Ostrzeżenie

Ostrzeżenie dzisiaj trafiłem na taki artykuł [url]http://www.mmkrakow.pl/artykul/sledztwo-w-sprawie-oszukanych-opiekunek-trwa,3569673,art,t,id,tm.html[/url] dlatego polecam wszystkim nowy co szukają pracy w roli opiekunki przeczytanie i uważanie w Krakowie na osobę wymienioną w ty artykule (Career Investment, Aries Europe i Leo Europe).

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2015-11-13 23:54:58

Rawa
Member

Ostrzeżenie

Ostrzeżenie dzisiaj trafiłem na taki artykuł
http://www.mmkrakow.pl/artykul/sledztwo … id,tm.html
dlatego polecam wszystkim nowy co szukają pracy w roli opiekunki przeczytanie i uważanie w Krakowie na osobę wymienioną w ty artykule (Career Investment, Aries Europe i Leo Europe).

Ostatnio edytowany przez Rawa (2015-11-13 23:57:55)

#2 2015-11-14 07:43:40

festynka
Member

Re: Ostrzeżenie

Rawa napisał:

Ostrzeżenie dzisiaj trafiłem na taki artykuł
http://www.mmkrakow.pl/artykul/sledztwo … id,tm.html
dlatego polecam wszystkim nowy co szukają pracy w roli opiekunki przeczytanie i uważanie w Krakowie na osobę wymienioną w ty artykule (Career Investment, Aries Europe i Leo Europe).

No popatrz -nie mogą sobie poradzić z oszustami,to się w glowie nie miesci co się dzieje .Dzięki Rawa za ostrzeżenie,jak najdalej od takich firm.Nie wyobrażam sobie teraz pracować 2 miesiące i nie widzieć kasy,współczuję tym ludziom.A pani prezes ma się najlepiej.A ile jest takich firm co nie wiemy o takich przekrętach?

#3 2015-12-15 18:00:04

jakniew
Member

karolina1987 napisał:

Uważajcie na firme PLh hebi 24 z aachen oszuści, kombinatorzy zastraszają opiekunki karami po 5 tys. euro

Za co kara aż tak wysoka?

#4 2015-12-15 19:57:32

chloe
Member

jakniew napisał:

karolina1987 napisał:

Uważajcie na firme PLh hebi 24 z aachen oszuści, kombinatorzy zastraszają opiekunki karami po 5 tys. euro

Pewnie za ucieczkę od 24 godzinnej harówki...z "dobrej" oczywiście posady.

#5 2015-12-15 20:51:23

mobilna
Member

karolina1987 napisał:

Straszyc sobie mogą . Co nie znaczy że jest to kara egzekwowalna.
Takie wpisy to gra psychologiczna.
Opiekunka ma sie bać takiego bata co nad nią wisi.

Śmiejcie się z takich zapisów.

#6 2015-12-15 23:08:20

Franciszka
Member

mobilna napisał:

karolina1987 napisał:

Nie mają prawa stosować kar a te wszystkie zapisy mogą włożyć między bajki.

#7 2015-12-16 13:15:20

karolina1987
Member

Ograniczenia prawne w stosowaniu kar umownych wynikają z kontroli zgodności tych kar z ogólnymi warunkami umownymi ( AGB -Klauselnkontrolle) wg § 310 Abs.3 Nr.2 BGB i § 305 Abs.1 BGB. Zgodnie  z § 307 BGB pracownik nie może być potraktowany niekorzystnie w sposób niewspółmierny w wyniku zastosowania klauzuli przez użytkowania- pracodawcę. Najwyższy Sad Pracy w Niemczech stwierdził, ze np. w razie rozwiązania umowy przez pracownika bez zachowania terminu wypowiedzenia pracodawca może nałożyć kare w wysokości maksymalnie odpowiadającej niezachowanemu terminowi wynagrodzenia np. za  2 tygodnie (wyrok BAG, 23.09.2010, 8 AZR 897/08). Oznacza to, ze jeśli pracodawca wpisał kare wyższą np. 5.000,00 EUR to ta klauzula jest nieważna i nie może wymagac kary w ogole, także niższej kary

