Szwajcaria od 3 lipca, 3 miesiace.

Szukam opiekunki tylko i wylacznie z dzialalnoscia gospodarcza polska lub niemiecka. Zlecenie w kantonie Aargau, od 3 lipca na 3 miesiace z mozliwoscia przedluzenia...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#1 2015-06-24 12:13:40

Emilka52
Member
Od: Szwajcaria

Szwajcaria od 3 lipca, 3 miesiace.

Szukam opiekunki tylko i wylacznie z dzialalnoscia gospodarcza polska lub niemiecka. Zlecenie w kantonie Aargau, od 3 lipca na 3 miesiace z mozliwoscia przedluzenia. Dobry lub bardzo dobry niemiecki. Do opieki pan, mieszka z zona, ktora POMAGA w opiece. Wszystkie szczegoly podam.
Stawka 2100 CHF/m-c plus 250 CHF za dojazd tam i do PL (przy przepracowanych pelnych 3 miesiacach).
Kontakt:
barja9@gmail.com
tel: +491793116943
24betreuung-vermittlung.ch

#2 2015-06-24 13:05:59

krystynka
Member

Re: Szwajcaria od 3 lipca, 3 miesiace.

Emilka52 napisał:

Szukam opiekunki tylko i wylacznie z dzialalnoscia gospodarcza polska lub niemiecka. Zlecenie w kantonie Aargau, od 3 lipca na 3 miesiace z mozliwoscia przedluzenia. Dobry lub bardzo dobry niemiecki. Do opieki pan, mieszka z zona, ktora POMAGA w opiece. Wszystkie szczegoly podam.
Stawka 2100 CHF/m-c plus 250 CHF za dojazd tam i do PL (przy przepracowanych pelnych 3 miesiacach).
Kontakt:
barja9@gmail.com

Emilka52! Co ja widzę?! Rozwinęłaś skrzydła,serdecznie gratuluję i samych sukcesów życzę! smile Pozdrawiam ! smile

#3 2015-06-24 13:50:15

Emilka52
Member

krystynka napisał:

Emilka52 napisał:

Kontakt:
barja9@gmail.com

Emilka52! Co ja widzę?! Rozwinęłaś skrzydła,serdecznie gratuluję i samych sukcesów życzę! smile Pozdrawiam ! smile

Dzieki! Staram sie ! Czas cos wiecej robic, niz tylko narzekac. Ja mam cel do osiagniecia.

#4 2015-06-24 14:32:01

krystynka
Member

Emilka52 napisał:

krystynka napisał:

Emilka52 napisał:

Kontakt:
barja9@gmail.com

Dzieki! Staram sie ! Czas cos wiecej robic, niz tylko narzekac. Ja mam cel do osiagniecia.

Ciągle realizujesz swoje plany...wciąż do "przodu"...   smile Nie pamiętam,abyś narzekała wink No,może kiedyś tam...
Prywatnie spytam... Co z Waszym "ranczo" w PL ? Domyślam się,że już nie wrócisz do PL ? Takie tam,niedyskretne,nie chcesz-nie mów... smile

#5 2015-06-24 15:00:32

Emilka52
Member

krystynka napisał:

Emilka52 napisał:

krystynka napisał:

Ciągle realizujesz swoje plany...wciąż do "przodu"...   smile Nie pamiętam,abyś narzekała wink No,może kiedyś tam...
Prywatnie spytam... Co z Waszym "ranczo" w PL ? Domyślam się,że już nie wrócisz do PL ? Takie tam,niedyskretne,nie chcesz-nie mów... smile

Ranczo - juz bez zwierzat, w przyszlym roku moja Mlodsza robi mature i razem z moim Slubnym dolacza do mnie. Ranczo na sprzedaz, Mlodsza - ma w planie studia w DE, i moze w koncu minie czas bycia rodzina "na odleglosc".

#6 2015-06-24 19:39:08

krystynka
Member

Emilka52 napisał:

krystynka napisał:

Emilka52 napisał:

Ranczo - juz bez zwierzat, w przyszlym roku moja Mlodsza robi mature i razem z moim Slubnym dolacza do mnie. Ranczo na sprzedaz, Mlodsza - ma w planie studia w DE, i moze w koncu minie czas bycia rodzina "na odleglosc".

