
Przyjaciel Forum

Też jestem trochę sceptyczna. Jednak moja koleżanka regularnie przez 2 miesiące wykonywała akupresurę dłoni ( kilka chwytów na obu dłoniach -kilka minut, 2 razy dziennie) na odchudzanie z wspaniałym efektem. Schudła bez żadnych innych diet i bez efektu jojo 11 kilogramów. Ja niestety nie nie potrafię być tak cierpliwa, pilna i systematyczna.... smile

... ale mam swoje sposoby na różne problemy zdrowotne i nie latam z każdą pierdółką do lekarzy, bo lekarze mają bonusy za wypisywanie recept i najlepiej to by wypisywali leki na kilogramy.

Mam różne ziółka, nalewki, maści z własnej "produkcji" i przynajmniej wiem , że jak nie pomoże , to nie zaszkodzi smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-11-18 23:12:57)

#4 2015-11-24 12:34:12

Gania
New member

wydaje mi się że jeśli nie mamy doświadczenia w akupunkturze to samemu nie za wiele zdziałamy. Popatrzmy na to zdjęcie i ile tam jest miejsc na które sobie możemy pomóc. Są od siebie oddalone nie wiele więc pewnie trzeba mieć jakieś doświadczenie aby sobie pomóc.

#5 2015-11-24 12:42:08

amelia
Przyjaciel Forum

Gania napisał:

wydaje mi się że jeśli nie mamy doświadczenia w akupunkturze to samemu nie za wiele zdziałamy. Popatrzmy na to zdjęcie i ile tam jest miejsc na które sobie możemy pomóc. Są od siebie oddalone nie wiele więc pewnie trzeba mieć jakieś doświadczenie aby sobie pomóc.

Można się tego nauczyć ale mas rację należy przestrzegać pewnych zasad. Całościowy zabieg akupresury nie powinien być wykonywany częściej jak razna 5 dni.

#6 2015-11-24 13:46:52

mobilna
Member

Gania
Akupunktury nie polecam robić samodzielnie.

#7 2015-11-24 15:16:43

amelia
Przyjaciel Forum

Nie mylić akupunktury z akupresurą! To dwie różne metody.

#8 2015-12-02 14:19:42

merynoska
Member

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12310592_995924353806886_1825248191213850032_n.png?oh=3e1b1fb25eac1e0b20c0d92032b65d7d&oe=56D6F1DB

#9 2015-12-02 18:20:47

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Dzisiaj prawe kolano odmówiło współpracy. Nie mogę podnieść nogi ciężko wstaje a schody to tragedia!!!!. Nie było żadnego urazu ani przeciążenia. Na razie chyba zastosuje maści babki Ona ma już wszystko wymienione smile Ciekawe czy moje ubezpieczenie pokrywa wizytę i ortopedy. Oby nie było gorzej...
Obaczę jutro. Kolano lekko opuchło ale nie boli przy dotykaniu tylko mrowienie jak się położę.

#10 2015-12-02 18:59:44

merynoska
Member

copyfield napisał:

Dzisiaj prawe kolano odmówiło współpracy. Nie mogę podnieść nogi ciężko wstaje a schody to tragedia!!!!. Nie było żadnego urazu ani przeciążenia. Na razie chyba zastosuje maści babki Ona ma już wszystko wymienione smile Ciekawe czy moje ubezpieczenie pokrywa wizytę i ortopedy. Oby nie było gorzej...
Obaczę jutro. Kolano lekko opuchło ale nie boli przy dotykaniu tylko mrowienie jak się położę.

Próbowałeś domowej krioterapii?  Są takie woreczki żelowe . Zamrożone przyłóż na 20 min. przez chusteczkę na kolano i zawiń.  Możesz tak robić przez 10 dni. Mi pomaga.

#11 2015-12-02 20:26:23

copyfield
Member

merynoska napisał:

Próbowałeś domowej krioterapii?  Są takie woreczki żelowe . Zamrożone przyłóż na 20 min. przez chusteczkę na kolano i zawiń.  Możesz tak robić przez 10 dni. Mi pomaga.

Moja połówka w PL to stosuje. Ja jeszcze nie próbowałem, poczekam do jutra na razie nasmarowałem jakimiś cudami mojej BABKI. jak noga po tym nie odleci to będzie cud

#12 2015-12-02 20:29:50

mobilna
Member

copyfield napisał:

Spróbuj starego domowego sposobu.
Liśćie kapusty włoskiej lekko roztłucz i obkładaj kolana.

#13 2015-12-02 22:09:06

..?eto
Member

Dobry Wieczór!
Dorzucę coś do tego nowego ogródka.
Piękna dłoń.
I to wcale nie bajki z masażami.
Problem z brakiem rezultatów tkwi w braku sytematycznosci w ich wykonywaniu.
Praktycznie powinno się je wykonywać z krótkimi przerwami ciągle, a najlepiej bez przerw.
No tak , ale po co, jak są tabletki , które mogą sprawy załatwić w kilka dni lub tygodni.
I to jest ta różnica między tymi środkami leczniczymi.
Ze swego przykladu mogę przytoczyć dwa przyklady.
Jedną była urynoterapia i drugą była królewska asana, którą wykonywałam codziennie przez kilka lat.
Królewska asana, albo jak ktoś woli Królowa wszystkich asan to stanie na głowie .
Czułam się wtedy doskonale, pozbyłam się kłopotów z otyłością na 10lat.
Jadlam ile chcialam , pracowalam niewyobrazalnie dużo, bawilam się , wydolnośc miałam wspanialą.
Zaczęłam to wykonywać po operacji ginekologicznej.
Potem jechalam na tych naładowanych akumulatorach ok.10 lat.
Zarzucilam asanę , zarzucilam kontęplowanie.
Po tej dlugiej przerwie nie potrafilam na nowo wyrobić znowu tych dobrych nawykow i ćwiczyć.
Dzisiaj doszły przeszkody w postaci zmian w kręgoslupie  między innymi w odcinku szyjno-piersiowym , lędźwiowym, i dodatkowe 10kg masy więcej , no i przede wszystkim lenistwo.
Boję się stawac na glowie.
Ale te ćwiczenia naprawdę działały na mnie. smile
Pozdrawiam.
P.s.
Copy wydaje mi się , że to mrowienie wskazuje na schorzenie neurologiczne.
Nie lekcjoważ tego i sprawdź po powrocie do domu , co sie dzieje z kolanem.(wizyta u nerurologa tez by sie przydała)

#14 2016-05-11 22:03:22

ewa5
Member

Od dwóch dni PDP ma czerwony punkt,który ją boli. Ma na to specjalną maść Virgan-  "Leczenie powierzchownego ostrego zapalenia rogówki spowodowanego zakażeniem wirusami opryszczki (herpes simplex). " Swędzą mnie oczy i boli jedno to słabsze z podejrzeniem jaskry. Zadzwoniłam do firmy, to powiedzieli, że nic o tym nie wiedzą, ze PDP ma chorobę zakaźną. Dzwonili potem jeszcze raz, aby dopytać jaką maść PDP stosuje i mieli sie kontaktować z pośrednikiem niemieckim dlaczego nie poinformowali polskiej agencji o zakaźnej chorobie PDP. Ja czekam na telefon z ubezpieczenie prywatnego, bo szukają dla mnie okulisty, ale to potrwa. Zastanawiam się, czy jakbym poszła do okulisty z ulice, to ile musiałabym zapłacić? Może ktoś z Was się orientuje? Wiem, ze równie dobrze to może być alergiczne, ale obawiam się o oczy.

