Przepisy na potrawy z kurczaka dla seniorów

Cześć. Raczej nie gotuję czerwonego mięsa-zazwyczaj tylko drób. Tak samo prywatnie w domu, jak i podopiecznym. No ale pomysłów też czasem brakuje, więc zwracam się do Was o pomoc...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2012-10-08 10:38:22

piko_bello
New member

Przepisy na potrawy z kurczaka dla seniorów

Cześć. Raczej nie gotuję czerwonego mięsa-zazwyczaj tylko drób. Tak samo prywatnie w domu, jak i podopiecznym. No ale pomysłów też czasem brakuje, więc zwracam się do Was o pomoc. Chętnie poeksperymentuję z czymś nawet zupełnie nowym smile Ostatnio np. dostałam od koleżanki przepis na kurczaka po tajsku- z curry i mleczkiem kokosowym. Przyznam, że dość ciekawie to smakowało. Nie lubię monotonii w kuchni i licze, że macie w rękawie jakies fajne, może nawet zaskakujące przepisy! smile Interesują mnie także przepisy na typowo niemeickie dania z kurczakiem- wiadomo, takie chyba smakują Niemcom najbardziej wink

#2 2012-11-07 13:05:20

babulenka
New member

Re: Przepisy na potrawy z kurczaka dla seniorów

Kurczak w cieście kminkowym
Składniki:
2 podwójne piersi kurczaka
sól, pieprz
2 jajka
szklanka mleka
łyżeczka kminku
mąka
olej

Przygotowanie:
Mięso opłucz, osusz, pokrój na mniejsze kawałki, lekko rozbij je tłuczkiem. Oprósz solą, pieprzem, przykryj i odstaw na 15 min. Jajka roztrzep z mlekiem i taką ilością mąki, aby powstało dość gęste ciasto, jak na naleśniki. Przypraw je solą i wymieszaj z kminkiem. Maczaj w nim kawałki kurczaka i smaż na oleju na złoto z obu stron. Osącz na papierowych ręcznikach. Podawaj z kuskusem i surówką z kiszonego ogórka, jabłka oraz czerwonej cebuli.
Bardzo smaczne smile

#3 2012-11-07 20:01:49

barbara1957
Member

kochane dziewczyny tak samo można zrobić kawałki kurczaka w cieśćie z cary albo w imbirze jest też bardzo smaczny,sama często robiłam,wszystkim smakuje.Pozdrawiam

#4 2012-11-07 20:07:26

Milena65
Member

Uwielbiam kurczaka w sosie cürry....do tego marchewka w kosteczke...z maselkiem,smietankä...i duzo imbiru(moze byc w proszku..i ryz do tego....

#5 2012-11-08 13:20:12

Kamilakoz
Member

Ja staram sie gotowac to co lubi osoba ktora sie opiekuje. Mam swoje propozycje tez,ale nie chce narzucac swojej kuchni. Zdazalo sie tak ze moje własne dania zyskaly sympatie u podopiecznych i wtedy mnie prosili. Zawsze gotowalam po polsku ale wiele tez sie nauczylam w kuchni w niemczech.

#6 2012-11-09 14:05:24

Gienia007
Member

Ja preferuję filety z kurczak po bawarsku. Umyte i obkrojone piersi zostawiam na noc w lodówce w zalewie: (na dwie sztuki) jedno jajko, dwie łyżki mąki, dwie - trzy łyżki musztardy. Do smaku trochę soli, pieprzu. Przed podaniem smażę na rozgrzanym tłuszczu pięc minut z jednej i pięć minut z drugiej strony. Szybko, tanio, smacznie.

