Witam wszystkich . Szukam informacji o działalności . Czy warto ?

Od 3 lat wyjeżdżałam do pracy jako opiekunka przez firmę jak większość Pań, ale teraz firma chce do stycznia abyśmy zakładały swoją działalność . Obiecują w to miejsce podwyżkę i pomoc ale to dla nas zaskoczenie bo nie mamy pojęcia czy to się nam opłaca ...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2015-11-15 00:47:29

antoś
Member

Witam wszystkich . Szukam informacji o działalności . Czy warto ?

Od 3 lat  wyjeżdżałam do pracy jako opiekunka przez firmę jak większość Pań, ale teraz firma chce do stycznia abyśmy zakładały swoją działalność . Obiecują w to miejsce podwyżkę i pomoc ale to dla nas zaskoczenie bo nie mamy pojęcia czy to się nam opłaca . Będę wdzięczna za kontakt od pań które założyły taką działalność w przeciągu 1- 3 lat  i czy utrzymały ową działalność czy się wycofały . Na podjęcie decyzji nie zostawili nam za dużo czasu i teraz zadajemy sobie pytanie czy brnąć w to czy szukać sobie nowej pracy w innej firmie . Liczę że są Panie z  podobnymi doświadczeniami i podzielą się jakąś dobrą radą .

#2 2015-11-15 11:19:14

mobilna
Member

Re: Witam wszystkich . Szukam informacji o działalności . Czy warto ?

Jaką wam kaza zakładać ?
Polska czy Niemiecką ?

#3 2015-11-15 12:05:49

festynka
Member

antoś napisał:

Od 3 lat  wyjeżdżałam do pracy jako opiekunka przez firmę jak większość Pań, ale teraz firma chce do stycznia abyśmy zakładały swoją działalność . Obiecują w to miejsce podwyżkę i pomoc ale to dla nas zaskoczenie bo nie mamy pojęcia czy to się nam opłaca . Będę wdzięczna za kontakt od pań które założyły taką działalność w przeciągu 1- 3 lat  i czy utrzymały ową działalność czy się wycofały . Na podjęcie decyzji nie zostawili nam za dużo czasu i teraz zadajemy sobie pytanie czy brnąć w to czy szukać sobie nowej pracy w innej firmie . Liczę że są Panie z  podobnymi doświadczeniami i podzielą się jakąś dobrą radą .

Też jestem ciekawa jaką działalnośc ? w Polsce? jak w Polsce to można wyjśc do tyłu i to bardzo,oni dadzą grosze podwyżki a Tobie przyjdzie opłacić wszystko -ZUS i inne i zostanie z 800 euro,
coś mi tu nie pasuje,dziewczyny która jest na działalności w Polsce i pracuje w Niemczech ? są takie?napiszcie jak jesteście ,,

#4 2015-11-15 14:42:51

mobilna
Member

Jęsli założy działalność i będzie bazowała na kiepsko wynegocjowanej stawce dziennej to proponuje sobie darować.

#5 2015-11-15 15:46:44

antoś
Member

mobilna napisał:

Jaką wam kaza zakładać ?
Polska czy Niemiecką ?

Mamy zakładać działalność Polską, proponują coś około 50 euro diety dziennej i pomoc przy sprawach urzędowych , mam znaleźć jeszcze biuro rachunkowe . Dla nie obytych w tych sprawach to dosłownie ból głowy od tych kalkulacji i przeliczeń czy warto w to iść i podjąć ryzyko , jak to zła decyzja to co potem i tak bijesz się z tymi myślami mając określony czas do namysłu .

#6 2015-11-15 16:02:24

festynka
Member

antoś napisał:

mobilna napisał:

Jaką wam kaza zakładać ?
Polska czy Niemiecką ?

Mamy zakładać działalność Polską, proponują coś około 50 euro diety dziennej i pomoc przy sprawach urzędowych , mam znaleźć jeszcze biuro rachunkowe . Dla nie obytych w tych sprawach to dosłownie ból głowy od tych kalkulacji i przeliczeń czy warto w to iść i podjąć ryzyko , jak to zła decyzja to co potem i tak bijesz się z tymi myślami mając określony czas do namysłu .