Przy poprzedniej opiekunce PDP też to miała,wiec podawał jej tą maść i po tygodniu brania PDP znikło, a opiekunce nic nie było. Poza tym ona nie wierzy, ze to opryszczka, pomimo, że PDP to sama potwierdza i maść jest centralnie na opryszczkę oka. Poprzednia opiekunka nie informowała firmy, bo nie rozumiała co PDP do niej mówi i tez=ż sama chce wrócić na stelle, bo boi się innych miejsc. Nie wiem jak podejść do tematu. Będę wdzięczna za Wasze uwagi.

#15 2016-05-11 22:37:13

mobilna
Member

ewa5 napisał:

Od dwóch dni PDP ma czerwony punkt,który ją boli. Ma na to specjalną maść Virgan-  "Leczenie powierzchownego ostrego zapalenia rogówki spowodowanego zakażeniem wirusami opryszczki (herpes simplex). " Swędzą mnie oczy i boli jedno to słabsze z podejrzeniem jaskry. Zadzwoniłam do firmy, to powiedzieli, że nic o tym nie wiedzą, ze PDP ma chorobę zakaźną. Dzwonili potem jeszcze raz, aby dopytać jaką maść PDP stosuje i mieli sie kontaktować z pośrednikiem niemieckim dlaczego nie poinformowali polskiej agencji o zakaźnej chorobie PDP. Ja czekam na telefon z ubezpieczenie prywatnego, bo szukają dla mnie okulisty, ale to potrwa. Zastanawiam się, czy jakbym poszła do okulisty z ulice, to ile musiałabym zapłacić? Może ktoś z Was się orientuje? Wiem, ze równie dobrze to może być alergiczne, ale obawiam się o oczy.

Przy poprzedniej opiekunce PDP też to miała,wiec podawał jej tą maść i po tygodniu brania PDP znikło, a opiekunce nic nie było. Poza tym ona nie wierzy, ze to opryszczka, pomimo, że PDP to sama potwierdza i maść jest centralnie na opryszczkę oka. Poprzednia opiekunka nie informowała firmy, bo nie rozumiała co PDP do niej mówi i tez=ż sama chce wrócić na stelle, bo boi się innych miejsc. Nie wiem jak podejść do tematu. Będę wdzięczna za Wasze uwagi.

Dopuki sie nie dowiesz dokłądnie z kserokopiami jej diagnoz nic nie ruszaj. Zresztą to powinannas zrobic zanim poinformujesz firme .'Teraz ruszyłas machinę tuszowania sprawy. Po co było wychodzenie przed orkiestre ?
Virgan stosuje sie na zwykłe zapalenie też.

#16 2016-05-11 22:44:00

urszula47
Member

ewa5 napisał:

Wiec jak masz prywatna polise to ok ,wez to i zglos sie na izbe przyjec w szpitalu dyzurnym.Rodzina niech sie dowie gdzie jest w tym dniu dyzur.Zglosza Cie jako Notfall ,firma niech Ci powie co potrzeba miec w razie pytan co tu robisz?

#17 2016-05-12 11:23:25

ewa5
Member

PDP sama mi powiedziała, że ma opryszczkę oka. Uważam, że firma powinna to wiedzieć.

mobilna napisał:

ewa5 napisał:

Dopuki sie nie dowiesz dokłądnie z kserokopiami jej diagnoz nic nie ruszaj. Zresztą to powinannas zrobic zanim poinformujesz firme .'Teraz ruszyłas machinę tuszowania sprawy. Po co było wychodzenie przed orkiestre ?
Virgan stosuje sie na zwykłe zapalenie też.

#18 2016-05-12 11:28:16

ewa5
Member

Czekam na odpowiedz prywatnego ubezpieczyciela i nic, cisza. Chyba sama poszukam jakieś praktyki okulistycznej, bo Notfall jest daleko. Rodzina w ogóle nie interesuje się PDP-jeszcze czegoś takiego nie spotkałam. Tylko jak są jakieś nie jasne rachunki dla PDP, to syn reaguje, na 10 min wpadnie, ogarnie temat i wychodzi. Dziękuję za uwagi. Może tak też zrobię z Notfall, widziałam na stronie, że przyjmują od 19h-7h, więc nie ma z kim PDP zostawić.

urszula47 napisał:

ewa5 napisał:

Wiec jak masz prywatna polise to ok ,wez to i zglos sie na izbe przyjec w szpitalu dyzurnym.Rodzina niech sie dowie gdzie jest w tym dniu dyzur.Zglosza Cie jako Notfall ,firma niech Ci powie co potrzeba miec w razie pytan co tu robisz?

#19 2016-05-12 15:40:49

Oluchna
Member

ewa5 napisał:

Czekam na odpowiedz prywatnego ubezpieczyciela i nic, cisza. Chyba sama poszukam jakieś praktyki okulistycznej, bo Notfall jest daleko. Rodzina w ogóle nie interesuje się PDP-jeszcze czegoś takiego nie spotkałam. Tylko jak są jakieś nie jasne rachunki dla PDP, to syn reaguje, na 10 min wpadnie, ogarnie temat i wychodzi. Dziękuję za uwagi. Może tak też zrobię z Notfall, widziałam na stronie, że przyjmują od 19h-7h, więc nie ma z kim PDP zostawić.

urszula47 napisał:

ewa5 napisał:

Skoro masz na ulicy okulistę i prywatne ubezpieczenie, to może podedź i zapytaj czy z Twoją polisą da radę u niego?

#20 2016-05-13 09:31:14

copyfield
Member

W środę lecę na kolejny turnus - Tym razem zabieram tonę leków dla siebie - siadł kręgosłup.
Prywatne wizyty Neurolog, RTG, Tomograf i ...
Wczoraj byłem na rezonansie kręgosłupa - czekam na wyniki. Wyjechać i tak muszę, bo leczenie w PL wymaga kasy. Tym razem to "moja  babka" znająca moje dolegliwości powiedziała mi, że jestem Schrot smile i chyba jej będę musiał płacić za opiekę
Na szczęście wszystkiego jej nie mówię ale widzi z jaka trudnością wstaje nawet po 20 min siedzeniu na krześle. Postaram się wytrzymać te 7 tygodni może krócej

#21 2016-05-13 10:27:07

..?eto
Member

Copy pozdrawiam i współczuję z powodu dolegliwości.
Zabrzmi to kolokwialnie, ale znam tem "ból".
smile

#22 2016-05-13 12:03:12

ewa5
Member

Nie znalazłam w pobliżu okulisty. Szukałam wczoraj, ale nie udało mi się znaleźć. Dziękuję za Wasze wsparcie.  Aterima Med stwierdziła, ze czekamy na moja wizytę u okulisty, jeśli PDP mnie zaraziła, to pozwolą mi zjechać, hehe. Ja na to, mam nadzieję, ze nie zaraziła, bo ma 35 lat i nie chce chorować do końca życia, bo tak im się chce. Pan koordynator stwierdził, że w takiej sytuacji porozmawia z przełożoną i jest w szoku, że pisze do niego maila z zapytaniem jak się przedstawia sprawa w mojej sytuacji. Czekałam na telefon z agencji w środę, cały czwartek, więc napisałam wieczorem maila i on jej w szoku!!!!, że to on(pan koordynator) czeka na mój telefon. Ciekawe, co? wink

Oluchna napisał:

ewa5 napisał:

urszula47 napisał:

Skoro masz na ulicy okulistę i prywatne ubezpieczenie, to może podedź i zapytaj czy z Twoją polisą da radę u niego?

