Pielęgnacja ciała podopiecznej

Cześć kobitki! Jedna z moich pierwszych babć w "karierze" opiekunki była osobą leżącą. Pamiętam jak przeraziła mnie informacja, że babcia ma odleżyny. Niby nic takiego, a dla mnie to było istne wyzwanie-nie wiedziałam jak się z tym obchodzić, no wiecie jak to pierwszaczek :) No ale pojechałam...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Choroby wieku starczego podopiecznych - aktualne tematy :

#1 2012-09-28 16:32:55

pumba
Member

Pielęgnacja ciała podopiecznej

Cześć kobitki! Jedna z moich pierwszych babć w "karierze" opiekunki była osobą leżącą. Pamiętam jak przeraziła mnie informacja, że babcia ma odleżyny. Niby nic takiego, a dla mnie to było istne wyzwanie-nie wiedziałam jak się z tym obchodzić, no wiecie jak to pierwszaczek smile No ale pojechałam. I to nawet "ubezpieczona"- wzięlam ze soba maść, która poleciła mi moja mama. Zawsze stosowała ją na tego typu rzeczy, jak odparzenia i jakies drobne zmiany skórne. Teraz wiem, że takie rzeczy nie leżą w gestii opiekunki, ale naprawdę chciałam się wykazać i sprawdzić sama przed sobą. Byłam u tej babci przez 2 miesiące, a juz po 3 tygodniach po odleżynach nie było śladu. Rozmawiałam potem z lekarzem, który się ta babcia zajmował i był pod dużym wrażeniem, że w takim krótkim czasie wszytsko zniknęło. Poprzednie opiekunki cały czas borykały się z odlezynami u tej pani, a u mnie- jak u zawodowca- ani śladu po odlezynach! Ach, jak byłam z siebie dumna! smile Niestety, nie pamiętam, jak ta maść się nazywała, ale warto było się postarać, "dać coś od siebie" żeby pomóc kobiecie. Może powiedzie, że nie ma sensu się tak przejmowac pacjentami. Dla mnie jednak ma.. smile

#2 2012-09-28 20:27:36

cocolino
Member

Re: Pielęgnacja ciała podopiecznej

ja tez wyleczylam babcie ze zmian skornych domowymi sposobami i tylko od babci dostalam pochwale,rodzina nawet nie sporzala

#3 2012-09-28 22:11:11

simona1961
Member

cocolino napisał:

ja tez wyleczylam babcie ze zmian skornych domowymi sposobami i tylko od babci dostalam pochwale,rodzina nawet nie sporzala

A taka fajna ta rodzina miała być????? I taka z sercem i w ogóle????

#4 2012-09-28 22:53:01

iza46
Member

simona1961 napisał:

cocolino napisał:

A taka fajna ta rodzina miała być????? I taka z sercem i w ogóle????

cocolino jedzie na nowa sztelle cyt"
w moim  nie,ciagle mam telefony z propozycja pracy,niewiem od czego to zalezy,do jednych dzwonia do drugich nie.wlasnie sie zastanawiam nad nastepna sztella bo z tego co mi agencja mowi to tylko cukier mierze i 1000 E a tu mam 900 E i jak pisalam wyzej troche roboty jest."z watku"ciezko znalezc prace?'"Czasem sa opiekunki z powolaniem do tej pracy,ale na milosc boska ,czy to nam poprawi wizerunek polskiej opiekunki ?za takie pieniadze?Niedlugo pojawia sie kobiety ,ktore beda harowac po kilka miesiecy bez zjazdu za np600eur .Cocolino cen sie!toz to chyba nie jest prawda?

#5 2012-09-29 09:23:39

cocolino
Member

ale podpisalam umowe na rok,co mam teraz zrobic? moge wypowiedziec ?Bez zadnej kary?na podwyzke nie licze bo jak znam zycie skonczy sie tylko na obiecywaniu

#6 2012-09-29 10:05:10

iza46
Member

cocolino napisał:

ale podpisalam umowe na rok,co mam teraz zrobic? moge wypowiedziec ?Bez zadnej kary?na podwyzke nie licze bo jak znam zycie skonczy sie tylko na obiecywaniu

Wyslalam ci meila

#7 2012-09-29 10:18:00

cocolino
Member

dzieki ja tobie tez

#8 2012-09-29 12:42:41

poziomka
Member

No właśnie i tu i na Seniport : ... babcia super,rodzina jeszcze bardziej, stella  naprawdę dobra.....
                                             agencja miała być super,pensja też dobra.
                                            Oj jakie zmiany życie plecie.

#9 2015-02-02 18:17:15

Kasssia
Member

Ja używam PC30v. Moim zdaniem nie ma lepszego środka na odleżyny od tego właśnie. Oczywiście można próbować szukać różnych, ale według mnie ten sprawdza się najlepiej. Jest jeszcze Sudocrem, ale według mnie jest zdecydowanie za twardy żeby smarować nim ciało. PC ładnie się rozprowadza, tylko niesamowicie dziwnie pachnie:d Jak dla mnie po prostu śmierdzi, ale oczywiście wszystko można znieźć jeśli coś jest rzeczywiście skuteczne:D

Reklama