Zupa cebulowa

Przecieram szlaki w dziale z przepisami, bo kuchnia to coś co uwielbiam! :) Mam dla Was przepis na zupę cebulową- prosta ale i szybka. Można ją sobie urozmaicić, ale to później :) Zwiebelsuppe: 2 cebule 10g masła 10g mąki 1/2 l rosołu 1/8 litra białego wina sól, pieprz pieczywo(bułka, chleb, bagietka) trochę startego sera Obieramy cebule, kroimy na połówki, a później na plastry...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2012-10-05 15:39:19

pumba
Member

Zupa cebulowa

Przecieram szlaki w dziale z przepisami, bo kuchnia to coś co uwielbiam! smile
Mam dla Was przepis na zupę cebulową- prosta ale i szybka. Można ją sobie urozmaicić, ale to później smile

Zwiebelsuppe:
2 cebule
10g masła
10g mąki
1/2 l rosołu
1/8 litra białego wina
sól, pieprz
pieczywo(bułka, chleb, bagietka)
trochę startego sera

Obieramy cebule, kroimy na połówki, a później na plastry. Podsmażamy to na masełku, aż się zeszkli. Trzeba uważać by jej nie przypalić, bo zepsuje to smak, ale musi być na tyle obsmażona, żeby było mięciutka i słodka. Zasypujemy to mąką i dajemy się temu chwilkę przesmażyć. Zalewamy rosołem i zostawiamy pod przykryciem ok 20 min-niech się pogotuje. Pod koniec tego czasu dodajemy białego wina(nie jest to wprawdzie wymóg konieczny. Kto ma ten da:) ). No i teraz taki dodatek jak pieczywo. Można wziąc bagietkę-pokroić ja na kromeczki, obsmażyć na maśle i do tego posypać po wierzchu startym serem-w zupełności wystarcza zwykła gouda. Chodzi o to by ser się rozpuścił. Ja zazwyczaj najpierw obsmazam kromki na patelni na maśle a potem wkładam na moment do piekarnika ze względu na ten serek na wierzchu. Sam zazwyczaj nie chce się rozpuścić. Drugą opcją są grzanki. Wystarczy wtedy czerstwa bułka albo kilka kromek chleba. Kroimy na kosteczki i tez podsmażamy na maśle. Gotowymi grzankami posypujemy zupę. Osobiście wolę opcję z bagietka i serem, ale wszystko zależy od tego ile jesteście w stanie poświęcić na siedzenie w kuchni i bawienie się smile
Smacznego!

Reklama