Apteczka

Proszę Was o pomoc. Około 2 m-c temu lekarz przepisał mojej pdp "Melperon 25 mg." w tabletkach na problemy ze snem,po dwóch tygodniach zaczęła fiksować to kazał odstawić...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2015-07-29 08:40:29

tropfen
Member

Apteczka

Proszę Was o pomoc.
Około 2 m-c temu lekarz przepisał mojej pdp "Melperon 25 mg." w tabletkach na problemy ze snem,po dwóch tygodniach zaczęła fiksować to kazał odstawić.Przez chwilę było dobrze i wystarczyły drażetki ziołowe "Baldriparan".Potem zaczęły się znowu koszmary nocne,nawoływania i nocne rozmowy "z duchami"-mamą i zmarłym mężem.Lekarz kazał przywrócić "Melperon",i znowu 2 tygodnie było dobrze i teraz znowu zaczęła się jazda.Męczy mnie ta huśtawka nastrojów.
Zaprzyjaźniona z rodziną lekarka po zapoznaniu się z tematem poradziła że w tej dawce-25 mg.- pacjent może wziąć do 10 takich tabletek na dobę,nie mam zamiaru na babce testować takiej dawki i odmówiłam kategorycznie podania takiej dawki leku-nie jestem lekarzem i nie kwestionuję zdania fachowca,ale dla mnie to przesada.Lekarka zaproponowała inne tabletki-i tutaj moje pytanie czy ktoś już testował te tabletki: Tavor Expidet 1,0 mg -na panikę,problemy ze snem (podobno uzależniają),oraz Risperdal Quicklet-podobno b.mocne na halucynacje dotykowe wzrokowe i głosy z zaświatów wink .Czytałam opinie w necie,ale chodzi mi o kogoś kto już testował te tabletki.

#2 2015-07-29 09:15:26

iza46
Member

Re: Apteczka

Nie chce sie tu wymadrzac,ale kazdy chory inaczej reaguje i nie ma cudownych super dzialajacych srodkow.Moje/i  pdp u ktorych bylam mieli wysokie dawki melperonu /ok 3x 25mg na dobe/ ,byly i inne wyciszajace np Haloperidol 2 mg ,pipamperon tez ok 100mg na dobe w kilku dawkach .Dobry na sen byl Zopicklon /lek nowej generacji /.W Twoim wypadku pozostaje obserwacja pdp i zglaszanie wszystkiego na biezaco ,a chwiejnosc w tych chorobach jest "normalnoscia".Sa kliniki gdzie oddaje sie chorych aby ustawic ich pod domowa opieke .Jezeli rodzinie zalezy na terapii pdp moze tu zadzonia?Kiedys mialam pdp i skorzystali z takiej pomocy ,trzeba jednak odczekac bo sa terminy http://www.betanet.de/betanet/soziales_ … z-950.html   p.s. poczytalam o tych lekach o ktorych piszesz Tavor to polski Lorazepam /pewnie ze uzaleznia /a ten drugi chyba inaczej sie nazywa ? http://leki-informacje.pl/lek/ulotka/11 … cklet.html   dodam,ze jak zaczniecie stosowac jakiekolwiek wyciszacze to juz odwrotu nie ma ,mozna zmniejszac dawki jak lekarz tak zdecyduje.

Ostatnio edytowany przez iza46 (2015-07-29 09:42:16)

#3 2015-07-29 09:40:08

tropfen
Member

Dzięki za podpowiedź,podam dalej rodzinie niech coś działają.
Wiadomo że każdy na leki reaguje inaczej,ale podrzucili mi tabletki zrobili rozpiskę i mam testować.
Nie jestem fachowcem,nie mam pojęcia co się będzie działo,a nie chcę mieć babki na sumieniu jak ją nie daj Boże wyprawie na tamten świat jak podam nie to co trzeba.

