Początkująca opiekunka - parę pytań :-)

Hej, mam 19 lat i wyjechałam z Promedici24 jako opiekunka na 5 tyg. Pierwszy tydzień był dla mnie tragiczny, teraz zaczyna się 3. ale nadal mam rózne problemy...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Opieka seniora - Vademecum - aktualne tematy :

#1 2015-07-02 14:40:25

Początkująca opiekunka - parę pytań :-)

Hej, mam 19 lat i wyjechałam z Promedici24 jako opiekunka na 5 tyg. Pierwszy tydzień był dla mnie tragiczny, teraz zaczyna się 3. ale nadal mam rózne problemy...wiadomo, pierwszym jest przede wszystkim język, na rozmowie dostałam trochę powyżej 2.5 ale teraz to mam problem ze skleceniem najprostszego zdania a pdp (wiem, ze ma demencję - ale mam wrazenie, ze specjalnie przy mnie ma, a jak pfledienste albo rodzina przychodzi to jest ok) chyba, nie rozumie co niej mówię. Inną rzeczą jest to, ze trochę inne info o stanie podopiecznej były, no ale dobra :-)
Mam parę pewnie dziwnych i naiwnych pytań ale gdyby chociaż na parę dostałabym odpowiedź byłoby lepiej.

1) Zastanawiam się w sumie po co tu jestem oprócz gotowania, przątania i mycia bo ubieranie, transfer i higieną  zajmuje sie drk. Co z osobą niepełnosprawną (93 l., operacja biodra i nogi ciągle skrzyżowane) z demencją mżna robić? Ona ma tam jakieś materiały krawieckie ito sobie maca, ale przecież tak ciągle nie da rady, na tv zasypia, a krzyżówek nie chce robić...

2) Macie jakieś sposo y na "buczenie" podopiecznych, to jest dźwięk wydawany podczas bólu, skurczu czy higieny ale tak po prostu po południu brzęczy albo w nocy :<

3) Żywienie - zębów nie ma, a tak to żyła na fixach, znacie jakieś łatwe przepisy na zdrowe potrawy z niemieckich produktów, tylko edeka i lidl - żadnej specjalnej diety. Twarogu, serka topionego czy normalnej włoszczyzny ro już wiem,zenie ma, znacie jeszcze jakieś "braki" w porównaniu do PL? A i jeszcze takie może dziwne pytanie, znalazłam w zamrażalce pierś indyka czy ją można tak samo robić jak kurczaka czy są jakieś różnice smakowe? Chciałam zrobić z porem i brzoskwiniami, albo w czosnku...

4) A w sumie to taka osoba ile mniej więcej zjada, bo picie to wiem ile mam wmuszać ale jedzenie tak na obiad to ile?

5) Teraz jest fala upałów, pomijam, że jak sama mam wolne to nie wiem co robić - rower jest, niedaleko basen, ale jak z domu wyjdęto można się usmażyć na miejscu - wczoraj siedziałam w piwnicy :-)  ale co można robić, ze starszą panią, czy tonormalne, ze ona ciągle chce spać?

6) Co do niemieckiego, to jakieś dobre ksiązki/blogi znacie...chodzi mi o to,ze wolałabym grupy wyrazowe dotyczące jakiejś tematyki, sytuacji a nie szyk zdań i takich gramatycznych - zasnąć można...

7) Wiecie może jak to jest z księgarniami u mnie w Willich chyba nie ma takowej albo jest ale to już inna miejscowość, czy jak zamówię, to przyjdzie na adres, w którym teraz pracuje?

8)albo zna ktoś może jakieś blogi/fora dla perfekcyjnych pań/ kur domowych - przydałoby mi się to szczególnie w kwesti sprzątania domu :-)

9) no chyba ostatnie,rozpisałam się - jakieś zestawy ćwiczeń na łydki/ nogi - reszta ciała mnie nie boli

Może ktoś jest z Willich albo okolic - kreis Viersen? No to chyba szystko...esej możnaby napisać. A jeszcze jedno mieliście kiedyś problem z promedicą? Chodzi mi o to, ze chyba w umowie bylo,ze po tygodniu - akceptacji wplacaja 200zł zaliczki, dobrze zrozumiałam? Oprócz tego namówiłam moją mamę, też pracuje więc to dodatkowe 50€? Czy to za pierwszym wyjazdem jest jakoś inaczej?
A tak to zastanawiam się, jak kolejny raz wytłjmaczyć pdp,ze nie odpjnac pasa i wstawać - a niepowinno się okazywać negatywnych emocji - mam wrażenie, że robi fo na złość sad