Taka mnie nostalgia naszła... Nie tak dawno,(no już właściwie parę lat wstecz),mierzyłaś się z życiem...z losem...Różnie bywało...
A teraz,proszę.. Jednak te Twoje wyrzeczenia,życie na odległość nie poszły na marne...
Ta farma była Waszym "kołem ratunkowym" w tamtych czasach ? Szkoda zwierząt...tyle Waszej pracy,tyle starań...No,tak...życie gna do przodu...
Teraz "się realizujesz"...A pamiętam jak na blogu pisałaś o życiu w mieście wink "Co się łamiesz,co się smucisz...z miasta jesteś i do miasta wrócisz"-chciałoby się rzec. Córuchna to pewnie już nawet nie pamięta o swoich dawnych kompleksach?
Widzisz,jak to się wszystkie puzle poukładały...a to za sprawą jednej "egoistki", "desperatki",która postanowiła zostać opiekunką wink
Trzymaj się Emilko cieplutko....i oby Twoja agencja działała długo,długo,długo....Tak długo,dopóki nie nauczę się mówić w języku niemieckim wink A ja jestem antytalent i łeb zakuty...długo to zatem potrwa. Jeszcze raz powodzenia!!! smile

#7 2015-06-24 21:08:44

Emilka52
Member

krystynka napisał:

Emilka52 napisał:

krystynka napisał:

Taka mnie nostalgia naszła... Nie tak dawno,(no już właściwie parę lat wstecz),mierzyłaś się z życiem...z losem...Różnie bywało...
A teraz,proszę.. Jednak te Twoje wyrzeczenia,życie na odległość nie poszły na marne...
Ta farma była Waszym "kołem ratunkowym" w tamtych czasach ? Szkoda zwierząt...tyle Waszej pracy,tyle starań...No,tak...życie gna do przodu...
Teraz "się realizujesz"...A pamiętam jak na blogu pisałaś o życiu w mieście wink "Co się łamiesz,co się smucisz...z miasta jesteś i do miasta wrócisz"-chciałoby się rzec. Córuchna to pewnie już nawet nie pamięta o swoich dawnych kompleksach?
Widzisz,jak to się wszystkie puzle poukładały...a to za sprawą jednej "egoistki", "desperatki",która postanowiła zostać opiekunką wink
Trzymaj się Emilko cieplutko....i oby Twoja agencja działała długo,długo,długo....Tak długo,dopóki nie nauczę się mówić w języku niemieckim wink A ja jestem antytalent i łeb zakuty...długo to zatem potrwa. Jeszcze raz powodzenia!!! smile

Wiesz co, az mi sie "oczy spocily", jak mowila mala Nell, bardzo Ci dziekuje, naprawde, tak brakuje mi czasem zwyklego, ludzkiego wsparcia. Dziekuje Ci z calego serca!

#8 2015-06-24 21:54:17

krystynka
Member

Emilka52 napisał:

krystynka napisał:

Emilka52 napisał:

Wiesz co, az mi sie "oczy spocily", jak mowila mala Nell, bardzo Ci dziekuje, naprawde, tak brakuje mi czasem zwyklego, ludzkiego wsparcia. Dziekuje Ci z calego serca!

http://kochamciejasiu.files.wordpress.com/2012/04/serce.gif?w=714

Ostatnio edytowany przez krystynka (2015-06-24 21:57:44)

#9 2015-06-24 22:48:06

iza46
Member

Emilko dla Ciebie piosenka Edytki Gorniak https://www.youtube.com/watch?v=S5uGtHtCDHY    i jeszcze jedna z tymi slowami na koncu dla Wszystkich Opiekunek https://www.youtube.com/watch?v=8UzmrsU8D_I

#10 2015-06-24 23:25:28

Emilka52
Member

iza46 napisał:

Emilko dla Ciebie piosenka Edytki Gorniak https://www.youtube.com/watch?v=S5uGtHtCDHY    i jeszcze jedna z tymi slowami na koncu dla Wszystkich Opiekunek https://www.youtube.com/watch?v=8UzmrsU8D_I

Dziekuje Tobie rowniez !
Jest mi naprawde bardzo, bardzo milo, tym bardziej, ze na tym forum zbytnio sie nie udzielam.
A teraz, zmeczona, ale z dopietym na 90 % kontraktem, udam sie w pozycje horyzontalna.
Dziekuje i milych snow.

#11 2015-06-25 07:55:01

nadzieja60@gmail.com
New member

Witam wszystkich, ja jednak chciałabym trochę dorzucić do tych ochów i achów jakiś konkret.Gratuluję Emilce inicjatywy ale stawka 2100 fr w Szwajcarii jest stanowczo za niska.Proszę abyście nie dawały sie nabierać!

#12 2015-06-25 08:35:21

Emilka52
Member

nadzieja60@gmail.com napisał:

Witam wszystkich, ja jednak chciałabym trochę dorzucić do tych ochów i achów jakiś konkret.Gratuluję Emilce inicjatywy ale stawka 2100 fr w Szwajcarii jest stanowczo za niska.Proszę abyście nie dawały sie nabierać!

