Kupowanie polskich książek w niemczech

Gdzie zaopatrujecie się w polskie książki w Niemczech? Zarówno takie do poczytania w wolne wieczory jak i takie służące do nauki tego języka?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kursy języka niemieckiego i opieki dla Opiekunek - aktualne tematy :

#1 2015-09-03 13:31:36

Kupowanie polskich książek w niemczech

Gdzie zaopatrujecie się w polskie książki w Niemczech? Zarówno takie do poczytania w wolne wieczory jak i takie służące do nauki tego języka?

Artykuł opublikowany przez : arias
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016

#2 2015-09-03 14:11:30

chloe
Member

Re: Kupowanie polskich książek w niemczech

arias napisał:

Jak byłam w Kolonii, to była polska księgarnia, ceny trochę wyższe niż w Polsce, ale jednak można było kupić. A tak generalnie to pozostają ebooki, albo taszczę książki wypożyczone w bibliotece.

#3 2015-09-03 19:39:57

Arekjerzy
Member

Tylko ebooki.

#4 2015-09-03 19:57:28

jakniew
Member

Biorę książki ze sobą, nie kupuję w Niemczech.

#5 2015-09-03 19:58:56

kto pyta...
Member

I ja stanęłam przed "problemem książkowym".Zastanawiałam się nad kupnem czytnika i już ,już miałam, kupić Kindla ale...
jak zobaczyłam ceny książek-pi razy drzwi-30PLN za sztukę! to mi przeszło.Będę targać z biblioteki! No i cena czytnika tez jest "a i owszem"a na dobitkę nie ma polskiego menu!No i kicha.

Ostatnio edytowany przez kto pyta... (2015-09-03 19:59:31)

#6 2015-09-03 20:46:59

squonk
Member

Tylko i wyłącznie ebooki. Do książek papierowych nawet nie mam zamiaru wracać.

#7 2015-09-03 21:16:50

kto pyta...
Member

Proszę podaj mi jaki masz czytnik i ile płacisz za książkę?

#8 2015-09-03 21:27:00

Ksenia
Member

Ja wyszukuje na internecie książki w formacie pdf wrzucam na czytnik..i na wyjezdzie jest co czytać:)

#9 2015-09-03 21:31:28

kto pyta...
Member

Kurcze i dalej nic nie wiem.Kseniu a może Ty mi powiesz jaki masz czytnik i ile kosztuje Cię książka?

#10 2015-09-03 21:55:13

squonk
Member

kto pyta... napisał:

Kindle Paperwhite, 100 euro w Media Markt. Za połowę ceny można tez kupić czytnik, ale mi zależało na podświetlaniu, a Paperwhite je ma. Dla mnie to nie do przecenienia, czytam często w łóżku przed pójściem spać.

Ceny książek - bardzo różne. Regularnie sprawdzam oferty na blogu Świat Czytników, mam konta w kilku księgarniach internetowych, więc przeważnie kupuję w promocjach. Powiedzmy że przeciętnie płacę około 20 zł.
Kupiłam sobie też za parę złotych transfer na Chomiku i stamtąd też ściągam.

Dla mnie jest albo - albo. Albo czytnik albo nie czytam w ogóle. Przez poprzedni rok nie przeczytałam prawie nic, odkąd mam Kindle czytam właściwie codziennie. Nie wyobrażam sobie, żeby przy konieczności tłuczenia się na trasie Polska-Niemcy średnio co 3-4 miesiące wozić ze sobą jeszcze książki.

#11 2015-09-04 07:11:44

chloe
Member

kto pyta... napisał:

I ja stanęłam przed "problemem książkowym".Zastanawiałam się nad kupnem czytnika i już ,już miałam, kupić Kindla ale...
jak zobaczyłam ceny książek-pi razy drzwi-30PLN za sztukę! to mi przeszło.Będę targać z biblioteki! No i cena czytnika tez jest "a i owszem"a na dobitkę nie ma polskiego menu!No i kicha.

