szwajcaria

witam :) czy któraś z pań pracuje obecnie w szwajcarii???? mam zamiar wyjechać tam w połowie pażdziernika i będe szukać kumpelki ;) pozdrawiam o.

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2012-09-30 14:10:26

oceangreen
Member

szwajcaria

witam smile
czy któraś z pań pracuje obecnie w szwajcarii????
mam zamiar wyjechać tam w połowie pażdziernika i będe szukać kumpelki wink

pozdrawiam

o.

#2 2012-09-30 14:14:10

Dorcia2
Member

Re: szwajcaria

oceangreen napisał:

witam smile

pozdrawiam

o.

Będziesz szukać kumpelki, żeby z nią tam pojechać, czy żeby mieć tam z kim pogadać? Czy też jedziesz do opieki?

#3 2012-09-30 14:33:33

ruda
Member

Ocean szuka kumpelki,żeby wspólnie polecać firmę wink.Samej spamować trochę łyso,nie hmm?

#4 2012-09-30 15:53:56

Maytaya
Member

Ruda, co ci ? przeciez ona nie reklamuje zadnej firmy.

Oceangreen, ja bym chetnie wyjechala do Szwajcarii ale za jakies pol roku . Nigdy tam nie bylam, chcialabym troche poczuc inny kraj a potem znow wrocic do DE smile

#5 2012-09-30 16:10:24

oceangreen
Member

o jak miło na wstępie się zrobiło.... hmm
jadę do pracy jako opiekunka, już drugi raz do szwajcarii, i fajnie byłoby mieć tam kogoś z kim można spotkać się, wypić kawke i pogadać.

koleżanka pije pewnie do mojego postu w którym napisałam, że jade z ramienia private care 24. jestem zadowolona z usług tej firmy, a spamować nie zamierzam, myślałam,że to forum służy też do wymiany informacji, mam racje czy nie?

#6 2012-09-30 16:57:56

ruda
Member

oceangreen napisał:

o jak miło na wstępie się zrobiło.... hmm
jadę do pracy jako opiekunka, już drugi raz do szwajcarii, i fajnie byłoby mieć tam kogoś z kim można spotkać się, wypić kawke i pogadać.

koleżanka pije pewnie do mojego postu w którym napisałam, że jade z ramienia private care 24. jestem zadowolona z usług tej firmy, a spamować nie zamierzam, myślałam,że to forum służy też do wymiany informacji, mam racje czy nie?

Pewnie,że masz,ale jak wchodzisz na forum i w pierwszym czy drugim poście,sama z siebie radośnie meldujesz z jakiej firmy jedziesz,to brzmi trochę dziwnie hmm.
Mam rację,czy nie wink?

#7 2012-09-30 17:01:10

Maytaya
Member

OceanGreen, nie przejmuj sie Ruda. Z tego co zauwazylam to nabardziej "jada" po agencji Promedica24, az strach sie przyznac ze sie z nia jezdzi big_smile I w ogole chyba jedyna w miare lubiana firma to AtherimaMed, chociaz Kasia63 juz tez na nia narzekala. A wiec jak ktos mowi ze jest zadowolony z jakies agentury to zaraz inne opiekunki zaczynaja podejrzewac go o kryptoreklame :XXXXXXX   Wg mnie i tak polowa sukcesu to babcia/dziadek na jakiego trafisz a na charaktery podopiecznego firmy i tak nie maja wplywu bo starej babci juz nie zmienisz... .

#8 2012-09-30 20:31:33

oceangreen
Member

To fakt, może gdybym trafiła w kiepskie miejsce, miałabym teraz nieco inne zdanie.....

#9 2012-09-30 21:24:56

Maytaya
Member

No wlasnie :DDDD czasem sa takie babcie ze nawet za 900 € chce sie pracowac, a sa tez takie ze szkoda nerwow za 1300 - big_smile

#10 2012-09-30 22:23:54

ahha
Member

Maytaya napisał:

No wlasnie :DDDD czasem sa takie babcie ze nawet za 900 € chce sie pracowac, a sa tez takie ze szkoda nerwow za 1300 - big_smile

A jakie masz doswiadczenia  wszystkich o cos wypytujesz wiec spytam ja Ciebie jaki staz pracy w Niemczech ?

#11 2012-09-30 22:31:57

oceangreen
Member

a staż jest istotny?