#8 2015-12-16 13:36:00

andrea
Member

karolina1987 napisał:

chloe napisał:

jakniew napisał:

tak, mnie straszy ponieważ powiedzialam mu że nie będę 0, 5 dnia o 8 do 14 pracować za 2 Bułki, synek pracownik zollamtu straszył, że mnie wyrzuci o 24 w nocy. Dokładnie za harowkę jak umyłam wyjątkowo złośliwą, b. fałszywą to min min 40 min. Koleżanka ja stąd wyjeżdzała to pisze mi za 2 tygodnie kiedy wyjechałaś z tego obozu bo ja się tak tam czulam.
umowa jest w trakcie tłumaczenia w przyszlym tygodniu wrzucę stronkę po polsku, nawet za dzwonienie. Szef (Belg, Francuz w sumie nie wiadomo kto to jest)uważa że Niemców trzeba po tylku całować i po kolanach przed nimi chodzić

Panie piszcie po polsku a nie po polskiemu

#9 2015-12-16 14:37:53

Franciszka
Member

karolina1987 napisał:

Ograniczenia prawne w stosowaniu kar umownych wynikają z kontroli zgodności tych kar z ogólnymi warunkami umownymi ( AGB -Klauselnkontrolle) wg § 310 Abs.3 Nr.2 BGB i § 305 Abs.1 BGB. Zgodnie  z § 307 BGB pracownik nie może być potraktowany niekorzystnie w sposób niewspółmierny w wyniku zastosowania klauzuli przez użytkowania- pracodawcę. Najwyższy Sad Pracy w Niemczech stwierdził, ze np. w razie rozwiązania umowy przez pracownika bez zachowania terminu wypowiedzenia pracodawca może nałożyć kare w wysokości maksymalnie odpowiadającej niezachowanemu terminowi wynagrodzenia np. za  2 tygodnie (wyrok BAG, 23.09.2010, 8 AZR 897/08). Oznacza to, ze jeśli pracodawca wpisał kare wyższą np. 5.000,00 EUR to ta klauzula jest nieważna i nie może wymagac kary w ogole, także niższej kary

W większości przypadków, opiekunki są zatrudnianie na umowę zlecenie. Zleceniodawca może w sytuacji niewykonania pracy wynikającej z umowy zlecenia żądać od Zleceniobiorcy odszkodowania. (art. 471 k.c.). Odszkodowanie składa się z kwoty na którą składają się: poniesione straty materialne oraz utracone korzyści (art. 361 § 2 k.c.). Jedynie w wyjątkowych sytuacjach może ten zapis odnosić się także do branży opiekuńczej.

http://www.infor.pl/prawo/umowy/postano … mowna.html

#10 2015-12-16 16:37:24

karolina1987
Member

Franciszka napisał:

karolina1987 napisał:

W większości przypadków, opiekunki są zatrudnianie na umowę zlecenie. Zleceniodawca może w sytuacji niewykonania pracy wynikającej z umowy zlecenia żądać od Zleceniobiorcy odszkodowania. (art. 471 k.c.). Odszkodowanie składa się z kwoty na którą składają się: poniesione straty materialne oraz utracone korzyści (art. 361 § 2 k.c.). Jedynie w wyjątkowych sytuacjach może ten zapis odnosić się także do branży opiekuńczej.

tak tylko, że odszkodowanie dochodzi się w sądzie a nie wypisuje jakas 2 osobowa firemka. Nawet wielkie kontrakty aktorskie wszystko jest dochodzone w sądzie.  nie może sobie firma uzurpować praw sądu takie powinny być przepisy

#11 2015-12-16 18:16:05

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

karolina1987 napisał:

Pięknie - tylko jak niektóre koleżanki zauważyły o wszczęciu procedury egzekucyjnej jak również jej wysokości decyduje Sąd.
Ponadto "kara umowna" może być bronią obusieczną.
Podpisując Zlecenie - podejmujemy się wykonania pewnych czynności. Zleceniodawca przedstawia co mamy do wykonania w danych warunkach, a my to realizujemy.
W opiece przedstawiane są dane osoby jej schorzenia....ect. Jeśli po przyjeździe zauważamy niezgodność z zapisem - umowa jest niezobowiązująca. Wówczas ja ponoszę straty wynikłe z przygotowania do wyjazdu....ect.
Sprawa oczywiście w Sądzie albo ugoda.
Nie przedstawiam tu paragrafów coby nie mącić w głowach napisałem po chłopsku

#12 2015-12-16 18:45:50

iza46
Member

karolina1987 napisał:

chloe napisał:

jakniew napisał:

tak, mnie straszy ponieważ powiedzialam mu że nie będę 0, 5 dnia o 8 do 14 pracować za 2 Bułki, synek pracownik zollamtu straszył, że mnie wyrzuci o 24 w nocy. Dokładnie za harowkę jak umyłam wyjątkowo złośliwą, b. fałszywą to min min 40 min. Koleżanka ja stąd wyjeżdzała to pisze mi za 2 tygodnie kiedy wyjechałaś z tego obozu bo ja się tak tam czulam.
umowa jest w trakcie tłumaczenia w przyszlym tygodniu wrzucę stronkę po polsku, nawet za dzwonienie. Szef (Belg, Francuz w sumie nie wiadomo kto to jest)uważa że Niemców trzeba po tylku całować i po kolanach przed nimi chodzić

