szukam pracy na zastępstwo/jako zmienniczka 01.07-30.08

Drogie Panie, Szukam pracy jako opiekunka na terenie Szwajcarii. Mam 26 lat, jestem silna i zdrowa, mam doświadczenie w takiej pracy - z firmą Promedica24...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#1 2015-06-07 18:28:30

Julia26
New member

szukam pracy na zastępstwo/jako zmienniczka 01.07-30.08

Drogie Panie,

Szukam pracy jako opiekunka na terenie Szwajcarii. Mam 26 lat, jestem silna i zdrowa, mam doświadczenie w takiej pracy - z firmą Promedica24. Zrezygnowałam z pośrednictwa firmy, gdyż zbyt dużo sobie brali premii ;/
Jeśli chodzi o j. niemiecki - rozumiem prawie wszystko, ale sama niewiele potrafię jeszcze powiedzieć. Bardzo dobrze posługuję się językiem angielskim.
Będę wdzięczna za podpowiedzi i jakieś wskazówki,

Pozdrawiam serdecznie,

Julka smile

mój nr tel. 721 140 818

Ostatnio edytowany przez Julia26 (2015-06-07 18:32:37)

#2 2015-06-07 18:42:05

graga
Member

Re: szukam pracy na zastępstwo/jako zmienniczka 01.07-30.08

Julia26 napisał:

Drogie Panie,

Szukam pracy jako opiekunka na terenie Szwajcarii. Mam 26 lat, jestem silna i zdrowa, mam doświadczenie w takiej pracy - z firmą Promedica24. Zrezygnowałam z pośrednictwa firmy, gdyż zbyt dużo sobie brali premii ;/
Jeśli chodzi o j. niemiecki - rozumiem prawie wszystko, ale sama niewiele potrafię jeszcze powiedzieć. Bardzo dobrze posługuję się językiem angielskim.

Pozdrawiam serdecznie,

Julka smile

Po co się pchasz do Niemiec do pracy nie znając tego języka?
Sama powiedziałaś ,że znasz angielski dobrze. A na wyspach też jest praca dla opiekunek, nawet lepiej płatna niż w Niemczech.

Moja wskazówka:
Wybieramy pracę taką gdzie jesteśmy w stanie się porozumieć a jednocześnie lepiej zarobić. W twoim wypadku miejscem pracy powinna być Wieka Brytania  skoro już postanowiłaś pracować jako opiekunka poza granicami Polski.

Młoda, silna i zdrowa - to nie są podstawowe cechy , które powinna mieć opiekunka. Masz absolutnie błędne pojęcie o tej pracy. Jest wiele opiekunek 50+ i trudno o nich powiedzieć aby były "młode, silne i zdrowe" ale można powiedzieć o nich ,że są świetnymi opiekunkami bo są asertywne, empatyczne, zaradne, zorganizowane , odpowiedzialne i rozmawiają przynajmniej w stopniu komunikatywnym w języku w jakim rozmawia ich PDP.

#3 2015-06-07 18:51:11

Julia26
New member

O silną i zdrową chodziło mi bardziej, że jestem w stanie transferować podopiecznego z łóżka na wózek czy zmieniać pampersy... Jak widzę Pani raczej nie jest empatyczna i życzliwa "po co się pchasz" - kultura chyba też średnio...
Otóż "pcham się" bo zależy mi, żeby języka się nauczyć. A znam kilka opiekunek z gorszym niemieckim.
Pozdrawiam

#4 2015-06-07 19:12:56

urszula47
Member

http://willkommen.pflegehilfe.ch/senior … tAodWTwAKw    znajoma pracuje na umowie z ta firma .Wymagaja dobrej znajomosci jezyka,czynnego prawa jazdy,referencji i doswiadczenia .Raczej marne szanse masz co nie znaczy ze powinnas sprobowac.W Belgii,Holandii tez z angielskim mozesz pracowac .A Prom...24 to dziady wiec szukaj lepszej firmy . http://www.mypolonia.pl/index.php/opinie-lista-firm-2   jest tego ze hohoho....

#5 2015-06-07 19:24:41

Julia26
New member

OK, Urszula dzięki! smile

#6 2015-06-07 20:18:06

graga
Member

Julia26 napisał:

O silną i zdrową chodziło mi bardziej, że jestem w stanie transferować podopiecznego z łóżka na wózek czy zmieniać pampersy... Jak widzę Pani raczej nie jest empatyczna i życzliwa "po co się pchasz" - kultura chyba też średnio...
Otóż "pcham się" bo zależy mi, żeby języka się nauczyć. A znam kilka opiekunek z gorszym niemieckim.
Pozdrawiam

Przy transferze podopiecznego z łóżka na wózek stosujemy odpowiednie wyuczone techniki oraz dodatkowy sprzęt medyczny , które chronią nasz kręgosłup ( i nie tylko kręgosłup )przed uszkodzeniem i do zastosowania ich wcale nie potrzeba dużo siły.

