Co może pomóc na artretyzm?

Cześć dziewczyny. W wątku o reumatyźmie ktoś poruszył tez temat artretyzmu. Wydaje mi się, że ludzie często mylą te dwie choroby i nie widzą między nimi żadnych różnic...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Choroby wieku starczego podopiecznych - aktualne tematy :

#1 2012-10-03 15:32:25

huba_buba
New member

Co może pomóc na artretyzm?

Cześć dziewczyny. W wątku o reumatyźmie ktoś poruszył tez temat artretyzmu. Wydaje mi się, że ludzie często mylą te dwie choroby i nie widzą między nimi żadnych różnic. A chyba warto wiedzieć co jest co. Powiem Wam z własnego doświadczenia- miałam ciotkę, która często skarżyła się na napadowe bóle stawów-najczęsciej dotyczyło to kolan i palców rąk. Do tego stawy były obrzęknięte i zaczerwienione. Z początku to ignorowała-wzięła kilka tabletek przeciwbólowych i przechodziło. Tyle że na jakiś czas. Potem znów łapał ja ból. Zawiozłam ją w końcu do lekarza i okazało się że to artretyzm. A ciotka chudzinką nie była, do tego jadła zawsze tłuste rzeczy, konkretnie doprawiona, codziennie kawka itd. Moznaby wymieniać, ale chodzi po prostu o niezdrową dietę. No i wszystko to musiała nagle odstawić, zacząć jeść więcej gotowanych rzeczy, pić dużo wody. Wszsytko przez kwas moczowy, którego było za dużo w ograniźmie i odkładał się w stawach, niszcząc je. Pamiętam, że masowaliśmy jej też nerki, by przyspieszyć usuwanie właśnie tego kwasu, no i ciocia jakoś dochodziła do siebie. Teraz juz nie żyje kilka lat, ale samo wykrycie artretyzmu dużo jej wtedy pomogło.

#2 2012-11-05 09:06:56

ania55
Member

Re: Co może pomóc na artretyzm?

Tez zawsze myślałam, że jedno i drugie to to samo. Sprawdziłam w necie, czym różnią się artretyzm i reumatyzm no i rzeczywiście wychodzi na to, że wiele z nas żyje w błędzie, myśląc, że te dwie nazwy oznaczają to samo. Może wizualnie tak, bo widząc osobę chorą na RZS albo artretyzm na pierwszy rzut okaz widać chore stawy. Tyle, że reuma zdarza się rzadziej i jest ciężką chorobą, gdy organizm sam siebie atakuje i niszczy. Artretyzm to inaczej dna moczanowa, kiedy organizm ma problemy z usuwaniem kwasu moczowego i gromadzi się on w stawach. Nie jest wielkim problemem uporanie się z artretyzmem. Moja mama tez miała problemy ze zbyt dużą iloscią kwasu moczowego w organiźmie, a nikt z nas nie wpadł na to, że właśnie kwas moczowy może być przyczyną jej bolących stawów.

#3 2012-11-05 10:49:32

Kamilakoz
Member

U mnie w rodzinie moja babka i moja matka mialy artretyzm. Moja babka miała strasznie pokrzywione palce na stare lata. Nie wiem czy to jest dziedziczne ale boje sie ze tez tak mi sie stanie.

#4 2012-11-05 20:24:26

kamila
Member

Moja obecna podopieczna(sytuacja opisana w innych wątkach) choruje od lat na artretyzm, ma już prawie 94 lata, jest strasznie powykręcana i zdeformowana np.palce u rąk każdy w inna strone, wszystko ją boli.wiem ze specjalna dieta łagodzi troszkę tą chorobę

#5 2013-02-20 22:25:38

liszkazielona
Member

Na dnę chorowała moja mama. Brała allopurynol. Nie było najgorzej. Ja mam bóle stawów kolanowych. Biorę vital3, a wcześniej przeszłam kuracje wymrażania, po 15 zabiegów na każde kolano.  Vital3 regeneruje chrząstkę stawową. a przez to mniej boli. Może i waszym podopiecznym by to pomogło?