Dlaczego tak uwazasz? To jest praca na takich samych zasadach jak w DE, mieszkasz z PDP, zywisz sie. Nie rozumiem, ale spodziewam sie, ze cos wiecej na ten temat powiesz. Ja przepracowalam w Szwajcarii dwa lata, bedac na niemieckiej dzialalnosci, wiem, jakie sa stawki. A jesli masz na mysli szwajcarskie umowy o prace, to sie z Toba zgadzam, tylko ze to inna bajka.

#13 2015-06-25 08:59:46

nadzieja60@gmail.com
New member

Mam na mysli przede wszystkim stawki.Po pierwsze: godzinowa stawka to min.ok.18 fr.Po drugie - max.czas pracy w tygodniu-nieprzekraczalny, czyli nie ma mowy o 24h wymiarze.To nielegalne.Po trzecie praca na unijnej dzialalnosci w CH jest daleko idącym naciąganiem, bo Schwajcaria nie jestw EU.Czym to grozi?Pewnie wiesz bo byłaś, jak mówisz.No i pozostaje kwestia rozliczen podatkowych i ubezpieczeniowych w PL, DE. Dziewczyny podpisuja na daialalnosci umowy " samodelegujące", same rozliczją koszty.co zostaje z tych 2100, jesli nawet, z dużym ryzykiem sie uda?

#14 2015-06-25 09:07:12

nadzieja60@gmail.com
New member

Pomijam chwilowo Twoją stawkę jako pośrednika dla rodziny.Jeżeli będziesz za tania to współczuję prestiżu.Szwajcarzy dobrze wiedzą ile co kosztuje.Za komfort płacą dużo, ale oczywiscie chętnie skorzystaja z taniej Kraft aus Osten.I bedzie tak jak w DE.Dziewczyny tyraja za głodowe jak  a tamte mozliwosci stawki.

#15 2015-06-25 10:03:19

asiątko
Member

Witam . Pani Emilko a ile Pani bierze odstępnego smile ??????????????????????????????

#16 2015-06-25 10:36:17

urszula47
Member

Pomijam chwilowo Twoją stawkę jako pośrednika dla rodziny.Jeżeli będziesz za tania to współczuję prestiżu.Szwajcarzy dobrze wiedzą ile co kosztuje.Za komfort płacą dużo, ale oczywiscie chętnie skorzystaja z taniej Kraft aus Osten.I bedzie tak jak w DE.Dziewczyny tyraja za głodowe jak  a tamte mozliwosci stawki.

Oj jakbym chciala zmienic ten rynek sad ale...obserwujac nasze rdaczki uwazam,ze same jestesmy sobie winne.Co z tego ,ze pare opiekunek potrafi wywalczyc lepsze warunki pracy,jak 100 innych wszystko spier....Pracuje juz kope lat i spotkalam wiele takich hiperaktywnych co za 1000euro lepily pierogi ,szykowaly rolady,miesa na rodzinne imprezy /nazywalo sie to ze babcia zaprasza swoje dzieci /.Wiec kolezanko nie tu problem,ze 90 procent firm i posrednikow nie da wiele zarobic opiekunce.W tym przypadku Emilka dala propozyzcje dla osob ,ktore sa zorientowane w temacie samozatrudnienia .Czy skorzystaja czy nie to ich sprawa.Mozna po miesiacu negocjowac wyzsze stawki ,juz nie robmy tragedii ,bo na programach niemieckich bylo o pani Foere Renatce http://www.seniocare24.de/   i jej kooperacji z Prom...  ona to chyba nie narzeka lol

#17 2015-06-25 10:38:02

Emilka52
Member

Mam na mysli przede wszystkim stawki.Po pierwsze: godzinowa stawka to min.ok.18 fr.Po drugie - max.czas pracy w tygodniu-nieprzekraczalny, czyli nie ma mowy o 24h wymiarze.To nielegalne.Po trzecie praca na unijnej dzialalnosci w CH jest daleko idącym naciąganiem, bo Schwajcaria nie jestw EU.Czym to grozi?Pewnie wiesz bo byłaś, jak mówisz.No i pozostaje kwestia rozliczen podatkowych i ubezpieczeniowych w PL, DE. Dziewczyny podpisuja na daialalnosci umowy " samodelegujące", same rozliczją koszty.co zostaje z tych 2100, jesli nawet, z dużym ryzykiem sie uda?

Sluchaj, bylam, pracowalam, nie chce nikomu niczego udowadniac, chcesz pracowac na warunkach szwajcarskich, to pracuj, zycze z calego serca powodzenia. Ale nie mieszaj pojec i nie wmawiaj nikomu, ze praca TAKA SAMA, jak w DE - jest nielegalna w CH. Powiem Ci tylko tyle, ze konsultacje w temacie co mi wolno, a co nie - prowadzilam z baaardzo doswiadczonym radca prawnym (szwajcarskim), jak i te konsultacje kosztowaly mnie sporo, bo placilam wedlug szwajcarskich cennikow.
Ubezpieczenia - no, sorry, jesli ktos ma dzialalnosc, to wie rowniez co ma do placenia i jak sie musi ubezpieczyc. Podatki - kwestia tego, ile czasu pracuje sie (w przypadku polskiej dzialalnosci), poza Polska.