Karolinko trafilas do piekla i tylko chyba Sylwia Timm moze cos doradzic .A co Ci zalezy? Takie zachowanie tej kreatury trzeba zwalczac inaczej.Mnie tez straszono policja a umowa calodobowej sluzby przez kilka tygodni jest CALKOWICIE ZAKAZANA I TU I W UNII !nie wiem co zrobisz ,ale jak nie ma poprawy to zglos tego dupka do Berlina .Trzymam kciuki

#13 2015-12-16 19:13:09

Franciszka
Member

karolina1987 napisał:

Franciszka napisał:

karolina1987 napisał:

tak tylko, że odszkodowanie dochodzi się w sądzie a nie wypisuje jakas 2 osobowa firemka. Nawet wielkie kontrakty aktorskie wszystko jest dochodzone w sądzie.  nie może sobie firma uzurpować praw sądu takie powinny być przepisy

To nie ulega wątpliwości, że zgodnie z prawem postępowanie odbywa się tylko i wyłącznie na drodze sądowej. W praktyce jednak zdarza się inaczej.  Osoba poszkodowana musi dowieźć przed sądem, że niesłusznie została obciążona karą.

#14 2015-12-17 22:43:05

papaja76
Member

Franciszka napisał:

karolina1987 napisał:

Franciszka napisał:

To nie ulega wątpliwości, że zgodnie z prawem postępowanie odbywa się tylko i wyłącznie na drodze sądowej. W praktyce jednak zdarza się inaczej.  Osoba poszkodowana musi dowieźć przed sądem, że niesłusznie została obciążona karą.

Skoro się tu tak ostrzegamy, to ja ostrzegam przed firmą niejakiego pana Szuby z okolic Frankfurtu. Byłam wtedy niedoświadczoną w naszym fachu, a ten typ podpisywał ze mną umowę w kawiarni, nie było zwrotu za podróż, a potem miałam rzekomo pracować na gewerbie, ale nikt z rodziny nie garnął się, żeby podpisać ze mną umowę. Ta firma nazywała się jakoś Grenzenlos, a właściciel poruszał się autem Mini cooper, jeśli dobrze pamiętam nazwę tej marki.

#15 2015-12-18 06:49:37

chloe
Member

papaja76 napisał:

Franciszka napisał:

karolina1987 napisał:

Skoro się tu tak ostrzegamy, to ja ostrzegam przed firmą niejakiego pana Szuby z okolic Frankfurtu. Byłam wtedy niedoświadczoną w naszym fachu, a ten typ podpisywał ze mną umowę w kawiarni, nie było zwrotu za podróż, a potem miałam rzekomo pracować na gewerbie, ale nikt z rodziny nie garnął się, żeby podpisać ze mną umowę. Ta firma nazywała się jakoś Grenzenlos, a właściciel poruszał się autem Mini cooper, jeśli dobrze pamiętam nazwę tej marki.

Ta firma dalej się tak nazywa, a właściciel wcześniej poruszał się smartem-smile

#16 2015-12-18 08:22:22

copyfield
Member

wnioskuje, że właściciel się deko dorobił - nie ukrywam, że naszym kosztem

#17 2015-12-18 08:44:54

urszula47
Member

Aby dostac niemiecka umowe trzeba miec meldunek staly ,wiec czasem dla dlugodystansowcow firma go da gdzies .Niestety to rzadkosc-Uwazajcie na te gewerby dla cudzoziemcow .Ja nikomu nie udostepniam danych typu data urodzenia,numer dowodu osobistego i podpisu.Gewerbe moge otworzyc na zaufane biuro ,lecz haracze pobierane z tego vtytulu mnie zniechecily totalnie.Wiekszosc agencji wcale nie otwiera gewerby i jest to terasz normalnosc chyba.

