Grzybica...

Witam. Co mam zrobić? Dziadek ma grzybicę paznokci. Powiedziałam jego córce i sama sobie bata ukręciłam. Kupiła mu specjalny lakier i mam mu codziennie smarować, codziennie zmieniać skarpetki i codziennie zmieniać ręcznik...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2015-09-07 22:14:08

iwonka_I
New member
Od: wielkopolska

Grzybica...

Witam. Co mam zrobić? Dziadek ma grzybicę paznokci. Powiedziałam jego córce i sama sobie bata ukręciłam. Kupiła mu specjalny lakier i mam mu codziennie smarować, codziennie zmieniać skarpetki i codziennie zmieniać ręcznik. To powiedziała do pani, która tu przychodzi jak mam wychodne. Szkoda, że mnie przy tym nie było. Moje pytanie czy mam dzwonić do firmy, czy porozmawiać z córką czy olać temat i narazić się na grzyba... łazienka jest wspólna. Nikt z firmy nie zgłosił mi, że mam dodatkowo leczyć grzyba. Nie mam z nim łatwo, bo ma demencję i alzheimera razem wzięte. I teraz jeszcze leczenie grzyba? Doradźcie mi.... co mam zrobić?

#2 2015-09-07 23:16:35

festynka
Member

Re: Grzybica...

Do grzybów podchodz zawsze w rękawiczkach i w rekawiczkach dotykaj grzyba-lakieruj i smaruj i ubieraj skarpetki i będzie dobrze.a w łazience jak jest prysnic to ubieraj plastikowe laczki czy gumowe ,tak się uchronisz od grzyba!!! Porozmawiaj z córką koniecznie -niech zapewni rękawiczki jednorazówki i co tam jeszcze Ci potrzeba.Grzyba ma co drugi PDP -także z tym trzeba sobie poradzić .Powodzenia Iwonka!!!

#3 2015-09-08 20:24:59

chloe
Member

festynka napisał:

Do grzybów podchodz zawsze w rękawiczkach i w rekawiczkach dotykaj grzyba-lakieruj i smaruj i ubieraj skarpetki i będzie dobrze.a w łazience jak jest prysnic to ubieraj plastikowe laczki czy gumowe ,tak się uchronisz od grzyba!!! Porozmawiaj z córką koniecznie -niech zapewni rękawiczki jednorazówki i co tam jeszcze Ci potrzeba.Grzyba ma co drugi PDP -także z tym trzeba sobie poradzić .Powodzenia Iwonka!!!

A już szczególnie mężczyźni są zagrzybieni, kobiety mniej -smile

#4 2015-09-08 20:33:16

jakniew
Member

chloe napisał:

festynka napisał:

Bo to są ogólnie stare grzyby big_smile

#5 2015-09-08 21:18:19

festynka
Member

jakniew napisał:

chloe napisał:

festynka napisał:

Bo to są ogólnie stare grzyby big_smile

I to jakie próchniakowce!!!!

#6 2016-01-25 10:30:43

Gosia_77
New member

myślę, że absolutnie podstawową ochroną będą w tym przypadku możliwie jak najlepsze i jak najtrwalsze rękawice z winylu, polecam wybrać coś z wyższej półki, dzisiaj takie produkty medyczne są dosyć wytrzymałe  dzięki czemu świetenie sie sprawdzają w takich sytuacjach

Ostatnio edytowany przez Gosia_77 (2016-01-25 10:31:05)

#7 2016-01-25 10:47:29

Zielona_mila
Member

Dodam tylko,że po każdorazowym kontakcie z pdp dezynfekować ręce. Niech córka kupi w środki do dezynfekcji rąk oraz do dezynfekcji powierzchni. Psikać tym do dezynfekcji powierzchni wszystko, co się da, klamki, krany, kibelek, nawet pilota do TV i telefon ( tam się kryje mnóstwo bakterii i grzybów, bo mało kto pamięta,że te rzeczy tez powinno się dezynfekować). Pilot do TV potrafi mieć więcej świństwa na klawiaturze, niż ubikacja ( potwierdzone naukowo, angielscy naukowcy zbadali).
Grzybica jest tak powszechna u pdp,że szanse na znalezienie szteli bez grzybicy jest niemal zerowe, więc jheśli chcesz pracować w zawodzie, musisz się na to nastawić. Przy częstejdezynfekcji rąk i powierzchni powinno być ok.
Do prania niech córka kupi specjalny płyn dezynfekcyjny, sa takie w każdym markecie, dodawać do prania. też zabija wszystko. Pralka to dopiero wylęgarnia bakrerii. smile)))
Dasz radę. smile)))