#12 2012-09-30 23:04:42

simona1961
Member

Wielka szkoda, że i na tym forum logują się i aktywnie uczestniczą, lobbując nieudolnie, pracownicy nierzetelnych agencji . Mało tego, robia to w tak prymitywny sposób, że  właściwie działają na swoją niekorzyść! Oczywiście , wszystkie opiekunki mierza swoją miarką, czyli podchodza do nich jak do prymitywnych kobiet, dla których opiekowanie się za granicą dementywnymi starcami to jest szczyt możliwości , ba, nawet awans społeczny!
Chcę Wam powiedzieć durne przedstawicielki agenturek, że jednak większość opiekunek, ku waszej niechęci , sa to kobiety inteligentne, wykształcone i znające swoją wartość! Ciężko będzie na nich zarobić! Zaś te panie, które sa poczatkujące i mniej przebojowe i tak po jakimś czasie nabiora rozumu!
I zeby było jasne, ja tez pracuję za pośrednictwem agencji, ale mój pracodawca jest fair i dlatego nie musi w sposób prymitywny robić łapanki!

#13 2012-10-01 10:53:01

oceangreen
Member

Z tej wypowiedzi troszeczke bije kompleksami.....

#14 2012-10-01 11:14:55

Maytaya
Member

ahha, w DE jako opiekunka ponad 2 lata . ahha ja cie o nic nie wypytuje przeciez

#15 2012-10-02 12:34:24

malgos
Member

Jeżdże legalnie z firmy,na którą do tej pory nie narzekałam,ale po zakończeniu pracy,na moje konto nie wpłynęły pieniązki. I zaczęły się schody.Osoba,przedstawiciel rodziny,nie wpłacił lub    zle wypełnił przekaz pieniężny. Moja firma,do której miałam do tej firmy zaufanie problem zbagatelizowała,tym samym przekonała mnie,że jestemnikim,liczy się rodzina. Mam żal, zamierzam wstąpić na drogę prawną,przedstawiciel rodziny nie odbiera moich telefonów, firma milczy.A ja siedzę,bez opłaconych rachunków i czekam aż przyjdzie miły przedstawiciel gazowni i elektrowni wyłączyć mi gaz i prąd.

#16 2012-10-02 16:04:13

jakniew
Member

malgos napisał:

Jeżdże legalnie z firmy,na którą do tej pory nie narzekałam,ale po zakończeniu pracy,na moje konto nie wpłynęły pieniązki. I zaczęły się schody.Osoba,przedstawiciel rodziny,nie wpłacił lub    zle wypełnił przekaz pieniężny. Moja firma,do której miałam do tej firmy zaufanie problem zbagatelizowała,tym samym przekonała mnie,że jestemnikim,liczy się rodzina. Mam żal, zamierzam wstąpić na drogę prawną,przedstawiciel rodziny nie odbiera moich telefonów, firma milczy.A ja siedzę,bez opłaconych rachunków i czekam aż przyjdzie miły przedstawiciel gazowni i elektrowni wyłączyć mi gaz i prąd.

To, że nie zapłacił przedstawiciel rodziny, to sprawa umowy między Twoją firmą a rodziną. Ciebie dotyczy umowa jaką zawarłaś z firmą i firma jest zobowiązana Tobie zapłacić. Wyślij im wezwanie do zapłaty, jak nie poskutkuje udaj się do PIP.

#17 2012-10-02 17:47:00

malgos
Member

A co wtedy,jeśli jest to tzw franszczyzna?

#18 2012-10-02 18:33:58

ahha
Member

simona1961 napisał:

Wielka szkoda, że i na tym forum logują się i aktywnie uczestniczą, lobbując nieudolnie, pracownicy nierzetelnych agencji . Mało tego, robia to w tak prymitywny sposób, że  właściwie działają na swoją niekorzyść! Oczywiście , wszystkie opiekunki mierza swoją miarką, czyli podchodza do nich jak do prymitywnych kobiet, dla których opiekowanie się za granicą dementywnymi starcami to jest szczyt możliwości , ba, nawet awans społeczny!
Chcę Wam powiedzieć durne przedstawicielki agenturek, że jednak większość opiekunek, ku waszej niechęci , sa to kobiety inteligentne, wykształcone i znające swoją wartość! Ciężko będzie na nich zarobić! Zaś te panie, które sa poczatkujące i mniej przebojowe i tak po jakimś czasie nabiora rozumu!
I zeby było jasne, ja tez pracuję za pośrednictwem agencji, ale mój pracodawca jest fair i dlatego nie musi w sposób prymitywny robić łapanki!

Simona chyle czolo.Brawo .One mysla ze my durne i jeszcze chca nas uswiadamiac. Jeszcze raz brawo.Zaraz pare sie wyloguje albo zamilknie.