Tak jak już wcześniej pisałam nie masz pojęcia o pracy opiekunki osób starszych ale zapewne nadajesz się do prac porządkowych bo tam potrzeba naprawdę dużo siły - szczególnie u tych rodzin gdzie domy zamieniają się w rupieciarnie a dzieci PDP chcą wysprzątać 10-20letni brud zanim ich rodzice zejdą z tego świata.

Tobie zależy na nauce języka a starszym ludziom zależy na dobrej opiece. A to są dwa różne życzenia .
Nie można opiekować się dobrze starszą osobą mieszkającą samodzielnie bez znajomości języka  przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Jak zadzwonisz do lekarza, jak wezwiesz pomoc, jak wyjaśnisz co się stało w nagłych przypadkach?
Jak  będziesz odbierała telefon ? Jak będziesz się komunikować z PDP?

Do sprzątania wystarczy znać parę słów ale do opieki niezbędny jest język i poczucie odpowiedzialności. Nie można wychodzić z założenia " jakoś to będzie" bo mamy do czynienia z ludźmi a nie z bezdusznymi przedmiotami.

A żeby nauczyć się języka niemieckiego wcale nie potrzeba zostawać opiekunką osób starszych lub chorych.

#7 2015-06-07 20:27:33

nowa1963
Member

graga, jakas niesympatyczna jestes, dziewczyna chce pojechac, to niech probuje, nawet z podstawami jezyka, nie od razu Rzym zbudowano, przeciez wszystkie zaczynalysmy kiedys ten pierwszy raz, Julio, moglabym ci polecic moja sztele bo zjezdzam na miesiac, ale juz kogos tu wklepalam, moze innym razem, a Tobie zycze, zebys znalazla dobra sztele, mimo niecheci niektorych osob na tym forum.

#8 2015-06-07 20:43:39

asiątko
Member

Witam. Z tego  co pisze Julka to ona szuka na terenie Szwajcarii a nie  Niemiec więc nic straconego bo w Szwajcarii im bliżej granicy francuskiej (Genewa) to trafiaja sie przypadki że potrzebują do opieki kogoś kto zna b.dobrze angielski. Musisz patrzeć Julka na Poloniuszu lub My Polacy. smile

#9 2015-06-07 20:45:05

maja35
Member

to wszystko zależy gdzie się trafi, jak juz raz bylas to jakies podstawy  masz proste zdania zrozumiesz ,ja uczyłam sie w liceum niemieckiego niby powinnam miec łatwiej a pojechalam pierwszy raz to połowy nie rozumialam stres,pierwsza praca robia swoje, podziwiam te osoby które wyjezdzaja kompletnie bez jezyka a znam jedną opiekunke która teraz jz ma 12 letni staz i mówiła że nic nie znała języka ale rodzina dała jej szanse i tak pomału się nauczyla,wszystko zależy od miejsca ,

#10 2015-06-07 20:56:53

graga
Member

Chce jechać to niech jedzie, nikt jej tego nie broni. Chodzi o to ,że jeżeli nie ma doświadczenia i nie zna j. niemieckiego to powinna zaczynać taka pracę nie przy samodzielnie mieszkającym PDP lecz przy podopiecznym , który potrzebuje opieki ale mieszka z nim  też jego "zdrowa , samodzielna" małżonka lub inny członek rodziny sprawny fizycznie i psychicznie.
Opiekunka będzie się zajmować PDP ( myć, karmić , pomagać w przebieraniu się, itd) oraz będzie sprzątać , prać , prasować i gotować a małżonka będzie miała nad tym kontrole, powoli też nauczy opiekunkę zwyczajów panujących w Niemczech, ich kuchni , ich języka. W razie potrzeby to członek rodziny PDP zadzwoni do lekarza, zawiezie i porozmawia z lekarzem ( bo i to robi  normalnie opiekunka). A przecież wiemy,że częste  kontakty z lekarzem  to jest coś normalnego bo opiekujemy się starszymi schorowanymi ludźmi. Musi się też liczyć z tym ,że prawdopodobnie będzie wykorzystywana do dodatkowych prac sprzątających , ogrodowych bo tak najczęściej bywa gdy się nie umiemy porozumieć z nimi . Gdy nie umiemy im wyjaśnić w ich języku ,że nie wszystkie prace musimy wykonywać. Nie wytłumaczy też tego za nią firma bo dla firmy przede wszystkim liczy się zaspokojenie wymagań ich klienta, który im płaci .
Podopieczny to nie pies, którego można wyprowadzić 3 razy dziennie na smyczy i dać 2 razy miskę z psią karmą i po sprawie.
Najczęściej PDP wymaga starannej opieki, zrozumienia, pomocy w codziennych czynnościach oraz tego ,że po prostu spędzimy z nim trochę wspólnych chwil . Może pójdziemy z nim na spacer, porozmawiamy o filmie lub muzyce, zagramy w coś lub pożartujemy sobie . I nie zapominajmy o demencji , która towarzyszy prawie zawsze nam na zleceniach.