#18 2015-06-25 10:39:06

Emilka52
Member

asiątko napisał:

Witam . Pani Emilko a ile Pani bierze odstępnego smile ??????????????????????????????

Nie znamy sie, nie rozumiem, dlaczego usiluje mnie Pani obrazic.

#19 2015-06-25 10:42:23

Emilka52
Member

No coz, nie wszystkich w Szwajcarii stac na prestiz, moja stawka miesieczna w wysokosci 300 CHF miesiecznie obciaza rodzine kwota 3600 CHF rocznie.
Jesli uwazasz, ze stawka 2100 CHF/m-c - to jest stawka glodowa, no coz, nie bede sie o to spierac, bo nie taki sens jest mojej oferty. Proponuje to, co proponuje.

#20 2015-06-25 11:12:18

Emilka52
Member

urszula47 napisał:

Oj jakbym chciala zmienic ten rynek sad ale...obserwujac nasze rdaczki uwazam,ze same jestesmy sobie winne.Co z tego ,ze pare opiekunek potrafi wywalczyc lepsze warunki pracy,jak 100 innych wszystko spier....Pracuje juz kope lat i spotkalam wiele takich hiperaktywnych co za 1000euro lepily pierogi ,szykowaly rolady,miesa na rodzinne imprezy /nazywalo sie to ze babcia zaprasza swoje dzieci /.Wiec kolezanko nie tu problem,ze 90 procent firm i posrednikow nie da wiele zarobic opiekunce.W tym przypadku Emilka dala propozyzcje dla osob ,ktore sa zorientowane w temacie samozatrudnienia .Czy skorzystaja czy nie to ich sprawa.Mozna po miesiacu negocjowac wyzsze stawki ,juz nie robmy tragedii ,bo na programach niemieckich bylo o pani Foere Renatce http://www.seniocare24.de/   i jej kooperacji z Prom...  ona to chyba nie narzeka lol

Urszulka, bylo i sporo na ten temat w Szwajcarii, nie tak dawno wyszla na jaw sprawa agencji, hmm, prestizowej, ktora kasowala od rodzin hooorendalne pieniadze, natomiast opiekunka dostawala 1/5, w wysokosci ok. 2000 CHF ... Nie wiem, ja uwazam, ze budowanie prestizu zupelnie nie na cenach kosztuje, a na jakosci uslug, Szwajcarzy doskonale wiedza, co potrafia Polki, co Rumunki, i doskonale wiedza, ile kosztuje opieka w Altersheim, potrafia jednak liczyc, a mit o tym, ze wszyscy Szwajcarzy sa bogaczami i zaplaca za opieke 4 - 5 tys. CHF/m-c - mozna w bajki wlozyc. Wiem, jak to wyglada, bo znam to, bylam, widzialam, sa duze roznice miedzy np. odplatnoscia za srodki pielegnacyjne, za leki miedzy DE a CH. Szwajcaria nie jest krajem, w ktorym system socjalny nastawiony jest na rozdawanie. Jest duza grupa ludzi o bardzo wysokim statusie finansowym, ale tego typu rodziny NIE beda szukac opiekunki, tylko ich radca prawny "sprawe zalatwi" za pomoca odpowiednich srodkow, lub znajdzie miejsce w prywatnym osrodku za 12 - 14 albo wiecej tysiecy CH/m-c. Ja szukam normalnych rodzin.

#21 2015-06-25 11:29:49

asiątko
Member

Szanowna Pani Emilko. Ja nie obrażam Panią tylko pytam wprost poniewaz ja mieszkam i pracuje w Szwajcarii mam obywatelstwo i wiem jak to wygląda. A praca z polska gewerbe czy niemiecką całkowicie odbiega od tego co jest  w Szwajcarii ponieważ jak ktoś wyżej napisał unijne umowy o pracę a Szwajcaria to dwa różne światy. Najniższa płaca jest 4100 franków a po opłaceniu wszystkich ubezp na legalnej umowie o prace w Szwajcarii (z legalnym zezwoleniem i zameldowaniem na 3 mies bo takie są wymogi i to jest podstawa żeby tam pracować)wynoszą 2500 franków. I pracuje sie jak wyżej wspomniał ktoś po 8 godzin dziennie. To te 400 franków to kgdzie jest? Skoro to jest legalna praca???? I tu widze że jest cos nie tak.

