Jak podszkolić język obcy

Hej dziewczyny, wiele z Was tak jak ja siedzi za granicą i prawie nie ma czasu na kursy jezykowe , bo albo brak czasu albo pieniążków. Koleżanka poleciła mi strone 17 Minute Languages Polska i tam mają kursy niemieckiego, włoskiego, angielskiego, hiszpańskiego i nie wiem czego jeszcze ...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#1 2015-09-17 13:49:17

Agula85
New member

Jak podszkolić język obcy

Hej dziewczyny, wiele z Was tak jak ja siedzi za granicą i prawie nie ma czasu na kursy jezykowe , bo albo brak czasu albo pieniążków. Koleżanka poleciła mi strone 17 Minute Languages Polska i tam mają kursy niemieckiego, włoskiego, angielskiego, hiszpańskiego i nie wiem czego jeszcze . Najważniejsze , że kursy są online (czyli nauka w domku) i  za darmo.

#2 2015-09-17 13:51:58

Agula85
New member

Re: Jak podszkolić język obcy

Ups
Jeszcze link do kurs:
pl.17-minute-languages.com

#3 2015-09-17 20:35:27

Ksenia
Member

Agula85 napisał:

Ups
Jeszcze link do kurs:
pl.17-minute-languages.com

hej dziekuję smile

#4 2015-09-22 12:22:22

AlicjaKon
New member

Ja kilka lat temu bralam korepetycje 3 razy w tygodniu ciezko było ale efekty sa widoczne. Pozniej wyjechalam i podszkolilam niemiecki na miejscu

#5 2015-09-22 15:35:18

Balty
New member

Będąc za granicą najlepszy sposób na naukę języka to chyba konwersacje z ludźmi, kurs może nauczy słówek, ale nie da pewności w mówieniu.

#6 2015-09-22 19:32:14

festynka
Member

Balty napisał:

Będąc za granicą najlepszy sposób na naukę języka to chyba konwersacje z ludźmi, kurs może nauczy słówek, ale nie da pewności w mówieniu.

Taka prawda! Zgadzam się z Tobą -inaczej uczą a inaczej gadają w DE -jeszcze ich ta gwara ,,,Boże kiedy ja będę wszystko wiedziała i mogła wszystko zrozumiec,,,ale nie poddaję się -uczę się w internecie http://deutsch.info/pl/login
większośc sobie powtarzam i często pomagam sobie ,,translatorem" -a potem staram się rozmawiać ,,,ale ciężko mi to wszystko idzie-ale pomału -pomału bo zawsze coś tam w główce zostaje,,,

#7 2015-09-24 10:28:24

karolingrzywacz
New member

a ja zapisałam się na kurs do szkoły językowej Columbus i bardzo sobie chwalę, podaję link, jakby ktoś był zainteresowany  www.columbus.lublin.pl pozdrawiam Was! smile

#8 2015-09-24 11:16:30

amelia
Przyjaciel Forum

karolingrzywacz napisał:

a ja zapisałam się na kurs do szkoły językowej Columbus i bardzo sobie chwalę, podaję link, jakby ktoś był zainteresowany  www.columbus.lublin.pl pozdrawiam Was! smile

No proszę jaka uczynna kursantka. Wpadła na jeden post aby nam zakomunikować gdzie i do jakiej szkoły się zapisała. Przecież uczciwej byłoby napisać prawdę i nie narażać się na śmieszność. Czy w tym naszym kochanym zgniłym kraju , to już każdy musi łżeć jak bura suka.
Bo co? bo w necie ci nikt w oczy nie spojrzy a już na pewno nie ty komuś????

#9 2015-09-24 15:11:01

festynka
Member

karolingrzywacz napisał:

Ja Ci życzę sukcesów,,,jak narazie nie mogę ogarnąc moich wszystkich kursów i lekcji i pogadanek i td. ale najlepszym kursem by był z czystej krwi niemiec i nauka na żywca-hahahha -poważnie mówię!!! rozmowa z dobrym niemcem-nie gwarowcem,,,,

#10 2015-12-03 10:35:00

hoopla
New member

Dziękuję za informacje. Bardzo inspirujące są wasze przemyślenia, postanowiłam się zacząć uczyć i zapisałam się do Avalonu: http://www.avalon.lublin.pl Po kilku tygodniach zajęć mogę w końcu zobaczyć pierwsze efekty i jestem zauroczona tym, jak płynnie mi idzie dotychczasowa nauka. Dwie rzeczy, które są bardzo ważne dla mnie to konsultacje z moim lektorem i dodatkowe materiały do ćwiczeń oraz konwersacje z nejtiwem. Postanowiłam skorzystać z drugiego języka gratis - oczywiście że włoski:)smile i jest super zabawa - tylko czasu mało na naukę!!! Pozdrawiam i trzymam za was kciuki!