#11 2015-06-07 21:13:05

maja35
Member

graga napisał:

Chce jechać to niech jedzie, nikt jej tego nie broni. Chodzi o to ,że jeżeli nie ma doświadczenia i nie zna j. niemieckiego to powinna zaczynać taka pracę nie przy samodzielnie mieszkającym PDP lecz przy podopiecznym , który potrzebuje opieki ale mieszka z nim  też jego "zdrowa , samodzielna" małżonka lub inny członek rodziny sprawny fizycznie i psychicznie.
Opiekunka będzie się zajmować PDP ( myć, karmić , pomagać w przebieraniu się, itd) oraz będzie sprzątać , prać , prasować i gotować a małżonka będzie miała nad tym kontrole, powoli też nauczy opiekunkę zwyczajów panujących w Niemczech, ich kuchni , ich języka. W razie potrzeby to członek rodziny PDP zadzwoni do lekarza, zawiezie i porozmawia z lekarzem ( bo i to robi  normalnie opiekunka). A przecież wiemy,że częste  kontakty z lekarzem  to jest coś normalnego bo opiekujemy się starszymi schorowanymi ludźmi. Musi się też liczyć z tym ,że prawdopodobnie będzie wykorzystywana do dodatkowych prac sprzątających , ogrodowych bo tak najczęściej bywa gdy się nie umiemy porozumieć z nimi . Gdy nie umiemy im wyjaśnić w ich języku ,że nie wszystkie prace musimy wykonywać. Nie wytłumaczy też tego za nią firma bo dla firmy przede wszystkim liczy się zaspokojenie wymagań ich klienta, który im płaci .
Podopieczny to nie pies, którego można wyprowadzić 3 razy dziennie na smyczy i dać 2 razy miskę z psią karmą i po sprawie.
Najczęściej PDP wymaga starannej opieki, zrozumienia, pomocy w codziennych czynnościach oraz tego ,że po prostu spędzimy z nim trochę wspólnych chwil . Może pójdziemy z nim na spacer, porozmawiamy o filmie lub muzyce, zagramy w coś lub pożartujemy sobie . I nie zapominajmy o demencji , która towarzyszy prawie zawsze nam na zleceniach.

graga przesadzasz  bycie opiekunką to nie jest jakaś filozofia,wszystkiego mozna sie nauczyc,każdy potrafi ugotowac ,jeszcze nie byłam w takim miejscu gdzie trzeba by było gotowac nie wiadomo jakie cuda ,jest internet zawsze mozna zerknać dowiedziec sie ,można sobie napisac i nauczyc sie jak wezwac pomoc itp, jest to odpowiedzialnosc i trzeba byc tego swiadomym ale nie dajmy sie zwariowac,każda z nas tak zaczynała i nie ma innej drogi

#12 2015-06-07 22:00:59

klija
Member

Hymmm - Graga śledząc Twoje wpisy zastanawiam się czy to wiek, rutyna a może SWZ .... Ty też kiedyś zaczynałaś ...

#13 2015-06-07 22:07:02

Julia26
New member

Dzięki Dziewczyny za wszystkie miłe słowa! Będę szukać i nie przejmuję się, byłam już w Niemczech raz jako opiekunka i miałam super kontakt z podopieczną smile
no a graga niesympatyczna bardzo, współczuję takiej zgorzkniałej opiekunki ;/

#14 2015-06-07 22:22:15

graga
Member

Julia26 napisał:

Dzięki Dziewczyny za wszystkie miłe słowa! Będę szukać i nie przejmuję się, byłam już w Niemczech raz jako opiekunka i miałam super kontakt z podopieczną smile

oj jo jo co ja czytam big_smile jestem zgorzkniała big_smile big_smile big_smile  ale się przejęłam oceną Juli26

Dziewczyno ty nie masz pojęcia jaka jestem w realu.  Natomiast utwierdziłaś mnie tylko w moim przekonaniu , że nie powinnaś opiekować się samotnie zamieszkałym PDP.
Ale skoro miałaś taki  super kontakt z twoją PDP to nic nie stoi na przeszkodzie abyś tam wróciła i aby rodzina podpisała z tobą bezpośrednią umowę pomijając pośrednika.

A propo? to komu współczujesz? moim PDP? big_smile ,że mają taką opiekunkę big_smile ???