#22 2015-06-25 12:03:03

simona1961
Member

EMILKO, po co Ty się tłumaczysz i denerwujesz? Są tacy co wiedzą przecież lepiej. Rób swoje i nie zawracaj sobie głowy mądrymi inaczej.
Nie musisz się z niczego tłumaczyć. Proponujesz pracę, proponujesz wynagrodzenie, sprawdzasz osobiście miejsce pracy, podajesz stan faktyczny PDP jak i warunki pracy. Jak ktoś jest zainteresowany to skorzysta, jak nie to nie. Wolny wybór, zawsze można przecież jechać przez dużą firmę za 1000 euro
legalnie (?) ze składkami płaconymi od 200 zł , na miejsca niesprawdzone i bez informacji o rzeczywistym stanie PDP.
Rob swoje i się nie przejmuj złośliwymi postami pod Twoim adresem. Ja zyczę Ci powodzenia i dużo sukcesu. Gdyby nie fakt, że zarabiam tyle samo w Niemczech co Ty proponujesz w Szwajcarii, to z pewnościa skorzystałabym z Twojej oferty. Może kiedyś? Pozdrawiam.

JEszcze jedno, moja dobra rada big_smile Musisz nabrać dystansu do zawistnych, zazdrosnych i nieszczęsliwych istot.

#23 2015-06-25 13:15:22

krystynka
Member

To prawda Emilko co mówi Simona.... Takich osób jeszcze wiele spotkasz na swojej drodze...Nie musisz się tłumaczyć,rób swoje i niech się wiedzie!!! smile

#24 2015-06-25 13:42:06

nadzieja60@gmail.com
New member

To nie praca jest nielegalna tylko zasady zatrudnienia.Zeby pracowac nadzialalnosci w Szwajcarii trzeba sie zameldowac.Bez zameldowania mozna przebywac na terenie Ch 90 dni w roku, czyli owe słynne 3 miesiące.To okres na poszukiwanie pracy.Jesli ją wykonujesz musisz spełnić szereg warunków.Samozatrunienie wymaga pracy w kilku miejscach.To wiemy.Poza tym koszty utrzymania u rodziny wlicz sie w brutto zarobkow, potem potrąca jako koszt i takie tam inne, mało atrakcyjne do czytania pierdoły, o których osoba prowadząca działalnosc nie wie, dopóki jakiś urząd grzecznie nie zapuka z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie jak firma nizarejestrowana w CH tu działa.

Nie mam nic naprzeciwko firmom takim jak Emilka.Pisze raczej do osób, które zwiedzione kwotą wielką sa zdane w razie co same na siebie,bo przeciez maja dzialanosc i całą odpowiedzialnosc.No i policzylam: Z 2100 brutto jak zostanie 1300 to super.bo polski podatek bo szwajcarski, bo w koncu jakies ubezpieczenie.Oczywiscie warto,ale podpowiem: minimalne brutto przy tego typu pracy to ponad 5 tysi fr
Powodzenia wszystkim.

#25 2015-06-25 13:58:29

asiątko
Member

Dobrze to wyjasniłas Nadzieja. Wszystko się zgadza. Ja podałam zarobek taki jaki jest tutaj legalny z zamieszkaniem u podopiecznego(zatrudnienie przez Szwajcarska agencje - legalną ze wszystkimi składkami dla osoby początkującej) bo wiadomo że z czasem jak sie opiekunka sprawdzi(a właściciele tamtejszych agencji tzn Szwajcarzy sa na to wyczuleni)to podnoszą jej stopniowo stawkę. Tak że jak jedzie opiekunka początkująca i godzi sie na takie warunki za najniżsżą czyli 4100 minus wszystkie potrącenia ubezp =2500 mieszkając i jedząc u podopiecznej i pracując 8 godzin to jest ,, Panią" bo jeśli chodzi o wynajęcie mieszkania to jest ok 800 franków plus wyżywienie to nie daje takiej wesołej kwoty. 2500 - 800 = 1700 - 500 wyżywienie (skromne bo w Szwajcarii jest drogie jedzonko) to daje 1200 franków . A gdzie przyjemności?????????? A jak się jest tak jak wspomniałam wyżej (zamieszkanie u podopiecznej i wyżywienie) to juz jest coś te 2500 franków. Taka prawda.

#26 2015-06-25 14:04:54

asiątko
Member

Chciałam dodac że te 800 franków za wynajęcie mieszkania to nie apartament tylko malutki pokoik z kuchnia ok 25-30 mkw jak sie uda na obrzeżach miasta smile dlatego co niektóre Polki jak mogą to wynajmuja we dwie takie mieszkanko(jak sie dobrze znaja) żeby koszty były małe.

#27 2015-06-25 15:21:50

nadzieja60@gmail.com
New member

Dodam jeszcze,ze płacąc zbyt mało rodziny szwajcarskie narazają sie nie tylko tutejszym pośrednikom ale też na ewentualne sprawy w sądzie.