#11 2015-12-03 11:03:57

squonk
Member

hoopla napisał:

Dziękuję za informacje. Bardzo inspirujące są wasze przemyślenia, postanowiłam się zacząć uczyć i zapisałam się do Avalonu: http://www.avalon.lublin.pl Po kilku tygodniach zajęć mogę w końcu zobaczyć pierwsze efekty i jestem zauroczona tym, jak płynnie mi idzie dotychczasowa nauka. Dwie rzeczy, które są bardzo ważne dla mnie to konsultacje z moim lektorem i dodatkowe materiały do ćwiczeń oraz konwersacje z nejtiwem. Postanowiłam skorzystać z drugiego języka gratis - oczywiście że włoski:)smile i jest super zabawa - tylko czasu mało na naukę!!! Pozdrawiam i trzymam za was kciuki!

Co za wysyp spamerów, dlaczego nikt tego nie usuwa?

#12 2015-12-03 21:38:10

..?eto
Member

A ja mam takie pytanko.
Co zrobić , żeby nie zapomnieć tego , co już umię z niemieckiego .
Obawiam się , że jak bedę miala ciągle mało, albo wcale nie mówiących pdp, to...
Ale może to dobrze, że mam takich pdp, bo ostatnie 3 lata ni w ząb nie chcą mi wchodzić do głowy żadne nowe słówka .
Czyżby przestrzeń była łaczami dla moich myśli?
Właściwie to nie zależy mi na pogłębieniu języka tak naprawdę.
A jak trzeba to i tak jakoś wychodzę z opresji posiadając ten swój ograniczony zasób słówek, ktory odblokowuje mi się przy odpowiednim współczynniku potrzeby.
big_smile

#13 2015-12-03 22:26:45

simona1961
Member

..?eto napisał:

A ja mam takie pytanko.
Co zrobić , żeby nie zapomnieć tego , co już umię z niemieckiego .
Obawiam się , że jak bedę miala ciągle mało, albo wcale nie mówiących pdp, to...
Ale może to dobrze, że mam takich pdp, bo ostatnie 3 lata ni w ząb nie chcą mi wchodzić do głowy żadne nowe słówka .
Czyżby przestrzeń była łaczami dla moich myśli?
Właściwie to nie zależy mi na pogłębieniu języka tak naprawdę.
A jak trzeba to i tak jakoś wychodzę z opresji posiadając ten swój ograniczony zasób słówek, ktory odblokowuje mi się przy odpowiednim współczynniku potrzeby.
big_smile

Dobrym sposobem na przyswajanie nowych słówek jest, oglądanie tv niemieckiej. Sluchasz sobie co mówią, jak nie rozumiesz jakiegoś słówka to sobie zapisujesz, sprawdzas w słowniku i juz wiesz big_smile big_smile big_smile Miałam tak samo jak Ty, nic nowego do głowy wejść nie chciało big_smile big_smile big_smile
własnie tv mi znacznie rozszerzyło słownictwo. Mimo, że chodze tutaj do szkoły językowej to i tak sporo uczę się z TV. Lekko , łatwo i przyjemnie big_smile big_smile big_smile

#14 2015-12-03 22:40:52

squonk
Member

simona1961 napisał:

Dobrym sposobem na przyswajanie nowych słówek jest, oglądanie tv niemieckiej. Sluchasz sobie co mówią, jak nie rozumiesz jakiegoś słówka to sobie zapisujesz, sprawdzas w słowniku i juz wiesz big_smile big_smile big_smile Miałam tak samo jak Ty, nic nowego do głowy wejść nie chciało big_smile big_smile big_smile
własnie tv mi znacznie rozszerzyło słownictwo. Mimo, że chodze tutaj do szkoły językowej to i tak sporo uczę się z TV. Lekko , łatwo i przyjemnie big_smile big_smile big_smile

Też uważam, że oglądanie tv to dobra metoda, ale mam na myśli oglądanie zaangażowane, nie takie, że telewizor leci sobie a muzom. U mnie tak często jest, bo ja nie lubię ogólnie tv i szybko przestawiam się na tryb ignorowania, że coś tam trajkocze, ale jak już się zmuszę, żeby usiąść i skupić się tylko na tym, co się w tym pudle dzieje, to widzę efekty. Utrwala się to, co już gdzieś tam się w głowie zapisało, dochodzi osłuchanie się z konstrukcjami gramatycznymi i ogólnie stylistyką wypowiedzi, czasem wpadnie nowe słówko.

#15 2016-03-14 17:46:31

urszula47
Member

https://www.youtube.com/watch?v=QlQusu5v3JI  oj fajnie to mi idzie smile polecam

Reklama