Ostatnio edytowany przez graga (2015-06-07 22:23:13)

#15 2015-06-07 22:38:33

klija
Member

graga napisał:

Julia26 napisał:

oj jo jo co ja czytam big_smile jestem zgorzkniała big_smile big_smile big_smile  ale się przejęłam oceną Juli26

Dziewczyno ty nie masz pojęcia jaka jestem w realu.  Natomiast utwierdziłaś mnie tylko w moim przekonaniu , że nie powinnaś opiekować się samotnie zamieszkałym PDP.
Ale skoro miałaś taki  super kontakt z twoją PDP to nic nie stoi na przeszkodzie abyś tam wróciła i aby rodzina podpisała z tobą bezpośrednią umowę pomijając pośrednika.

A propo? to komu współczujesz? moim PDP? big_smile ,że mają taką opiekunkę big_smile ???

Hymmm - Graga wyluzuj ... gdzie Twoja empatia??? - nie ważne czy ma się lat 26 czy 62 ważne żeby być człowiekiem a ze znajomością języka to też nie jest tak do końca - ważne jest serducho .... smile ...

Ostatnio edytowany przez klija (2015-06-07 22:39:19)

#16 2015-06-07 22:58:08

graga
Member

klija napisał:

graga napisał:

Julia26 napisał:

Hymmm - Graga wyluzuj ... gdzie Twoja empatia??? - nie ważne czy ma się lat 26 czy 62 ważne żeby być człowiekiem a ze znajomością języka to też nie jest tak do końca - ważne jest serducho .... smile ...

Klija , ja nie mam nic do młodych startujących opiekunek. Ale prawda jest taka, że nie znając reali życia w Niemczech i bez języka raczej taka startująca opiekunka bez  języka przy PDP samotnie mieszkającym raczej niewiele pomoże a jest ryzyko że zaszkodzi bo nie jest w stanie wezwać pomoc lekarską na czas. I nie mów mi ,że można się wyuczyć na pamięć formułki zgłoszeniowej bo zawsze odpowiadamy na  dodatkowe pytania dyżurującego lekarza lub pielęgniarki . Przerabiałam to nie raz, bo ostatnio biorę same ciężkie , dobrze płatne przypadki. wink
A znając język można o wszystko pytać, można poprawiać swoje błędy które są raczej nieuniknione, bo one zawsze są na starcie i dlatego twierdzę ,że nowe początkujące osoby bez znajomości języka powinny zaczynać "przy rodzinie" a nie samotnie zamieszkałym PDP.
Mam za sobą aktywne ponad 10 lat w opiece w Niemczech , wiem co piszę. Serducho jest potrzebne ale nie zastąpi wiedzy i języka, niestety.
Każdy kiedyś zaczynał ale ważne to jest, jak zaczynasz .

Mój start jako opiekunka było o tyle łatwiejszy ,że wcześniej pracowałam też ponad 10 lat już w Niemczech, choć w innym zawodzie to jednak w ich kraju, w kontakcie z ich językiem, obyczajami i ich kulturą.

Ostatnio edytowany przez graga (2015-06-07 23:00:16)

#17 2015-06-07 23:52:37

Julia26
New member

a dlaczego tak a dlaczego siak graga, wszystko trzeba Ci tłumaczyć jak dziecku? UK odpada bo mają dziwne okesy pracy z tygodniową przerwą conajmniej lub umowe podpisuje sie na rok etc.
Nie podpiszę umowy z moją podopieczną, bo mam w Polsce jeszcze szkołę i raz na jakiś czas musze się pojawić u promotora, nie jestem w 100% dyspozycyjna, że tu miesiac na pewno moge a tu nie. W ogóle cały czas podrzymując te swoje wyśrubowane wytyczne co do opiekunek, to pewnie niejedna Pani z większym doświadczeniem ode mnie puka się w czoło. A te ciężkie przypadki to z potrzeby serca czy "lepsze płatne" big_smile big_smile big_smile Także daruj już sobie kolejną tyradę, bo się powtarzasz.

A reszcie dzięki za wszystkie wskazówki, przynajmniej mogę powiedzieć, że Polacy też potrafią być solidarni i sobie pomagać smile z pewnymi niechlubnymi wyjątkami.