No właśnie, mam ten sam moralny dylemat, że za dużo wydaję na książki, bo te ebooki są bardzo drogie, praktycznie jest mała różnica między książką drukowaną a ebookiem, chociaż książkę po przeczytaniu mogę sprzedać, a ebooka nie. Też ściągam bezpłatnie pliki pdf, ale nie zawsze znajduję to co mnie interesuje.

#12 2015-09-04 07:14:28

chloe
Member

squonk napisał:

kto pyta... napisał:

Kindle Paperwhite, 100 euro w Media Markt. Za połowę ceny można tez kupić czytnik, ale mi zależało na podświetlaniu, a Paperwhite je ma. Dla mnie to nie do przecenienia, czytam często w łóżku przed pójściem spać.

Ceny książek - bardzo różne. Regularnie sprawdzam oferty na blogu Świat Czytników, mam konta w kilku księgarniach internetowych, więc przeważnie kupuję w promocjach. Powiedzmy że przeciętnie płacę około 20 zł.
Kupiłam sobie też za parę złotych transfer na Chomiku i stamtąd też ściągam.

Dla mnie jest albo - albo. Albo czytnik albo nie czytam w ogóle. Przez poprzedni rok nie przeczytałam prawie nic, odkąd mam Kindle czytam właściwie codziennie. Nie wyobrażam sobie, żeby przy konieczności tłuczenia się na trasie Polska-Niemcy średnio co 3-4 miesiące wozić ze sobą jeszcze książki.

squonk, objaśnij mi proszę co to są złote transfery na chomiku? Z chomika korzystam, ale myślałam, że tam ściąga się bezpłatnie.

#13 2015-09-04 08:23:09

squonk
Member

chloe napisał:

squonk, objaśnij mi proszę co to są złote transfery na chomiku? Z chomika korzystam, ale myślałam, że tam ściąga się bezpłatnie.

Nie mam pojęcia, co to są złote tranfery, ja wykupiłam sobie SMSem 2 GB za 4,92 zł. Są też inne sposoby płatności i więcej GB.

Na początku też ściągałam za darmo, ale to są małe pojemności, najczęściej był to tylko fragment książki.

#14 2015-09-04 09:12:50

larysazajcew@gmail.com
Member

Już kiedyś pisałam-spróbuj poszukać książki,która Cię interesuje,na Fantastic5,są ebooki i pdf,pełne wersje,ja wybieram pdf,ściągam na tablet lub lapka,zaznaczając opcję ,,pobierz zadarmo",zawsze mam małą biblioteczkę ze sobą,z 30-35 na pewno.

#15 2015-09-04 11:02:40

ala4940
Member

Ja jestem tradycjonalistką. Nic nie zastąpi mi przyjemności czytania prawdziwej, drukowanej książki.
Już samo wzięcie jej do ręki, przewracanie stron zapewnia mi relaks.
Zawsze targam kilka książek z biblioteki i nie mam z tym problemu.

To samo mam ze zdjęciami. Takie wywołane na papierze ma duszę. To na płycie itp. na dłuższą metę mnie nie kręci.

#16 2015-09-04 16:01:25

kto pyta...
Member

Dzisiaj podjęłam "męską"decyzję:
zabieram ze sobą książki do nauki niemieckiego!
Aż sama siebie się przestraszyłam hi,hi,hi!
Kupno czytnika muszę poważnie przemyśleć.
Dziękuję dziewczyny za porady!

#17 2015-09-04 23:26:29

Dalia
Member

Dziewczyny, do diabła! Jako była nauczycielka na was nakrzyczę, dlaczego w Niemczech szukacie polskich książek? Czytajcie po niemiecku, można zacząć od czegoś łatwego, dla dzieci, zamiast płacić za polskie książki kupcie książki niemieckie. Ja w Anglii czytam wyłącznie po angielsku, filmy oglądam też po angielsku, ewentualnie z napisami, angielskimi oczywiście, wierzcie starej belferce, czytanie bardzo rozwija językowo, bardzo pomaga uczyć się języka.

