zdecydowanie praca legalna. to juz nie te czasy saksów.

Praca nie czarno nie jest zadnym rozwiazaniem! Kiedyś za komuny, wszyscy jeździli na saksy, to jeszcze marki były, ale te czasy dawno za nami!! Jak coś się nie daj Boze cos stanie to można potem pluć sobie w brodę...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2011-02-17 22:59:55

AniaBocian
New member

zdecydowanie praca legalna. to juz nie te czasy saksów.

Praca nie czarno nie jest zadnym rozwiazaniem! Kiedyś za komuny, wszyscy jeździli na saksy, to jeszcze marki były, ale te czasy dawno za nami!! Jak coś się nie daj Boze cos stanie to można potem pluć sobie w brodę. Tym bardziej, że najczęściej nie mamy po 20 lat. Nie tylko pieniadz jest najważniejszy. Zdrowie i pewność pracy też się liczy. A co ma zrobić nasza rodzina, jak nam coś się stanie za granicą? Mercedesem po nas niestety nie przyjdą, bo to my dla nich zarabiamy pieniądze....  Ja bylam w pracy w Niemczech trzy razy, sezonowo, i nie mialam zadnych problemow ani z umowa ani z wyplata wynagrodzenia. Uwazam ze oplaca sie pracowac legalnie!

#2 2011-02-17 23:43:05

Jagoda54
Member

Re: zdecydowanie praca legalna. to juz nie te czasy saksów.

W pewnym wieku lepiej dostać mniej pieniędzy ale na jasno określonych warunkach niż więcej na lewych interesach. Wiem co mówię bo pracowałam w Niemczech jeszcze kiedy obowiązywały tam Marki i odczułam to na własnej skórze. Jeździłam pod Bonn do pracy przy zbiorze szparagów i szef płacił nam tak jak mu się podobało. W umowie nie było wpisanych żadnych kwot, on to wykorzystywał... Raz płacił mniej raz więcej. Jak miał mniejszy utarg, to to było do zrozuemienia, ale czasami dla swoich chorych zasad celowo opóźniał wypłatę. Teraz czasy się zmieniły i trzeba zawsze wymagać jasnej umowy! A jak komuś nie podobają się stawki to albo niech negocjuje sobie wyższe albo niech nie jedzie!

#3 2011-02-22 01:14:50

gerber55
New member

ja chwilę pracowałam na czarno. chwilę, tj. 6 miesięcy, bo ja tu juz od lat 90-tych siedze. raz w zimę poważnie zachorowałam. Wydałam fortunę na lekarzy i diagnostyków. własnej skórze odczułam co to znaczy nie mieć ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech. chociażby podstawowego. kombinowanie, kombinownie, kombinowanie, a na konic i tak musisz zapłacić. prawie całą miesięczną wypłatę wydałam przez 3 dni choroby...

#4 2011-02-22 08:52:45

helawopałach
New member

ja miałam podobnie. pierwszy rz pojechałam nielegalnie, bo to kolezanka załatwiała, wiec robiłam wszystko co ona mówiła. najpierw opiekowałąm się babcią, potem i jej mąż przeszedł na emeryturę. wtedy zdałam sobie sprawę z tego, że oni mają ciepłe emeryturki i byt zapewniony, a ja zarabiając nielegalnie, nie odkładam nic na moją przyszłość i na moje dzieci, bo wiadomo nie bedę mogła wspomagać ich całe życie tak jak teraz... w pewnym momencie po prostu zabraknie siły. rozmawiałąm z rodziną, nie chcieli zatrudnić mnie przez pośrednika, bo to za drogi by było. szybko się stamtąd zmyłam, poszłam do polskiej firmy i dali mi firmę i umowę o pracę. wiem, ze na starość kokosów z tego nie bede miałą, ale to zawszze coś. i ja się cieszę:).

#5 2011-02-22 09:34:52

Andreas
Member

Kolezanki, asne że legalnie. mozecie jechac przez agencje. dostaniecie: bilet, wynagrodzenie, kieszonkowe, ubezp. zdrowotne, chorobowe i emerytalne. no i jeszcze przejazd bezpłatny. jak cokolwiek się bedzie działo, to macie do kogo zadzwonić i opowiedzieć co się u podopiecznego dzieje, a załamywać się bo nie ma nikogo, by wami się przejmować. warto chyba oddać trochę kasy  pośrednikowi i jechac do pracy a nie byc traktowanym jak niewolnik.

#6 2011-02-22 23:44:01

Beatrycze
Member

ja byłam moment na czarno, bo nie znałam języka i nikt by mnie nie zatrudnił. generalnie gorszej sytuacji chyba nie można sobie wymarzyć... nie umiałam mówić, więc musiałam robić. ciężka praca za ciężkie warunki i ciągły strach. nie tylko zollamt, ale też "co do mnie mówi ta rodzina?????" w razie problemów zawsze można zadzwonić nawet do pośrednika, do firmy, która sie nami opiekuje.... a tak to jesteśmy pozostawione całkowicie tylko sobie... stres kilka razy wiekszy niz przy nadpobudliwym pacjencie.... to nie jest gra warta świeczki.

