Co pomaga na hemoroidy ?

Witam Was. Pisałam Wam ostatnio o ofercie którą mi proponowano- osoba z rematyzmem. Przyjęłam ją i rzeczywiście, ten cały reumatyzm to nic takiego. Babcia porusza się chyba jak każda osobą w podeszłym wieku...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Choroby wieku starczego podopiecznych - aktualne tematy :

#1 2012-10-04 15:43:57

bachata
Member

Co pomaga na hemoroidy ?

Witam Was. Pisałam Wam ostatnio o ofercie którą mi proponowano- osoba z rematyzmem. Przyjęłam ją i rzeczywiście, ten cały reumatyzm to nic takiego. Babcia porusza się chyba jak każda osobą w podeszłym wieku. Czasem coś ją poboli, ja ja posmaruję maścią i jest spokój. Ogólnie jest bardzo fajnie i jestem zadowolona. Tyle z moich wrażeń, bo mam do Was pytanie i prosze o poradę. Nie wiąże się to co prawda z babcią, ale ze mną. Wydaje mi się że mam hemoroidy. Jeszcze przed wyjazdem zaważyłam, że gdy siedzę na ubikacji, to zdarza się, że krwawię z odbytu. Często też teraz czuję swędzenie i pieczenie, krwawienie tez nadal występuje. Nie chcę iść z tym do lekarza, bo po pierwsze wstyd mi iść z czymś takim ,a druga sprawa, że się pewnie nie dogadam. A z gołym tyłkiem przeciez lekarzowi nie wyskoczę. Może znacie jakies maści, które można tu w Niemczech dostać bez recepty? Może też jakies domowe sposoby? Doradźcie coś, proszę.

#2 2012-10-04 17:32:23

kasia63
Member

Re: Co pomaga na hemoroidy ?

bachata - nie rozumiem dlaczego się wstydzisz isc z tym kłopotem do lekarza?????????????????do ginekologa przecież chodzisz?????!!!w Polsce to sobie kup czopki HEMOROL - zwykłe ,z Herbapolu a na teraz to ci polecam nasiadówki  z rumianku jesli nie chcesz isc do lekarza i cieple majtki .ale ja wrocisz to ne zwlekaj tylko pędz do dr/jak sie wstydzisz to idz do kobiety/ ale  nie odkładaj wizyty!!!!!!!

#3 2012-10-04 22:26:49

poziomka
Member

Bachata!

Powtórzę  po Kasi 63 nie lekceważ tego! Poza bólem konsekwencje zdarzają się różne
jak u mojego wujka...Jeśli nie idziesz teraz do lekarza, to zapytaj w aptece o Zapfechen fur Haemoroiden.Nie mam klawiatury niemieckiej jeśli translator przetłumaczył mi błędnie proszę koleżanki o poprawienie.Pij duzo płynów,nie dopuść do zaparć: warzywa, owoce, na czczo suszone sliwki namoczone w wodzie, jogurty.Dbaj bardzo o higienę,używaj miękkiego papieru, chusteczek nawilżających jak np, nasze Bambino.

#4 2012-10-12 22:27:33

lidianna75
New member

Witam wszystkich. To moja pierwsza wypowiedź na forum. Skłonił mnie do tego , kłopot Bachaty, otóż, to wcale nie muszą być  hemoroidy, podobne objawy i dolegliwości, daje także, szczelina odbytu. Poczytaj sobie o obu tych przypadłościach w internecie. Być może , wcale to nie są hemoroidy. Jakkolwiek,obie te przypadłości, nie należy lekceważyć. Wiem ,że na obie, doraźnie , pomaga, żel z kory dębu  jak i zastosowanie się , do powyższych rad Poziomki, a także te, skłaniające Cię do wizyty u lekarza. W żadnym wypadku, nie można tego lekceważyć, jeśli krwawisz, coś musi się dziać, diagnoza ,że to są hemoroidy, czy szczelina odbytu w takim przypadku, to dość dobra diagnoza, to się da wyleczyć, ale zawsze warto się upewnić, czy nie jest to coś poważniejszego. Życzę Ci, szybkiego uporania się z tym kłopotem.