Na mój rozum to o dupe rozbic -ja bym w to nie poszła,
50 euro dziennie-to 1500 euro msc.,odliczyc Zus -przez 2 lata mniejszy , księgową i jeszcze jakies podatki i tak na prosty rozum to ,to co zostanie to zarobisz w agencji bez tych cyrków z działalnościa,
Musisz jeszcze pracowac non stop-bo Zus trzeba co miesiąc zapłacic,
a firma otrzyma od rodziny PDP np, 2000 euro i firmie zostaje 500 euro a ty opiekunko się bujaj z wszystkim sama,cwaniaki i tyle.
Ja to tak rozumuje,miałam firmę i wiem ,jak trzeba wszystkiego pilnować.

#7 2015-11-15 16:05:16

antoś
Member

festynka napisał:

antoś napisał:

Też jestem ciekawa jaką działalnośc ? w Polsce? jak w Polsce to można wyjśc do tyłu i to bardzo,oni dadzą grosze podwyżki a Tobie przyjdzie opłacić wszystko -ZUS i inne i zostanie z 800 euro,
coś mi tu nie pasuje,dziewczyny która jest na działalności w Polsce i pracuje w Niemczech ? są takie?napiszcie jak jesteście ,,

Bardzo proszę dziewczyny jeśli podjęły taką decyzję o swej działalności i już jakiś czas pracują na tych warunkach by podzieliły się  swymi doświadczeniami, czy jakoś im się to kręci czy jednak po jakimś czasie zamierzają zamknąć swą działalność  bo nie wychodzą na tym wedle swych oczekiwań . Na pewno wiele dziewczyn by chciało trochę poznać ten temat , bo coraz więcej firm podejmuje takie próby ze swymi opiekunkami .

#8 2015-11-15 16:12:51

festynka
Member

antoś napisał:

festynka napisał:

antoś napisał:

Bardzo proszę dziewczyny jeśli podjęły taką decyzję o swej działalności i już jakiś czas pracują na tych warunkach by podzieliły się  swymi doświadczeniami, czy jakoś im się to kręci czy jednak po jakimś czasie zamierzają zamknąć swą działalność  bo nie wychodzą na tym wedle swych oczekiwań . Na pewno wiele dziewczyn by chciało trochę poznać ten temat , bo coraz więcej firm podejmuje takie próby ze swymi opiekunkami .

Firmy chcą się uwolnić od Zus-u ,od innej biurokracji i tak chcą aby wszystko przeszło na opiekunkę.Dlatego proponują założenie działalności.
Może i dobre by to było,gdybyś miała 1800 euro.

#9 2015-11-15 16:28:19

antoś
Member

festynko ja tak skłaniam się ku temu co napisałaś . Miałam wyjazdy 6 na 6 tyg . ostatnio w pracy miałam kontuzję i zerwałam somie mięśnie w nodze i tak wypadłam z obiegu na 2 i pół mieś . zaraz po tym wypadku padła propozycja o zmianach umowy o pracę . Dla nich działalność jest wygodna bo jak się nam coś przydarzy w pracy to będzie mój problem .

#10 2015-11-15 16:56:12

festynka
Member

antoś napisał:

festynko ja tak skłaniam się ku temu co napisałaś . Miałam wyjazdy 6 na 6 tyg . ostatnio w pracy miałam kontuzję i zerwałam somie mięśnie w nodze i tak wypadłam z obiegu na 2 i pół mieś . zaraz po tym wypadku padła propozycja o zmianach umowy o pracę . Dla nich działalność jest wygodna bo jak się nam coś przydarzy w pracy to będzie mój problem .

antoś to teraz sobie policz ,pracujesz 6 tyg ,a kasa liczy się na 12 tyg, i z tej jednej pensji za 6 tyg, musisz opłacic ZUS i ten najmniejszy wyjdzie teraz ok.500zł na miesiąc,co zostanie? bez sensu w/g mnie,chyba bym zmieniła firmę i mieć spokojną głowę .

#11 2015-11-15 18:25:35

Dalia
Member

Festynka dobrze pisze, będąc na działalności gospodarczej w PL musisz opłacić ZUS - pierwsze 2 lata 450, potem około tysiąca i ubezpieczenie zdrowotne około 25o zł, więc wychodzi ci na dzień dobry 700 zł miesięcznie. Możesz zawiesić działalność i odwieszać ją, wtedy nie płacisz, ale nie liczy ci się ten okres do niczego, tak jak byś była bezrobotna plus nie masz ubezpieczenia. Przelicz sobie czy warto. Ja prowadziłam kiedyś działalność w PL, ale jednocześnie pracowałam na pół etatu, wtedy mi się to kalkulowało, bo ZUS odprowadzał mi pracodawca, płaciłam tylko zdrowotne.