#7 2013-01-03 12:21:05

roossa
Member

Bardzo dobrym (i zdrowym!) pomysłem, z którego ja też często  korzystam jest pieczenie w rękawie - zdrowo, pysznie, soczyście!
Czasem, gdy jest mniej czasu, albo ochoty na pichcenie wszystkiego osobno, razem z kurczakiem w ziołach (wedle uznania, co kto lubi) można dorzucić warzywa (np. brokuły, paprykę, ziemniaki).
Innym wariantem jest doprawienie drobiu sosem musztardowym (musztarda z odrobiną miodu, czosnkiem, solą i pieprzem owczywiście, można też dodać też do smaku trochę mieszanki przypraw do kurczaka, albo vegety, czy innych wg własnego gustu:) i też zapieczenie go w rękawie.
Na jakieś 15-20 min. przed końcem, można naciąć rękaw i delikatnie rozchylić, żeby mięsko się trochę przyrumieniło.
smile
Curry też przepyszne!! Z dodatkiem ryżu i doprawione podsmażone warzywka... mmmmmniam smile

#8 2013-01-03 15:11:58

amelia
Przyjaciel Forum

Kurczak w sosie z cury i ananasem.

Na rozgrzanym oleju lekko podsmażam pokrojone piersi z kurczaka bądź indyka (kroję tak jak do strogonowa) do tego rzucam cebulkę , podsmażam leciutko, następnie posypuję łyżką ( nie za dużo), dalej kilka sekund podsmażam, dodaję łyżeczkę cury, sól , pieprz i ananas pokrojony w kostkę. Jeżeli nie mam świeżego to z puszki (dodaję wówczas też troszkę soku i zalewam wodą tak aby powstał sosik.Sól i pieprz do smaku. Jak ktoś lubi można dodać imbir.

Na dwie osoby nie za wiele jedzące wystarczą pojedyńcze  piersi i dwa trzy krążki ananasa. Tutaj proporcje nie muszą być przestrzegane. Po prostu wg uznania. U mnie tę potrawę lubią wnuki z dość dużą zawartością ananasa.

Ten sosik podaję z ryżem . Do ziemniaków i innych przystawek nie pasuje.

#9 2013-01-03 15:28:41

ruda
Member

Amelio,podziwiam Twoją wiarę w Niemców big_smile!

Mój pracodawca mówi,że nie je nic,czego nie zna,a że zna bardzo mało potraw, to najchętniej je kiełbaski z preclem, tudzież Leberkaese wink.

Przepis fajny smile.
Nieźle komponuje się do tego również makaron ryżowy.

#10 2013-01-03 16:20:00

amelia
Przyjaciel Forum

ruda napisał:

Amelio,podziwiam Twoją wiarę w Niemców big_smile!

Mój pracodawca mówi,że nie je nic,czego nie zna,a że zna bardzo mało potraw, to najchętniej je kiełbaski z preclem, tudzież Leberkaese wink.

Przepis fajny smile.
Nieźle komponuje się do tego również makaron ryżowy.

Hallo Ruda! Witam! Na jakiej podstawie sądzisz , że mam wiarę w Niemców? Nie mam nic złego na myśli. Czy  chodzi  o ten przepis????

#11 2013-01-04 11:06:55

ruda
Member

Cześć Amelio, tak, chodzi mi o podany przez Ciebie przepis. Już widzę te tabuny Niemców pałaszujące kurczaka z curry i ananasem wink.

Mój szef (64 lata) ma problemy z rozpoznaniem na talerzu kalafiora,czy brokuła, nie mówiąc o czymś bardziej "egzotycznym" big_smile.
Odkąd zaczęłam pracować w obecnym miejscu słyszałam tylko: "Nie, nie rób dla mamy kurczaka, bo nie lubi". Długo gotowałam go więc tylko dla siebie, bo jak nie lubi, to nie ,bez łaski wink. Kiedyś ,już nie pamiętam w jakich okolicznościach, dałam babce duszone udko na obiad. Wsuwała tak, że aż kości obgryzała. Mina szefa: bezcenna big_smile.

Pozdrawiam smile.

#12 2013-01-04 14:50:56

amelia
Przyjaciel Forum

ruda napisał:

Cześć Amelio, tak, chodzi mi o podany przez Ciebie przepis. Już widzę te tabuny Niemców pałaszujące kurczaka z curry i ananasem wink.

