Ćwiczenia na poprawę sprawności

HEJ! Jeśli macie stosunkowo młodą podopieczną( ewentualnie podopiecznego), która chodzi, jest sprawna i ruch nie jest dla niej problemem, to gorąco Wam polecam wspólny ruch...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Choroby wieku starczego podopiecznych - aktualne tematy :

#1 2012-10-04 15:25:31

kira
New member

Ćwiczenia na poprawę sprawności

HEJ! Jeśli macie stosunkowo młodą podopieczną( ewentualnie podopiecznego), która chodzi, jest sprawna i ruch nie jest dla niej problemem, to gorąco Wam polecam wspólny ruch. Ja juz w Polsce zaczęłam chodzi z kijkami (nordic walking) i żeby się nie nudzić, wzięłam je do Niemiec. Staram się codziennie popołudniu trochę pochodzić, babcia w tym czasie zostawała sama, dawała mi wtedy czas dla siebie. Po jakimś czasie zagaiła, po co tak właściwie wychodze i po co mi te kijki. Nie miała w ogóle pojęcia, do czego to służy, a że jest kobietą która chce być zawsze w modzie, to w końcu pokazałam jej " z czym to się je". Podłapała bardzo szybko i koniec końców- obie wychodziłyśmy. Tyle że że babcia z kijkami a ja zostałam bez! smile Większość starszych osób woli siedzieć w domu, ale nie warto! Mamy obie frajdę jak razem chodzimy. A że ruch to zdrowie, to i wzmacniamy mięśnie. Do tego raz w tygodniu w parku odbywają się tu ćwiczenia gimnastyczne. Oczywiście jesteśmy na nich stałymi bywalcami smile Pozdrawiam!

#2 2012-10-05 13:53:08

ania40
Member

Re: Ćwiczenia na poprawę sprawności

Moja babina jest na wózku i wyjście na spacer to tak naprawde jest ćwiczenie dla mnie a dla niej cóż pozostaje świerze powietrze.Ale kto powiedział że babcia na wózku ćwiczyć nie może hihi górna cześć ciała ma przecież sprawną,więc mamy obie gume i za jej pomoca rozciągamy mięśnie kręgosłupa,. ręce itd takie ćw trwają do 30 minut,staram sie by to było co dziennie.

#3 2012-11-22 14:22:42

mrzonka5
New member

świetny pomysl z tymi kijkami, ja sama chodzę i jestem juz uzalezniona!smile Polecam serdecznie wszystkim, niestety mojej podopiecznej zdrowie nie pozwala uprawiać takich aktywności, ale gdyby bylo inaczej, na pewno postaralabym się i ją namówić:) Milo spotkac osoby, ktore tez zdają sobie sprawę z wartości aktywności fizycznej i przyjemnosci, jaka z takiego wysilku płynie:) Pozdrawiam

#4 2012-11-30 12:59:46

listka
New member

Ja bardzo lubię chodzić z kijkami. chodzimy razem ze starszą osobą, którą się opiekuje - powoli, spokojnie, na spacerek do parku. Kijki nie tylko służą jako akcesorium sportowe, ale bardzo pomagają w chodzeniu osobom, które mają z tym kłopoty - można się łatwo i wygodnie podpierać, dlatego warto je wykorzystywać przy spacerach.

#5 2013-11-27 13:39:34

karolinek
New member

Starsza osoba może ćwiczyć z piłką, jest to o tyle bezpieczne, ponieważ piłka stanowi doskonałą podporę, można na niej wykonywać ćwiczenia w pozycji leżącej, siedzącej... sporo różnych ciekawych ćwiczeń bez obciążania kręgosłupa.

Reklama

Stopka forum