#5 2012-10-13 00:18:02

iza46
Member

bachata napisał:

Witam Was. Pisałam Wam ostatnio o ofercie którą mi proponowano- osoba z rematyzmem. Przyjęłam ją i rzeczywiście, ten cały reumatyzm to nic takiego. Babcia porusza się chyba jak każda osobą w podeszłym wieku. Czasem coś ją poboli, ja ja posmaruję maścią i jest spokój. Ogólnie jest bardzo fajnie i jestem zadowolona. Tyle z moich wrażeń, bo mam do Was pytanie i prosze o poradę. Nie wiąże się to co prawda z babcią, ale ze mną. Wydaje mi się że mam hemoroidy. Jeszcze przed wyjazdem zaważyłam, że gdy siedzę na ubikacji, to zdarza się, że krwawię z odbytu. Często też teraz czuję swędzenie i pieczenie, krwawienie tez nadal występuje. Nie chcę iść z tym do lekarza, bo po pierwsze wstyd mi iść z czymś takim ,a druga sprawa, że się pewnie nie dogadam. A z gołym tyłkiem przeciez lekarzowi nie wyskoczę. Może znacie jakies maści, które można tu w Niemczech dostać bez recepty? Może też jakies domowe sposoby? Doradźcie coś, proszę.

Moja babcia ,ktora sie kiedys opiekowalam uzywala tej masci:
Rectosellan®Salbe( ist ohne Rezept in ihrer Apotheke erhältlich)/czyli bez recepty masc na hemoroidy ,masc po niemiecku "Salbe"./Mozesz zamowic inne preparaty: jak masz mozliwosc /www.medpex.de/search.do?method=similarity&q=H%E4morrhoiden/.Jak Ci nie pomoze,to koniecznie do lekarza musisz isc.

#6 2012-10-13 22:15:30

Barbara45
Member

bachata napisał:

JA bym radzila sie wybrac do lekarza by sprawdzil w jakim stadium sa te hemoroidy bo moze si okazac ze nawet potrzebna bedzie operacja by je usunac.
Jezeli masz od jakiegos czasu krwawienia to juz nie przwlewi bo jak dojdzie do infekcji ( bo skoro krwawi to masz rane w nasorku ochronnym) ktory moze ulec zapaleniu przez bakterie znajdujace sie w kale. A wtedy bedzie znacznie gorzej. Naprawde nie lekcewarz tego. Wiele osob ma takie problemy i nawet znacznie gorsze. Im dluzej bedziesz czekac tym gorzej i dluzej bedzie sie goic.

#7 2012-10-16 15:58:52

sylwiak2
New member

Można też poczytać o temacie leczenie hemoroidów metodą Barrona. Nie wiem, jak kremy ale skoro do leczenia jest jakaś specjalna metoda, to pewnie jest bardziej skuteczna. Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez sylwiak2 (2012-11-20 10:39:09)

#8 2012-10-22 20:10:51

Johana2
New member

witam.
Miałam ten sam problem w młodym wieku po porodzie się ukazały
Tak mi dokuczały ,że krwawiły poszłam do chirurga zbadał i stwierdził do usunięcia
i tak zrobiłam do dzisiejszego dnia mam święty spokój wiadomo ,że to krępujące badanie
musiałam najpierw wypiąć tyłek potem badał na takim fotelu jak ginekolog
trzeba sobie przetłumaczyć ,że on takich dup tysiące widział hihih

#9 2012-11-22 14:24:05

mrzonka5
New member

pomaga duzo ruchu i zdrowa dieta, żeby nie miec zaparc i picie duzych ilosci wody

#10 2013-11-30 13:00:44

kasiunia86
New member

Cześć dziewczęta. Sama się z tymi cholernymi hemoroidami użerałam. Ale wystarczy poczytać trochę w sieci i pójść z tą wiedzą do lekarza. Tak na wszelki wypadek, gdyby coś przeoczył. O objawach hemoroidów przeczytałam na przykład na stronce o hemoroidach i ich leczeniu, objawach i przyczynach.