#23 2016-05-13 12:05:13

ewa5
Member

Trzymam kciuki za Ciebie, życzę zdrowia oraz aby szybko i bezpiecznie mijał Tobie czas na zleceniu !!!

copyfield napisał:

W środę lecę na kolejny turnus - Tym razem zabieram tonę leków dla siebie - siadł kręgosłup.
Prywatne wizyty Neurolog, RTG, Tomograf i ...
Wczoraj byłem na rezonansie kręgosłupa - czekam na wyniki. Wyjechać i tak muszę, bo leczenie w PL wymaga kasy. Tym razem to "moja  babka" znająca moje dolegliwości powiedziała mi, że jestem Schrot smile i chyba jej będę musiał płacić za opiekę
Na szczęście wszystkiego jej nie mówię ale widzi z jaka trudnością wstaje nawet po 20 min siedzeniu na krześle. Postaram się wytrzymać te 7 tygodni może krócej

#24 2016-05-13 12:29:11

bozencina50
Member

copyfield napisał:

Tym razem to "moja  babka" znająca moje dolegliwości powiedziała mi, że jestem Schrot smile i chyba jej będę musiał płacić za opiekę

Ha ,ha  te niemieckie babki są nie do zdarcia. Przy mojej niemieckiej babce kilka już opiekunek wysiadło włącznie ze mną, która byłam tam prawie cztery lata.My mamy początki depresji  a babka jak nowa ( 93 lata) big_smile
Trzymaj się copyfield smile nie daj się babce  big_smile

#25 2016-05-14 09:32:44

copyfield
Member

To prawda - moja ma wszystkie stawy wymienione, platynowe części....ect. Pamięć to ho, ho, ho.....Ja i mój zmiennik to przy niej szrot.... smile
Do czego prowadzi praca w tym fachu i nie mamy żadnej ochrony to smutne

#26 2016-05-14 13:47:15

bozencina50
Member

copyfield napisał:

To prawda - moja ma wszystkie stawy wymienione, platynowe części....ect. Pamięć to ho, ho, ho.....Ja i mój zmiennik to przy niej szrot.... smile
Do czego prowadzi praca w tym fachu i nie mamy żadnej ochrony to smutne

Droga ta Twoja babka.Ciekawa jestem co z tą platyną jak babka umrze ? Co ja pisze ,  jakie umrze smile

Masz rację .Smutne.Pozostaje nam cyt " umiesz liczyć liczna siebie"

#27 2016-05-14 22:15:15

copyfield
Member

Ktoś by chciał skomentować ten wynik

MR Kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego 12.05.2016:
Pogłębiona krzywizna pogranicza L/S.
Niewielka, prawostronna skolioza Th/L.
Lumbalizacja S1.
Trzony lędźwiowe prawidłowej wysokości.
Stan po przebytej chorobie Scheuermanna – pojedyncze guzki Schmorla w blaszkach granicznych trzonów pogranicza Th/L.
Obszar stłuszczenia szpiku wokół guzka Schmorla w dolnej blaszce trzonu L2.
Umiarkowana dehydratacja i niejednorodne obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L1-S1 z towarzyszącymi osteofitami na krawędziach trzonów.
Szerokopodstawne wypukliny krążków L2/L3 i L3/L4 modelują worek oponowy.
Szerokopodstawna, obustronna wypuklina krążka L4/L5 uciska worek oponowy oraz modeluje korzenie nerwowe w zachyłkach.
Szerokopodstawna, obustronna przepuklina krążka L5/S1 uciska korzenie nerwowe S1 w obu zachyłkach.
Poza tym bez cech dyskopatii oraz ucisku krążków na struktury wewnątrzkanałowe.
Prawostronna kręgoszczelina S1, zniekształcone zarysy tylnej ściany kanału kręgowego na S1-S2 po prawej.
Torbiel okołokorzeniowa 24x21 mm na poziomie S2 pośrodkowo i po prawej.

#28 2016-05-14 22:38:40

Dalia
Member

copyfield napisał:

Lumbalizacja S1.
Stan po przebytej chorobie Scheuermanna – pojedyncze guzki Schmorla w blaszkach granicznych trzonów pogranicza Th/L.
Umiarkowana dehydratacja i niejednorodne obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L1-S1 z towarzyszącymi osteofitami na krawędziach trzonów.
Szerokopodstawna, obustronna wypuklina krążka L4/L5 uciska worek oponowy oraz modeluje korzenie nerwowe w zachyłkach.
Szerokopodstawna, obustronna przepuklina krążka L5/S1 uciska korzenie nerwowe S1 w obu zachyłkach.
Prawostronna kręgoszczelina S1, zniekształcone zarysy tylnej ściany kanału kręgowego na S1-S2 po prawej.

big_smile  Sorry Copy - nie powinnam może się śmiać, ale rozbawił mnie twój wpis. Wynika z niego, że ty faktycznie potrzebujesz pomocy, jedź do babki, będzie się tobą opiekować.

#29 2016-05-15 07:10:24

Violcia(mazowieckie)
Member

Dalia napisał:

copyfield napisał:

Lumbalizacja S1.

big_smile  Sorry Copy - nie powinnam może się śmiać, ale rozbawił mnie twój wpis. Wynika z niego, że ty faktycznie potrzebujesz pomocy, jedź do babki, będzie się tobą opiekować.

Copyfield, gdzieś ty tego wszystkiego się nabawił ? W górnictwie czy na hucie zasuwałeś wcześniej ?  Za to renta powinna się już należeć !

#30 2016-05-15 08:18:02

iza46
Member

copyfield napisał:

Lumbalizacja S1.

Te opisy RMT zawsze sa obszerne ii brzmia groznie .Wcale to nie oznacza ,ze musisz byc operowany .Pojedz do jakiegos osrodka rehabilitacyjnego po turnusie ,bo chyba masz polskie ubezpieczenie?Jak masz tylko wypadkowe to dupa.Wiesz moj facet walczy ze zwyrodnieniami kregoslupa  ,zrezygnowal z tabletek /zasuwa na tasmie z 30proc inwalidztwem/ smaruje sie zywokostem na oleju lnianym na przemian z innymi specyfikami .  https://www.youtube.com/watch?v=TTGDTD3XH9E  bierze wit k2 z witamina d3 ,poprawa jest ale trzeba czasu .Wez sie za siebie w sensie rehabilitacji .Powodzenia!!!!