Mój szef (64 lata) ma problemy z rozpoznaniem na talerzu kalafiora,czy brokuła, nie mówiąc o czymś bardziej "egzotycznym" big_smile.
Odkąd zaczęłam pracować w obecnym miejscu słyszałam tylko: "Nie, nie rób dla mamy kurczaka, bo nie lubi". Długo gotowałam go więc tylko dla siebie, bo jak nie lubi, to nie ,bez łaski wink. Kiedyś ,już nie pamiętam w jakich okolicznościach, dałam babce duszone udko na obiad. Wsuwała tak, że aż kości obgryzała. Mina szefa: bezcenna big_smile.

Pozdrawiam smile.

Moja droga! Nie mówiłam że będą go jadły tabuny. To forum jest o kurczaku, a ten przepis też dostałam od Niemców.Trafiałam przeważnie na Niemców lubiących wszystkie moje nowe i stare potrawy.  Myślę, że Twoja uwaga była nie trafna.

#13 2013-01-04 21:28:02

ruda
Member

Amelio, ale chyba się nie obraziłaś?      ;)Na stronie:"Matkobosko, jakie te kobiety drażliwe.."

Jestem w 200% pewna, że wszyscy Niemcy są zachwyceni Twoją kuchnią, a rzeczonym kurczakiem nawet w procentach 300!

Forum jest o opiekunkach, a nie o kurczaku, choć rzeczywiście czasami można odnieść wrażenie, że kurczak jest jednak najważniejszy wink.

Pozdrawiam i życzę dystansu do siebie smile.

#14 2013-01-04 22:39:00

amelia
Przyjaciel Forum

DO "ruda".

Droga koleżanko! wcale się nie obraziłam. Mam dystans do siebie i nie chodziło mi o forum ale o temat " Przepisy na potrawy z kurczaka dla seniorów".( nie wyraziłam prawidłowo).

Jeśli użyłaś określenia „podziwiam Twoją wiarę w Niemców”, oraz  „Już widzę te tabuny Niemców pałaszujące kurczaka z curry i ananasem  .” , to nie dziw się , że poczułam się niejako  przez Ciebie ośmieszona . Co nie oznacza , że się obraziłam. Ja obrażam się niezwykle rzadko i tylko wówczas jak mi ktoś świadomie ubliża lub robi krzywdę . Wówczas staram się nawet tego nie komentować i nie wdawać się w zbędną  i nie potrzebną dyskusję. Jeśli jednak dalej używasz śmiesznych sformułowań :
"Matkobosko, jakie te kobiety drażliwe.."
Jestem w 200% pewna, że wszyscy Niemcy są zachwyceni Twoją kuchnią, a rzeczonym kurczakiem nawet w procentach 300!
Forum jest o opiekunkach, a nie o kurczaku, choć rzeczywiście czasami można odnieść wrażenie, że kurczak jest jednak najważniejszy  .Pozdrawiam i życzę dystansu do siebie  .”

Zapewnienie o tych procentach  też jest mi nie jest potrzebne ( to zabawa w piaskownicy).
Wg mnie to ja Tobie powinnam życzyć dystansu do siebie . Czy ja mam teraz uważać , że to Ty się obraziłaś?
Ja napisałam, że Twoja uwaga była nie trafna. A co w dalszym ciągu uważasz że była trafna?

Mam propozycję  lepiej nie katujmy tematu kurczaka ! Pozostańmy  nie obrażone! Co Ty na to ?

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-01-04 22:49:32)

#15 2013-01-04 23:32:10

ruda
Member

Amelio, nie miałam najmniejszego zamiaru Cię ośmieszyć. Ani "niejako", ani "jako" wink.
Chciałam tylko zwrócić uwagę na niereformowalność niektórych Niemców (patrz: mój szef) w kwestiach kulinarnych i w zasadzie tylko o tym był mój post.Twój przepis (nota bene przeze mnie pochwalony) był jedynie inspiracją do luźnych dywagacji..Może dlatego aż tak zdziwiła mnie Twoja reakcja? Naprawdę nie przyszło mi do głowy, że możesz odczytać i odebrać to jako ośmieszanie Ciebie. Przepraszam, następnym razem będę bardziej uważna.

