Cukrzyca - jak ją rozpoznać

Moja podopieczna pije dużo płynów, ogólnie zły stan zdrowia. Zawroty głowy, dużo śpi. Podejrzewam u niej cukrzycę, ale nie chce jej straszyć. Chciałabym się upewnić...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Choroby wieku starczego podopiecznych - aktualne tematy :

#1 2015-08-21 06:52:28

arias
Member

Cukrzyca - jak ją rozpoznać

Moja podopieczna pije dużo płynów, ogólnie zły stan zdrowia. Zawroty głowy, dużo śpi. Podejrzewam u niej cukrzycę, ale nie chce jej straszyć. Chciałabym się upewnić. Rozumiem, że można to zrobić jedynie poprzez badanie krwi??

Ostatnio edytowany przez arias (2015-08-27 10:09:46)

#2 2015-08-21 08:04:02

urszula47
Member

Re: Cukrzyca - jak ją rozpoznać

Jezeli uwazasz,ze pogarsza jej sie stan zdrowia to zglos to rodzinie i firmie.Moze dostaje tabletki typu neuroleptyki?Albo z racji wieku jest slaba?Zreszta Ty jestes tylko pomoca domowa i nie mozesz zlecic badan,mozesz a nawet powinnas zglaszac wszelkie watpliwosci i pogorszenie kondycji pdp rodzinie.Wlasnie to jest Twoje zadanie smile

#3 2015-08-21 14:53:32

Sonia2012
Member

Arias jestes zatruniona jako pomoc domowa czy jako opiekunka ?

A odpowiadajac na Twoje badanie, cukrzyce najprosciej zdiagnozujesz padaniem poziomu curku we krwi.
Oczywiscie, ze powinnas powiadomic rodzine i firme. Pacjentce z uwagi na stan zdrowia nie powinnas mowic o swoich podejrzeniach, zeby niepotrzebnie jej nie niepokoic- takie jest moje zdanie.

#4 2015-08-21 15:30:55

iza46
Member

W De nazywamy sie Haushaltshielfe innego okreslenia nie da sie uzyc.Mam na mysli prace bez uznanych tu dyplomow smile http://www.homeinstead.de/unser-serviceangebot.aspx  wiec nasze kwalifikacje nie pozwalaja na mierzenie cukru we krwi  chorym.

#5 2015-08-23 10:44:14

Eliza
Member

Myślę,że warto byłoby powiadomić o tym rodzinę i niech rodzina wybierze się z tą panią na badania. Niech zrobią jej badania poziomu cukru we krwi. Jeśli jeste bardzo wysoki poziom to od razu diagnozuje się cukrzycę. Jeśli jest natomiast wątpliwy to zleca się badanie na krzywą cukrową. Zerknij sobie jeszcze tutaj: http://wizyta24.pl/choroby/cukrzyca-typu/ - na stronie masz mniej więcej napisane jakie mogą być przyczyny zachorowania na cukrzycę. Oraz jakie są badania.

#6 2016-02-24 12:39:58

Oluchna
Member

Może najlepiej byloby jej zrobić badania krwi jako standardowe a lekarzowi zlecić jeszcze wykonanie badania na cukier?

#7 2016-03-14 12:15:14

michasia
New member

Ja polecałabym zrobić badania krwi, żeby wykluczyć lub potwierdzić chorobe. Pierwszymi objawi często jest częste parcie na mocz oraz wysokie pragnienie. Cukrzyca dziś to nie koniec świata. Wystarczy trzymać odpowiednią dietę (http://dietoteczka.pl/dieta-cukrzycowa/) i nie zaprzestawać ruchu.

#8 2016-03-15 19:47:38

andrea
Member

a  czy ktoś miał do czynienia z szokiem insulinowym

#9 2016-04-07 12:53:38

Oluchna
Member

Uwaga - moej mamie właśnie zdiagnozowano cukrzycę . Dostała na receptę urządzenie do mierzenia poziomu cukru - glukometr. Zaczęła zażywać leki i dostała jakieś ulotki na temat diety, co może a czego nie może.

#10 2016-04-07 15:30:36

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

arias napisał:

Moja podopieczna pije dużo płynów, ogólnie zły stan zdrowia. Zawroty głowy, dużo śpi. Podejrzewam u niej cukrzycę, ale nie chce jej straszyć. Chciałabym się upewnić. Rozumiem, że można to zrobić jedynie poprzez badanie krwi??

w XIX wieku, cukrzucę rozpoznawano próbując mocz pacjenta  - jak słodkawy był smak to ma smile

#11 2016-04-08 08:51:07

nowa1963
Member

W XIX wieku nawet nie wiedzieli, ze istnieje cos takiego jak cukrzyca:)

#12 2016-04-08 09:08:06

ANTONIA***
Member

Historia cukrzycy 

Historia cukrzycy zawdzęcza wiele Frederykowi Bantingowi
C.H Best oraz F. Banting in 1924 roku. Źródło: Wikimedia Commons

Cukrzyca to choroba znana od tysięcy lat, do bardzo niedawna była też śmiertelnym schorzeniem, na które nikt nie znał leku. Dopiero odkrycie hormonu insuliny w 1922 roku uratowało pierwszego cukrzyka typu 1. Nowoczesne techniki kontroli cukrzycy powstały w latach 70’ i 80’ ubiegłego wieku, i od tamtej pory rozwój ich jest niezwykle dynamiczny.

Dziś cukrzyca sam w sobie nie jest chorobą śmiertelna, a możliwości iw wiedza na jej temat sprawiają że diabetycy cieszą się długim życiem.

Starożytność i wieki średnie

Cukrzyca to choroba znana już od starożytności. Pierwsze wzmianki pochodzą ze starożytnego Egiptu, z 1500 p.n.e. Wtedy ówcześni lekarze zauważyli, że ta tajemnicza dla nich choroba, oznaczała bardzo częste oddawanie moczu oraz utratę wagi. Dzięki temu nazwali ją ‘ogromnym oddawaniem moczu’. Samo słowo ‘diabetes’ pojawiło się 250 BC w pismach greckiego lekarza, Apoloniusza z Memfis. Diabetes wtedy określało cukrzycę typu 1.

........................................................

#13 2016-04-08 11:43:58

nowa1963
Member

ANTONIA*** dzieki za info, o to w zasadzie chodzilo, ze choroba byla, lecz nie wiadomo jaka:)

Reklama