#18 2015-12-18 12:13:08

ala4940
Member

urszula47 napisał:

Aby dostac niemiecka umowe trzeba miec meldunek staly ,wiec czasem dla dlugodystansowcow firma go da gdzies .Niestety to rzadkosc-Uwazajcie na te gewerby dla cudzoziemcow .Ja nikomu nie udostepniam danych typu data urodzenia,numer dowodu osobistego i podpisu.Gewerbe moge otworzyc na zaufane biuro ,lecz haracze pobierane z tego vtytulu mnie zniechecily totalnie.Wiekszosc agencji wcale nie otwiera gewerby i jest to terasz normalnosc chyba.

Co masz na myśli pisząc że trzeba mieć meldunek stały?
Ja melduję się u podopiecznej w dniu przyjazdu i wymeldowuję w dzień odjazdu.

#19 2015-12-18 12:23:22

mobilna
Member

ala4940 napisał:

urszula47 napisał:

Meldunek =obowiazkowe  ubezpieczenie w DE

Ostatnio edytowany przez mobilna (2015-12-18 12:23:43)

#20 2015-12-18 14:14:37

Pawlos
Member

Wszędzie wyzysk i praktyki rodem z państwa policyjnego, zastraszanie i zmuszanie, wykorzystywanie niedoświadczonych i wykozystywanie trudnych sytuacji życiowych. Żałuje osób które dały się oszukać a tych wszystkich co takie praktyki stosują bym .... szkoda zdrowia. Najgorsze w tym wszystkim jest to że ludzie dawno zatracili wiarę w to że mogą coś zmienić.

Dwa linki do zdjęć które zawsze mam przed oczami jak takie historie słyszę.

http://demotywatory.pl/3811561

http://www.libertyclick.org/power-of-the-people/

#21 2015-12-18 14:32:45

mobilna
Member

O jakim wyzysku mówisz ?
Trzeba sobie zdawac sprawę że meldując się ponosisz odpowiedzialnosc odprowadzania składek na ubezpieczenie zdrowotne w kwocie nie mniejszej niż 330 euro( dla prowadzących tu działalnosć)
Jesli się tego nie płaci to powstaje dlug.
Dziś juz nie ma żadnych problemów z wyegzekwowaniem tego długu w Polsce.

Bo to nie jest tak że babcia lub dziadek zameldują i z głowy.

#22 2015-12-18 15:56:00

ala4940
Member

mobilna napisał:

ala4940 napisał:

urszula47 napisał:

Meldunek =obowiazkowe  ubezpieczenie w DE

To raczej oczywiste. Myślałam że chodzi o to że nie można się wymeldować.

#23 2015-12-18 16:46:14

mobilna
Member

A jednak dla większości to oczywiste nie jest.
Wiele osób się tu melduje i nie płaci.
Mysla że jak maja polska umowe o pracę to wszystko jest ok , a ok nie jest.

#24 2015-12-19 00:15:08

ava
Member

jakniew napisał:

karolina1987 napisał:

Za co ? Za wszystko co się we łbie ulęgnie i co papier przyjmie. Ja pierwszy raz coś takiego na oczy widzę.

To jest „umowa” z dziadostwa  zwanego My Care.
Dwie strony bełkotu zwanego umową zlecenie na wykonanie usług pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego i usług opieki na czas  nieokreślony.  Pan i władca z kilku powodów może wylać na zbity pysk  w trybie natychmiastowym. Wynagrodzenie 150 euro.
„Wykonawca oświadcza,  że dysponuje wiedzą, doświadczeniem oraz uprawnieniami niezbędnymi do należytego wykonani a zadań……” Jakież to uprawnienia są potrzebne do wykonywania usług w charakterze pomocy domowej ? W sprawach nieuregulowanych umową odsyła do sądów warszawskich.

Kolejny kwit to „karta informacyjna zlecenia”. Z owej karty wynika, że wynagrodzenie tytułu usług opieki pielęgnacyjnej wynosi 150 euro netto. Wynagrodzenie z tytułu odbywania podróży służbowej 900 euro  netto. Zwrot kosztów dojazdu 150 euro netto.
Miejsce świadczenia usług Kod  i miejscowość. Brak jakichkolwiek danych czy adresu. Nic o tym ile osób, jaki stan zdrowia.

Co dalej sobie wymyślili ? A no „Regulamin” sobie wymyślili. Regulamin zwany Ogólne warunki wykonywania umowy zlecenia.
I tu dopiero zaczyna się jazda.

