ZUS i bonusy swiateczne.

Duzo tu na forum negatywnych wpisów ale moze cos pozytywnego przeczytam. Od jakich kwot wasze agencje odprowadzaja ZUS i jakie bonusy swiateczne dostajecie od agencji? Nie chce wiedziec co za agencja ale jakie kwoty...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2015-10-23 10:12:50

krycha62
Member

ZUS i bonusy swiateczne.

Duzo tu na forum negatywnych wpisów ale moze cos pozytywnego przeczytam. Od jakich kwot wasze agencje odprowadzaja ZUS i jakie bonusy swiateczne dostajecie od agencji? Nie chce wiedziec co za agencja ale jakie kwoty.
Ja to chyba mam minimum wiec to nie bedzie pozytyw. ZUS od najnizsze krajowej a bonus swiateczny za Boze Narodzenie i Nowy rok 120 euro. Razem.

#2 2015-10-23 11:35:45

nowa1963
Member

Re: ZUS i bonusy swiateczne.

To, ze ZUS od najnizszej krajowej to nie jestes jedyna, tak robi wiekszosc firm, ale najgorsze sa te, ktore placa tylko skladki zdrowotne, wiec to sa grosze, a spoleczne, wypadkowe, chorobowe chowaja do kieszeni, bo tobie nie liczy sie nic, bylam raz z takim ubezpieczeniem i zrezygnowalam z tej firmy, natomiast 120 za swieta i Nowy Rok to juz jest wyzysk, no ale licza pewnie podwojna stawka czyli 40 euro razy 3 dni to daje ni mniej ni wiecej tylko 120, dlatego ja za takie pieniadze wole spedzac Swieta w domu, no ale ktos musi tez pracowac, pozdrawiam.

#3 2015-10-23 11:49:00

jakniew
Member

W tym roku firma z którą pracuję oprócz 150 euro ( ale brutto ) , daje dodatkowo bonus w wysokości też 150 e brutto. Składki odprowadzają takie, jakie sobie życzysz. Umowę także, może być zlecenie albo jak kto woli umowa o pracę.

#4 2015-10-23 16:09:07

festynka
Member

jakniew napisał:

W tym roku firma z którą pracuję oprócz 150 euro ( ale brutto ) , daje dodatkowo bonus w wysokości też 150 e brutto. Składki odprowadzają takie, jakie sobie życzysz. Umowę także, może być zlecenie albo jak kto woli umowa o pracę.

jakniew to i tak Twoja firma płaci bardzo dobrze,moja by zapłaciła góra 150 euro za wszystko-czyli święta i Nowy rok,

#5 2015-10-23 16:26:09

jakniew
Member

festynka napisał:

jakniew napisał:

jakniew to i tak Twoja firma płaci bardzo dobrze,moja by zapłaciła góra 150 euro za wszystko-czyli święta i Nowy rok,

Nie ma zbyt wiele chętnych na wyjazd na święta za dodatek ponad 100 euro, więc próbują skusić dodatkowym dodatkiem smile

#6 2015-10-23 20:17:38

barbara.b
Member

od jakiegoś czasu pewna firma wymysliła sobie hasło marketingowe " opiekunko, przyjmij pomocna dłoń". i pisze tak już tak od miesięcy we wszystkich ogłoszeniach. a ja jak to czytam to mnie normalnie nosi. co za de.. le. to opiekunka ma przyjąć pomocną dłoń, czy opiekunka oferuje pomoc podstarzałym, niesamodzielnym niemcom. nie wiem. nie rozumiem. rozumiem, że jakiś jeden dziwny człowiek wpadł na dziwny pomysł takiego hasła ale nie rozumiem, że firma coś takiego zaakceptowała. jak czytam te ich ogłoszenia to myślę, sobie " do kogo oni się zwracają? ". z ich hasła wynikało by, że chcą przyciagnąć do współpracy wszystkie opiekunki, którym nic nie wychodzi i których nikt nie chce... co pociaga za sobą kolejne pytanie- " dlaczego chcą przygarnąć zdesperowane opiekunki? " wyciągają do nich pomocną dłoń jak mutter theresa i chca się zająć największymi sierotami, czy mniejsze sieroty i "niesieroty" nie mające problemów z poszukiwaniem pracy nawet nie chciały by pracować dla takiej firmy...
może nie każdy zrozumie o co mi chodzi. ale mnie osobiście to hasło poprostu odpycha. robi z opiekunki jakiegoś nieudacznika, któremu trzeba pomóc. a to my pomagamy innym!!!!

#7 2015-10-23 20:21:07

barbara.b
Member

firma nam nie pomaga tylko oferuję pracę. i czerpie z tego korzyści. tym się zajmuje. nie pomocą ale pośrednictwem pracy!
.

#8 2016-02-12 17:39:26

felicja
Member

Wątek stary ale mamy za pasem nowy rok i pewnie wiele w umowach się pozmieniało. Mam wspaniałą stellę, więc na razie pracy nie będę zmieniać ale gdy podopieczna umrze - będę się rozglądać za czymś lepiej płatnym.

Jak wygląda płacenie zus-u i bonusów świątecznych w Waszych firmach i ile dostajecie na rękę? Która firma najlepiej płaci?

Ja przy dobrej znajomości języka niemieckiego na rękę dostaję niecałe 1200euro, składki odprowadzone od ok. 1800zł brutto, bonus za święta Bożego Narodzenia był 200 euro.
Gdzie szukać lepszej oferty?

PS. Ktoś wcześniej napisał, że firmy "składki chorobowe chowaja do kieszeni". Składka chorobowa jest dobrowolna i pracodawcy zwykle jej nie płacą sami z siebie, jednak przy umowie - zleceniu na Twoje żądanie mają obowiązek tę składkę odprowadzać.

Reklama