#18 2015-06-08 00:17:19

maja35
Member

ale graga bzdury piszesz, gratuluje ze 10 lat poznawałas obyczaje i kulture Niemiec,kobieto nie jestesmy na Marsie,jakie realia co Ty piszesz,dziwczyna chce sie czegos nauczyc,podszkolic jezyk gdzie ma to zrobić? tak jak Ty 10 lat przed praca opiekunki szkolic sie w jezyku i poznawaniu realiów pracujac gdzies w fabryce lub na sprzataniu by pozniej zacząć kariere opiekunki, znasz tak swietnie jezyk powinnas robic kariere w bardziej zacnym zawodzie niz prace przy ciezkich przypadkach,

#19 2015-06-08 00:19:32

graga
Member

Julia26 napisał:

a dlaczego tak a dlaczego siak graga, wszystko trzeba Ci tłumaczyć jak dziecku? UK odpada bo mają dziwne okesy pracy z tygodniową przerwą conajmniej lub umowe podpisuje sie na rok etc.
Nie podpiszę umowy z moją podopieczną, bo mam w Polsce jeszcze szkołę i raz na jakiś czas musze się pojawić u promotora, nie jestem w 100% dyspozycyjna, że tu miesiac na pewno moge a tu nie. W ogóle cały czas podrzymując te swoje wyśrubowane wytyczne co do opiekunek, to pewnie niejedna Pani z większym doświadczeniem ode mnie puka się w czoło. A te ciężkie przypadki to z potrzeby serca czy "lepsze płatne" big_smile big_smile big_smile Także daruj już sobie kolejną tyradę, bo się powtarzasz.

A reszcie dzięki za wszystkie wskazówki, przynajmniej mogę powiedzieć, że Polacy też potrafią być solidarni i sobie pomagać smile z pewnymi niechlubnymi wyjątkami.

ooohho ho ho ale się przejęłam, że mnie nazwałaś  niechlubnym wyjątkiem big_smile big_smile big_smile

Co do twojego doświadczenia , to można by powiedzieć ,że go nie masz bo raczej trudno jednorazowy miesięczny  pobyt nazwać doświadczeniem big_smile big_smile

Co do moich ciężkich przypadków PDP to rzeczą oczywistą jest , że biorę je ze względu na dobry zarobek. Obawiam się, że musiałabyś ze swoimi DOŚWIADCZENIEM I JĘZYKIEM NIEMIECKIM pracować 3 ( słownie : trzy ) miesiące aby zarobić to co ja zarabiam w miesiąc. smile  wink bo siła młodego osiłka bez wiedzy i języka jednak nie może się równać z doświadczeniem, wiedzą i językiem nawet jak opiekunka nie jest najlepszego zdrowia  big_smile

no ale wszystko przed tobą, kariera opiekunki ( nie władającej językiem )  w wieku 26lat jest superr perspektywą wink 
powodzenia big_smile wink

#20 2015-06-08 00:37:37

graga
Member

maja35 napisał:

ale graga bzdury piszesz, gratuluje ze 10 lat poznawałas obyczaje i kulture Niemiec,kobieto nie jestesmy na Marsie,jakie realia co Ty piszesz,dziwczyna chce sie czegos nauczyc,podszkolic jezyk gdzie ma to zrobić? tak jak Ty 10 lat przed praca opiekunki szkolic sie w jezyku i poznawaniu realiów pracujac gdzies w fabryce lub na sprzataniu by pozniej zacząć kariere opiekunki, znasz tak swietnie jezyk powinnas robic kariere w bardziej zacnym zawodzie niz prace przy ciezkich przypadkach,

nigdy nie pracowałam w Niemczech na sprzątaniu, ja nawet jako opiekunka nie przywiązuje większej wagi do sprzątania bo to nie jest celem mojej pracy... OJ BARDZO BYS SIĘ ZDZIWIŁA JAKA MIAŁAM WCZEŚNIEJ PRACĘ  w NIEMCZECH,  niestety przygoda ze zdrowiem pokrzyżowala mi plany... ale najważniejsze aby sie nie poddawać,  wyciągnąć odpowiednie wnioski i zaplanować nowy sposób nażycie...

a mój zawód który obecnie wykonuję to jest zacny zawód...

podarowałam właśnie  mojej PDP rok życia... rok temu miała moja PDP umrzeć , wypisali ja do domu , dostała opiekę paliatywną ( miała przezyć max 2-4 tyg).... trafiło na mnie ,że się nią zajęłam...  w ciągu ostatniego roku spędziłam z moja PDP 10 miesięcy ucząc ja od nowa jeść, pić , myc zęby, spać i wszystkiego co jest jej dziś niezbędne do życia a opieka paliatywna nie jest juz  potrzebna... PDP żyje i ma się dużo lepiej ... a  właśnie taka zmienniczka bez języka , która mi się na krótko raz trafiła o mało co jej nie pochowała... właśnie przez to ,że nie znała języka
teraz mam porządna zmienniczkę, z językiem, wiedzą i doświadczeniem.... i o to chodzi, że każdy powinien wykonywać to co umie dobrze wykonać...
obie zarabiamy BARDZO DOBRZE i to na legalu ....

maja35 język można szkolić nie będąc opiekunką big_smile

Ostatnio edytowany przez graga (2015-06-08 00:42:56)