#12 2015-11-15 19:45:47

simona1961
Member

Ja mam polską DG , ale pracuję bezposrednio z rodziną. Bez pośrednictwa firmy.
Policzmy więc moje koszty prowadzenia działalnosci:
1092,28 zł Zus
150 zł księgowa
kwoty podatku nie podaję, bo ta jest zmienna i raz jest a raz jej nie ma.
Zeby prowadzić działalnosc i świadczyć usługi za granicą bez księgowej sobie nie poradzimy, albowiem otrzymujemy wynagrodzenie w euro, musimy to przeliczyć po srednim kursie bankowym na odpowiedni dzien, odliczyć delegację, lub procent od niej ( to w zaleznosci od tego jaki mamy zapis w umowie o zakwaterowaniu i wyzywieniu). Ponadto mamy prawo do wielu innych odliczeń w ramach kosztów uzyskania przychodu, kosztów reklamy itd.... Oczywiście są panie, które są na tak zwanym ryczałcie, ale to jest po pierwsze niezgodne z przepisami, jesli chodzi o usługi opiekuncze, a po drugie nie daje nam kompletnie prawa do odpisów podatkowych. Częśc poniesionych kosztów odpisujemy od obrotu, a część od dochodu.
Księgowa, którą zatrudnimy musi wiedzieć na czym polega praca w delegacji zagranicznej podatnika, a nie każda to wie!
Zeby legalnie wyjechać do pracy w kraju unijnym, czyli otrzymać druk A1 poświadczający iż podlegamy pod ustawodawstwo kraju, w którym mieszkamy, musimy wczesniej prowadzić działalnosc w kraju  co najmniej 2 miesiące i okazać się wystawionymi rachunkami na świadczone usługi. Dołączamy je do wniosku o druk A1 , podobnie jak umowę z niemieckim kontrahentem . ZUS ma 7 dni na wydanie tego druku i po jego otrzymaniu udajemy się do NFZ po kartę EKUZ.  Będąc na polskiej DG możemy pracować w  Niemczech pół roku czyli 186 dni. Po upływie tego czasu musimy obowiązkowo przejśc na ustawodawstwo niemieckie, czyli tutaj płacic podatki.  Oczywiscie będąc w domu na urlopie, musimy również opłacać składkę na ZUS, bo jesli zawiesimy działalnosć, to nie dostaniemy druku A1 na kolejny wyjazd, przed upyływem 2 miesiecy i okazaniu się wystawionymi rachunkami. Słyszałam, że ktoś tam dostał A1 bez potrzeby okazywania się rachunkami i prowadzenia wczesniej działalnosci, ale mogę to tylko zwalić na karb niedoinformowanej urzędniczki w ZUS. Wspomniana osoba mimo, że dostała potrzebny dokument, to potem miała szczegółową kontrole w ZUS, jak się mądry urzędnik dopatrzył tej nieprawidłowości.
Oczywiscie osoby rozpoczynające działanosc gospodarczą mają prawo do duzo mniejszej składki na ZUS, ale to jest tylko przez 2 lata i jak się w domu jest to też płacic trzeba. Praca na DG bez druku A1 jest nielegalna. Preferencyjna składka na ZUS to jest kwota 446,20 zł.
Nalezy pamiętać , że jak zachorujemy to oczywiscie zasiłek choroby będzie przy takich składkach rzędu może 50 zł miesięcznie, moze troszkę więcej, moze troszkę mniej.

Zeby odpisać sobie na przykład delegację, to umowa z naszym niemieckim kontrahentem nie moze zawierać zapisu o darmowym zakwaterowaniu i wyzywieniu. Jesli zawiera takie dane, to mozemy odliczyć tylko 25% naleznej diety dziennej, która teraz stanowi wysokość 49 euro dziennie.
Tak czy tak, nielogicznym byłoby odpisywanie sobie 49 euro dziennie, gdy nasza stawka dzienna zarobku to dajmy na to kwota 40 euro.
Tak więc odliczamy sobie tylko 25% od kwoty 49 euro.  Możemy rowniez odpisać amortyzację samochodu, który słuzy nam do prowadzenia działalnosci, faktury za paliwo, zakup  laptopa, drukarki i innych materiałów potrzebnych nam w pracy. To znacznie zmniejszy obciążenie podatkowe.

