Samotna mama a wyjazd do Wiednia

Witam, Jestem samotna mama.Obecnie mieszkam od kilku lat w Polsce. Wczesniej wiele lat mieszkalam za granica w roznych krajach. Sytuacja zmusila mnie do powrotu do Polski...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#1 2012-09-30 15:38:05

ewita
New member

Samotna mama a wyjazd do Wiednia

Witam,
Jestem samotna mama.Obecnie mieszkam od kilku lat w Polsce. Wczesniej wiele lat mieszkalam za granica w roznych krajach. Sytuacja zmusila mnie do powrotu do Polski. Ostatnio zdecydowalam sie pojechac do Wiednia. Bylam tam kilka razy turystycznie. Jednak teraz chcialabym wyjechac tam na dluzej. Nie wiem nic o panujacej tam sytuacji tj. jak tam jest ze znalezieniem pracy mieszkania itd.Chcialabym wyjechac tam z dzieckiem jednak wiem ze byloby to dosyc trudne.Chcialabym wyjechac do pracy, do opieki nad osoba starsza jesli by sie taka znalazla ktora przyjelaby mnie z dzieckiem lub jako opiekunka do dziecka razem z moim . Jesli ktos moglby mi dac namiary na taka prace wraz z zamieszkaniem to bylabym wdzieczna. Moze komus wyda sie to dziwne ze decyduje sie na cos takiego ale nie mam innego wyjscia niz wyjazd ze wzgledu na moja sytuacje. Czy ktos moze wie czy przyjezdzajac tam moglabym liczyc na jakas pomoc finansowa ze strony panstwa, czy sa tam moze jakies osrodki dla matki z dzieckiem itd.Z gory dziekuje za informacje,
Pozdrawiam,
ewita

#2 2012-10-15 12:22:47

Kocinek
Member

Re: Samotna mama a wyjazd do Wiednia

Znam trochę warunki w Austrii:
-po 2 latach legalnej pracy możesz starać się o mieszkanie socjalne, wtedy też dostaniesz dofinansowanie czynszu, gazu, prądu, telefonu itp
- przedszkole za darmo (niska opłata 20-30 e), ale po przedstawieniu sytuacji w  dzielnicowym wydziale edukacji,
- w szkole za darmo podręczniki, catering czy obiady,
- komunikacja miejska dla młodzieży do 18 lat za darmo.
Świadczeń typu zasiłek czy rodzinne nikt na dzień dobry Ci nie da. Ew. jako zarejestrowana bezrobotna możesz dostać szkolenie na opiekunkę. Aaaaa i wiele szkół organizuje darmowe lekcje niemieckiego dla rodziców, bo w Wiedniu taka wieża Babel, że w klasie 2-3 Austriaków, a reszta z całego świata, więc trudno o komunikację z nauczycielem:)
Często stosowanym sposobem na "pracę" jest ciąża, specjalizują się w tym Arabki. Rząd płaci świadczenie przez okres ciąży i 2 lata jego życia, więc co dwa lata:) prorok i się żyje:)

#3 2012-10-26 17:29:28

ewita
New member

Dzieki za odpowiedz. Dobrze ze ktos sie tutaj orientuje jaka jest sytuacja w Austrii. Probuje znalezc jakies rozwiazanie w mojej sytuacji. Bardzo podoba mi sie Wieden. Jednak znalezienie tam pracy w moim przypadku pewnie nie bedzie latwe bo jak tam znalezc prace i jednoczesnie wyjechac tam z dzieckiem. Moze jest tu jakas mama ktora tez jest samotna mama tak jak ja i tez chcialaby wyjechac. Razem bylo by latwiej.

#4 2012-10-26 20:39:16

betina
New member

witaj evita ja też szukam pracy jako opiekunka w niemczech chciałabym wujechac z moim synkiem 4 letnim ale jest ciezko z ofertami jestem w trudnej sytuacji finasowej i wyjazdy na 1 miesiąc  to kropla w morzu a na więcej nie mogę zostawić synka wiem ze najpierw trzeba pojechac samemu a potem jak jużjestes długo u jednej rodziny to mozesz rozmawiac o dziecku znam tylko jeden taki przypadek ale życze i tobie i sobie szczęścia pozdrawiam i jakbyś cos wiedziała to daj znać pojedziemy razem

#5 2012-11-13 14:13:32

hellyspring
Member

Ewito z zaskoczeniem przeczytałam Twoj post. To naturalne, że nie chcesz rozstawać się z maluchem i fajnie, że chcesz pracować, ale bardzo u naszych rodaków denerwuje mnie postawa roszczeniowa, jaką i w Twoim poście wyczułam, jeszcze nie wyjechałaś, zaczynasz dopiero szukać pracy, a tymczasem Wiedeń Ci się podoba i pytasz już o pomoc socjalną. Ale w imię czego obce państwo miałoby Was utrzymywać ?
   Oczywiście staram się wczuć w Twoją, niełatwą, sytuację, znam też jeden przypadek, ze opiekunka wyjechała do pracy z maluchem, trzylatkiem, i rodzina na to pozwoliła, ale skoro planujesz wyjazd, to może poszukaj w innej branży, która pozwoli Ci dzielić życie między pracę i opiekę nad dzieckiem ? Ale nie oczekiwałabym na Twoim miejscu, że obcy kraj, do którego się wybierasz, od początku zacznie Cię wspierać finansowo, wiesz, tak to by każdy chciał.

Powodzenia i wytrwałości, kto szuka ten znajdzie, więc życzę Ci, żebyś szybko znalazła odpowiednia pracę
Pozdrawiam

#6 2013-01-15 17:38:17

opiiekunka
Member

A szukałaś na różnych portalach? W polsce nie masz możliwości tak zarabiać jak to chcesz robić w Wiedniiu?

#7 2018-08-10 01:19:20

gg83
New member

Radzę zapisać sobie namiar na Klinikę Psychomedic. Oferuje ona bowiem wideokonsultacje z psychologiem. Jeśli będziecie się czuć samotnie, źle i będziecie chciały z kimś pogadać o swoich problemach, to jest to naprawdę dobre rozwiązanie. Można w ten sposób przetrwać najtrudniejsze dni.

#8 2018-08-16 22:17:29

paniusiabogusia01
Member

A znasz w ogóle język? Czemu akurat chcesz pracować jako opiekunka? Jakie masz doświadczenie?

Reklama