Kurczaka zostawiamy i oczywiście pozostajemy nie obrażone. Dobranoc smile

#16 2013-01-04 23:51:41

amelia
Przyjaciel Forum

ruda napisał:

Amelio, nie miałam najmniejszego zamiaru Cię ośmieszyć. Ani "niejako", ani "jako" wink.
Chciałam tylko zwrócić uwagę na niereformowalność niektórych Niemców (patrz: mój szef) w kwestiach kulinarnych i w zasadzie tylko o tym był mój post.Twój przepis (nota bene przeze mnie pochwalony) był jedynie inspiracją do luźnych dywagacji..Może dlatego aż tak zdziwiła mnie Twoja reakcja? Naprawdę nie przyszło mi do głowy, że możesz odczytać i odebrać to jako ośmieszanie Ciebie. Przepraszam, następnym razem będę bardziej uważna.

Kurczaka zostawiamy i oczywiście pozostajemy nie obrażone. Dobranoc smile

Cieszę się !!! "Ende gut, alles gut" . Pozdrawiam . Dobrej nocy!

#17 2013-01-05 11:22:53

kasia63
Member

Ojej:) jaki to sie zrobił drazliwy temat ten biedny kurczak:)smilesmile:)Proponuje cobyście se dziewczyny dały po razie:) najlepiej kurczakowa nóżką:)smilesmilesmile

Ja często robię tzw,memeję!smilez kuraka oczywiscie-moje dzieci mówia na to 'żarełko dla psa"
piers  pokrojona w kostkę obtoczona w przyprawie do kurczaka,obsmażyc na oleju dodac cos sie ma/sprzatanie lodowki z resztek/czyli np kawalek papryki,marchewke w kostke,pieczarki,czosnek albo cebule,podlalc wodą i dusic ,na koniec zaprawic maką i posypac zielenina ,do tego ryz i jakas surowka .Zjadliwe i pożywne:)

#18 2013-01-05 20:12:18

myszor
Member

Ale się wysila...bez przesady śmiechu warte,kto takie bzdury wypisuje!!!soczewica z puszki z parówkami i tyle!!!!ja jak zrobiłam gulasz, to babsztyl mnie skrytykował że nie dobre, a ja mówię do niej nie dobre bo z niemieckiej świni i tyle !!!!i póżniej były dania z puszki ale na szczęście nie byłam tam długo bo miałam lokum w piwnicy gdzie śmierdziało grzybem starością i pleśnią,także nie wysilać się!!!jakie traktowanie taka praca olać!!!

#19 2013-01-05 20:34:50

myszor
Member

A może będziemy jeszcze seniorom mielić tego kurczaka na papkę w naszej buzi żeby nie mieli problemów z połykaniem i zakrztuszeniem!!!!

#20 2013-01-05 22:50:20

kryspinka
Member

myszor napisał:

A może będziemy jeszcze seniorom mielić tego kurczaka na papkę w naszej buzi żeby nie mieli problemów z połykaniem i zakrztuszeniem!!!!

ha ha jak masz kogos z demencją zaawansowaną pewnie by to przeszło pewnie by myslał że tak ma byc ale nie zapomnij sie zdezynfekowac bo to wszystko musi byc sterylne

#21 2013-01-05 22:54:51

kryspinka
Member

a tak na serio mam fajny przepis na gulasz z kurczaka ,piersi pokoroić w dużą kostkę obsmazyc z przyprawami typu vegeta lub cos podobnego z dużą ilością czosnku posiekanego ,zrumienionego kurczka podlać woda dodać solidną porcję koperku świeżego lub suszonego podbić śmietaną i przyprawić ,najlepiej smakuje z makaronem.mozecie spróbowac eksperymentu jak sie oczywiście da.z mojego doświadczenia nie zawsze ale wszystkie dzieci niejadki w Polsce chcą się za tym sosem zabić moje dziecko też pozdrawiam

#22 2013-01-05 23:03:50

myszor
Member

A co masz syfa lub HIV żeby to dezynfekować!!!