Nie wiem na czym polega prowadzenie działalnosci i pracowanie w firmach, ktore to proponuja, ale ja bałabym się. Po pierwsze brak kontroli nad moimi dokumentami (wiem ze firmy prowadzą księgowosc za opiekunki) , po drugie wynagrodzenie musiałoby być na takim poziomie, aby po opłaceniu wszystkich świadczen z tytułu prowadzenia działalnosci, pozostało na rękę co najmniej 1300 euro miesięcznie.
Zsumujmy więc:
Mały Zus 110 euro + 35 euro księgowa + około 100 euro podatek = 245 euro
Duzy ZUS  266 euro + 35 euro księgowa + około 100 euro podatek = 401 euro

Oczywiscie z tym podatkiem to jest troszkę na wyrost, ale ...niewiele.

Policzmy więc teraz ile chcemy zarabiac i jakie musimy ponieść koszty
1300 euro + 245 euro (mały ZUS + inne koszty) = 1545 euro miesięcznie
1300 euro + 401 euro (duży ZUS + inne koszty) =1701 euro miesiecznie.

Dodajmy do tego składki ZUS które musimy płacic będąc na urlopie w domu, czyli pracujemy 2 miesiące w Niemczech a 2 miesiące siedzymy w domu.
Dochody 0 mały ZUS 245 euro = - 245 euro
Dochody 0 duzy ZUS 401 euro = - 401 euro

Przez 2 miesiące zarobiłysmy : 1545x2=3090 euro brutto x 4,10 (sredni kurs euro) =12669zł
odejmijmy koszty 245 euro x 2 = 490euro  x 4,10 = 2009 zł
Netto zarobiłysmy więc 12669 zł - 2009 z ł = 10660 zł

Siedzimy sobie na zasłuzonym urlopie 2 miesiące co kosztuje nas:
446,20 ZUS + 150 usługi księgowej = 596,20 x2 miesiące =1192,40

Przywieziona gotówka 10660 - 1192,40 =9467,60

Podzielmy to na 4 miesiące ( 2 miesiące pracy, 2 miesiące urlopu ) wychodzi nam 2366,90 zł  miesięcznie.
Te wyliczenia dotyczą tylko preferencyjnych składek na ZUS.

Jesli o mnie chodzi, nigdy nie pojechałabym przez firmę będąc na własnej działalnosci. Same widzicie co mówią liczby.
Będąc na umowie o pracę czy umowie zleceniu tez oczywiscie musimy podzielic zarobioną kwotę z dodaniem miesiecy kiedy jestesmy na urlopie, ale przynajmniej nie mamy kosztów do płacenia, tak jak na działalnosci.

#13 2015-11-15 19:48:59

antoś
Member

Z tego co widzę to nie wiele chyba kobietek decyduje się na taką działalność , chciałam dlatego  zorientować się czy po otwarciu swej działalności pozostały przy swojej czy jednak po pewnym czasie zamykały ten interes . Interesuje mnie jeszcze sprawa opłat - zus - około 450 zł to całość czy dochodzi do tego jeszcze ubezpieczenie zdrowotne 250 zł   . W nocy znów pomęczą pytania co robić . jak ja nie znoszę szukać nowej pracy a trzeba będzie się chyba ruszyć . Dzięki Kobietki za podpowiedzi , bardzo mi pomogły w tych zmaganiach moich .