#31 2016-05-15 09:13:23

iza46
Member

#32 2016-05-15 09:34:34

copyfield
Member

Mam TK z 2007 roku RTG z wcześniejszych lat - wszystko było bez zmian - To KOCHANE  Niemcy mnie tak doprawiły. Zanim trafiłem do obecnej babki, miałem naprawdę ciężkie Stelle. Same wiecie -jak i gdzie posyłają początkujących w opiece mężczyzn. Bez jakichkolwiek podnośników....ect tachałem kilka lat ...100 kilogramowych PDP.
Już nie będę wymieniał firmy, bo domyślacie się "mojej Ukochanej".
Obecnie wszystkie badania załatwiane są prywatnie - to idzie w setki złotych. Nie mam czasu na stanie w kolejkach do 2017 roku na MRI  z NFZ. Nie lepsza sytuacja jest w rehabilitacji.
Ażeby mieć kasę trzeba wyjeżdżać do pracy......kółko się zamyka.
Notabene mam sąsiadkę, która zakończyła swoja "przygodę" z opieką lądując na wózku z uszkodzonym kręgosłupem........ taka smutna prawda

Na portalu abc zdrowie figuruje także oraz na innych zdrowotnych

Ostatnio edytowany przez copyfield (2016-05-15 09:35:16)

#33 2016-05-15 10:07:11

barbara.b
Member

dokładnie copy. strach się bać. żeby móc zadbać o własne zdrowie i w ogóle żeby przeżyć trzeba wyjeżdżać na roboty do innego kraju. tam znowu nie można się leczyć i trzeba zjeżdżać. to co się zarobi to się wyda na leczenie... więc zero perspektyw na lepszą przyszłość. perspektywy wciąż te same- opieka. zastanawiam się co będzie jak zdrowie nie pozwoli więcej na wyjazdy... śmierć w wieku ilu lat? 50- 60? a niemcy żyją ponad 90 a niektórzy nawet do setki... całe życie w jednym własnym domu. bez niepotrzebnych stresów, trudności, wiecznej walki. dlaczego urodziliśmy się w takim durnym kraju.
słucham w polsce ludzi narzekających na zdrowie, na to, że ktoś tak wcześnie umarł i coraz częściej myślę sobie, że śmierć to najmniejszy problem a nawet wielka ulga jak nie ma jak żyć.

copyfield napisał:

Mam TK z 2007 roku RTG z wcześniejszych lat - wszystko było bez zmian - To KOCHANE  Niemcy mnie tak doprawiły. Zanim trafiłem do obecnej babki, miałem naprawdę ciężkie Stelle. Same wiecie -jak i gdzie posyłają początkujących w opiece mężczyzn. Bez jakichkolwiek podnośników....ect tachałem kilka lat ...100 kilogramowych PDP.
Już nie będę wymieniał firmy, bo domyślacie się "mojej Ukochanej".
Obecnie wszystkie badania załatwiane są prywatnie - to idzie w setki złotych. Nie mam czasu na stanie w kolejkach do 2017 roku na MRI  z NFZ. Nie lepsza sytuacja jest w rehabilitacji.
Ażeby mieć kasę trzeba wyjeżdżać do pracy......kółko się zamyka.
Notabene mam sąsiadkę, która zakończyła swoja "przygodę" z opieką lądując na wózku z uszkodzonym kręgosłupem........ taka smutna prawda

Na portalu abc zdrowie figuruje także oraz na innych zdrowotnych

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-05-15 10:09:43)

#34 2016-06-03 10:22:19

Tadek89
Member

O swoje zdrowie trzeba dbać i to nieustannie. Czego najbardziej nauczyłem się podczas pracy ze starszymi ludźmi ? To że życie jest kruche, zdrowie można łatwo stracić a odzyskać już nie sposób. To co za młodu się zrobi lub czego nie zrobi ma ogromny wpływ na resztę naszego życia. Pracuje z osobami które mają np problemu z sercem lub ciężko chorują na nowotwór. Postanowiłem że nie chcę tak skończyć dlatego zamierzam dbać lepiej o swoje zdrowie. Nawet przeczytałem ciekawe informacje na http://www.vitrumd3.pl/ Gdzie dowiedziałem się że witamina D ma bardzo dobre a nawet zbawienne efekty w stosowaniu. Wiedzieliście że jest nazywana witaminą życia a to dlatego że chroni nas przed takimi chorobami jak nowotwory czy problemu z sercem ? Na prawdę byłem w szoku po przeczytaniu tych informacji i nie zdawałem sobie z tego sprawy jak wiele taka witamina może zdziałać. Może gdyby moi podopieczni już od najmłodszych lat dbali o swoje zdrowie to teraz nie byliby w takim stanie. No ale to też były inne czasu. A jakie Wy macie zdanie na ten temat ? Jestem ciekaw waszej opinii.

#35 2016-06-03 18:15:59

copyfield
Member

Gościu - to nie forum na reklamy

#36 2016-07-07 14:00:22

alfreda
Member
Od: Berlin

Mam pytanie dla osób z cukrzcą, czy wykonywały sobie kiedykolwiek badania na genodiet?
Czytałam o nich na http://www.dfmedica.eu/ i jestem bardzo ciekawa czy warto?

#37 2016-07-07 14:29:44

mobilna
Member

Nie warto. A szczególnie nie polecam miejsca z linku.

#38 2016-07-07 17:29:02

ania1968
Member

mobilna napisał:

Nie warto. A szczególnie nie polecam miejsca z linku.

Mobilna jak zwykle masz rację. Alfreda spamuje nieco.

#39 2016-08-05 10:08:17

iza46
Member

Jezeli interesujecie sie "nowinkami" dotyczacymi przyczyn chorob Hshimoto,SM,luszczyca .RZS  to biochemicy juz wiedza ,ze czesto powoduje je niski poziom witaminy D3 .Zrobilam teraz w Krakowie badanie krwi /80zl/ i wyszedl mi wynik ponizej normy,mimo ze caly kwiecien,maj bralam tran lub Vigantoletten 1000mg /dziennie 3 sztulki wiec ponad norme/.My w tej pracy nie mamy czesto mozliwosci wyjscia na te pol godziny na slonce i chorobsko gotowe.A propos jedzenia warzyw i owocow to tez za malo ponoc aby dostarczyly kwas foliowy /szklarnia i chlodnia  a nie dojrzewanie na sloncu/ ,wiec se zrobilam poziom homocysteiny .Rosnie jej poziom gdy brakuje kwasu foliowego,witaminy B6 i chyba B12 /mieso,ryby jesc !!!!!/i tez zblizam sie do maksimum stezenia/10 a norma jest do 15/.Z tej homocysteiny rosnie cholesterol i choroby wiencowe,zylaki,nadcisnienie tyz smile Wiec biore takie cos co kupi sie w De w DM lub aptekach https://www.medikamente-per-klick.de/images/products/medikamenteperklick/gross/07763675_g.jpg  napisane tam na opakowaniu Homocysteinwerte .To tak troche na temat naszego zdrowia .