Pamiętajcie, żeby nie leczyć tego samemu tylko pójść do lekarza. Chwila zakłopotania ale za to porady bezcenne.

#11 2013-12-19 21:30:15

cincarfbM9
New member

polecam filmik szczegolowo opisujacy ta przypadlosc: https://www.youtube.com/watch?v=ScNbdi8tt-s

#12 2013-12-19 23:00:46

jolki
Member

A co Wy tak dziewczyny kasiunia86 i cincarfbM9 tak z "grubej rury" zaczynacie?
Rozumiem, każdy pisze co mu leży na wątrobie.

#13 2016-10-11 13:43:24

Eliza
Member

Na hemoroidy choruje od jakiegoś czasu. Wcześniej wspomagałam się maściami ale to nie wystarczyło tak wiec postanowilam wybrać się do lakarza proktologa przerażona postępem choroby. Ten mnie na szczęscie uspokoil,że jak na razie nie jest to do operacji . Uff wink Zalecił mi jednak jako wspomaganie Procto vitale. Plus przypisał maści. Zastanawiam się nad kupnem tych ziół. Czy ktoś z Was moze miał z nimi do czynienia?

#14 2016-10-19 10:30:01

jagnak
Member

Eliza napisał:

Na hemoroidy choruje od jakiegoś czasu. Wcześniej wspomagałam się maściami ale to nie wystarczyło tak wiec postanowilam wybrać się do lakarza proktologa przerażona postępem choroby. Ten mnie na szczęscie uspokoil,że jak na razie nie jest to do operacji . Uff wink Zalecił mi jednak jako wspomaganie Procto vitale. Plus przypisał maści. Zastanawiam się nad kupnem tych ziół. Czy ktoś z Was moze miał z nimi do czynienia?

Tak. Aktualnie przyjmuję. Efektów na początkku nie widziałam ale z czasem się pojawiły i ogólnie to jestem zadowolona. Może do najtańszych środków nie należy ale jednak działąnie jest. Ja jestem po zabiegu operacyjnym obecnie . Nie udało się usunąć wszystkich hemoroidów i lekarz zalecił mi własnie ten środek aby zapobiegać ich powiększaniu się . Jak na razie nic sie nie powieksza.

#15 2016-10-26 12:47:05

arias
Member

Piszecie tutaj o tym? http://pl.vitaleherbs.com/procto-vitale/ Czy ma to jakieś przeciwwskazania?

#16 2016-10-27 11:41:15

jagnak
Member

Tak. To ten środek.Przeciwwskazań nie ma ponieważ są to zioła. Pamiętaj kochana,ze oprócz ziól bardzo ważne jest również przestrzeganie kilku zasad takich jak zdrowe odżywianie się. Staraj się niepuszczać do zaparć ponieważ one w wielu przypadkach zwiększają ryzyko powstawania zaparć. Trzeba pić dużo wody. Na początku było to dla mnie trudne ponieważ nie mogłam się zmusić do wypijania 2 litrów wody w ciagu dnia ale potem się przyzwyczaiłam. Czasami również trzeba zastosować czopki przeciwbólowe ale to już lekarz powinien Ci napisać co i jak.

#17 2016-11-03 12:35:32

latinka
Member

Mi również proktolog podpowiedział ,że warto byłoby spróbować sobie Procto Vitale. Przyznaję,ze brałam bez przekonania bo z tym dziadostwem męczę sie już dłuuugo. Niemniej ze wszystkich jakie stosowałam to ten jest rzeczywiście jednym ze skuteczniejszych
Dużo pomogła zmiania diety. Tak aby nie było problemów z zaparciami ( hemoroidy pluz zaparcia to okropne połaczenie).

Reklama