#14 2015-11-15 19:57:58

simona1961
Member

Ja mam polską DG , ale pracuję bezposrednio z rodziną. Bez pośrednictwa firmy.
Policzmy więc moje koszty prowadzenia działalnosci:
1092,28 zł Zus
150 zł księgowa
kwoty podatku nie podaję, bo ta jest zmienna i raz jest a raz jej nie ma.
Zeby prowadzić działalnosc i świadczyć usługi za granicą bez księgowej sobie nie poradzimy, albowiem otrzymujemy wynagrodzenie w euro, musimy to przeliczyć po srednim kursie bankowym na odpowiedni dzien, odliczyć delegację, lub procent od niej ( to w zaleznosci od tego jaki mamy zapis w umowie o zakwaterowaniu i wyzywieniu). Ponadto mamy prawo do wielu innych odliczeń w ramach kosztów uzyskania przychodu, kosztów reklamy itd.... Oczywiście są panie, które są na tak zwanym ryczałcie, ale to jest po pierwsze niezgodne z przepisami, jesli chodzi o usługi opiekuncze, a po drugie nie daje nam kompletnie prawa do odpisów podatkowych. Częśc poniesionych kosztów odpisujemy od obrotu, a część od dochodu.
Księgowa, którą zatrudnimy musi wiedzieć na czym polega praca w delegacji zagranicznej podatnika, a nie każda to wie!
Zeby legalnie wyjechać do pracy w kraju unijnym, czyli otrzymać druk A1 poświadczający iż podlegamy pod ustawodawstwo kraju, w którym mieszkamy, musimy wczesniej prowadzić działalnosc w kraju  co najmniej 2 miesiące i okazać się wystawionymi rachunkami na świadczone usługi. Dołączamy je do wniosku o druk A1 , podobnie jak umowę z niemieckim kontrahentem . ZUS ma 7 dni na wydanie tego druku i po jego otrzymaniu udajemy się do NFZ po kartę EKUZ.  Będąc na polskiej DG możemy pracować w  Niemczech pół roku czyli 186 dni. Po upływie tego czasu musimy obowiązkowo przejśc na ustawodawstwo niemieckie, czyli tutaj płacic podatki.  Oczywiscie będąc w domu na urlopie, musimy również opłacać składkę na ZUS, bo jesli zawiesimy działalnosć, to nie dostaniemy druku A1 na kolejny wyjazd, przed upyływem 2 miesiecy i okazaniu się wystawionymi rachunkami. Słyszałam, że ktoś tam dostał A1 bez potrzeby okazywania się rachunkami i prowadzenia wczesniej działalnosci, ale mogę to tylko zwalić na karb niedoinformowanej urzędniczki w ZUS. Wspomniana osoba mimo, że dostała potrzebny dokument, to potem miała szczegółową kontrole w ZUS, jak się mądry urzędnik dopatrzył tej nieprawidłowości.
Oczywiscie osoby rozpoczynające działanosc gospodarczą mają prawo do duzo mniejszej składki na ZUS, ale to jest tylko przez 2 lata i jak się w domu jest to też płacic trzeba. Praca na DG bez druku A1 jest nielegalna. Preferencyjna składka na ZUS to jest kwota 446,20 zł.
Nalezy pamiętać , że jak zachorujemy to oczywiscie zasiłek choroby będzie przy takich składkach rzędu może 50 zł miesięcznie, moze troszkę więcej, moze troszkę mniej.

Zeby odpisać sobie na przykład delegację, to umowa z naszym niemieckim kontrahentem nie moze zawierać zapisu o darmowym zakwaterowaniu i wyzywieniu. Jesli zawiera takie dane, to mozemy odliczyć tylko 25% naleznej diety dziennej, która teraz stanowi wysokość 49 euro dziennie.
Tak czy tak, nielogicznym byłoby odpisywanie sobie 49 euro dziennie, gdy nasza stawka dzienna zarobku to dajmy na to kwota 40 euro.
Tak więc odliczamy sobie tylko 25% od kwoty 49 euro.  Możemy rowniez odpisać amortyzację samochodu, który słuzy nam do prowadzenia działalnosci, faktury za paliwo, zakup  laptopa, drukarki i innych materiałów potrzebnych nam w pracy. To znacznie zmniejszy obciążenie podatkowe.

Nie wiem na czym polega prowadzenie działalnosci i pracowanie w firmach, ktore to proponuja, ale ja bałabym się. Po pierwsze brak kontroli nad moimi dokumentami (wiem ze firmy prowadzą księgowosc za opiekunki) , po drugie wynagrodzenie musiałoby być na takim poziomie, aby po opłaceniu wszystkich świadczen z tytułu prowadzenia działalnosci, pozostało na rękę co najmniej 1300 euro miesięcznie.
Zsumujmy więc:
Mały Zus 110 euro + 35 euro księgowa + około 100 euro podatek = 245 euro
Duzy ZUS  266 euro + 35 euro księgowa + około 100 euro podatek = 401 euro

Oczywiscie z tym podatkiem to jest troszkę na wyrost, ale ...niewiele.

Policzmy więc teraz ile chcemy zarabiac i jakie musimy ponieść koszty
1300 euro + 245 euro (mały ZUS + inne koszty) = 1545 euro miesięcznie
1300 euro + 401 euro (duży ZUS + inne koszty) =1701 euro miesiecznie.