#40 2016-08-10 17:49:07

..?eto
Member

Iza na Ciebie można liczyć.Ja po intensywnym wsuwaniu jajeczek , znowu żółteczka zarzuciłam.
I tak to ze mną jest.
Trzeba dużo samodyscypliny , żeby osiągnąć powodzenie.
Od wczoraj pije wodę z limonką i imbirem. Na oczyszczenie z toksyn i spalanie tłuszczu.
Myślę , że łatwość sporządzania cudownej wody i to , że pijemy bo bez tego się nie da  sprawi , że będę systematyczna i będą rezultaty. Do tego trochę ćwiczę .
Trzymajcie za mnie kciuki  szczególnie jeśli chodzi i ćwiczenia. Straszliwie się zapuściłam przez ostatnie 3 lata.
Robię brzuszki i zaryzykowałam i robię stanie na głowie(asana królewska) , no i inne rozciągajace  ćwiczenia.
Ale idzie mi b. ciężko.
P.S.
Dużo przeskakuję........, ale z programu na program telewizyjny.
Czy to też można zaliczyć do ćwiczeń? big_smile

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-08-10 18:52:52)

#41 2016-08-11 13:31:05

Frusia
Member

Nie chcę dla jednego pytania zakładać nowego wątku więc pozwolę sobie zadać je tutaj jako że wątek jest i tak o zdrowiu smile
Byłby ktoś tak miły żeby napisać mi co oznacza :HBWZ? Jest to jednostka chorobowa ale nie mogę znaleźć nic w Google....

Z góry dziękuję za odpowiedź smile

#42 2016-08-11 13:36:15

Monia73
Member

Frusia napisał:

Nie chcę dla jednego pytania zakładać nowego wątku więc pozwolę sobie zadać je tutaj jako że wątek jest i tak o zdrowiu smile
Byłby ktoś tak miły żeby napisać mi co oznacza :HBWZ? Jest to jednostka chorobowa ale nie mogę znaleźć nic w Google....

WZ to zoltaczka prawdopodobnie ma HBS dodatni to znaczy że jest nodicielem wirusa który uszkadza wątrobę.  Oczywiście to takie trochę wróżenie z fusów bo nie napisałaś dodatni lub ujemny.  I proszę się nie denerwować bo mogę się mylić.  Najlepiej pytanie zadać na forum lekarskim.

#43 2016-08-11 13:49:03

Monia73
Member

Frusia napisał:

A najlepiej to zrób foto tej diagnozy wstaw na forum to my to przetlumacxymy

#44 2016-08-11 13:52:26

Frusia
Member

Monia73 napisał:

Frusia napisał:

Nie mam żadnej diagnozy. Po prostu w opisie podopiecznej mam to napisane. Właśnie tak sądziłam że to może być coś z żółtaczką.
Czy praca z takim podopiecznym wymaga jakiejś szczególnej ostrożności? W sensie czy można się tym zarazić?

#45 2016-08-11 14:09:58

iza46
Member

Frusia napisał:

Monia73 napisał:

Frusia napisał:

Nie mam żadnej diagnozy. Po prostu w opisie podopiecznej mam to napisane. Właśnie tak sądziłam że to może być coś z żółtaczką.
Czy praca z takim podopiecznym wymaga jakiejś szczególnej ostrożności? W sensie czy można się tym zarazić?

Napewno to nie jest zadne wirusowa zapalenie watroby! Moze miala radioterapie? moze to jakies rak?"Krebs" po niemiecku? znalazlam tylko HWZ dotyczace radioterapii http://www.fukushima-disaster.de/filead … uklide.pdf   Jezeli rodzina i sluzba medyczna nie zabezpieczaja sie przy wizytach u was to znaczy ze nie masz powodow do paniki smile

#46 2016-08-11 14:14:03

Monia73
Member

Frusia napisał:

Monia73 napisał:

Frusia napisał:

Nie mam żadnej diagnozy. Po prostu w opisie podopiecznej mam to napisane. Właśnie tak sądziłam że straszyć yć coś z żółtaczką.

Wzw to zaraźliwe cholerstwo jest - Oczywiście jeśli to jest to.  No ale ludzie zazwyczaj boją się zarazić HIV a powiem Ci że wzw jest o wiele łatwiej złapać.  Jelito zoltaczka to moim zdaniem bezwzględnie powinnaś przestrzegać środków ostrożności a po powrocie zrobić badania czy jesteś nosicielem.  A tak wogole to firma powinna mieć opis zrozumiały bo jeśli oni wiedzą to Ciebie narażają.  Najlepiej skontaktuj się z firmą i potwierdź to.  Niech ci napiszą najlepiej co to jest.  Ja Cię oczywiście nie chce cie straszyc

#47 2016-08-11 14:20:23

iza46
Member

Monia73 napisał:

Frusia napisał:

Monia73 napisał:

Nie mam żadnej diagnozy. Po prostu w opisie podopiecznej mam to napisane. Właśnie tak sądziłam że straszyć yć coś z żółtaczką.

Wzw to zaraźliwe cholerstwo jest - Oczywiście jeśli to jest to.  No ale ludzie zazwyczaj boją się zarazić HIV a powiem Ci że wzw jest o wiele łatwiej złapać.  Jelito zoltaczka to moim zdaniem bezwzględnie powinnaś przestrzegać środków ostrożności a po powrocie zrobić badania czy jesteś nosicielem.  A tak wogole to firma powinna mieć opis zrozumiały bo jeśli oni wiedzą to Ciebie narażają.  Najlepiej skontaktuj się z firmą i potwierdź to.  Niech ci napiszą najlepiej co to jest.  Ja Cię oczywiście nie chce cie straszyc

Monia zrozum to diagnoza w jezyku niemieckim!!!!Wirusowe zapalenie watroby to HEPATITIS A NIE WZW lol  Frusia napisz cale zdanie z tego opisu a nie wycinki ,byc moze dziewczyny spotkaly sie z taka jednostka chorobowa ?

#48 2016-08-11 14:32:15

Frusia
Member

Ok dzieki za informacje. To opis nowej podopiecznej i na razie czytam sobie. Faktycznie jest wzmianka o tym że miał miejsce nowotwor. Także być może iza46 ma racje.

#49 2016-08-11 14:42:16

Monia73
Member

Frusia napisał:

Ok dzieki za informacje. To opis nowej podopiecznej i na razie czytam sobie. Faktycznie jest wzmianka o tym że miał miejsc.  e nowotwor. Także być może iza46 ma racje.

ale czytasz pewnie na polskich stronach??  To może podali już po PL.
Bo jak byłam u babci to ona przede mną miała prywatną płatną opiekę i sobie cyknelam kiedys foto ole kosztuja uslugi ppiekuncze naprawde. W wolnej chwili wstawię ten rachunek bez danych osobowych.