#4 2015-07-31 08:42:03

tropfen
Member

Kolejna nieprzespana noc,mam dosyć sad Nic nie działa,żadne tabletki,kropelki-nic!!!
Nie mam już siły,a lekarz dopiero we środę przyjdzie-nie wiem jak dożyję sad sad

#5 2015-07-31 12:18:21

barbara.b
Member

moja pierwsza babka miała zaawansowaną demencję i brała melpheron i risperdal. nie powim ci teraz ile na dzień, bo poporstu nie pamiętam. nie przywiązywałam do tego wagi. rozkładałam leki tak jak lekarz kazał. na koniec jeszcze dostała kropelki, które należało dawać według zapotrzebowania a na ulotce wyczytałam, że kropelki te podnoszą liczbę zgonów. powiedziałam o tym córce na co ona, że wie bo tez czytała ale albo babka będzie zagrozeniem dla siebie i dla kogos albo będzie brała kropelki. trzeba wybrać. chyba z 3 razy dałam te kropelki w ekstrymalnych sytuacjach. wolałam sobie z nią radzić lub nie radzić bez kroplek. cóż może zrobić taka starsz akobieta? psychicznie się znęcała ale to się wie, że chora i się nie bierze tego do siebie. fizycznie agresywna to raczej nie była. czasami próbowała coś tam uderzyć, ale bała się :-)))) jeszcze wiedziała, że jej nie wolno.
przy ulotce z tym tavor jest napisane tak jak piszesz na problemy ze snem, napięcie, lęki, pobudzenie. a które z tych leków nie uzalezniają? przy tych demencyjnych to co oni biora na ich lęki, problemy ze snem to te tabletki to są już silne leki uzalezniające. ale jakie te dziadki mają wyjście. a raczej ich dzieci.

tropfen napisał:

Proszę Was o pomoc.
Około 2 m-c temu lekarz przepisał mojej pdp "Melperon 25 mg." w tabletkach na problemy ze snem,po dwóch tygodniach zaczęła fiksować to kazał odstawić.Przez chwilę było dobrze i wystarczyły drażetki ziołowe "Baldriparan".Potem zaczęły się znowu koszmary nocne,nawoływania i nocne rozmowy "z duchami"-mamą i zmarłym mężem.Lekarz kazał przywrócić "Melperon",i znowu 2 tygodnie było dobrze i teraz znowu zaczęła się jazda.Męczy mnie ta huśtawka nastrojów.
Zaprzyjaźniona z rodziną lekarka po zapoznaniu się z tematem poradziła że w tej dawce-25 mg.- pacjent może wziąć do 10 takich tabletek na dobę,nie mam zamiaru na babce testować takiej dawki i odmówiłam kategorycznie podania takiej dawki leku-nie jestem lekarzem i nie kwestionuję zdania fachowca,ale dla mnie to przesada.Lekarka zaproponowała inne tabletki-i tutaj moje pytanie czy ktoś już testował te tabletki: Tavor Expidet 1,0 mg -na panikę,problemy ze snem (podobno uzależniają),oraz Risperdal Quicklet-podobno b.mocne na halucynacje dotykowe wzrokowe i głosy z zaświatów wink .Czytałam opinie w necie,ale chodzi mi o kogoś kto już testował te tabletki.

#6 2015-07-31 12:34:02

iza46
Member

A nie mozesz przekazac rodzinie ,ze jest agresywna i kopie,pozmyslac cos?cos Ty taka nadwrazliwa,sory kolezanko sama sie stajesz cierpietnica a kto Ci zaplaci za to?Ja  bedac na krotkim zastepstwie/ dwa dni /zobaczywszy szalejaca babcie zapytalam o leki i wyobrazcie sobie,ze dziewczyna z podpuchnietymi od niewyspania oczami i slaniajaca sie na nogach BALA SIE RODZINIE POWIEDZIEC ,babcia czerwona jak burak cisnienie 180/89 a ta boi sie .Jesuuuuuuu .Nie wolno sie bac! Masz Melperon czy te nowe leki to dzwon do rodziny aby podali i dzialaj a nie gdybaj bo Ci umrze na serce babina .

