samotna mama a wyjazd do Wiednia

Witam wszystkie mamy, Jestem samotna mama.Obecnie mieszkam od kilku lat w Polsce. Wczesniej wiele lat mieszkalam za granica w roznych krajach. Sytuacja zmusila mnie do powrotu do Polski...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Niania Praca - aktualne tematy :

#1 2012-09-30 15:48:32

ewita
New member

samotna mama a wyjazd do Wiednia

Witam wszystkie mamy,
Jestem samotna mama.Obecnie mieszkam od kilku lat w Polsce. Wczesniej wiele lat mieszkalam za granica w roznych krajach. Sytuacja zmusila mnie do powrotu do Polski. Ostatnio zdecydowalam sie pojechac do Wiednia. Bylam tam kilka razy turystycznie. Jednak teraz chcialabym wyjechac tam na dluzej. Nie wiem nic o panujacej tam sytuacji tj jak tam jest ze znalezieniem pracy mieszkania itd.Chcialabym wyjechac tam z dzieckiem jednak wiem ze byloby to dosyc trudne.Chcialabym wyjechac do pracy, do opieki nad osoba starsza ktora przyjelaby mnie z dzieckiem lub do opieki nad dzieckiem razem z moim. Jesli ktos moglby mi dac namiary na taka prace wraz z zamieszkaniem to bylabym wdzieczna. Moze komus wyda sie to dziwne ze decyduje sie na cos takiego ale nie mam innego wyjscia niz wyjazd ze wzgledu na moja sytuacje. Czy ktos moze wie czy przyjezdzajac tam moglabym liczyc na jakas pomoc finansowa ze strony panstwa, czy sa tam moze jakies osrodki dla matki z dzieckiem itd.Z gory dziekuje za informacje,
Pozdrawiam,
ewita

#2 2012-09-30 16:23:33

Maytaya
Member

Re: samotna mama a wyjazd do Wiednia

Ewita ! witaj ! a ile lat ma dziecko? i na jaki zarobek miesieczny liczysz ? 500€ / mies. wystarczy?  Ja sie ci nie dziwie ze chcesz z dzieckiem wyjechac, ono poznaloby jezyk i w przyszlosci uczeszczalo do szkoly we Wiedniu. zycie uklada sie roznie.

#3 2012-10-01 13:04:16

Kamilakoz
Member

Ja znam jedną rodzine polską w Wiedniu własnie. Wyjechali tam jeszcze za czasów prl. Mają 3 córki a jedna z nich - najmlodsza nigdy nie była w polsce. Mowi za to swietnie w naszym języku. Wyjechali tam a raczej uciekli bo mąż byl represjonowany u nas w kraju z powodow politycznych.

#4 2012-10-01 15:52:49

ewita
New member

Dziecko ma 5,5 lat wiec w nastepnym roku musialoby isc do szkoly. Zaczelam go uczyc niemieckiego chociaz nie wiem czy znajde jakas rodzine ktora mnie przyjmie z dzieckiem. Pracowalam kilka razy jako au pair w kilku krajach,ale wtedy bez dziecka. Mialam jedna taka oferte gdzie nie przeszkadzalo nikomu ze mam dziecko ale to bylo do innego kraju. Jednak mi bardzo zalezy na wyjezdzie do Wiednia bo tam juz bylam i wogole bede miec blisko bo jestem z poludnia Polski. Ciekawa jestem tylko jaki stosunek do polskich dzieci w szkolach maja Austriacy.Bedac w Wiedniu mialam wrazenie ze maja dosyc pozytywne nastawienie do Polakow lepsze niz np. Francuzi. Niemiecki tez latwiejszy od francuskiego.Tak wogole to pewnie nie ma to jak znac jakis jezyk b.dobrze bo ja chociaz znam komunikatywnie trzy jezyki to niemiecki musze powtorzyc pomimo tego ze sie go uczylam 11 lat w szkole. Mimo wszystko postanowilam probowac cos znalezc. Kto wie moze cos znajde.

Reklama