#50 2016-08-11 15:59:26

Frusia
Member

Monia73 napisał:

Frusia napisał:

Ok dzieki za informacje. To opis nowej podopiecznej i na razie czytam sobie. Faktycznie jest wzmianka o tym że miał miejsc.  e nowotwor. Także być może iza46 ma racje.

ale czytasz pewnie na polskich stronach??  To może podali już po PL.
Bo jak byłam u babci to ona przede mną miała prywatną płatną opiekę i sobie cyknelam kiedys foto ole kosztuja uslugi ppiekuncze naprawde. W wolnej chwili wstawię ten rachunek bez danych osobowych.

Nie  nie. Czytam opis pacjenta a nie żadne strony

#51 2016-10-13 09:11:01

Tadek89
Member

A czy starszym osobom można podawać witaminę D3 ? Zastanawiam się nad tym bardzo poważnie bo wyczytałam na stronie http://www.vigantoletten.pl/ Że taka witamina jest potrzebna starszym osobom i chroni ich np przed problemami z sercem a także nowotworami. A co Wy o tym sądzicie ? Jestem bardzo ciekaw waszej opinii dajcie znać w komentarzach co o tym sądzicie.

#52 2016-10-13 09:13:00

copyfield
Member

Tadek89 napisał:

A czy starszym osobom można podawać witaminę D3 ? Zastanawiam się nad tym bardzo poważnie bo wyczytałam na stronie http://www.vigantoletten.pl/ Że taka witamina jest potrzebna starszym osobom i chroni ich np przed problemami z sercem a także nowotworami. A co Wy o tym sądzicie ? Jestem bardzo ciekaw waszej opinii dajcie znać w komentarzach co o tym sądzicie.

to sprawa służb medycznych. Nie masz innych problemów np. jakim mopem przecierać WC ????

#53 2016-10-13 09:51:47

mobilna
Member

Ja obleciałam lapkom okienka , firaneczki wyprane smile
Teraz koniec dobrych wieści big_smile
Przy okazji skrzydło okna ebło w miske z wodą i wylało się na dywanik i podłogę sad a prania dywanika i mycia podłogi nie było w planie ...nie nie
Teraz się zastanawiam czy aby nie nadwyrężyłam zbytnio swego zdrowia ?

Na wszelki wypadek usiąde w fotelu i juz nic nie będę kombinować.
Tak właśnie zrobię smile

#54 2016-10-13 12:09:25

iza46
Member

Na temat Vigantoletten moge napisac ,ze polska jest gorsza.Odpowiednik niemiecki zawiera maczke kukurydziana https://www.medpex.de/knochenstaerkung/ … &fop=1   a polska ma soje pewnie modyfikowana genetycznie i jest cholernie droga .

#55 2016-10-13 12:19:07

oszukana14
Member

copyfield napisał:

Tadek89 napisał:

to sprawa służb medycznych. Nie masz innych problemów np. jakim mopem przecierać WC ????

Dokładnie, moja pdp zrobiła badania krwi, a ze lezaca to ma lykac podwojna dawke, to co lekarz przepisal

swoja droga nie tylko starszym osobom potrzebna jest d3, my  w wiekszosci przesiadujemy dzien w domu, a wiec malo slonca lykamy, w dodatku jak wyjdziemy na slonce zakladamy okulary a to podobno oslabia wchlanianie wit d3.

#56 2016-10-13 12:22:24

oszukana14
Member

iza46 napisał:

Na temat Vigantoletten moge napisac ,ze polska jest gorsza.Odpowiednik niemiecki zawiera maczke kukurydziana https://www.medpex.de/knochenstaerkung/ … &fop=1   a polska ma soje pewnie modyfikowana genetycznie i jest cholernie droga .

Wkurza mnie ze Polakom taki szajs wciskaja,

Ze niby  taki klient

Ja majac wybor wybralabym  zdrowsze odpowiedniki

Tak jak z ciasteczkami Leibniz bylo glosno ostatnio. Na Polske troszke tanszy odpowiednik z olejem palmowym masla bodajze 6%, a w De 12 % masełko.... wsciec sie mozna.

#57 2016-10-13 21:22:13

izi300
Member

copyfield napisał:

Tadek89 napisał:

Zgadzam się z Copyfield, nie trzeba być nadgorliwy. Syn mojej babki lekarz..i na lepsze samopoczucie ma lek p.depresyjny i tawor czyli głupiego jasia:))))))) Tacy wyuczeni i tak babka się synem szczyci. Przepisał by jej wit d3+k2 i by się babka nie martwiła pierdołami. Ale nie uświadamiam mądrych bo po co i co ja tam wiem;)))) Zresztą...Nie mam tu jak w niebie żebym miała w tym jakiś interes:)

#58 2016-10-13 21:29:22

izi300
Member

iza46 napisał:

Kukurydza też GMO więc wyluzuj. Poza tym Niemcy się szybciej wykończą...nie uświadczysz tu żadnej wędliny bez konserwantów o innych rzeczach nie wspomnę. Jk mi się ostatnio jedna babka w markecie zapytała czy mogę jej skład bułki przeczytać bo nie zabrała okularów(jakaś muslimka bo chodziło jej głównie czy świnka jest w tym;)). Oczywiście była a poza tym lista chyba ze 20 składników. Świrze bułeczki z bromem mniam mniam...niech się helmuty zajadają. Ja nie ruszam.

#59 2016-10-13 21:31:48

KRYSIA5555
Member

izi300 napisał:

copyfield napisał:

Tadek89 napisał:

Zgadzam się z Copyfield, nie trzeba być nadgorliwy. Syn mojej babki lekarz..i na lepsze samopoczucie ma lek p.depresyjny i tawor czyli głupiego jasia:))))))) Tacy wyuczeni i tak babka się synem szczyci. Przepisał by jej wit d3+k2 i by się babka nie martwiła pierdołami. Ale nie uświadamiam mądrych bo po co i co ja tam wiem;)))) Zresztą...Nie mam tu jak w niebie żebym miała w tym jakiś interes:)

=======================
Dlaczego izi D3 + K2 ?????
Czy maja być podawane razem ???
Witamina D3 rozumiem, ale K2 ????
jestem też ciekawa jaka jest przysfajalność tych sztucznych witamin??
Izi, jak wiesz to się z nami podziel, nikt tu nie będzie cię oceniał, żadna z nas to P,doktor !!!!!!!

#60 2016-10-13 22:21:45

barbara.b
Member

KRYSIA5555 napisał:

izi300 napisał:

copyfield napisał:

=======================
Izi, jak wiesz to się z nami podziel, nikt tu nie będzie cię oceniał, żadna z nas to P,doktor !!!!!!!

ja wykańczam opakowania tych witamin co mam i potem już nic nie będe kupowała.  wszystko jest w jedzeniu albo organizm sam produkuje jak sie odpowiednio zyje.

#61 2016-10-14 10:49:12

izi300
Member

barbara.b napisał:

KRYSIA5555 napisał:

izi300 napisał:

=======================

ja wykańczam opakowania tych witamin co mam i potem już nic nie będe kupowała.  wszystko jest w jedzeniu albo organizm sam produkuje jak sie odpowiednio zyje.