#21 2015-06-08 01:00:41

maja35
Member

może Ty graga jesteś cudotwórczynia albo inną uzdrowicielka,przestań bzdury pisac bo śmiech na sali, masz wieksza moc od Boga podarowalas rok zycia haha dobre inna opiekunka by usmierciła Ty uleczyłaś, ale sie nie dziwie ze odbija jak ktos siedzi u ludzi po 10 miesiecy,   ze masz potrójną wypłate to się nie dziwie za cudowne wyleczenie no no

#22 2015-06-08 01:31:43

graga
Member

nie jestem ani uzdrowicielką ani cudotwórczynią...
współpracowałam z lekarzami, byłam konsekwentna w działaniach ....wykorzytalam  wiedzę, jezyk  i doświadczenie w tej pracy...
stworzyłam rytm dnia dla PDP, ktory został zaakceptowany przez lekarzy i konsekwentnie wprowadzany przeze mnie bo tylko tak mozna cokolwiek nauczyc moja PDP ...
wcale nie musisz dostać świra przebywając długo z PDP ... wystarczy ,że masz wszystkie prawa... u mnie jest tak, ze nikt inny nie mieszka z nami i tak wlasciwie to dysponuje calym domem dla siebie...moja PDP jest lezaca wiec tylko sypialnia jest dla niej ... nikt mi sie nie wtraca co gotuje, co kupuje i kiedy piore oraz kiedy wychodze z domu... wazne aby wszystko bylo dobrze zorganizowane, zadbane i podane w odpowiednim czasie...aby motywowac PDP ... do jej rytmu dnia ustawilam sobie swoj rytm dnia... mam tam znajomych.. poparcie lekarzy , milych sasiadow.. dobra stawke wyzywieniową /tygodniowa i wyplatę z firmy powiekszona o bardzo solidna premie od rodziny wyplacana na reke.. w ten sposob tak jak powiedzialam moj zarobek jest mniej wicej 3-krotnie wiekszy jak zaplaty dla opiekunek bez jezyka w promedice... rodzina docenia to co robie dlatego są te premie i daje mi wolna reke w decyzjach... lekarz tez... mam zreszta niemieckie ubezpieczenie i korzystam dla siebie z tego samego lekarza czy tez fizioterapeuty co moja PDP... mam samochod do dyspozycji i nie czuje sie uwieziona...

ja tam uczciwie zapracowalam na swoja wyplate i szacunek

#23 2015-06-08 07:59:33

maja35
Member

nie chcę już komentować graga tego co piszesz bo nie ma sensu,  widać nie masz swojego życia ,siedzisz kattem u ludzi po 10 miesięcy zaczełas chyba bardziej kochac babcie jak jej rodzinna, współczuje!!!

#24 2015-06-08 09:32:24

Julia26
New member

Widać, że już w głowie graga ci się poprzewracało, 20 lat w Niemczech zrobiło swoje, w tym 10 przy ciężkich przypadkach robi swoje ;/
Graga, ja w Polsce kończę studia, potrzebuję jak każdy zarobić i znać jężyk, o moją karierę się nie martw, licz swoje pieniążki, obyś tylko miała kiedy je wydać big_smile

#25 2015-06-08 10:55:20

iza46
Member

Julia26 napisał:

Drogie Panie,

Pozdrawiam serdecznie,

Julka smile

mój nr tel. 721 140 818

Jezyk angielski jest tu tez atutem ,bo wszyscy sie jego ucza i uzywaja na wyjazdach wlasnie angielskiego.Moja kolezanka pracowala u pdp Irlandki i ten jezyk byl baardzo mile widziany smile wertuj https://praca-za-granica.jobleer.pl/ind … ;form=true  i z pewnoscia na cos ciekawego trafisz,cen sie i nie jedz za 1000euro bo to teraz za malo jak na te ciezka prace!

#26 2015-06-08 11:41:55

papaja76
Member

Julia26 napisał:

Pozdrawiam

uważaj z tą swoją siłą i zdrowiem, szanuj je, bo Ci go nikt nie zwróci, my starsze opiekunki coś o tym wiemy, a do Szwajcarii trzeba znać bardzo dobrze niemiecki, i mieć duże doświadczenie.

#27 2015-06-08 21:07:31

ana
Member

julia jedz  i zarabiaj geld . twój atut to młodośc i pewność siebie . .każdy jakoś zaczynał i nie zawsze było miło -wiesz mi .  a wpisem tej doświadczonej  nie przejmuj się  .  Nie pamięta wół jak cielęciem był.