#7 2011-02-22 23:53:57

śnieżynka
New member

zgadzam się całkowicie. na czarno to się pracowało jak marki były, teraz to nie. tzn niektózi nadal na czarno siedzą, ale kto chce, to może iść w polsce do pośrednika, do niemieckiego pośrednika albo na swój rachunek gewerbe.

#8 2011-02-23 08:14:56

zrozpaczona
New member

kobity, tylko i wyłącznie legalnie, z umową lub jakimkolwiek innym papierkiem. nie życzę Wam tego, co mnie się przydarzyło. znalazłm ogłoszenie w internecie. nie wymagali języka ani doświadczenia. kontaktowałam się, wszystko pięknie, ładnie. pojechała na miejsce, też ok. ale już pierwszego wieczora powiedzieli, ze chcę moj dwód i jakie tylko mam doumenty, bo oni muszą formalności załatwić. ietety wicejani dowodu ani prawa jazdy nie ujrzałam, zabrali mi je, aby od nich nie uciekła. rodzina wredna, po prosrtu wredna. mysle, ze wiedzieli na co się zanosiło i ugdali się z tymi oszustami. płakałam ze strachu każdej nocy. po dwóch tygodniach uciekałam do polski z duszą na ramieniu. na szczeście mąż po mnie przyjechł do granicy. kobity... do tej pory to wspominam i mam ciarki na plecach.... to było kilk lat temu, ale i tak nie jedźcie na czarno do niemiec....

#9 2011-02-24 11:30:08

ReniaSłupsk
New member

zrozpaczona, biedactwo.... ale miałaś przygody... sad ja mam legalna prace i wsparcie dawnych znajomych z Polski, którzy teraz mieszkają w Niemczech, wiec jestem szcześliwa, ale nie raz spotykam Panie, które widać że pracują na czarno jako opiekunki. żyją w ciągłym strachu, że zollamt albo jakaś niezyczliwa osoba może je dopaść. raz w sklepie slyszalam dwie Panie co po polsku rozmawiały, z uśmiechem na ustach podeszłam do nich sie przywitać, a im nagle mowę odcięło, każda uciekła w inną stronę, udawały że nie rozumieją po polsku.... zrobilo mi sie bardzo przykro sad

#10 2011-12-23 17:06:40

LucynaMalbork
Member

Miałam kilka ofert pracy na czarno, ale nie zdecydowałam się na żadną z nich. Zbyt duże ryzyko. Przeważył brak jakiegokolwiek ubezpieczenia zdrowotnego. Nie mam 20 lat, i nie zaryzykowałabym dla kilkudziesięciu euro więcej, swojego zdrowia. Zresztą wiecie jakie poważne są kary za to? chyba z 5000 euro za nielegalną pracę- nie, dziękuję za coś takiego.

#11 2012-08-08 16:32:38

ania55
Member

Nie ma co ryzykować z pracą na czarno. Wiekszośc opiekunek wyjeżdżających za granicę boi się chyba głównie tego, że w razie ewentualnej choroby lub wypadku, nie będę mogły skorzystać z opieki lekarskiej. Drugą rzeczą jest wysokość kar. Czytałam już o róznych historiach z tym związanych. Panie wręcz uciekały z Niemiec, bo było blisko tego, że ktoś odkryje, że pracują nielegalnie. Chyba nei ma sensu narażać się na takie sytuacje. Po co komu taki stres?

#12 2012-08-08 18:24:37

zaneta
Member

Jedyne co może być atrakcyjne w pracy "na czarno" to kuszące zarobki. Nie opłaca się pośredników i więcej do rączki wpada.

#13 2012-08-08 19:30:19

ruda
Member

ania55 napisał:

Nie ma co ryzykować z pracą na czarno. Wiekszośc opiekunek wyjeżdżających za granicę boi się chyba głównie tego, że w razie ewentualnej choroby lub wypadku, nie będę mogły skorzystać z opieki lekarskiej. Drugą rzeczą jest wysokość kar. Czytałam już o róznych historiach z tym związanych. Panie wręcz uciekały z Niemiec, bo było blisko tego, że ktoś odkryje, że pracują nielegalnie. Chyba nei ma sensu narażać się na takie sytuacje. Po co komu taki stres?

Nie chcę urządzać polowania na czarownice,ale odnoszę "lekkie" wrażenie,że Ania55 nie pracuje jako opiekunka hmm.Dwa posty i dwie pochwały agencji,subtelność godna mistrza big_smile!

#14 2012-08-08 19:33:34

ruda
Member

Łoł,co za wątek!Dopiero teraz zajrzałam na wcześniejsze wpisy.Strach się bać wink.

#15 2012-08-08 20:03:11

jolka55
Member

ale przeciesz można wykupic prywatne ubezpieczenie jak się jedzie na czarno.w Avivie to jest np 350 zl na rok.