Witamina D3 odpowiada za regulację  gospodarki wapniowej i fosforowej w organizmie, natomiast witamina K2 jest jej idealnym dopełnieniem, powoduje przekierowanie wapnia w odpowiednie miejsce czyli do kości. W sytuacji kiedy zastosowalibyśmy wysokie dawki wit. D3 istnieje niebezpieczeństwo odłożenia się wapnia w tkankach miękkich np. nerkach lub innych organach naszego ciała. Łącząc te dwie witaminy w odpowiednich proporcjach i dawkach, jesteśmy w stanie dokonać wręcz cudów w naszym organizmie. Witamina K2 w takiej sytuacji zapobiega tym problemom. Przekierowuje wapń do kości, dodatkowo usuwając jego nadmiar np. z układu krwionośnego. To z kolei zapobiega zwapnieniom tego układu, które są przyczynom bardzo wielu groźnych chorób.

#62 2016-10-14 14:59:12

squonk
Member

barbara.b napisał:

Dużo się mówi o tym, że przy obecnych metodach produkcji żywności niestety nie wszystko jest w jedzeniu i przy pomocy samej diety nie da się dostarczyć organizmowi potrzebnych dawek witamin itd.
Jak ktoś nie jest specjalistą w dietetyce i pokrewnych dziedzinach, to musi te wszystkie teorie brać na wiarę, bo niestety w dobie internetu każda z nich ma swoje argumenty, badania i zwolenników.
A akurat witaminy D nie da się dostarczyć w odpowiedniej dawce dietą. Inna sprawa, że różne źródła przyjmują różne dawki za optymalne. Mnie endokrynolog zapisała 4000 jednostek dziennie. Miałam w tabletkach, teraz mam jakąś wegańską w kropelkach - zakładam, że skoro muszę tego przyjmować sporo, to lepiej zminimalizować ilość dodatkowych substancji, które są dodawane do tabletek.

Za piciem ziółek na przepadam, a raczej jestem bardzo ostrożna. Wiele ziół wpływa na gospodarkę hormonalną i pośrednio na inne też. Pijąc tylko przez 2 tygodnie wierzbownicę miałam bóle żył, jakich nie mam po pół roku brania leków hormonalnych na receptę o potencjalnie podobnych skutkach ubocznych. Tylko że na instrukcji leku musi stać czarno na białym co i jak, a ziółka to przeważnie są pite ot tak, bo ktoś gdzieś polecał, że podobno dobre.

#63 2016-10-14 17:21:48

KRYSIA5555
Member

izi300 napisał:

barbara.b napisał:

KRYSIA5555 napisał:

=======================

Witamina D3 odpowiada za regulację  gospodarki wapniowej i fosforowej w organizmie, natomiast witamina K2 jest jej idealnym dopełnieniem, powoduje przekierowanie wapnia w odpowiednie miejsce czyli do kości. W sytuacji kiedy zastosowalibyśmy wysokie dawki wit. D3 istnieje niebezpieczeństwo odłożenia się wapnia w tkankach miękkich np. nerkach lub innych organach naszego ciała. Łącząc te dwie witaminy w odpowiednich proporcjach i dawkach, jesteśmy w stanie dokonać wręcz cudów w naszym organizmie. Witamina K2 w takiej sytuacji zapobiega tym problemom. Przekierowuje wapń do kości, dodatkowo usuwając jego nadmiar np. z układu krwionośnego. To z kolei zapobiega zwapnieniom tego układu, które są przyczynom bardzo wielu groźnych chorób.

---------------------------------------
Dzięki izi 3000 , wstrzymuje branie D3 do czasu kiedy nie będę miała witaminy K2,
Jesteś lepsza niż wielu lekarzy, bo oni każą brac witaminę D3 ale ani słowa o K2, Niedouczeni, dzięki

#64 2016-11-07 14:49:25

AniaLis
Member

A na taką dawkę D3 (4000 j.m.) jaką dawkę K2 Ci przepisał? Ja też przymierzam się do suplementowania D3 i mam już mętlik w głowie.

squonk napisał:

barbara.b napisał:

Dużo się mówi o tym, że przy obecnych metodach produkcji żywności niestety nie wszystko jest w jedzeniu i przy pomocy samej diety nie da się dostarczyć organizmowi potrzebnych dawek witamin itd.
Jak ktoś nie jest specjalistą w dietetyce i pokrewnych dziedzinach, to musi te wszystkie teorie brać na wiarę, bo niestety w dobie internetu każda z nich ma swoje argumenty, badania i zwolenników.
A akurat witaminy D nie da się dostarczyć w odpowiedniej dawce dietą. Inna sprawa, że różne źródła przyjmują różne dawki za optymalne. Mnie endokrynolog zapisała 4000 jednostek dziennie. Miałam w tabletkach, teraz mam jakąś wegańską w kropelkach - zakładam, że skoro muszę tego przyjmować sporo, to lepiej zminimalizować ilość dodatkowych substancji, które są dodawane do tabletek.

Za piciem ziółek na przepadam, a raczej jestem bardzo ostrożna. Wiele ziół wpływa na gospodarkę hormonalną i pośrednio na inne też. Pijąc tylko przez 2 tygodnie wierzbownicę miałam bóle żył, jakich nie mam po pół roku brania leków hormonalnych na receptę o potencjalnie podobnych skutkach ubocznych. Tylko że na instrukcji leku musi stać czarno na białym co i jak, a ziółka to przeważnie są pite ot tak, bo ktoś gdzieś polecał, że podobno dobre.

#65 2017-01-31 11:36:15

klers
Zbanowany

Aktualnie przyjmuję dawkę witaminy D3 2000 j. Taka jest ponoć najbardziej odpwiednia.Zwracajcie również uwagę na to w jakiej formie kupujecie taką witaminę oraz jak ją przyjmujecie. Na pewno nie polecam kupowania w zwykłych pastylkach suchych ponieważ jej wchłanianie będzie niekorzystne. O wiele lepsza będzie witamina D w kapsulkach z olejem. Dzięki temu będzie się o wiele lepiej wchłaniała. Cena jest trochę wyższa, ale nie aż tyle aby nie zainwestować.
Szczególnie,ze w aptekach internetowych można znaleźć naprawdę korzystne promocje. Na przykład w cefarmie: http://www.cefarm24.pl/

Ostatnio edytowany przez klers (2017-02-03 12:01:37)

#66 2017-01-31 11:47:21

squonk
Member

AniaLis napisał:

A na taką dawkę D3 (4000 j.m.) jaką dawkę K2 Ci przepisał? Ja też przymierzam się do suplementowania D3 i mam już mętlik w głowie.

Endokrynolog nie kazała mi suplementować dodatkowo witaminy K. Przepisała mi wit D w tabletkach, kiedy się skończyły, kupiłam sobie olejową na amazonie (1 kropla = 1000 j.m.), bo biorę już wystarczająco dużo tabletek, a olejowa nie ma tyle dodatkowych składników ulepszających jak ta w tabletkach, zawiera tylko olej, witaminę i dla nadania smaku olejek eteryczny pomarańczowy.