„ Uzgodnione wynagrodzenie przysługuje wyłącznie za zadania w pełni i prawidłowo wykonane. W przypadku niezgodnego ze standardami wykonania,  usługi wynagrodzenie nie przysługuje, a umowa może zostać rozwiązana przez zleceniodawcę, ze skutkiem natychmiastowym przez oświadczenie”

„Zleceniodawcy przysługuje jednorazowa w wysokości równowartości 1000 zł (tysiąc złotych) w przypadku, jeśli Zleceniobiorca wprowadzi firmę w błąd co do swoich kwalifikacji. W takim przypadku Zleceniobiorcy nie przysługuje także wynagrodzenie z wykonane wadliwie zadania.” A jakież to kwalifikacje powinna posiadać pomoc domowa?”

„ Bez pisemnej zgody Zleceniodawcy, podczas trwania niniejszej umowy, Zleceniobiorca zobowiązuje się nie wykonywać podobnych zadań na rzecz innych podmiotów świadczących usługi, które świadczy zleceniodawca. Dotyczy to w szczególności podejmowania z podmiotami konkurencyjnymi jakiekolwiek współpracy na dowolnej podstawie na rzecz kontrahenta Zleceniodawcy, u którego usługi wykonuje Zleceniobiorca. Zleceniobiorca zobowiązuje się do zapłacenia kary umownej w wysokości równowartości 1000 zł  za złamanie zakazu konkurencji”

„W trakcie trwania niniejszej umowy, a także po jej rozwiązaniu Zleceniobiorca zobowiązuje się nie przekazywać, nie ujawniać ani nie wykorzystywać bez pisemnej zgody Zleceniodawcy informacji technicznych, handlowych, organizacyjnych lub finansowych, dotyczących podmiotów z nim współpracujących, które Zleceniodawca uzyska przy wykonywaniu niniejszej umowy, chyba ze stan tajemnicy wobec tych informacji ustał.
W razie naruszenia obowiązków , o których mowa wyżej, Zleceniobiorca zapłaci karę umowną w wysokości równowartości 1000 zł jeżeli szkoda poniesiona przez zleceniodawcę lub kontrahenta Zleceniodawcy przewyższy wysokość zastrzeżonej kary może on dochodzić pozostałej części odszkodowania.”

„Ponadto Zleceniobiorca odpowiada wobec Zleceniodawcy na zasadach określonych w niniejszym punkcie za wszelkie szkody wyrządzone kontrahentowi Zleceniodawcy, w tym w szczególności- ale nie wyłącznie- za wszelkie szkody wynikające z uszkodzenia lub kradzieży mienia kontrahenta Zleceniodawcy”

„Zleceniobiorca zobowiązany jest również do zapłaty na rzecz Zleceniodawcy odszkodowania, stanowiącego równowartość kwot, którymi Zleceniodawca zostanie obciążony przez kontrahenta Zleceniodawcy z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usługi.
Niezależnie od innych uprawnień- Zleceniodawcy przysługuje prawo do dochodzenia od Zleceniobiorcy odszkodowania przewyższającego zastrzeżone kary umowne na zasadach ogólnych – Kodeksu Cywilnego, z uwzględnieniem postanowień szczególnych OWU.
Zleceniodawcy przysługuje bez jakichkolwiek ograniczeń prawo potrącania kwot na pokrycie kary umownej (kar umownych) i/lub odszkodowania przewyższającego zastrzeżone kary umowne – z wynagrodzenia Zleceniobiorcy. Kary umowne i odszkodowania potrącane sa z przysługujących za dany okres wszelkich należności Zleceniobiorcy bez konieczności wzywania Zleceniobiorcy do zapłaty kary lub odszkodowania.”

„Regulamin” obejmuje 3 strony kar wszelakich. Zleceniobiorca dowie się, że wynagrodzenie z tytułu odbywania podróży służbowej to nic innego jak dieta oraz że przysługuje 7 dniowy okres wypowiedzenia.

big_smile tłusta czcionka big_smile
„Zleceniodawca podpisując niniejszy regulamin oświadcza, że nie wiąż go ze zleceniodawcą żaden stosunek pracy i nie jest jego intencja zawieranie umów o pracę. Do zawartych umów zlecenia zastosowanie znajdują wyłącznie przepisy kodeksu cywilnego, a przepisy  kodeksu pracy nie będą stosowane”

Zleceniodawca oświadcz, że jest świadom faktu, iż umowa zlecenie nie rodzi dla niego żadnych roszczeń wynikających z przepisów prawa pracy, w tym w szczególności roszczeń o urlop, nadgodziny i świadczenia związane z chorobą.”

„Oświadczam, ze otrzymałem egzemplarz Ogólnych Warunków Wykonywania Umowy Zlecenia.
Oświadczam także, iż treść oświadczeń i zobowiązań z mojej strony zawartych w powyższych Ogólnych Warunkach Wykonywania Umowy Zlecenia jest dla mnie w pełni zrozumiała i przyjmowana jest przeze mnie z pełną świadomością – w związku z czym bez zastrzeżeń wyrażam zgodę na włączenie ich do treści umowy.”