Preszpraszam za wszelkie błędy, piszę szybko z tabletu i pozdrawiam wszystkich! big_smile

Artykuł opublikowany przez : manul
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016

#2 2015-07-02 15:43:57

urszula47
Member

Re: Początkująca opiekunka - parę pytań :-)

Troche tych pytan duzo ,ale moge Ci podpowiedziec w kwestii opieki nad osoba,ktora spokojnie sobie zyje w swoim swiecie.Otoz lepsze to niz ustawiczne wolanie o pomoc smile a buczenie znam doskonale.Nie moglam dojsc do siebie po 3 miesiacach sluchania,wiec zamykalam pdp nakarmionego,przebranego w ogromnym pokoju przed TV.Musialam jednak byc w drugim pomieszczeniu ,ale to zawsze mniej meczace bylo dla uszu.Moj pdp jezdzil do tagespflege na 8 godzin 3 razy w tygodniu a ja sobie wypoczywalam w tym czasie. Szkoda,ze agencje jedna osoba chca zapewnic choremu wszystko.Ciesz sie,ze jednak u Ciebie jest ta minimalna pomoc :)Firma o ktorej piszesz nie jest godna polecenia ,lecz .....dla zadluzonych to dobra opcja,bo skladki pewnie od 200zl?w.g prawa powinny byc zawsze od sredniej krajowej :lol:Ale pnasi rzadzacy nie martwia sie tymi drobnostkami przeciez....

#3 2015-07-02 19:05:36

iza46
Member

cyt.3) Żywienie - zębów nie ma, a tak to żyła na fixach, znacie jakieś łatwe przepisy na zdrowe potrawy z niemieckich produktów, tylko edeka i lidl - żadnej specjalnej diety. Twarogu, serka topionego czy normalnej włoszczyzny ro już wiem,zenie ma, znacie jeszcze jakieś "braki" w porównaniu do PL? A i jeszcze takie może dziwne pytanie, znalazłam w zamrażalce pierś indyka czy ją można tak samo robić jak kurczaka czy są jakieś różnice smakowe? Chciałam zrobić z porem i brzoskwiniami, albo w czosnku...Serki topione SAAA! nazywaja sie Schmalzkaese i z reguly poza chlodniami leza tam gdzie margaryny,oleje,mleko pasteryzowane ,serek twarogowy  kwasny dosc ale podobny do naszych twarogow nazywa sie Schichtkaese drogi bo ok 1,70euro,wloszczyzna tez bywa ale bez korzenia pietruszki z reguly,wazne zebys kupila marchew,selera,pora i z tego zupy gotuj zmieniajac dodatki np dzis kalafior,jutro kalarepka/pycha gotowana/drobno rozgniec .Wszystkie zupy gotuj na miesie ,czasem dodaj smietany moze byc Schmand lub http://www.google.de/imgres?imgurl=http … CCQQrQMwAQ   ,wazne aby codzien byl jakis swiezy owoc i te zupki miesno warzywne ,jajko ,jogurty,mus jablkowy.Tu nie znajdziesz cwikly ani ogorkow kiszonych .Choc w netto kupowalam kiedys w woreczkach.Piers z indyka jest super ,pewnie ze zrob ja w/g tego przepisu Mniam alem glodna lol

#4 2015-09-01 14:48:25

kajka91
Member

A czy któraś z Was ma może jakieś doświadczenia z podopiecznymi, które mają alergię na pyłki/ produkty żywnościowe? I jak w tedy wygląda organizacja dnia? Co należy do moich zadań, a co nie. I najważniejsze- czy to ja mam kombinować z posiłkami jeśli podopieczna nie ma ustalonej diety, tylko po prostu nie może jeść połowy produktów? Bo to stanowi dodatkowe utrudnienie dla mnie i tego najbardziej się obawiam wyjeżdżając...

#5 2015-09-02 12:03:32

Madzia
Member

Pytanie pewnie co jest zapisane w warunkach umowy i co ustalisz z rodziną. Dla mnie wymyślne gotowanie odpada, dlatego ciekawa jestem jak jest naprawdę...

#6 2016-04-18 12:13:47

kasiadawidy
New member

Witam chciałam polecić link z przydatnymi informacjami http://ps24.net.pl/praca-opieka-niemcy

Reklama