#67 2017-01-31 13:11:56

urszula47
Member

Biore apteczna Vigantolette po 3 sztuki dziennie z lyzeczka oleju kokosowego .Na suplementy diety trzeba uwazac.Szczegolnie gdy maja stearynian magnezu czyli sol magnezowa albo chlork tytanu o czym niekonieczznie musza informowac.Ciekawostka jest,ze polska Vigantolette ma w skladzie soje a z De nie! Wiec tu kupujcie .Basia posluchaj na youttube facetta biochemika ma vloga pt neti aneti i mowi o naturalnym leeczeniu nerwicy i depresji.Acha ,co do wit k2 to droga i z ronych zrodel 'polecam kiszone ogorki,kapuste,sok z ukiszonych burakow. W fermentoanych owocach i warzywach jest witamina k2 ,winko domowej roboty tez dobre smile

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2017-01-31 13:16:01)

#68 2017-01-31 13:28:19

squonk
Member

urszula47 napisał:

.Acha ,co do wit k2 to droga i z ronych zrodel 'polecam kiszone ogorki,kapuste,sok z ukiszonych burakow. W fermentoanych owocach i warzywach jest witamina k2 ,winko domowej roboty tez dobre smile

Właśnie ostatnio robię sok ze sfermentowanych buraków. Super sprawa, nie wymaga właściwie wysiłku, tylko trochę ciepła, a można potem pić solo albo do zupy wlać.

#69 2017-01-31 15:55:56

barbara.b
Member

urszula47 napisał:

Biore apteczna Vigantolette po 3 sztuki dziennie z lyzeczka oleju kokosowego .Na suplementy diety trzeba uwazac.Szczegolnie gdy maja stearynian magnezu czyli sol magnezowa albo chlork tytanu o czym niekonieczznie musza informowac.Ciekawostka jest,ze polska Vigantolette ma w skladzie soje a z De nie! Wiec tu kupujcie .Basia posluchaj na youttube facetta biochemika ma vloga pt neti aneti i mowi o naturalnym leeczeniu nerwicy i depresji.Acha ,co do wit k2 to droga i z ronych zrodel 'polecam kiszone ogorki,kapuste,sok z ukiszonych burakow. W fermentoanych owocach i warzywach jest witamina k2 ,winko domowej roboty tez dobre smile

Urszula zagladne jak będę miała wenę. Poki co po tych przejsciach to duzo spie. Ale wiesz jak sie ma takie popieprzone życie to najbardziej mogą pomoc zmiany na lepsze. W tym celu kieliszeczek klosyerfrau i czekamy na zmiany. Moja drugi dzień na pipamperonie. Dzisiaj mam wrażenie ze działa. Babka z caritasu powiedziała ze jak nie pomoże to w przyszłym tygodniu kontaktuje sie z neurologiem i ze z poprzednia opiekunka nie mogla sie dogadać bo nie znala języka. Tak wiec chyba babka jest do ustawienia. No i czekam z niecierpliwością na drugi dzien wolny.

#70 2017-01-31 18:19:59

bozencina50
Member

squonk napisał:

Właśnie ostatnio robię sok ze sfermentowanych buraków. Super sprawa, nie wymaga właściwie wysiłku, tylko trochę ciepła, a można potem pić solo albo do zupy wlać.

Dawaj szybciutko przepis , ja też chcę to pić smile
Ostatnio czytalam artykuł ,że mieszanka -burak , marchew, ziemniak niszczy komórki rakowe.Te mieszankę , nie pamiętam proporcji , należy zblendować i to pić ile sie da.Ponoć pomogło niektorym chorym na raka.Co prawda nie jest to udowodnione naukowo ale jest faktem ,że pomoglo.Należy jednak to przyjmować pod okiem osoby kompetentnej.

No nie wiem , nie wiem.
Mój brat już chyba wszystko stosowal , włącznie z glodowką ( 40 dni ).Wykorzystał już wszystkie pomysły medycyny niekonwencjonalnej.Skończylo się na chemii.Jest w złym stanie ...chociaż z drugiej strony może to medycyna niekonwencjonalna przedluzyla mu życie hmm

#71 2017-02-01 15:22:57

squonk
Member

bozencina50 napisał:

Dawaj szybciutko przepis , ja też chcę to pić smile
Ostatnio czytalam artykuł ,że mieszanka -burak , marchew, ziemniak niszczy komórki rakowe.Te mieszankę , nie pamiętam proporcji , należy zblendować i to pić ile sie da.Ponoć pomogło niektorym chorym na raka.Co prawda nie jest to udowodnione naukowo ale jest faktem ,że pomoglo.Należy jednak to przyjmować pod okiem osoby kompetentnej.

No nie wiem , nie wiem.
Mój brat już chyba wszystko stosowal , włącznie z glodowką ( 40 dni ).Wykorzystał już wszystkie pomysły medycyny niekonwencjonalnej.Skończylo się na chemii.Jest w złym stanie ...chociaż z drugiej strony może to medycyna niekonwencjonalna przedluzyla mu życie hmm

Tutaj jest przykładowy
http://www.olgasmile.com/zakwas-z-burakow.html
Robiłam podobnie, tzn wyszorowałam buraki (eko), obrałam z tych większych zgrubień, pokroiłam, wyparzyłam wrzątkiem dzbanek (typu kamionkowy lakierowany, jak kiedyś bywały po wsiach, ale duży słoik też się nada), włożyłam do niego buraki, parę liści laurowych, parę kulek ziela angielskiego, ze 3 ząbki czosnku, trochę soli morskiej, zalałam wodą, przykryłam ściereczką i postawiłam obok kaloryfera. Reszta robi się sama i trwa kilka dni, około tygodnia.  Nie dodawałam jak w tym przepisie ani chleba na zakwasie ani zalewy z ogórków kiszonych (bo sklepowe są kwaszone a nie kiszone), bo nie mam takich rzeczy. Po paru dniach na szklance tego zakwasu zrobiłam barszcz burakowy, a resztę sobie popijam. Tylko powinnam była wrzucić tylko jeden ząbek czosnku albo nawet wcale, bo jednak zdominował smak tego zakwasu.

Fermenty są w ogóle bardzo zdrowe, dla osób które je tolerują (bo są i tacy co nie tolerują).

Co do koktajli warzywnych, to próbowałam, właśnie z burakiem, selerem naciowym i jabłkiem, ale smakuje mi to jak wymiociny. W sałatce zjadłabym to chętniej. Ponoć koktajle najfajniej smakują w proporcjach 60 (owoce) : 40 (warzywa) i u mnie ta zasada zdaje się sprawdzać, np połączenie banan + awokado + parę liści sałaty albo pietruszka zielona do przełamania słodkości.

#72 2017-05-13 21:03:58

Opiekunka z Polski
Member

merynoska napisał:

copyfield napisał:

Można też iść na zabiegi kropterapii do gabinetów fizjoterapii, nie jest to drogi zabieg, kilka złotych, w porywach do 10 zł za jedną sesję, która trwa kilkanaście minut a efekty rewelacyjne! Przetestowałam na własnej skórze!

Reklama