#16 2012-08-08 20:27:47

jakniew
Member

Z kolei ja odnoszę wrażenie, że ania i zaneta to jedna i ta sama osoba. Pracownica agencji. Dobrze dziewczyny kojarzycie:)

#17 2012-08-08 21:07:33

jolka55
Member

tak,ja też tak sądzę,że to pracownice agencji.Pewnie one myślą ze my gerkotłuki jakieś i nie zajarzymy niczego.wielka szkoda,że nie zareklamowły jeszcze swojej agencji w której pracują.

#18 2012-08-21 15:02:12

nowa49
Member

WITAM!pOMÓŻCIE PROSZĘ,BO JESTEM ZIELONA W PRZEPISACH NIEMIECKICH.DO KOŃCA LIPCA BYŁAM LEGALNIE ZATRUNIONA W POLSCE,OPLACAŁAM WSZYSTKIE SKAŁADKI,EMERYTALNE I ZDROWOTNE.ZE WZGLEDU NA FINANSE ZDECYDOWALAM SIĘ ZATRUDNIC W NIEMCZECH JAKO OPIEKUNKA.SAMA ZNALAZLAM RODZINĘ POLSKO-NIEMIECKĄ,KTORA MNIE ZAMELDOWAŁA I OD 1 SIERPNIA PODJĘŁAM LEGALNA PRACĘ W NIEMCZECH.MAM ROCZNA UMOWĘ,NIEMIECKIE UBEZPIECZENIE.TERAZ MAM PROBLEM,CZY MOGĘ JUZ STARAĆ SIĘ O KINDERGELD,CZY DOPIERO PO 180 DNIACH,JAK MI POWIEDZIANO.MOJ NIEMIECKI NIE JEST AŻ TAKI DOBRY,WIĘC NA PEWNO NIE DOGADAM SIĘ W URZEDZIE.RODZINA MOJEJ BABCI PRZYJEZDŻA TYLKO NA SOBOTE I NIEDZIELĘ,WIĘC PRAKTYCZNIE JESTEM TU SAMA.JAKIE FORMALNOŚCI MUSZĘ ZAŁATWIĆ,MOŻE MI KTOS NAPISZE KROK PO KROKU.BARDZO PROSZĘ.KIEDYS JUŻ NA TYM FORUM KTOS MI POMÓGŁ,WIĘC MOŻE ZNOWU?W POLSCE NIE POBIERAŁAM RODZINNEGO,BO PRZEKROCZYŁAM DOCHÓD O 1,50 ZŁ.MAM NA TO ZAŚWIADCZENIE.MOJE DWIE CÓRKI UCZĄ SIĘ,JEDNA STUDIUJE,A JEDNA JEST W LICEUM.BEDĘ CZEKAŁA NA KONKRETY,Z GÓRY DZIEKUJĘ

#19 2012-08-21 16:28:35

jakniew
Member

Dorcia2 napisał:

O matko i córko....1,50 przekroczyło i już Twoje dzieci należą do tych bogatszych?............Bozie,bozie,kiedy my normalnym krajem będziemy???

Nie wiedziałaś Dorcia, że tak jest? Koleżanka tylko o okrągłą złotówkę przekracza i nie dostaje rodzinnego.

#20 2012-08-21 21:09:25

nowa49
Member

DORCIA,SKARBIE NIE ZNASZ POLSKICH REALIÓW!TO DLATEGO TUŁAM SIE PO OBCYCH KRAJACH,BY MOIM DZIECIOM BYŁO LEPIEJ.PORADZISZ MI COS W MOJEJ SPRAWIE?POZDROWIONKA!

#21 2012-08-21 21:48:11

kasia63
Member

juz mam dorosle dzieci na szczescie ale pamietam jak mi dochod 58groszy przekroczyl i zabrali rodzienne ,bezplatne obiady ,kolonie za pol ceny.....obawiam sie kobietki ze za naszej kadencji PL nie ma szans zeby byc tzw normalnym krajem.......

#22 2012-08-21 22:05:22

pigwa
Member

Wiecie,nie można tak twierdzić,że to głupota itd.Skoro jest ustanowiona górna granica dochodu,to nie ma znaczenia o ile ją przekroczysz-nawet o 10 groszy za dużo nie pozwoli na otrzymanie pieniędzy.Ale tak jest wszędzie-nie ma od tego odwołania.Mam koleżankę mieszkającą w USA-i teraz też starała się o kasę na coś tam-i niestety-jej dochody były o jakieś śmieszne pieniadze za wysokie-musi rok poczekać i od nowa się starać.
Co oczywiście nie zmienia faktu,że takie coś bardzo boli i wydaje się niesprawiedliwe.

#23 2014-02-24 20:05:33

Majeczka
Member

Ja na szczęście nie miałam takich przygód, ale wiele historii moich znajomych jest takich, że ech... aż dreszcze przechodzą po plecach! Zdecydowanie nie warto ryzykować nerwów, zdrowia dla kilku groszy więcej w kieszeni. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo jest to sprawa kluczowa!

#24 2019-06-12 16:07:51

JanaKal
New member

Tylko i wyłącznie legalnie. Później parę lat zabraknie do emerytury i bieda będzie.

Reklama