#28 2015-06-25 15:34:29

asiątko
Member

Zgadza się Nadzieja, Święta prawda bo tak jest.

#29 2015-06-25 15:57:04

ewal8
Member

Nadzieja i asiątko – czy Wy zmówiłyście się  dzisiaj, czy ki czort???
Pracujecie za te 5000 franków brutto, czy jedynie tak sobie marzycie, a tym samym troszkę tak jakby zazdrościcie dziewczynie przedsiębiorczości? Po co ten jad i te wyliczenia? Proponuje dziewczyna pracę – kto chce, zapuka do jej drzwi, komu  nie odpowiadają jej warunki, będzie szukał gdzie indziej. I po frytkach.

Emilka pozdrawiam i życzę samych sukcesów.

#30 2015-06-25 16:16:48

asiątko
Member

Ewal8  nikt na nikogo się nie uwziął i nikt nikomu tu nie zazdrości to raz. Tylko jak sie czyta takie niedorzeczne rzeczy to się wspólczuje tym którzy wierzą w takie coś. To tak jak ja bym usiłowała wcisnąc że zasiłek dla bezrobotnego w Polsce wynosi nie 823,60 zł tylko 6 tysięcy złotych i koniec i tak ma być! Realia w Szwajcarii są całkiem inne niż wszystkim się to wydaje,jeżeli rodzina robi ją w balona to robią to w sposób na bezszczelnego. Jeżeli pracuje się w Szwajcarii legalnie to powtarzam najniższa jest 4100 franow brutto z tego do ręki jest 2500 netto. A jeżeli robi u państwa nielegalnie jako podopieczna czy tamjak kto woli  z niemiecką czy polską gewerbe to 2100 jest mało i jest to praca na czarno.Szwajcarów nie interesuje jak chcesz robic legalnie że masz niemiecką czy Polską gewerbe bo to nie jest kraj unii i gto trzeba sobie wbic do głowy. My Polacy uważamy że jak tam się jedzie to juz wszystko jest tak ok. Nieprawda! Mój mąż jest szwajcarem i tez mi wybijał niektóry rzeczy z głowy żebu tu mieszkac i pracować. To nie jest takie kolorowe. A ja tu nie pracuje za 5 tys jak Ty napisałas tylko  za wiele więcej. I nikt nikomu tu nie zazdrości. Tylko trzeba mieć pojęcię jakieś.

#31 2015-06-25 16:20:43

asiątko
Member

JA życzę Emilce jak najlepiej. I dobrze że pracuje w Szwajcarii smile ale niech się nie da robić w balona. Bo tak jak mówię wielu szwajcarów też robi szwindle,a porządny będzie sie bał bo jak go ktoś podkabluje to w sądzie nie wypłaci się. Zresztą w lutym było głośno o opiekunce Agacie która wygrała z polskim  pośrednikiem który ze szwajcarem robił przekręty i od tego czasu Szwajcarzy boją się.

#32 2015-06-25 17:10:39

Emilka52
Member

asiątko napisał:

JA życzę Emilce jak najlepiej. I dobrze że pracuje w Szwajcarii smile ale niech się nie da robić w balona. Bo tak jak mówię wielu szwajcarów też robi szwindle,a porządny będzie sie bał bo jak go ktoś podkabluje to w sądzie nie wypłaci się. Zresztą w lutym było głośno o opiekunce Agacie która wygrała z polskim  pośrednikiem który ze szwajcarem robił przekręty i od tego czasu Szwajcarzy boją się.

Bo miala umowe godzinowa, od pn- do piatku, pracowala zas normalnie. Dostawala mala czesc kasy, ktora pobierala agencja.

Ja sie w balona robic nie daje, jak z nikogo balona nie robie. Zaluje, ze weszlam z tym ogloszeniem. Osoby, ktore pracuja w CH zapomnialy juz jak sie pracuje inaczej.
Praca przez 3 miesiace w CH majac kontrakt miedzy rodzina, a opiekunka, podpisany za moim posrednictwem (co wszystko jest w kontrakcie), jest legalna.
OK, dziekuje za zyczenia i pozdrawiam, zycze wszystkim powodzenia. Ja sobie daje rade i poradze sobie dalej i w CH i w DE.