#19 2012-10-02 20:33:17

jakniew
Member

malgos napisał:

No to wezwanie do zapłaty i tak powinnaś wysłać, nie zareagują występujesz na drogę sądową.

#20 2012-10-02 20:46:25

iza46
Member

malgos napisał:

Franczyza?Hausengel takie sztuczki odstawia.Chyba sądy niemieckie musza sie tym zajac,ale najlepiej isc z tym jak przedmowczyni pisala do PIP.Zalozyli  Tobie tzw gewerbe i zamiast rodzina placic Ci co miesiac /lub czesciej/wyplate ,to oni kasuja od rodziny i dogadali sie widac ,wzieli co ich a reszte "olali".Teraz musisz otrzymac rozliczenie za obecny rok i wierzyc,ze bedzie wszystko ok:)PODSTAWOWA SPRAWA,TY JAKO FIRMA ODPOWIADASZ PRAWNIE ZA KAZDA FAKTURE,chyba ze masz zapisane w jezyku niemieckim ,ze to oni Cie rozliczaja i odpowiadaja prawnie za wszystko.Jest napewno jakas instytucja kontrolujaca w Berlinie.Ja niestety nie podpowiem nic ,gdyz nie "bawilam"sie w umowy z zadna firma.

#21 2012-10-03 08:04:34

malgos
Member

Dzięki serdeczne.

#22 2012-10-03 09:37:07

Kamilakoz
Member

Iza 46 nie wiem czy cie dobrze zrozumialam ale franczyza jest przeciez legalna. Nie bronie Hausengela bo niewiele wiem na temat tej firmy poza tym co w necie przeczytałam. Nie pracowałam u nich i nie zamierzam. Ale z tego co wiem to oni działają legalnie. Kiedys Pan Filip z tej firmy to dokładnie tłumaczył. Ja pytałam prawnika i tak jest rzeczywiście. Chyba że sie coś zmieniło.

#23 2012-10-03 10:23:42

iza46
Member

Kamilakoz napisał:

Iza 46 nie wiem czy cie dobrze zrozumialam ale franczyza jest przeciez legalna. Nie bronie Hausengela bo niewiele wiem na temat tej firmy poza tym co w necie przeczytałam. Nie pracowałam u nich i nie zamierzam. Ale z tego co wiem to oni działają legalnie. Kiedys Pan Filip z tej firmy to dokładnie tłumaczył. Ja pytałam prawnika i tak jest rzeczywiście. Chyba że sie coś zmieniło.

Mnie chodzilo o "sztuczki"Hausengela .Umowa franczyzowa jest jak najbardziej legalna i pobieranie od opiekunko kwoty ok 570 euro miesiecznie tez,ale ta dziewczyna kompletnie nie miala rozeznania w temacie,tak mysle.Otoz oni zakladaja gewerbe i melduja u siebie w biurz/znany proceder wsrod innych firm rowniez/pozniej zobowiazani sa do szukania nowych zlecen dla danej opiekunki/czesto nie takich jakie ona chce/i ponoszenia odpowiedzialnosci za calosc jej dokumentow /Finanzamt,ubezpieczenie prywatne placa ok 80 euro miesiecznie /Polecam forum Prawda i mity z o2 lub gowork .Kiedys pisala kobieta z gewerba ,ze aby na cos takiego sie zdecydowac nalezy pilnowac samej dokumentacji ,wszelkich ulg podatkowych ,ubezpieczenia i miec tez dobrego Steuerberatera .Jezeli firma pobiera 500 euro i jeszcze dostanie z Finanzamtu zwroty /koszty uzyskania przychodu/to wiadomo ,ze nieswiadome kobiety sa po prostu okradane.Nawet nie potrafia zaplacic wynagrodzenia!!!Rodziny placa firmom ,bo praktycznie to Kasy chorych sla pieniazki /Pflegediensy bezposrednio z Kas Chorych sa finansowane /.Nikt jeszcze nie pisal,czy firmy niemieckie wspolpracujace z polskimi agencjami zatrudniajacymi pomoce domowe ,opiekunki tez nie maja przelewow z Kas Chorych.Oni rachunek wysylaja a Kasa oddaje .Nie poznamy wszystkiego tak do konca ,ale faktem jest,ze dziewczyna nie ma za co zyc

#24 2012-10-03 13:14:20

malgos
Member

Proszę,by nie traktować mnie jak niedorozwiniętą.ja po prostu z taką sytuacją spotkałam się pierwszy raz! Bagatelizowanie problemu,przez firmę,której wierzysz w której pracujesz już ok 2 lat. Jesli słyszysz od przedstawiciela firmy,że nie ma środków prawnych na ponaglenie lub zmuszenie rodziny do zapłacenia należnych mi za pracę pieniędzy,to ręce opadają. Myślisz wtedy co robić ,gdzie i do kogo się udać?Byłam w PIP,wystąpiłam na drogę prawną,odnowiłam kontakty z czasów gdy pracowałam jako putzfrau u pani adwokat. Ona twierdzi że to teraz częste problemy polek-opiekunek. Sama już prowadziła kilkanaście takich spraw,zawsze dobrym zakończeniem dla klienta. Teraz pozostaje mi czekać na rozwój sprawy.Dziękuje za rady i pomoc.

