Tort Sachera na urodziny babci

Hej dziewczyny chciałabym podzielić się z Wami super przepisem na tort Sachera, jaki znalazłam w internecie. Ciasto wychodzi przepyszne, a polewa jeszcze lepsza! Robiłam go raz w domu i mam zamiar popisać się nim niedługo na urodzinach podopiecznej...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2012-10-08 09:38:29

kira
New member

Tort Sachera na urodziny babci

Hej dziewczyny

chciałabym podzielić się z Wami super przepisem na tort Sachera, jaki znalazłam w internecie. Ciasto wychodzi przepyszne, a polewa jeszcze lepsza! Robiłam go raz w domu i mam zamiar popisać się nim niedługo na urodzinach podopiecznej.

Narobię Wam smaka smile

http://www.picshot.pl/pthumbs/small/227608/sacher.jpg

A teraz przepis na Sachertorte:

(ciasto czekoladowe)

140g masła
    160g cukru
    180g czekolady gorzkiej
    8 jajek
    30g cukru pudru
    140g mąki pszennej
    1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

(polewa czekoladowa)

180g słodkiej, płynnej śmietany 30%
    180g czekolady gorzkiej
    1,5 listka żelatyny
    50g masła

+ ok. 300 gram konfitury brzoskwiniowej do przełożenia ciasta

Na samym początku chowamy do zamrażalnika masło przeznaczone na polewę i bierzemy się za przygotowanie ciasta.
Łamiemy czekoladę na kawałki i rozpuszczamy ją w kapieli wodnej. Zostawiamy na jakiś czas żeby przestygła, ale musi być płynna (żeby dało się ja wlać do pozostałej masy).
Masło ucieramy z cukrem na puszystą masę. Dodajemy rozpuszczoną czekoladę i stopniowo po jednym żółtku. Cały czas miksujemy.
Białka natomiast ubijamy z cukrem pudrem i następnie dodajemy do masy czekoladowej, którą zrobiłyśmy wcześniej- oczywiście robimy to delikatnie żeby ciasto było jak najbardziej puszyste.
Mieszamy mąkę z proszkiem do pieczenia i także delikatnie mieszająć, dodajemy to do masy.
W międzyczasie przygotowujemy tortownicę- smarujemy margaryna i posypujemy mąką. Wlewamy na to masę czekoladową.
Ciasto wstawiamy do nagrzanego piekarnika- temp. ok 180 stopni i pieczemy około 1 godziny.
Jak ciasto nam po pieczeniu trochę przestygnie to kroimy je na 2 połowy.
Dolną część smarujemy konfiturą, którą wcześniej podgrzałyśmy. Jeszcze przed rozsmarowaniem można skropić spód ciasta rumem. Ja niegdy tego nie robię, bo nie lubię aromatu alkoholu w cieśnie, a po drugie nie mam nigdy pod ręką rumu:)
Dobra, jak już mamy przesamrowany konfitura spód, kładziemy na to drugą część ciasta i to samo robimy na górze- tzn smarujemy konfiturą. ( Jeśli decydujecie się na rum w cieście, to góry juz nie skrapiajcie).
Odstawiamy do zastygnięcia konfitury i w tym czasie bierzemy się za przygotowanie polewy

Wstawiamy żelatynę do zimnej wody, do namoczenia. Siekamy drobno czekoladę. Zagotowujemy śmietankę i wlewamy do posiekanej czekolady, szybko mieszając, ąz czekolada się rozpuści. dodajemy także napęczniałą żelatynę. Musimy wymieszać to w krótkim czasie, żeby wyszła nam jednolita konsystencja polewy. Po ywmieszaniu, zostawiamy polewę na ok. 5 minut i po tym czasie doodajemy  zamrozone masło, które uprzednio kroimy na małe kawałeczki. Po wymieszaniu, wkadamy miskę z masa do zimnej wody. OD czasu do czasu trzeba ją przemieszać, żeby zgęstniała. Jak polewa będzie utrzymywać się na tylnej ściance łyżki i nie będzie spływać, to znaczy, że jest już gotowa.

Na koniec polewamy ciasto przygotowaną polewą i wkładamy je do lodówki na całą noc.

Ciasto nie jest według mnie super pracochłonne, ale trzeba przyłożyć się do zrobienia polewy, bo w niej jest cały efekt.