Dodajmy do tego składki ZUS które musimy płacic będąc na urlopie w domu, czyli pracujemy 2 miesiące w Niemczech a 2 miesiące siedzymy w domu.
Dochody 0 mały ZUS 245 euro = - 245 euro
Dochody 0 duzy ZUS 401 euro = - 401 euro

Przez 2 miesiące zarobiłysmy : 1545x2=3090 euro brutto x 4,10 (sredni kurs euro) =12669zł
odejmijmy koszty 245 euro x 2 = 490euro  x 4,10 = 2009 zł
Netto zarobiłysmy więc 12669 zł - 2009 z ł = 10660 zł

Siedzimy sobie na zasłuzonym urlopie 2 miesiące co kosztuje nas:
446,20 ZUS + 150 usługi księgowej = 596,20 x2 miesiące =1192,40

Przywieziona gotówka 10660 - 1192,40 =9467,60

Podzielmy to na 4 miesiące ( 2 miesiące pracy, 2 miesiące urlopu ) wychodzi nam 2366,90 zł  miesięcznie.
Te wyliczenia dotyczą tylko preferencyjnych składek na ZUS.

Jesli o mnie chodzi, nigdy nie pojechałabym przez firmę będąc na własnej działalnosci. Same widzicie co mówią liczby.
Będąc na umowie o pracę czy umowie zleceniu tez oczywiscie musimy podzielic zarobioną kwotę z dodaniem miesiecy kiedy jestesmy na urlopie, ale przynajmniej nie mamy kosztów do płacenia, tak jak na działalnosci.

#15 2015-11-15 20:03:50

simona1961
Member

Dodam jeszcze, bo pewnie ktoś chcałby zapytać, jak wobec tego  opłaca mi się  byc na działalnosci.
Odpowiem więc, ze dlatego, ze mam długie turnusy i krótkie urlopy i dlatego, że nie musze się dzielić  zarobionymi pieniędzmi z firmą.
Mam umowę bezposrednio z rodziną niemiecką. Bez zadnych posredników!

Ostatnio edytowany przez simona1961 (2015-11-15 20:04:40)

#16 2015-11-15 20:09:16

simona1961
Member

Matko kochana, sklonowały mi się posty big_smile big_smile big_smile No nic, to się bardziej utrwali zainteresowanym big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

#17 2015-11-15 20:29:00

antoś
Member

Witam Simonę i dzięki za kontakt . Dzisiaj w nocy śledzi lam twoje wypowiedzi na innych stronach , są bardzo rzetelne i dlatego bardzo się cieszę że się odezwałaś . Przeczytam dokładnie to co napisałaś , będą cenną wskazówka dla moich znajomych  . Zawsze pracowałyśmy przez firmę a tu wypowiedzą nam umowy i od stycznia nowe zasady , skołowało nas to porządnie . Jeśli są dziewczyny w podobnej sytuacji może przyda im się wgląd  na tej stronie i znajdą coś z rad dla siebie w podjęciu decyzji . Dziękuję Wam ze poświęciłyście mi swój czas .

#18 2015-11-15 20:45:04

simona1961
Member

antoś napisał:

Witam Simonę i dzięki za kontakt . Dzisiaj w nocy śledzi lam twoje wypowiedzi na innych stronach , są bardzo rzetelne i dlatego bardzo się cieszę że się odezwałaś . Przeczytam dokładnie to co napisałaś , będą cenną wskazówka dla moich znajomych  . Zawsze pracowałyśmy przez firmę a tu wypowiedzą nam umowy i od stycznia nowe zasady , skołowało nas to porządnie . Jeśli są dziewczyny w podobnej sytuacji może przyda im się wgląd  na tej stronie i znajdą coś z rad dla siebie w podjęciu decyzji . Dziękuję Wam ze poświęciłyście mi swój czas .

Cała przyjemnosc po mojej stronie, Jesli bedziesz miała jakies pytania, smiało pisz. Działalnosc prowadze juz 30 lat, oczywiscie wczesniej w innym zakresie, ale od 3 lat w Niemczech , swiadczac usługi opiekuncze. Mam bardzo dobra ksiegową i sama tez kiedys ksiegowosc prowadziłam, wiec jestem dosc oblatana w tym temacie big_smile : D

Reklama