#33 2015-06-25 17:54:35

asiątko
Member

Emilko nie denerwuj się. Nerwy na bok. Ja Ci życzę jak najlepiej. Jak coś bedziesz potrzebowac to napisz do mnie,mój mąz pomoże bo jest prawnikiem w Szwajcarii smile Zyczę dużo zdrówka i usmiechów i nie daj sie smile

#34 2015-06-25 18:45:11

nadzieja60@gmail.com
New member

Kochane dziewczyny, niepotrzebnie dzielimy sie tu na dwa obozy: za i przeciw Emilce. Jeszcze raz podkreslam, moja obecnośc służy tu tym osobom, które slabo orientuja sią na rynku pracy w Szwajcarii. Bardzo żle sie dzieje, że przenosimy nasze przyzwyczajenia z rynku PL i DE. Wiecie dobrze,że jesteśmy łatwym łupem dla wszelkiej maści cwaniaków, którzy z naszej pracy ciągną bewzględnie niesamowite zyski. Tak się składa, że pomagam ludziom oszukanym i wykorzystanym w Szwajcarii. Nie jestem w tym oczywiście sama. Dlatego jestem szczególnie wyczulona na hasła typu- u mnie zarobisz więcej o kilkaset Euro/Fr. niz w Niemczech, nic nie musisz tylko przyjedż i szarp się w obcym kraju, w obcym języku/ szwajcarskim, nie niemieckim/ i jakoś będzie. Nie będzie. Po krótkim czasie już nie. Szwajcarzy nie przymykają oczu, boją się obcokrajowców jak ognia, mają pieniądze ale nie powiedzą, i tak dalej. Każdy kanton to inna baśń z innego kosmosu biurokratycznego. Tylko chciwośc podobna jak wszędzie, i wykorzystywanie z uśmiechem na twarzy. Wiele się ostatnio wydarzało. Sprawa Agaty o której wspomniała Asiątko odbiła się szerokim echem, bo okazało się, że opiekunce należą się nie tylko dodatki za nadgodziny, ale za gotowość w nocy. Pracodawca musiał zapłacic wysokie odszkodowanie, natychmiast. Szwajcaria stara się przestrzegać prawa, stąd ryzykanctwo naprawdę może sporo kosztować. Jeżeli nie będziemy choć trochę solidarni w obronie naszych praw i godności, to nasze dzieci tez będą wykorzystywane. Naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żeby utworzyć firmę pośrednictwa, sprowadzać fajne osoby do pracy, wystawiac rodzinom porządne rachunki za luksus spędzania starości w domu a nie w heimach , a mają na to kasę, wierzcie mi, i samemu zarabiać jako lux pośrednik. Ja akurat mam inny plan na zycie, dlatego tego nie robię, ale wiem, że się da.Naprawdę Emilko.

#35 2015-06-25 19:41:59

asiątko
Member

Dlatego Szanowne Panie jestem tego zdania smile aby pomagać sobie na wzajem i jak ktos czegoś nie wie i nie jest pewien napisac na forum bo zawsze znajdzie rozwiązanie i mozna liczyć tu na forum na pomoc od innych(jeśli chcę ktoś pomóc a ja akurat też pomogę i wyjaśnie)smile Bo Szanowne Rodaczki zgoda buduje a niezgoda rujnuje smile więc dziś wieczorkiem( jak ktoś ma okazje i możliwość) to niech wzniesie toast (dobrze byłoby byśmy wszystkie wzniosły) za zgodę i solidarność Szanowne Babeczki i Panowie opiekunowie(bo bez nich ten świat byłby czasem nudny)smile smile

#36 2015-06-25 20:00:18

amelia
Przyjaciel Forum

simona1961 napisał:

EMILKO, po co Ty się tłumaczysz i denerwujesz? Są tacy co wiedzą przecież lepiej. Rób swoje i nie zawracaj sobie głowy mądrymi inaczej.
Nie musisz się z niczego tłumaczyć. Proponujesz pracę, proponujesz wynagrodzenie, sprawdzasz osobiście miejsce pracy, podajesz stan faktyczny PDP jak i warunki pracy. Jak ktoś jest zainteresowany to skorzysta, jak nie to nie. Wolny wybór, zawsze można przecież jechać przez dużą firmę za 1000 euro
legalnie (?) ze składkami płaconymi od 200 zł , na miejsca niesprawdzone i bez informacji o rzeczywistym stanie PDP.
Rob swoje i się nie przejmuj złośliwymi postami pod Twoim adresem. Ja zyczę Ci powodzenia i dużo sukcesu. Gdyby nie fakt, że zarabiam tyle samo w Niemczech co Ty proponujesz w Szwajcarii, to z pewnościa skorzystałabym z Twojej oferty. Może kiedyś? Pozdrawiam.

JEszcze jedno, moja dobra rada big_smile Musisz nabrać dystansu do zawistnych, zazdrosnych i nieszczęsliwych istot.