#6 2014-07-20 17:23:03

stobejczyk
New member

Jak podopieczny narzeka na podobne bóle, to trzeba z nim koniecznie pójść do lekarza reumatologa. Ja chodziłam do Multumed. Robiliśmy badania krwi, dla lekarza ważne jest bowiem stężenie kwasu moczowego w jej surowicy. Alarmujący wynik tego rodzaju badania nie musi jednak sugerować dny moczanowej, stąd też kolejnym krokiem podejmowanym przez lekarza jest na ogół badanie płynu stawowego, aby przekonać się o tym, czy pojawiają się w nim kryształki moczanu sodu. Dopiero tego rodzaju czynność
jest w stanie odpowiedzieć na pytanie o to, czy rzeczywiście mamy do czynienia z artretyzmem.

#7 2014-07-20 17:27:35

iza46
Member

stobejczyk napisał:

Jak podopieczny narzeka na podobne bóle, to trzeba z nim koniecznie pójść do lekarza reumatologa. Ja chodziłam do Multumed. Robiliśmy badania krwi, dla lekarza ważne jest bowiem stężenie kwasu moczowego w jej surowicy. Alarmujący wynik tego rodzaju badania nie musi jednak sugerować dny moczanowej, stąd też kolejnym krokiem podejmowanym przez lekarza jest na ogół badanie płynu stawowego, aby przekonać się o tym, czy pojawiają się w nim kryształki moczanu sodu. Dopiero tego rodzaju czynność
jest w stanie odpowiedzieć na pytanie o to, czy rzeczywiście mamy do czynienia z artretyzmem.

Przestan wciskac kity i reklamy!

#8 2014-07-31 11:33:48

Kasssia
Member

Przy bolących stawach pomagają kąpiele w ciepłej wodzie, przynoszą wielką ulgę, ale oczywiście trzeba pamiętać o odpowiedniej diecie, bez tego ani rusz

#9 2014-11-04 10:24:46

joanna25
New member

Kasssia napisał:

Przy bolących stawach pomagają kąpiele w ciepłej wodzie, przynoszą wielką ulgę, ale oczywiście trzeba pamiętać o odpowiedniej diecie, bez tego ani rusz

Potwierdzam, kąpiele bardzo pomagają. Ale kluczowa jest odpowiednia dieta, najlepiej ustalona z dietetykiem. Bez właściwej diety ból nie zniknie.

Polecam tego dietetyka jeżeli ktoś zainteresowany, również pomógł mi przy ustalaniu diety do tego problemu: Najlepszy dietetyk na śląsku

Ostatnio edytowany przez joanna25 (2014-11-04 10:25:31)

#10 2015-02-02 18:10:20

Kasssia
Member

Podobno dużą ulgę przynosi pacjentom po prostu moczenie rąk w ciepłej, ale oczywiście nie gorącej wodzie. Zawsze warto spróbować tym bardziej, że na tą chorobę niestety nie ma lekarstwa, a ludzie ponoć bardzo często cierpią.

#11 2016-04-29 12:11:54

ewachmielewska
New member

Być może ten artykuł się wam przyda: http://www.hyalutidin.pl/artretyzm-dna- … wa-podagra
Całkowicie wyczerpuje temat artretyzmu.

Również słyszałam o ciepłych kąpielach i o różnych specyfikach na stawy, ale fakt faktem podagra nie jest aż tak znaną chorobą, z artykułu wynika że w Europie cierpi ok. 0,3% populacji.

Ostatnio edytowany przez ewachmielewska (2016-04-29 12:12:23)

#12 2016-05-12 16:14:07

Oluchna
Member

Kamilakoz napisał:

U mnie w rodzinie moja babka i moja matka mialy artretyzm. Moja babka miała strasznie pokrzywione palce na stare lata. Nie wiem czy to jest dziedziczne ale boje sie ze tez tak mi sie stanie.

W rodzinie mojego byłego męża podobno z dziada pradziada jak ktoś dożyje starszego wieku ludzie cierpią na artretyzm, ale nie wszyscy. Nie wiem czy to dziedziczne.

#13 2016-05-12 17:04:15

urszula47
Member

https://www.youtube.com/watch?v=B7Y5X7_Ak-s  mowcie co chcecie ale Zieba dobrze gada smile

Reklama