Bad Homburg /pierwszy wyjazd

Witam! Jutro wyjeżdżam po raz pierwszy do tego typu roboty. Właśnie się pakuje:) Dużo czytałam rad i komentarzy na forum, i staram się do tego podejść optymistycznie...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2015-06-30 18:40:16

Mania_de
New member

Bad Homburg /pierwszy wyjazd

Witam!
Jutro wyjeżdżam po raz pierwszy do tego typu roboty. Właśnie się pakuje:) Dużo czytałam rad i komentarzy na forum, i staram się do tego podejść optymistycznie. Mam 24 lata, uczę się niemieckiego od roku. Do wyjazdu głównie przekonała mnie możliwość kontaktu z językiem. Po studiach chcę wyjechać do roboty do Niemiec, a mam jeszcze 2 lata na zdanie C1- egzamin ten jest wymagany w moim zawodzie.
Jadę do ponad 90-letniej staruszki, na 6 tygodniowe zastępstwo. Pytanie 1. Jaki najlepiej sobie zroganizować Internet na ten okres czasu? Mam sticka USB bez simlocka, wystarczy kupić kartę z pakietem danych np o2 i od razu to działa?
Pytanie 2. Czy jest tu może ktoś z Bad Homburg lub okolic? Wiem, że nie mam zbytnich ograniczeń jeżeli chodzi o opuszczanie domu PDP. Chętnie bym poznała kogoś z okolicy:)
Więcej pytań być może pojawi się w trakcie mojego wyjazdu.
Pozdrawiam!
Maria

#2 2015-06-30 22:26:17

urszula47
Member

Re: Bad Homburg /pierwszy wyjazd

Dodaj sobie siec e=plus i mozesz korzystac z pakietu kupionego w sklepach Aldi .http://infoneto.blogspot.de/2012/01/httpwwwbankierplwiadomosceuropa.html  koszt 13euro i masz na starcie 10euro wiec za te kwote uruchamiasz usluge Internet L /1.5gb szybki/lub doladowujesz za 15euro /tylko takie sa w sklepach i stacjach benzynowych/ i uruchamiasz Internet XL /5gb szybki./Uslugi sa aktywne przez 30dni i nie musisz przedluzac tego.Ja zamawiam,doladowuje neta przez komorke bez simlocka dzwoniac na darmowy 1155.

#3 2015-06-30 23:01:31

andrea
Member

najpierw trzeba kupić kartę a potem ją zarejestrować

#4 2015-07-01 07:08:10

Mania_de
New member

A do rejestracji i zakupu pakietu wymagany jest niemiecki adres/ niemieckie konto?
Pozdrawiam

#5 2015-07-01 11:06:53

urszula47
Member

Wpisz adres rodziny u ktorej bedziesz ,jezeli to nie praca prywatna smile mozesz sprobowac wpisac polski adres.Moj jest fikcyjny .....

#6 2015-07-01 11:36:21

maja35
Member

u nich trzeba aktywować wszystko ,nawet zwykłą karte sim do telefonu raz dzwoniłam do centrum obsługi trzeba podac imie nazwisko i adres podałam oczywiscie nieprawdziwy bo nie widze potrzeby podawania prawdziwych danych przy zwykłej karcie do telefonu ,ktos mi kiedys mówił ze oni chca miec kontrole nad uzytkownikami którzy korzystaja z takich tymczasowych kart ze jak gdzies ktos popełni przestepstwo to łatwiej namierzyc mysle ze to bzdury no ale w Niemczech tak jest a internet miałam kiedys z T mobile i w sklepie mi aktywowali byłam dosc zadowolona

#7 2015-07-01 11:38:03

maja35
Member

najlepiej oczywiscie internet stacjonarny tu gdzie jestem moja zmienniczka załatwiła z córka dziadka dopłacają do rachunku telefonicznego tylko 5 euro wiec zadne pieniadze spróbuj sobie załatwic z rodziną

#8 2015-07-03 18:52:28

Mania_de
New member

Ok dzięki, już mam wszystko zaktywowane:) jak wy to wytrzymujecie dzielne kobiety, ja jestem drugi dzień tutaj i już chcę do domu. Babcia się na mnie wydziera, bo nie robię dokładnie wszystkiego tak jak jej ukochana poprzednia opiekunka. Tłumaczę jej z jej synami, ze to niemożliwe w 1 dzień ogarnąć wszystkie jej rytuały. Babcia jest strasznie wredna, już się poskarżyła na mnie wszystkim, bo jak byłam pod prysznicem to mnie wzywała, i nie przyszłam od razu.. Już miałam kryzys dziś rano, ale na szczęście Synowie starej mnie pocieszyli i powiedzieli, że to nie moja wina, mam się nie przejmować, bo ona każdą zmienniczkę tak traktuje.

#9 2015-07-03 19:23:33

krystynka
Member

Mania_de napisał:

Ok dzięki, już mam wszystko zaktywowane:) jak wy to wytrzymujecie dzielne kobiety, ja jestem drugi dzień tutaj i już chcę do domu. Babcia się na mnie wydziera, bo nie robię dokładnie wszystkiego tak jak jej ukochana poprzednia opiekunka. Tłumaczę jej z jej synami, ze to niemożliwe w 1 dzień ogarnąć wszystkie jej rytuały. Babcia jest strasznie wredna, już się poskarżyła na mnie wszystkim, bo jak byłam pod prysznicem to mnie wzywała, i nie przyszłam od razu.. Już miałam kryzys dziś rano, ale na szczęście Synowie starej mnie pocieszyli i powiedzieli, że to nie moja wina, mam się nie przejmować, bo ona każdą zmienniczkę tak traktuje.

Mania..."pierwsze koty za płoty " Teraz to już z górki...grunt,że rodzina jest po Twojej stronie a to sukces.
"jak wy to wytrzymujecie dzielne kobiety" ,pytasz?   Nie mogę wypowiadać się za większość,ale osobiście nie jadę do pracy dla idei...zwyczajnie dla pieniędzy. I cóż...to "kasa"trzyma wink Kiedy jest źle i wydaje się nie do zniesienia ,to uruchamiam wyobraźnię ,przeliczam euro i planuję na co je wydam. No,cóż...u mnie wciąż debet wink Moja sytuacja rodzinna nie zawsze pozwala mi na wyjazdy, poza tym też muszę regenerować swoją psychikę;)
Nie wszędzie jest jednakowo,bywa różnie ale fundamentem jest wtedy kontakt z bliskimi. I oczywiście, forum na otarcie łez,problemy etc... wink

#10 2015-08-11 22:38:54

festynka
Member

Mania_de napisał:

Mania jesteś taka młodziutka i bardzo odważna .Praca w opiece jest to ciężki kawałek chleba .Dla takiej młodej dziewczyny jest to szkoła życia.Ja jestem wiekowa i też przechodziłam kryzys na początku -a teraz nic mnie nie zdołuje,  babki humorki i foszki obracam w smiech .
Mania jak Ci teraz leci w pracy -czy coś się polepszyło i nastawienie babki może się zmienilo w stosunku do Ciebie??pisz pisz

Reklama