#25 2012-10-03 23:24:12

poziomka
Member

Malgos
              Czytam to co piszesz i włos mi się jerzy na głowie!
             Nigdy bym nie pomyślała, że coś takiego może się przytrafić w legalnej pracy.
             Czy to znaczy,że to może spotkać każdą osobę w innej firmie czy jest zależnie od
             wewnętrznych przepisów każdej z nich? Jak długo  już czekasz ?
            Tak myślę, czy "wyjaśnień"jakie Ci dała firma nie powinnaś zażądać na piśmie,
            żeby się później nie wymigiwali,  że nie interweniowałaś, wezwanie do zapłaty
            nie zapomnij  w zdenerwowaniu wysłać poleconym i zachować druczek.
            W niektórych miastach funkcjonują jeszcze  darmowe porady prawnika , masz takie możliwości?
            Może warto byłoby kogoś poza Twoją panią adwokat popytać, zasięgnąć porady?
           Przykre to wszystko bardzo, współczuję Ci.

#26 2012-10-04 07:28:44

jakniew
Member

poziomka napisał:

Malgos
              Czytam to co piszesz i włos mi się jerzy na głowie!
             Nigdy bym nie pomyślała, że coś takiego może się przytrafić w legalnej pracy.
             Czy to znaczy,że to może spotkać każdą osobę w innej firmie czy jest zależnie od
             wewnętrznych przepisów każdej z nich? Jak długo  już czekasz ?
            Tak myślę, czy "wyjaśnień"jakie Ci dała firma nie powinnaś zażądać na piśmie,
            żeby się później nie wymigiwali,  że nie interweniowałaś, wezwanie do zapłaty
            nie zapomnij  w zdenerwowaniu wysłać poleconym i zachować druczek.
            W niektórych miastach funkcjonują jeszcze  darmowe porady prawnika , masz takie możliwości?
            Może warto byłoby kogoś poza Twoją panią adwokat popytać, zasięgnąć porady?
           Przykre to wszystko bardzo, współczuję Ci.

Poziomka, są niestety firmy w legalnym zatrudnianiu i robieniu przekrętów w wyzyskiwaniu opiekunek. Liczące na to, że każda opiekunka machnie ręką na szukanie sprawiedliwości w sądzie bo wiadomo ile z tym zachodu. Jestem akurat z tych opiekunek, które ręką nie machnęły i walczy o sprawiedliwość.

#27 2012-10-04 11:18:39

poziomka
Member

Ty też doświadczyłaś   krzywdy? Przerażająca jest ta bezkarność  i bezprawie w kraju , od góry do dołu,
              a kary tylko dla" maluczkich". No i wybierz tu człowieku pewną, zaufaną firmę , zaledwie słyszałam w tym krótkim
              okresie  pozytywne opinie o trzech,ale jak czytam chyba wszystkie mają swoje haczyki by płacić poniżej górnej granicy jaką podają...
              Nie wiem czy macie tyle siły i czasu, jeśli tak, piszczcie więcej o szczegółach, te z Was które tego doświadczyły może wzajemnie
              sobie     pomogą  doradzą, wymienią przepisami prawnymi itp, dla pozostałych i nowych będzie to jakaś przestroga i wskazówka  oraz
             informacja   o firmach,których   trzeba unikać jak ognia!
                Szacunek dla Ciebie i tych koleżanek,które próbują dochodzić swoich praw,bo to wyboista droga i myślę,że nie łatwo można liczyć
             na pomoc  prawną  czy wsparcie. Trzymam za Ciebie i inne osoby kciuki, !

#28 2013-11-28 17:09:27

lala53
New member

Jestem w Szwajcarii od połowy września w Bern czy któraś z pań może też w tym mieście jest ... z chęcią poznałabym ...pozdrawiam

#29 2013-11-28 17:32:32

lala53
New member

oceangreen napisał:

witam smile

pozdrawiam

o.

Tak pracuje w Szwajcarii , a gdzie obecnie jesteś ?

Reklama