#7 2015-07-31 12:36:41

iza46
Member

jeszcze dodam ze babcia miala lek w apteczce schowany ,nie byla alkoholiczka ale ma Alzheimera  https://www.diagnosia.com/de/medikament … in-kapseln   po polsku Klometiazol pochodna witaminy B1  zadzialal natychmiast a tamta dziewczyna zjechala p 2 tygodniach.Nastepna przeszkolilam i jest gut.Za tydzien tam zawitam na pare godzinek

Ostatnio edytowany przez iza46 (2015-07-31 12:39:12)

#8 2015-07-31 14:06:58

tropfen
Member

iza46 napisał:

A nie mozesz przekazac rodzinie ,ze jest agresywna i kopie,pozmyslac cos?cos Ty taka nadwrazliwa,sory kolezanko sama sie stajesz cierpietnica a kto Ci zaplaci za to?Ja  bedac na krotkim zastepstwie/ dwa dni /zobaczywszy szalejaca babcie zapytalam o leki i wyobrazcie sobie,ze dziewczyna z podpuchnietymi od niewyspania oczami i slaniajaca sie na nogach BALA SIE RODZINIE POWIEDZIEC ,babcia czerwona jak burak cisnienie 180/89 a ta boi sie .Jesuuuuuuu .Nie wolno sie bac! Masz Melperon czy te nowe leki to dzwon do rodziny aby podali i dzialaj a nie gdybaj bo Ci umrze na serce babina .

Cierpiętnica,nadwrażliwa??? Poprosiłam o poradę kogoś kto miał doczynienia z wyżej wymienionymi tabletkami,ale nie po to aby na mnie pluć.
Jestem doświadczoną opiekunką z kilkuletnim stażem,ale po raz pierwszy mam moment gdzie nie daję sobie sama rady.Rodzina mojej pdp mieszka 350 km. od nas i jestem sama,przy pomocy lekarza testujemy nowe tabletki,bo na Melperon przestała pdp reagować.
Do cierpiętnicy to mi daleko,a po kilku nieprzespanych nocach jestem po prostu wściekła.

#9 2015-07-31 14:32:10

..?eto
Member

iza46 napisał:

jeszcze dodam ze babcia miala lek w apteczce schowany ,nie byla alkoholiczka ale ma Alzheimera  https://www.diagnosia.com/de/medikament … in-kapseln   po polsku Klometiazol pochodna witaminy B1  zadzialal natychmiast a tamta dziewczyna zjechala p 2 tygodniach.Nastepna przeszkolilam i jest gut.Za tydzien tam zawitam na pare godzinek

http://translate.google.de/translate?hl … rev=search
To ta sama strona co podała Iza tylko przetłumaczona.

#10 2015-07-31 14:38:05

..?eto
Member

tropfen napisał:

iza46 napisał:

Cierpiętnica,nadwrażliwa??? Poprosiłam o poradę kogoś kto miał doczynienia z wyżej wymienionymi tabletkami,ale nie po to aby na mnie pluć.
Jestem doświadczoną opiekunką z kilkuletnim stażem,ale po raz pierwszy mam moment gdzie nie daję sobie sama rady.Rodzina mojej pdp mieszka 350 km. od nas i jestem sama,przy pomocy lekarza testujemy nowe tabletki,bo na Melperon przestała pdp reagować.
Do cierpiętnicy to mi daleko,a po kilku nieprzespanych nocach jestem po prostu wściekła.