Powodzenia i smacznego! smile

#2 2012-10-08 13:41:22

iza46
Member

Re: Tort Sachera na urodziny babci

kira napisał:

Hej dziewczyny

chciałabym podzielić się z Wami super przepisem na tort Sachera, jaki znalazłam w internecie. Ciasto wychodzi przepyszne, a polewa jeszcze lepsza! Robiłam go raz w domu i mam zamiar popisać się nim niedługo na urodzinach podopiecznej.

Narobię Wam smaka smile

http://www.picshot.pl/pthumbs/small/227608/sacher.jpg

A teraz przepis na Sachertorte:

(ciasto czekoladowe)

140g masła
    160g cukru
    180g czekolady gorzkiej
    8 jajek
    30g cukru pudru
    140g mąki pszennej
    1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

(polewa czekoladowa)

180g słodkiej, płynnej śmietany 30%
    180g czekolady gorzkiej
    1,5 listka żelatyny
    50g masła

+ ok. 300 gram konfitury brzoskwiniowej do przełożenia ciasta

Na samym początku chowamy do zamrażalnika masło przeznaczone na polewę i bierzemy się za przygotowanie ciasta.
Łamiemy czekoladę na kawałki i rozpuszczamy ją w kapieli wodnej. Zostawiamy na jakiś czas żeby przestygła, ale musi być płynna (żeby dało się ja wlać do pozostałej masy).
Masło ucieramy z cukrem na puszystą masę. Dodajemy rozpuszczoną czekoladę i stopniowo po jednym żółtku. Cały czas miksujemy.
Białka natomiast ubijamy z cukrem pudrem i następnie dodajemy do masy czekoladowej, którą zrobiłyśmy wcześniej- oczywiście robimy to delikatnie żeby ciasto było jak najbardziej puszyste.
Mieszamy mąkę z proszkiem do pieczenia i także delikatnie mieszająć, dodajemy to do masy.
W międzyczasie przygotowujemy tortownicę- smarujemy margaryna i posypujemy mąką. Wlewamy na to masę czekoladową.
Ciasto wstawiamy do nagrzanego piekarnika- temp. ok 180 stopni i pieczemy około 1 godziny.
Jak ciasto nam po pieczeniu trochę przestygnie to kroimy je na 2 połowy.
Dolną część smarujemy konfiturą, któPrą wcześniej podgrzałyśmy. Jeszcze przed rozsmarowaniem można skropić spód ciasta rumem. Ja niegdy tego nie robię, bo nie lubię aromatu alkoholu w cieśnie, a po drugie nie mam nigdy pod ręką rumu:)
Dobra, jak już mamy przesamrowany konfitura spód, kładziemy na to drugą część ciasta i to samo robimy na górze- tzn smarujemy konfiturą. ( Jeśli decydujecie się na rum w cieście, to góry juz nie skrapiajcie).
Odstawiamy do zastygnięcia konfitury i w tym czasie bierzemy się za przygotowanie polewy

Wstawiamy żelatynę do zimnej wody, do namoczenia. Siekamy drobno czekoladę. Zagotowujemy śmietankę i wlewamy do posiekanej czekolady, szybko mieszając, ąz czekolada się rozpuści. dodajemy także napęczniałą żelatynę. Musimy wymieszać to w krótkim czasie, żeby wyszła nam jednolita konsystencja polewy. Po ywmieszaniu, zostawiamy polewę na ok. 5 minut i po tym czasie doodajemy  zamrozone masło, które uprzednio kroimy na małe kawałeczki. Po wymieszaniu, wkadamy miskę z masa do zimnej wody. OD czasu do czasu trzeba ją przemieszać, żeby zgęstniała. Jak polewa będzie utrzymywać się na tylnej ściance łyżki i nie będzie spływać, to znaczy, że jest już gotowa.

Na koniec polewamy ciasto przygotowaną polewą i wkładamy je do lodówki na całą noc.

Ciasto nie jest według mnie super pracochłonne, ale trzeba przyłożyć się do zrobienia polewy, bo w niej jest cały efekt.

Powodzenia i smacznego! smile

Skomplikowane troche to ciasto,mam przepis na piernika z polewa czekoladowa i powidlami sliwkowymi .Wykonanie zajmuje ok 15 minut Polewa czekoladowa gotowa w Rewe.Podziwiam te precyzje .Mniam,mniam ale jestem leniwa:)

#3 2012-10-08 21:59:40

jakniew
Member

Tak się składa, że jadłam ten tort w Niemczech. Jest przeokropnie słodki.

#4 2012-10-09 11:08:17

Kamilakoz
Member

Chyba pomylilam forum bo tu dizsiaj same kulinaria.

Reklama