#23 2013-01-06 09:13:17

namolna
Member

Myszor! Jest taki wynalazek,blender się nazywa ,super sprawa,"zmemle" na papkę, no i zębów nie trzeba zużywać. Kryspinka,jeszcze dziś  będę "eksperymentować " z Twoim przepisem. Filety z kurczaka można podawać na wiele sposobów. Mięso uniwersalne i do sosów i sałatek. U mnie w domu wszyscy lubią kotlety z piersi kurczaka z ananasem: Fileta myjemy i osuszamy. Przekrawamy na 2-3 kotlety. Lekko rozbijamy. Oprószamy z obu stron solą i pieprzem. Panierujemy w mące, rozkłóconym jajku i bułce. Smażymy na rozgrzanym oleju na złoty kolor. Na każdy usmażony kotlet kładziemy plaster ananasa, potem plaster żółtego sera i posypujemy pokrojoną, zieloną pietruszką(niekoniecznie).Patelnię z kotletami przykrywamy pokrywką i podgrzewamy do chwili aż roztopi się żółty ser albo zapiekamy. Pycha! Mój student preferuje jednak najprostsze kotlety w bułce tartej.

#24 2013-01-06 10:25:54

kasia63
Member

myszor - nie bardzo rozumiem dlaczego ty jesteś taka agresywna?wszystko na nie!!!!Jeśli az tak bardzo nie cierpisz starych ludzi to zmien zawód.....A swoją drogą nie wiesz dzis czy za iles lat tobie nie trzeba bedzie jedzenia mielic na papkę.......

#25 2013-01-06 16:57:13

Milena65
Member

kasia63 napisał:

myszor - nie bardzo rozumiem dlaczego ty jesteś taka agresywna?wszystko na nie!!!!Jeśli az tak bardzo nie cierpisz starych ludzi to zmien zawód.....A swoją drogą nie wiesz dzis czy za iles lat tobie nie trzeba bedzie jedzenia mielic na papkę.......

Kasiu masz 100%racji...musimy to w koncu zrozumiec ze nie jestesmy w tej pracy za kare....

Sä tacy ktörzy do opieki poprostu sie nienadajä....ale na litosc Boskä...przeciez w De jest wiele innych prac gdzie mozna zarobic niezle €-ski
Jest sprzätanie,fabryki,gastronomia ,pieczarki...i obrywanie pietruszki na polu..
Przemysl to myszor.......

Czytam ciebie i az mnie trzesie......

#26 2013-01-06 17:09:47

kasia63
Member

i mnie Milena65,trzesie ,w kazdym dziale tylko pomstowanie i wulgaryzmy......no nawet nie wiadomo jak te osobe skomentowac...........Ale i takie się wśród nas niestety trafiaja...........

#27 2013-01-06 17:47:59

kryspinka
Member

oj tam oj tam dziewczyny taki widać mają styl zycia niektóre z nas .ja tam pełna zachwytu nad ta pracą nie jestem ale....nie ma co od razu sie ciskać nad tymi seniorami  nawet z wiedzmy da sie przerobic na miłą babulenkę czasem trzeba troche czasu i uśmiechu .widac miała przykre doświadczenie musi sie w końcu gdzies wyżyć

#28 2013-01-07 06:49:41

myszor
Member

Bo Tu piszą takie głupoty że aż nie wiadomo czy płakać czy się śmiać!!!a tak naprawdę to tak pięknie nie wygląda ta praca!!!i te panie nadal niech trzęsie bo będę pisać tu prawdę jaka jest i koniec i nikt mi tego nie zabroni!!!!chociaż piszę prawdę a nie ściemę jak te panie z firm co się Tu podstawiają!!!!

#29 2013-01-07 07:46:03

Milena65
Member

Myszor ...jakim prawem pröbujesz tu komus wcisnäc,ze my sie podstawiamy jako pracownice firm.....piszesz PRAWDE!?