Kar ciąg dalszy czyli REGULAMIN WYKONYWANIA USŁUG POMOCY W PROWADZENIU GOSPODARSTWA DOMOWEGO I USŁUG OPIEKI

Tu kandydat na zleceniobiorcę  zapozna się z zakresem usług „w zakresie czynności życia codziennego: kilka razy dziennie podawanie napojów, umawianie wizyt lekarskich, towarzystwo na spacerach, wizytach u lekarza, u rodziny, w kinie teatrze itp., wycieranie kurzu i odkurzanie, dbanie o czystość okien, przygotowanie potraw, robienie zakupów, zmywanie naczyń, bieżące utrzymywanie czystości w kuchni i pomieszczeniach, Wykonywanie innych łatwych czynności wg. potrzeb klienta.

Czynności opieki nad podopiecznymi, w szczególności: Przygotowanie posiłków (lekkostrawnych, łatwych do pogryzienia), pomoc przy jedzeniu (karmienie), pomoc w dojściu do toalety, wstawaniu/kładzeniu się z/do łóżka, chodzeniu, staniu, rozbieraniu, ubieraniu. Pomoc przy toalecie, myciu, goleniu, pielęgnacji włosów, ciała, korzystaniu z wanny/prysznica.
Wymienione czynności stanowią podstawowy zakres zlecenia. Tego co ponad podstawy nie ujęli, pewnie zleceniobiorca na miejscu się dowie.

W przypadku niewłaściwego wykonania umowy przez Zleceniobiorcę/Wykonawcę, Spółka ma prawo nałożyć karę pieniężna w wysokości 1000 zł za każde naruszenie obowiązków z umowy lub regulaminów., ogólnych warunków. Za niewłaściwe wykonanie umowy, przez Zleceniobiorcę/ Wykonawcę, poza przypadkami wskazanymi wskazanymi w ogólnych warunkach w szczególności uznane zostaną wymienione poniżej zachowania Zleceniobiorcy/ Wykonawcy. W tych przypadać Spółka zastosuje karę pieniężną w/w wysokości:
- spożywanie alkoholu w miejscu i trakcie wykonywania zlecenia
-zażywanie środków odurzających w miejscu i trakcie wykonywania zlecenia
-kradzież (każdy przypadek kradzieży będzie również zgłaszany na policję)
- zamawianie rzeczy na adres i nazwisko podopiecznego
- niestawienie się w wyznaczonym czasie i miejscu wykonywania zlecenia wskazanym przez Spółkę
-samodzielne opuszczenie przez Zleceniobiorcę/Wykonawcę miejsca wykonywania usługi bez uprzedniej pisemnej zgody Spółki
- podanie przez Zleceniobiorcę/Wykonawcę nieprawdziwych informacji w formularzu zgłoszeniowym”

„W przypadku nienależytego wykonania usług, niezgodnie z umową  oraz niniejszym regulaminem Spółka może obciążyć Zleceniobiorcę/Wykonawcę wszelkimi kosztami jakie poniosła na skutek takiego nienależytego wykonania umowy, szczególnie w przypadku, gdy mimo prawidłowego zawiadomienia odbycia podróży za granicę Zleceniobiorca/Wykonawca nie stawił się w miejscu wykonana usługi.”

„Składając podpis pod niniejszym regulaminem Zleceniobiorca/Wykonawca potwierdza, że nie wnosi uwag ani zastrzeżeń co do jego treści oraz zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień.”

Kandydatka na Zleceniobiorczynię/Wykonawczynię nie zdecydowała się na współprace z agenturką. Już ją postraszyli, że ani w polskiej ani niemieckiej agencji roboty nie dostanie, bo na czarnej liście jest big_smile

#25 2015-12-19 06:45:28

copyfield
Member

Ten kto pisał powyższą umowę (My Care) musiał być na niezłym odlocie. Skąd on wziął tak dobry towar??? Także chcę spróbować.
Komentować nie będę - bo nie ma co. Jest to tak zawiłe i sprzeczne jak obsługa roztrząsacza obornika