Tropfen , a powiadomiłaś firmę o sytuacji.
Przecież nam nie wpolno eksperymentować z lekami , jedynie możemy podawć przygotowane  przez kompetentne osoby leki.
Współczuję ci podopiecznej. No to Ci sie trafiło. Nie trać głowy dzwoń do firmy i do rodziny.
A może babcia odjeżdza i niewiele jej zostało, dlatego tak szaleje.
To się zdarza.
Zaalarmuj kogo się da. 350 km ? Mają kasę i auta, to niech przyjeżdzają, jak chcą spadek.
Trzymaj się.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-07-31 14:39:29)

#11 2015-07-31 14:44:35

tropfen
Member

Dzięki za pomoc,lekarz będzie podobno dopiero we środę.Dziś jeszcze dzwoniłam do Praxis i prosiłam aby jak najszybciej do mnie dotarł.Dziś jest moje wolne popołudnie,dlatego dopiero na przyszły tydzień poprosiłam lekarza.
Dodam jeszcze że to nie jest nowe miejsce,jestem tutaj już 5 lat,i jak tutaj przyszłam to babka poruszała się jeszcze bez rolatorka.Znam ją bardzo dobrze,a takie napady to jest dla mnie nowość.
Jestem na etapie testowania leków,niestety w domowych warunkach nie da rady inaczej.Mogłabym załatwić szpital lub ośrodek jakiś gdzie by ją przystosowali do nowych leków,ale po ostatnim dwutygodniowym pobycie w szpitalu przywieźli mi ją w tak opłakanym stanie że kilka m-c zajęło mi doprowadzenie jej do normalności,nie wspomnę o odleżynach które nie goją się ot tak.
Przepraszam iza,ale jestem dziś tak nakręcona jak bąk.O 15.00 spadam na wolne.

#12 2015-07-31 14:48:21

tropfen
Member

..?eto napisał:

tropfen napisał:

iza46 napisał:

Przecież nam nie wpolno eksperymentować z lekami , jedynie możemy podawć przygotowane  przez kompetentne osoby leki.
Współczuję ci podopiecznej. No to Ci sie trafiło. Nie trać głowy dzwoń do firmy i do rodziny.
To się zdarza.
Zaalarmuj kogo się da. 350 km ? Mają kasę i auta, to niech przyjeżdzają, jak chcą spadek.
Trzymaj się.

Leki podaje wedłg ścisłych zaleceń lekarza,ale podał mi jaka jest dozwolona max dawka i dlatego napisałam że eksperymentuję.
Przy Melperonie-normalnie jedna tabletka 25 mg.powinna wystarczyć na spokojną noc,a lekarz mówi że mogę podać do 3 max na raz.No to po takiej dawce powinna spać jak niedźwiedź,a ona o 2.00 w nocy woła mnie i pyta co na obiad dziś sad

#13 2015-07-31 15:06:18

..?eto
Member

tropfen napisał:

..?eto napisał:

tropfen napisał:

To się zdarza.
Trzymaj się.

Leki podaje wedłg ścisłych zaleceń lekarza,ale podał mi jaka jest dozwolona max dawka i dlatego napisałam że eksperymentuję.
Przy Melperonie-normalnie jedna tabletka 25 mg.powinna wystarczyć na spokojną noc,a lekarz mówi że mogę podać do 3 max na raz.No to po takiej dawce powinna spać jak niedźwiedź,a ona o 2.00 w nocy woła mnie i pyta co na obiad dziś sad

To jest Alzeimer?
Dla mnie alzheimer.
Mnie juz by tam nie bylo.
Pa nieboraczku nasz.
No nie wiem co Ci powiedzieć .Przykro mi , że masz tak ciężko.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-07-31 15:06:47)

#14 2015-07-31 16:02:35

iza46
Member

Tropfen przepraszam ,zle zrozumialam Twoj post.Faktycznie jak 3 Melperony nie wyciszaja to nieciekawie.Wiesz,kolezanka miala tak kiedys ale cala dobe wyciszacze byly podawane ,nie tylko wieczorem .Monituj do rodziny ,bo powinni wiedziec o tym na biezaco .Tak bezpieczniej dla Ciebie ,trzymam kciuki smile

Reklama

Stopka forum