Powiem dosc ostro....to jest Twoja PRAWDA

I zawsze jest moja Prawda,Twoja Prawda i goowno Prawda
Jezdze na opieki od prawie 7 lat...od 2.5 roku zamieszkalam nawet w De...poczätkowo zaczelam jezdzic jak kazdy chyba,zeby podbudowac swöj budzet...ale potem zamknelam w Pl swöj niezle prosperujäcy sklep i zrozumialam,ze opieka to jest to co chce dalej w zyciu robic....
Gdybym miala do tej pracy takie podejscie jak ty nie pracowalabym ani miesiäca....nic na sile i nic za kare...

Nie spotkalam sie jeszcze ze zlym traktowaniem  rodzin niemieckich...Jakie ktos ma podejscie tak i ciebie bedä traktowac.....
A firmy???A kto ci kaze wyjezdzac  i pracowac w firmach krzaki....ja jakos do tej pory zawsze wyjezdzalam ze sprawdzonych ,rzetelnych firm...a od prawie 2 lat mam swojä Gewerbe...

Pozdrawiam Cie mimo wszystko...i wiesz co ...dalej sie miotaj...napewno daleko na tym zajedziesz......

#30 2013-01-07 09:17:37

myszor
Member

Jak jeżdziłam autobusami czy busami tylko słyszałam krytykę nic dobrego a pojechałam pierwszy raz z Promedicy 24 bo musiała się gdzieś zahaczyć i na początku dawali umowę o pracę gdzie też to miało jakąś wartość dla mnie,byłam ciekawa życia poza naszym krajem jak żyją inni na początku było ok ale póżniej ktoś z tej firmy robił mi pod górę domyślam się kto....!!!!też myślę o wyjeżdzie przez znajomą ale się zastanawiam bo takiego pecha jak ja miałam....to masakra, trochę czuje nie smak i mój optymizm do niemców się obrócił o180stopni!!!!ale i było pieknie nie powiem bo pozwiedzałam a lubię stare zabytki piękne budowle i zakupy w sklepach niemieckich!!!no i śmigać autami niemieckimi po ich autostradach!!!!

#31 2013-01-07 09:20:20

namolna
Member

Czyli nie jest źle! Wszystko przed Tobą,zmień tylko swoje nastawienie do innych.W Tym poście już zaczynasz mi się podobać(bez podtekstów) dziewczyno!

#32 2013-01-07 09:29:44

Milena65
Member

Myszor pecha nie Ty mialas...pecha mieli Ci wszystcy podopieczni ktörzy trafiali na takä opiekunke jak ty.....sorry taka Prawda...nie nadajesz sie do tej pracy.....wystarczy ze poczytalam pare twoich postöw......gdybys z takim podejsciem..trafila niedaj bög do mojej matki po 2 dnia wywalilabym cie na zlamany .....
Pozdrawiam

#33 2013-01-07 10:07:50

myszor
Member

Dobrze że ty się nadajesz!!!!

#34 2013-01-07 10:09:00

myszor
Member

To życzę twojej mamusie wózka pozdrawiam i żeby trafiła do mnie ha ha!!!!