#18 2015-09-05 09:08:34

Ksenia
Member

kto pyta... napisał:

Kurcze i dalej nic nie wiem.Kseniu a może Ty mi powiesz jaki masz czytnik i ile kosztuje Cię książka?

Ja ma czytnik onyx books a książek nie kupuje raczej pobieram z chomików , wykupuje sms-em kilka gb i wystarcza. Czytnik na wyjazdy to naprawde świetna sprawa.
Tylko prosze nie decyduj sie na czytniki za 100 zł bo nie bedziesz zadowolona. Ja taki sobie zamówiłam na allegro ale go zwróciłam bo bardzo sie zacinał, kupiłam ten co mam teraz i działa dobrze a mam go około 5 lat.

#19 2015-09-05 09:49:13

chloe
Member

Dalia napisał:

Dziewczyny, do diabła! Jako była nauczycielka na was nakrzyczę, dlaczego w Niemczech szukacie polskich książek? Czytajcie po niemiecku, można zacząć od czegoś łatwego, dla dzieci, zamiast płacić za polskie książki kupcie książki niemieckie. Ja w Anglii czytam wyłącznie po angielsku, filmy oglądam też po angielsku, ewentualnie z napisami, angielskimi oczywiście, wierzcie starej belferce, czytanie bardzo rozwija językowo, bardzo pomaga uczyć się języka.

Dalia, wierzę we wszystko, pewnie, że czytanie i oglądanie tv po niemiecku wzbogaci nasze słownictwo, ale ja czytam dla przyjemności i nieraz jest to jedyna przyjemność, którą mam na obczyźnie. A więc książki dla dzieci odpadają - już mnie chyba nie zainteresują -smile, książek dla dorosłych, w każdym domu, w którym pracuję jest zawsze dużo, ale to nie jest to samo co po polsku. I nie chodzi o to, że nie rozumiem, bo raczej rozumiem co czytam, nawet jak trafią się jakieś słowa, których nie znam to z ogólnie sens rozumiem, ale to nie jest ta przyjemność. Nigdy nie odczuwałam braku tv po polsku (nigdy nie miałam w Niemczech), i muszę powiedzieć, że oglądając niemieckie programy dużo się nauczyłam języka, a więc coś w tym jest.

#20 2015-09-05 13:10:12

squonk
Member

Dalia napisał:

Ja czytam też po niemiecku. Jestem teraz na czwartym tomie Harrego Pottera:)
Tutaj czytnik jest jeszcze lepszą opcją niż czytanie "papierowe", bo po zaznaczeniu nieznanego słówka pokazuje jego znaczenie i przykłady użycia ze słownika (niemiecko - polski trzeba sobie akurat wgrać), daje możliwość wpisania w tym miejscu notatki i robi z tych słówek fiszki (chociaż na moim Kindlu niestety ta ostatnia funkcja trochę kuleje, nie wiem czemu).

Jedynym problemem jest to, że akurat  Niemcy mają bardziej restrykcyjne podejście do piractwa i nie mogę za bardzo znaleźć wielu niemieckojęzycznych książek w necie za darmo. Póki co mam jeszcze walutowe konto, więc kupowanie niemieckich ebooków mi się nie opłaca, za dużo zżera za przelew.

#21 2015-09-05 15:15:45

squonk
Member

chloe napisał:

książek dla dorosłych, w każdym domu, w którym pracuję jest zawsze dużo, ale to nie jest to samo co po polsku. I nie chodzi o to, że nie rozumiem, bo raczej rozumiem co czytam, nawet jak trafią się jakieś słowa, których nie znam to z ogólnie sens rozumiem, ale to nie jest ta przyjemność. Nigdy nie odczuwałam braku tv po polsku (nigdy nie miałam w Niemczech), i muszę powiedzieć, że oglądając niemieckie programy dużo się nauczyłam języka, a więc coś w tym jest.