#28 2015-06-08 22:42:02

papaja76
Member

asiątko napisał:

Witam. Z tego  co pisze Julka to ona szuka na terenie Szwajcarii a nie  Niemiec więc nic straconego bo w Szwajcarii im bliżej granicy francuskiej (Genewa) to trafiaja sie przypadki że potrzebują do opieki kogoś kto zna b.dobrze angielski. Musisz patrzeć Julka na Poloniuszu lub My Polacy. smile

tak, ale chcą z doświadczeniem, a jakie ma się doświadczenie w wieku 26 lat??

#29 2015-06-08 22:47:22

Basia77
Member

graga napisał:

klija napisał:

graga napisał:

Klija , ja nie mam nic do młodych startujących opiekunek. Ale prawda jest taka, że nie znając reali życia w Niemczech i bez języka raczej taka startująca opiekunka bez  języka przy PDP samotnie mieszkającym raczej niewiele pomoże a jest ryzyko że zaszkodzi bo nie jest w stanie wezwać pomoc lekarską na czas. I nie mów mi ,że można się wyuczyć na pamięć formułki zgłoszeniowej bo zawsze odpowiadamy na  dodatkowe pytania dyżurującego lekarza lub pielęgniarki . Przerabiałam to nie raz, bo ostatnio biorę same ciężkie , dobrze płatne przypadki. wink
A znając język można o wszystko pytać, można poprawiać swoje błędy które są raczej nieuniknione, bo one zawsze są na starcie i dlatego twierdzę ,że nowe początkujące osoby bez znajomości języka powinny zaczynać "przy rodzinie" a nie samotnie zamieszkałym PDP.
Mam za sobą aktywne ponad 10 lat w opiece w Niemczech , wiem co piszę. Serducho jest potrzebne ale nie zastąpi wiedzy i języka, niestety.

Mój start jako opiekunka było o tyle łatwiejszy ,że wcześniej pracowałam też ponad 10 lat już w Niemczech, choć w innym zawodzie to jednak w ich kraju, w kontakcie z ich językiem, obyczajami i ich kulturą.

A na początku , kiedy zaczynałaś to znałaś język perfekt ?
Bo mi się niedobrze robi jak czytam to co piszesz - Co ty tak podkreślasz tą perfekcyjną znajomość języka ???

Prawie żadna z nas nie znała języka przy pierwszym wyjeździe , a dziewczyna chc się uczyć to niech jedzie .

Trzeba spróbować tego miodu ,żeby się przekonać jak jest w tej pracy bo różnie mozna trafić .

Język jest owszem bardzo ważny ,ale ty przesadzasz !!!

#30 2015-06-08 22:53:28

Basia77
Member

Julia26 napisał:

Drogie Panie,

Pozdrawiam serdecznie,

Julka smile

mój nr tel. 721 140 818

Julia poszukaj może lepiej pracy w opiece przy dzieciach , przy niemiecko języcznej rodzinie , takich ogłoszeń jest w necie mnóstwo , lub jako pomoc domowa.
Ja mam 38 lat , od 2 lat pracuję jako opiekunka osób starszych w niemczech i wiem ,że to nie jest praca dla młodych dziewczyn - Nawet dla mnie.
No chyba ,że trafisz na jakąś fajną babcię bez demencji ...hmmm..
A jak trafisz źle to możesz właśnie z racji młodego wieku nie dać rady .
Pozdrawiam

#31 2015-06-08 23:05:33

graga
Member

Basia77 napisał:

graga napisał:

klija napisał:

A na początku , kiedy zaczynałaś to znałaś język perfekt ?
Bo mi się niedobrze robi jak czytam to co piszesz - Co ty tak podkreślasz tą perfekcyjną znajomość języka ???

Prawie żadna z nas nie znała języka przy pierwszym wyjeździe , a dziewczyna chc się uczyć to niech jedzie .

Trzeba spróbować tego miodu ,żeby się przekonać jak jest w tej pracy bo różnie mozna trafić .

Język jest owszem bardzo ważny ,ale ty przesadzasz !!!

A możesz mi wskazać w którym poście napisałam ,że konieczny jest perfekcyjny niemiecki?
Owszem, pisałam o znajomści j.niemieckiego ale przynajmniej w dobrym stopniu komunikatywny jeżeli bierze się zlecenie przy samodzielnie zamieszkałym PDP natomiast z bardzo słabym niemieckim , niestety ale powinno się brać zlecenia przy rodzinie.
Wyżej doopy nie przeskoczysz, niestety ale taka jest brutalna prawda.

#32 2015-06-09 06:54:46

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

graga napisał:

Owszem, pisałam o znajomści j.niemieckiego ale przynajmniej w dobrym stopniu komunikatywny jeżeli bierze się zlecenie przy samodzielnie zamieszkałym PDP natomiast z bardzo słabym niemieckim , niestety ale powinno się brać zlecenia przy rodzinie.