#8 2016-01-25 12:05:13

..?eto
Member

Zielona_mila napisał:

Dodam tylko,że po każdorazowym kontakcie z pdp dezynfekować ręce. Niech córka kupi w środki do dezynfekcji rąk oraz do dezynfekcji powierzchni. Psikać tym do dezynfekcji powierzchni wszystko, co się da, klamki, krany, kibelek, nawet pilota do TV i telefon ( tam się kryje mnóstwo bakterii i grzybów, bo mało kto pamięta,że te rzeczy tez powinno się dezynfekować). Pilot do TV potrafi mieć więcej świństwa na klawiaturze, niż ubikacja ( potwierdzone naukowo, angielscy naukowcy zbadali).
Grzybica jest tak powszechna u pdp,że szanse na znalezienie szteli bez grzybicy jest niemal zerowe, więc jheśli chcesz pracować w zawodzie, musisz się na to nastawić. Przy częstejdezynfekcji rąk i powierzchni powinno być ok.
Do prania niech córka kupi specjalny płyn dezynfekcyjny, sa takie w każdym markecie, dodawać do prania. też zabija wszystko. Pralka to dopiero wylęgarnia bakrerii. smile)))
Dasz radę. smile)))

Dlatego pralkę tez powinno sie czasami puścić z jakimś środkiem dezynfekujacym na pranie bez zawartości, nie trochę wypłucze.
nie należy zapominać zaglądać do filtra pralki.
Bardzo sluszna uwaga o tych klamkach przyciskach od światla pilotach, uchwytach mebli i wozki trzeba myc , łożka, materace, . klamki .
Zwykle robimy to zbyt rzadko lub wcale.
Płyn do dezynfekcji rąk powinien byc obowiązkowo na wyposażeniu sthelli i najlepiej taki medyczny, ja nawet w domu go używam i mam, nawet w podrózy.
Poza tym najlepiej bylo by po, kazdym powrocie do domu zrobić badanie moczu(ok.6-7 zl prywarnie) i badanie na zawartość pod paznokciami.
Grzybice pod paznokciami trudno sie leczy, ale trzeba to robić kupić jakąś maść z dopiskiem hasko i wio.
Dezynfekować stopy tym samym płynem co, ręce .
Trzeba uważać na obuwie i też je czasami odświeżyć i umyć itd , itp. smile

#9 2016-01-25 18:17:12

barbara.b
Member

matko boska. nie przerażajcie mnie
!

#10 2016-01-25 18:55:28

..?eto
Member

barbara.b napisał:

matko boska. nie przerażajcie mnie
!

Tak , tak barbaro grzyb, to grzyb nieważny czy stary czy młody.
Ja na piątek zapisałam się za całe 17 euro na pedicuire.
pani zapytala się czy nie mam cukrzycy i i problemów z krzepliwościa krwwii.
Na szczescie o grzyba nie pytala.
Myślę, że jakby  nie obslugiwała klientów z grzybami , to poszła by z torbami.Bylam juz tu w De  na takim zabiegu u pani z uprawnieniami dla cukrzykow itp.
Miala super szybko obrotową maszynę przypominającą konsolę dentysztyczną, robila bez moczenia nog tylko zakrapiala paznokcie jakimiś olejkami prz y pomocy pipety i ruk, cuk bylo pieknie zrobione.
W pl też robilam z moczeniem nóg , ale cala obróbka odbywała sie ręcznie, bylo tak sobie. (60zl)
Tu widzialam , że jest wanienka do moczenia , ale jest też konsola z wysięgnikiem na szybkoobrotową glłowiczkę.
Zobaczymy, napiszę po jak było.
Widzę , że w tym Pinnebergu tę usługe opanowali Azjaci.smile

#11 2018-02-28 11:50:49

kulik
Member

hej,
jeżeli chodzi  grzybice paznokci, to podsyłam sprawdzone i dobre sposoby na jej zwalczenie https://twojmedyk.pl/grzybica-paznokci- … -leczenie/  najlepiej działają tabletki! pamiętajcie że leczenie grzybicy jest długoterminowe!

Ostatnio edytowany przez kulik (2018-02-28 11:50:58)

#12 2018-05-14 16:19:09

fizo
New member

Tak najlepiej to jej nie załapać. Stosowałem te tabletki i muszę przyznać żę są ok. No dobra niech będzie https://sklep.spirulina.pl/produkty/kap … z-skalpela tego typu stronka jak najbardziej się nadaje do grzybów.

Ostatnio edytowany przez fizo (2018-05-21 14:22:56)

Reklama

Stopka forum