To jest ciekawy temat i sama się nad tym nie raz zastanawiam. Czy będę kiedyś mieć przyjemność z czytania czegoś po niemiecku? Czasem spotykam się z wypowiedziami osób, które mieszkają długo za granicą, znają dobrze język i twierdzą, że jeśli chodzi o przyjemność czytania, to tego po prostu nie czują. Czy ta wrażliwość i wyczucie języka zależy od naszego stopnia uwrażliwienia na jego piękno, od lat jakie spędzamy posługując się nim czy może jest w niektórych przypadkach nie do osiągnięcia? A może to zależy od języka?
Bo ja na przykład niemieckiego nie uważam ani za ładny ani za brzydki, jest dla mnie dość neutralny, ale prawie nie ma w nim słówek, które by mi sprawiały jakąś przyjemność. Inaczej było w angielskim, z którego miałam ledwo poziom B1, ale podczas uczenia się jakoś bardziej "czułam" niektóre słowa. Bardzo lubię zwłaszcza angielskie przymiotniki np "fluffy".

#22 2015-09-05 21:37:50

Dalia
Member

Mnie sprawia ogromną przyjemność czytanie po angielsku, delektuję się słowami, a w szczególności zwrotami, czyli zlepkami słów i przyimków, uwielbiam notować te, które mi się najbardziej podobają i to zapisywanie powoduje, że je zapamiętuję. Jest mnóstwo słów, których nie znam bądź nie pamiętam, ale notuję tylko te, które są tego warte, które wydają mi się ważne i wartościowe, których będę mogła używać w mowie i piśmie. Tak samo robię kiedy usłyszę coś ciekawego w tv, biegnę i zapisuję, może to skrzywienie zawodowe, ale zawsze bardziej niż gramatyka fascynowało mnie słownictwo. Bo język to słowa, bez gramatyki można coś powiedzieć, bez słów nie. I uważam, że nigdy, absolutnie nigdy nie będę czuła angielskiego tak jak czują go Anglicy, to po prostu niemożliwe. Może jeśli ktoś mieszka w danym kraju, wiele lat i porusza się wyłącznie w środowisku tubylców, może wtedy, ale nie jestem pewna. Myślę, że w danym kraju trzeba się urodzić i tylko wtedy czujemy język. Można doskonale mówić w obcym języku, można nie robić błędów gramatycznych, ale to zawsze będzie język obcy. Chociaż myślę sobie teraz, że jednak są przecież tłumacze, którzy robią doskonałe tłumaczenia, jeśli ktoś potrafi przetłumaczyć Szekspira bądź Mickiewicza to może jednak jest to możliwe? Nie wiem.
Squonk, powodzenia z Potterem - masz jeszcze trzy tomy do przeczytania smile

#23 2015-09-07 16:20:28

arias
Member

Też ostatnio staram się czytać coraz więcej po angielsku. Na razie easybooki typu "How to by an alien". Kto wie, może kiedyś się przyda. Ale powiem wam, że ja to tak jak Andrzej Wajda, myślę po polsku, mówię po polsku i czytam po polsku smile
A czy czytałyście może to najnowsze wydanie 50 twarzy Greya oczami Christiana? -> http://ksiegarniainternetowa.de/pl/grey-9788379994502 ??
Czytałam poprzednie wydanie i wg mnie jest o niebo lepsze od filmu.

#24 2015-09-11 19:07:43

ala4940
Member

https://youtu.be/BHjHjakiC-Q 

Potęga podświadomości, audiobook.

Polecam smile

#25 2017-07-19 11:26:40

TalleyBlackFish
New member

czy jest to dobry poradnik dla niemieckiego dla A1 - Schritte. Pomaga rozwijać podstawowe umiejętności komunikowania się.

#26 2017-11-29 11:12:23

Aleksandra b
Member

jakniew napisał:

Biorę książki ze sobą, nie kupuję w Niemczech.

Ja biorę czytnik ebooków.

Reklama