#35 2013-01-07 10:18:12

kasia63
Member

Cóż, praca w opiece to niekoniecznie jest to co chciałabym w życiu robić,tak jak  Milena65,choc z medycyna jestem zwiazana od ponad 25lat.Ale poniewaz jest to praca dająca realny ,przyzwoity dochód-wybrałam ją  właśnie.Jednak nie traktuje pracy przy starych ludziach i wyjazdów z wrogościa i nienawiścią.Jadę ,pracuję,staram sie robic to tak dobrze jak umiem i zawsze pamiętac ,że to jest moja praca.Ciebie Myszor musiało rzeczywiscie cos paskudnego spotkać - ziejesz nienawiścią jak smok!!!
W/g Ciebie prawie kazda z opiekunek,które tutaj piszą to na bank z firmy podstawiona,to śmieszne ....
Dlaczego sama nie założysz działalności gospodarczej i nie chcesz być  sobie szefem?Wtedy nikt Cie nie oszukaTylko zasuwasz na czarno/czy też chcesz tak robic/-ja byłam już i na czarno i przez firmę ,teraz mam właśnie dz.gosp. i jestem więcej niz zadowolona:)!Nigdy też nie spotkałam się z negatywnym podejsciem do mnie ani rodziny ,ani podopiecznego ,ani firmy.Jesli ktoś Tobie robi "koło pióra" to moze pomysl dlaczego tak się dzieje...........A może juz się zwyczajnie "wypaliłaś" długoletnią pracą.Żal mi Cie  nawet -zapowiadasz się na smętną .zgorzkniałą staruszkę,tylko współczuć tym co się wtedy bedą musieli Tobą opiekowac.

I jeszcze jedno -nie życz drugiemu co tobie niemiłe - i tobie może sie przytrafić wózek...........

Milena -olej to !!!!!tylko wstyd człowiekowi ,że takie prymitywy tez tu są!!!!

Namolna  - wciąż ci sie  podobają posty tej osoby?

Ostatnio edytowany przez kasia63 (2013-01-07 10:31:07)

#36 2013-01-07 10:35:51

myszor
Member

No znowu następna pani z firmy!!!Święta Teresa z Kalkuty!!!!!Ale w Biblii jest napisane oko za oko ząb za ząb!!!Wice versa!!!!

#37 2013-01-07 10:48:31

kasia63
Member

myszor napisał:

No znowu następna pani z firmy!!!Święta Teresa z Kalkuty!!!!!Ale w Biblii jest napisane oko za oko ząb za ząb!!!Wice versa!!!!

Nie  jestem z firmy ,czytać chyba nie umiesz!!!!!!Ale już nie będę z Tobą dyskutować -dawno tak ordynarnej i prymitywnej osoby nie spotkałam

Dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!!Chyba trzeba ją zignorować bo nas tu dzis zamęczy ta swoją nienawiscia do całego świata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#38 2013-01-07 11:00:21

Milena65
Member

Kasiu 63......dziekuje:-)))

Tak jest pelny ignor.....

#39 2013-01-07 11:05:53

myszor
Member

Do Prezesa i Zarządu Promedica24!!!Panie Prezesie należy zrobić porządki w firmie redukcje etatów a zwłaszcza w w Waszych Oddziałach w innych miastach!!!mamy w kraju dużo ludzi z wyższym z wykształceniem co siedzą w domach i na bezrobotnym!!!należy zmienić personel biurowy!!!!bo panie się wypaliły!!!!

#40 2013-01-07 15:49:39

roossa
Member

Ale się z tego kurczaka afera zrobiła! nerwowooo.... tongue
Mam nadzieje, że żadna z Was w międzyczasie nie miała drobiu w piekarniku, bo pewnie byłby po cygańsku.... tongue

#41 2013-01-07 16:40:41

Milena65
Member

No wlasnie o tym samym pomyslalam...buhahah....no ok wymiana zdan...ale

zeby Do prezesa Promedici pisac sostulaty na krczakowym temacie...no to juz Bonanza...:-D

#42 2013-01-07 16:42:29

kasia63
Member

Milena,zajrzyj na swoja pocztę:)

#43 2013-01-07 16:50:47

Milena65
Member

Milena65 napisał:

No wlasnie o tym samym pomyslalam...buhahah....no ok wymiana zdan...ale

zeby Do prezesa Promedici pisac sostulaty na krczakowym temacie...no to juz Bonanza...:-D

Nastäpila literöwka...hihi
Mialo byc do prezesa Promedikipisac postulaty na kurczakowym temacie..itd

Prezesie:PROST!!!