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR85IFmK7emoAuQMpNw9ZlFE0W2z5nShm1NulzPmqSD9HfmaUZE7Q

#37 2015-06-25 22:31:19

simona1961
Member

asiątko napisał:

Emilko nie denerwuj się. Nerwy na bok. Ja Ci życzę jak najlepiej. Jak coś bedziesz potrzebowac to napisz do mnie,mój mąz pomoże bo jest prawnikiem w Szwajcarii smile Zyczę dużo zdrówka i usmiechów i nie daj sie smile

Asiątko, mieszkasz od 4 lat w Szwajcarii, masz męża szwajcarskiego prawnika, w kwietniu jechałaś do opieki koło Bonn, w maju interesowałaś się łódzką firmą ,,widmo" , a powiedz nam, jak obudziłas się z tego snu, to było widno czy ciemno? Kim tak na prawdę jesteś?
Jakoś trudno mi uwierzyć, że zona PRAWNIKA jeżdzi do opieki, obojętnie czy polskiego, czy szwajcarskiego big_smile big_smile big_smile big_smile

Ostatnio edytowany przez simona1961 (2015-06-25 22:33:55)

#38 2015-06-25 22:51:09

asiątko
Member

To uwierz w siebie Simonko. A jesli chodzi o Bonn to pytałam 21 maja a nie w kwietniu a o dziwną agencje dlatego że okazało że to nie jest agencja wiarygodna. I tyle! Miłego wieczorka.

#39 2015-06-25 22:51:57

urszula47
Member

simona1961 napisał:

asiątko napisał:

Asiątko, mieszkasz od 4 lat w Szwajcarii, masz męża szwajcarskiego prawnika, w kwietniu jechałaś do opieki koło Bonn, w maju interesowałaś się łódzką firmą ,,widmo" , a powiedz nam, jak obudziłas się z tego snu, to było widno czy ciemno? Kim tak na prawdę jesteś?
Jakoś trudno mi uwierzyć, że zona PRAWNIKA jeżdzi do opieki, obojętnie czy polskiego, czy szwajcarskiego big_smile big_smile big_smile big_smile

EEEE tam !!!!!Asia pracuje w Szwajcarii cyt" A ja tu nie pracuje za 5 tys jak Ty napisałas tylko  za wiele więcej. I nikt nikomu tu nie zazdrości. Tylko trzeba mieć pojęcię jakieś."Simonka mozna czasem miec tu rozdwojenie jazni lol

#40 2015-06-25 23:32:10

simona1961
Member

asiątko napisał:

To uwierz w siebie Simonko. A jesli chodzi o Bonn to pytałam 21 maja a nie w kwietniu a o dziwną agencje dlatego że okazało że to nie jest agencja wiarygodna. I tyle! Miłego wieczorka.

#1 2015-05-20 10:23:31

asiątko
    Member

czy ktoś pracuje w Sankt Augustin koło Bonn??

Witam! Czy ktoś z Was pracuje koło Bonn w Sankt Augustin? Proszę o odpowiedź. Jadę tam pierwszy raz.

Faktycznie, to był maj. Jak Ci się pracuje koło Bonn? Rozumiem, że mąż szwajcarski prawnik , dopilnował prawidłowości umowy?
Równiez miłego wieczoru zyczę big_smile

#41 2015-06-26 05:59:59

ewal8
Member

To ja jeszcze dołożę wisienkę na torcie big_smile big_smilebig_smile

asiątko
    Member

Re: Chętnie pogadam

Witam. Jestem tu nowa. Za 2 tyg mam pierwszy debiut w Niemczech,wcześniej byłam we Francji (2 lata temu i Szwajcarii ale krótko 2 miesiące) teraz sie boję. Może ktoś popisze ze mną,wybudzi motywację co do wyjazdu -aż mnie mdli. Jade z agencji.

Post pochodzi z wątku "Chętnie pogadam", wpis z 20 maja br., pozycja 281.

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2015-06-26 06:02:21)

#42 2015-06-26 07:19:47

tropfen
Member

ewal8 napisał:

asiątko
    Member

Witam. Jestem tu nowa. Za 2 tyg mam pierwszy debiut w Niemczech,wcześniej byłam we Francji (2 lata temu i Szwajcarii ale krótko 2 miesiące) teraz sie boję. Może ktoś popisze ze mną,wybudzi motywację co do wyjazdu -aż mnie mdli. Jade z agencji.

Jesteście super dziewczyny!!!
Detektywki w spódnicy smile
Ciężko jest być prawnikiem w Szwajcarii,ojjjjjjjjj ciężko smile

#43 2015-06-26 07:52:23

simona1961
Member

tropfen napisał:

ewal8 napisał:

asiątko
    Member

Jesteście super dziewczyny!!!
Detektywki w spódnicy smile
Ciężko jest być prawnikiem w Szwajcarii,ojjjjjjjjj ciężko smile

Hm....Konfabulacja nie jest karalna, o czym z pewnością wie szwajcarski prawnik, ale.......,,trzeba mieć pojęcie jakies" big_smile big_smile big_smile Dbig_smile

#44 2015-10-10 17:51:09

Fiorella
New member

Istotnie... co kot naplakal!

Reklama