#26 2015-12-19 11:15:26

nagietek
Member

hehe paranoja.
ava, kandydatce przynajmniej papiery posłali do przejrzenia big_smile.
Mamią stawkami ciut wyższymi od konkurencji. Teraz juz wiadomoc czemu - i tak sobie większość odbierzemy. A umowa na 150e, bez wpisanych tam kwot za delegacje to śmiech na sali. To jest dopiero wyzysk.
Miałam kiedyś od nich propozycje wyjazdu 'na wczoraj'.  Ale zapomniało im się umowy i kompletu dokumentów poczta wysłać mi przed wyjazdem. A za wycieczkę w ciemno i powrót następnego dnia to podziękuję. Milo poczytać, ze bardzo dobrze, ze zaświeciła mi się czerwona lampka.
Oczywiście chyba nie muszę mówić, ze na moje upominanie się o komplet dokumentów przed wyjazdem spotkałam... absolutna cisze mailowa ze strony firmy...
żeby firmie smutno nie było, to ja tez mam swoja czarna listę firm  lol . My Care 24 tez się na niej znalazło. W sumie lista jest dość spora roll

#27 2015-12-19 15:59:09

karolina1987
Member

copyfield napisał:

Ten kto pisał powyższą umowę (My Care) musiał być na niezłym odlocie. Skąd on wziął tak dobry towar??? Także chcę spróbować.
Komentować nie będę - bo nie ma co. Jest to tak zawiłe i sprzeczne jak obsługa roztrząsacza obornika

wszystkie te umowy są odlotowe, w inspekcji pracy jak pytalam to od razu prawnik mówi, że nie podpisywać no tak jak nie ma innej roboty to co, albo szukac uczciwej firmy, niektóre maja normalne umowy nawet zlecenia

#28 2015-12-21 09:37:10

Pawlos
Member

ava napisał:

jakniew napisał:

karolina1987 napisał:

Za co ? Za wszystko co się we łbie ulęgnie i co papier przyjmie. Ja pierwszy raz coś takiego na oczy widzę.

To jest „umowa” z dziadostwa  zwanego My Care.
Dwie strony bełkotu zwanego umową zlecenie na wykonanie usług pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego i usług opieki na czas  nieokreślony.  Pan i władca z kilku powodów może wylać na zbity pysk  w trybie natychmiastowym. Wynagrodzenie 150 euro.
„Wykonawca oświadcza,  że dysponuje wiedzą, doświadczeniem oraz uprawnieniami niezbędnymi do należytego wykonani a zadań……” Jakież to uprawnienia są potrzebne do wykonywania usług w charakterze pomocy domowej ? W sprawach nieuregulowanych umową odsyła do sądów warszawskich.

Kolejny kwit to „karta informacyjna zlecenia”. Z owej karty wynika, że wynagrodzenie tytułu usług opieki pielęgnacyjnej wynosi 150 euro netto. Wynagrodzenie z tytułu odbywania podróży służbowej 900 euro  netto. Zwrot kosztów dojazdu 150 euro netto.
Miejsce świadczenia usług Kod  i miejscowość. Brak jakichkolwiek danych czy adresu. Nic o tym ile osób, jaki stan zdrowia.

Co dalej sobie wymyślili ? A no „Regulamin” sobie wymyślili. Regulamin zwany Ogólne warunki wykonywania umowy zlecenia.
I tu dopiero zaczyna się jazda.

„ Uzgodnione wynagrodzenie przysługuje wyłącznie za zadania w pełni i prawidłowo wykonane. W przypadku niezgodnego ze standardami wykonania,  usługi wynagrodzenie nie przysługuje, a umowa może zostać rozwiązana przez zleceniodawcę, ze skutkiem natychmiastowym przez oświadczenie”

„Zleceniodawcy przysługuje jednorazowa w wysokości równowartości 1000 zł (tysiąc złotych) w przypadku, jeśli Zleceniobiorca wprowadzi firmę w błąd co do swoich kwalifikacji. W takim przypadku Zleceniobiorcy nie przysługuje także wynagrodzenie z wykonane wadliwie zadania.” A jakież to kwalifikacje powinna posiadać pomoc domowa?”

Sorry, nie cytuje całości bo dużo.

Na tyle na ile się znam na tych umowach, a miałem doczynienia z różnymi, to wydaje się że MYcare24 chce mieć opcję ucieczki od płacenia za jakikolwiek kontrakt a i trochę śmierdzi to mi ciągłą gotowością do zamknięcia firmy (jakby coś się działo i były potrzebne pieniądze tongue)

Zawsze możesz na forum prawniczym wrzucić są osoby które na pewno powiedzą czy taka umowa jest poprawna i czy nie jest to jakaś z tych śmieciowych które jak wiemy można zgłaszać.