#44 2013-01-07 16:54:06

Milena65
Member

Kasiu czytalam i odpowiedzialam Ci
Buziak
Chyba ze pisalas jeszcze raz teraz...to nic nie mam jeszczei

#45 2013-01-07 18:09:43

kasia63
Member

do Milena 65 - hi hi hi musisz czesciej zagladac na poczte:)

#46 2013-01-08 08:50:00

myszor
Member

A te kurczaki co już ich bolą kupry od siedzenia w Promedica 24 muszą w końcu trafić na patelnie!!!!i zastąpić je nowymi mądrymi kurami bo tak długo pan prezes kogut z tymi kurczakami nie pociągnie!!!!pozdrawiam kurnik promedica 24!!!

#47 2013-01-08 09:02:19

skahlan
Member

Tu u nas nie ma moderatora ani administratora na forum? Temu trolowi - myszorowi dawno ban sie nalezy, ona ciagle pisze w jednym stylu i juz sie czytac nie daje tych jej bzdur, do tego zaczela byc personalnie agresywna i chamska.

#48 2013-01-08 09:30:19

ewal8
Member

Ty myszor naprawdę masz jakiś problem. Od dłuższego czasu czytam twoje wypowiedzi i jeszcze raz stwierdzam, że to co piszesz kupy się nie trzyma.
Poza tym ubliżasz wszystkim dookoła, wszędzie upatrujesz spisku i podstępu, jesteś wulgarna w swoich wypowiedziach, podejrzewasz, ze wszystkie dziewczyny na forum to pracownice m.in. Promedici. Nie wiem, skąd w tobie tyle jadu, ale jedno ci radzę: zmień lekarza, bo ten cie oszukuje, albo pij jakieś ziółka na wyluzowanie, bo jesteś kobieto nie do zdzierżenia!!!!
Życzę równowagi psychicznej i powrotu do zdrowia.
Aa, i nie oczekuję odpowiedzi, bo wiem w jakim tonie się wypowiesz.

#49 2013-01-08 09:39:12

Milena65
Member

skahlan napisał:

Tu u nas nie ma moderatora ani administratora na forum? Temu trolowi - myszorowi dawno ban sie nalezy, ona ciagle pisze w jednym stylu i juz sie czytac nie daje tych jej bzdur, do tego zaczela byc personalnie agresywna i chamska.

Zaczela byc........??? ona od poczätku jak jä czytam jest taka.......

Siedz jak najdlözej w domu dziewczyno..i nie szukaj pracy w opiece.......bo bardzo mi szkoda tych potencjalnych ludzi starszych...do ktörych trafisz jako opiekunka......

#50 2013-01-08 10:07:59

namolna
Member

SAŁATKA Z KURCZAKIEM

2 szklanki ugotowanego na sypko ryżu długoziarnistego

łyżka soku z cytryny

łyżka curry

szczypta pieprzu kajeńskiego

400 g filetów z piersi kurczaka

łyżka soku z cytryny

sól, pieprz

pół łyżeczki miodu

łyżka masła

po 50 g jasnych i ciemnych rodzynek

2 łyżki białego wytrawnego wina

5 plastrów ananasa z puszki

duża brzoskwinia

2 łyżki posiekanej natki pietruszki

Ugotowany ryż połączyć z sokiem z cytryny, curry i pieprzem kajeńskim, dokładnie wymieszać, przykryć i wstawić do lodówki na godzinę.

Dokładnie wymieszać wszystkie składniki sosu, przykryć, wstawić do lodówki.

Umyte i osuszone filety z piersi kurczaka skropić sokiem z cytryny, oprószyć solą i pieprzem, usmażyć na stopionym maśle, przestudzić, pokroić w paski. Umyte rodzynki sparzyć wrzątkiem, przelać zimną wodą, dokładnie osączyć, włożyć do miseczki i skropić winem. Brzoskwinię sparzyć wrzątkiem, obrać ze skórki, usunąć pestkę, a miąższ pokroić w kostkę. Plastry ananasa też pokroić w kostkę. Połączyć wszystkie składniki sałatki z ryżem, wlać sos, wymieszać, schłodzić. Przed podaniem posypać natką pietruszki (albo jak kto woli)

Reklama