Ja bym coś z tym zrobił żeby innym nie robili problemów.

#29 2015-12-21 10:27:36

..?eto
Member

mobilna napisał:

karolina1987 napisał:

Witam Mobilna.
Zgadzam się z Tobą i też zalecam śmianie się z tych zapisów o karach.(I oczywiście najlepiej nie podpisywać ich)
Kiedyś czytalam trochę na ten temat i wynika z tego , że umowy nie są formułą w której umieszcza sie takie zapisy..
Kiedyś jak pracowałam na umowach stałych firmy posiadały regulaminy pracy, w których też nie było bezpośrednio napisane o karach pieniężnych.
Poza tym są sądy pracy i inne gdzie można w  najgorszym razie roztrzygnąć sporne sprawy.
Moja aktualna firma też miala taki jeden durnowaty zapis, ale jakieś 8 miesiecy temu wycofała zapis z formularzy.
Teraz nie ma w niej ani słówka o jakichkollwiek karach.
A dla nas to moze i lepiej , że te firemki piszą o karach, bo dla mnie to od razu znak , że to szemrana firma.
Pozdrawiam smile

#30 2016-01-01 16:30:30

karolina1987
Member

..?eto napisał:

mobilna napisał:

karolina1987 napisał:

Witam Mobilna.
Zgadzam się z Tobą i też zalecam śmianie się z tych zapisów o karach.(I oczywiście najlepiej nie podpisywać ich)
Kiedyś czytalam trochę na ten temat i wynika z tego , że umowy nie są formułą w której umieszcza sie takie zapisy..
Kiedyś jak pracowałam na umowach stałych firmy posiadały regulaminy pracy, w których też nie było bezpośrednio napisane o karach pieniężnych.
Poza tym są sądy pracy i inne gdzie można w  najgorszym razie roztrzygnąć sporne sprawy.
Moja aktualna firma też miala taki jeden durnowaty zapis, ale jakieś 8 miesiecy temu wycofała zapis z formularzy.
Teraz nie ma w niej ani słówka o jakichkollwiek karach.
A dla nas to moze i lepiej , że te firemki piszą o karach, bo dla mnie to od razu znak , że to szemrana firma.
Pozdrawiam smile

dokladnie zapisy o karach o wiadomo ze najlepiej takie umowy od razu odrzucać jak inspektor pracy doradził, tylko ta firma PLH hebi z Aachen stosuje podstęp zwabia opiekunki do biura do DE i tam jak  sie podpisuje umowę, jak już się poniosło koszty dojazdu. Najlepiej i tu ważne ostrzeżenie prosić o przeslanie umowy do PL moze być na maila i skonsultowac najlepiej z prawnikiem albo inspekcja pracy

#31 2016-01-03 15:38:48

marjanek42
Member
Od: Gdynia

Czytam takie wpisy o tych umowach, bo mnóstwo ich na forach i nie wiem czemu nikt ich nie wysyła do PIP-u albo prawnika, to nic nie kosztuje a może uratowac przed oszustwem. Przecież to by pomogło nam wszystkim, nowym i starym opiekunom, firmy by się bardziej pilnowały i może sytuacja pracy też by była lepsza.

Dodaje rysunek który już gdzieś był dodany ale tu też pasuje:

https://teryndriver.files.wordpress.com/2012/07/power-of-the-people.jpg

Bez pracowników są niczym!

PS. Jak zrobić żeby się wyświetlił rysunek ???

Ostatnio edytowany przez marjanek42 (2016-01-03 17:14:49)

#32 2016-01-03 16:03:42

urszula47
Member

marjanek42 napisał:

Czytam takie wpisy o tych umowach, bo mnóstwo ich na forach i nie wiem czemu nikt ich nie wysyła do PIP-u albo prawnika, to nic nie kosztuje a może uratowac przed oszustwem. Przecież to by pomogło nam wszystkim, nowym i starym opiekunom, firmy by się bardziej pilnowały i może sytuacja pracy też by była lepsza.

https://teryndriver.files.wordpress.com … people.jpg

[img]adres obrazka[/img] i wyskoczy obrazek smile

#33 2016-01-03 17:15:22

marjanek42
Member
Od: Gdynia

urszula47 napisał:

marjanek42 napisał:

adres obrazka i wyskoczy obrazek smile

Zrobiłam, dziękuje.

#34 2016-01-03 17:44:06

Pawlos
Member

marjanek42 napisał:

To ja wcześniej dodałem ten rysunek i jeszcze jeden. Widać 'wielkie umysły myślą podobnie' smile

Reklama