Mam podobny staż w DE do twojego, a wcześniej kilka lat pracy w  Hiszpanii.
Pierwszą pracę miałem rzeczywiście przy rodzince - 2 miesiące. Drugą trafiłem do Bawarii do PDP bez rodzinki - sam w ogrooomnym domu. Język był na poziomie - Schlafen, Essen, Euro - czyli min. podstaw.
Pacjent po wylewie, cukrzyk...także pomiary, insulinka...i podobne bzdety. Oczywiście gotowanie....ect.
Podczas porannej toalety mój PDP miał atak padaczki  - który de facto wyglądał na początki wylewu.
Pogotowie - bez problemu każdy z nas zadzwoni po ratunek. Nie przytoczę rozmowy - wiem, żę podałem adres, stan nieprzytomny, oraz że jestem opiekunem. - Owszem  oddzwoniono do mnie, teraz domyślam się, że chcieli szczegóły. Podałem im wiek pacjenta i  to, że raz miał już wylew.
Te słowa jak "wylew, nieprzytomny" miałem opanowane przed przyjazdem, wiedziałem do kogo jadę.
Za parę minut pojawił się wóz ratunkowy, lekarz osobnym wozem i ......śmigłowiec medyczny. Byłem zszokowany ilością środków.
Nikt mnie nie opieprzył - przeciwnie. Koordynator (ani słowa po polsku) powiedział, wszystko było prawidłowo (wylew wykluczono dopiero w szpitalu).
Piszę to po to, że dzwoniąc nawet pod 112 a znając tylko chiński i tak przyjadą ratownicy medyczni. Po prostu zidentyfikują ciebie
Język, a raczej jego brak nie jest w tym przypadku żadnym argumentem. Owszem trzeba się uczyć, ale prawie każdy/da tak zaczynała

Ostatnio edytowany przez copyfield (2015-06-09 06:55:23)

#33 2015-08-13 12:41:20

festynka
Member

Basia77 napisał:

Julia26 napisał:

Drogie Panie,

Pozdrawiam serdecznie,

Julka smile

mój nr tel. 721 140 818

Julia poszukaj może lepiej pracy w opiece przy dzieciach , przy niemiecko języcznej rodzinie , takich ogłoszeń jest w necie mnóstwo , lub jako pomoc domowa.
Ja mam 38 lat , od 2 lat pracuję jako opiekunka osób starszych w niemczech i wiem ,że to nie jest praca dla młodych dziewczyn - Nawet dla mnie.
No chyba ,że trafisz na jakąś fajną babcię bez demencji ...hmmm..
A jak trafisz źle to możesz właśnie z racji młodego wieku nie dać rady .
Pozdrawiam

Basia 77-słuszna racja i jestem tego samego zdania.Widzę ,że młodym dziewczynom jest naprawdę ciężko w tej pracy!! Bo mi  wiekowej ,też jest ciężko -tęsknota mnie zżera ,,,

#34 2015-08-13 12:45:52

festynka
Member

copyfield napisał:

graga napisał:

Mam podobny staż w DE do twojego, a wcześniej kilka lat pracy w  Hiszpanii.
Pierwszą pracę miałem rzeczywiście przy rodzince - 2 miesiące. Drugą trafiłem do Bawarii do PDP bez rodzinki - sam w ogrooomnym domu. Język był na poziomie - Schlafen, Essen, Euro - czyli min. podstaw.
Pacjent po wylewie, cukrzyk...także pomiary, insulinka...i podobne bzdety. Oczywiście gotowanie....ect.
Podczas porannej toalety mój PDP miał atak padaczki  - który de facto wyglądał na początki wylewu.
Pogotowie - bez problemu każdy z nas zadzwoni po ratunek. Nie przytoczę rozmowy - wiem, żę podałem adres, stan nieprzytomny, oraz że jestem opiekunem. - Owszem  oddzwoniono do mnie, teraz domyślam się, że chcieli szczegóły. Podałem im wiek pacjenta i  to, że raz miał już wylew.
Te słowa jak "wylew, nieprzytomny" miałem opanowane przed przyjazdem, wiedziałem do kogo jadę.
Za parę minut pojawił się wóz ratunkowy, lekarz osobnym wozem i ......śmigłowiec medyczny. Byłem zszokowany ilością środków.
Nikt mnie nie opieprzył - przeciwnie. Koordynator (ani słowa po polsku) powiedział, wszystko było prawidłowo (wylew wykluczono dopiero w szpitalu).
Piszę to po to, że dzwoniąc nawet pod 112 a znając tylko chiński i tak przyjadą ratownicy medyczni. Po prostu zidentyfikują ciebie
Język, a raczej jego brak nie jest w tym przypadku żadnym argumentem. Owszem trzeba się uczyć, ale prawie każdy/da tak zaczynała

Już dawno miałam sobie napisać całe sprawozdanie w razie nagłego telefonu np. Pogotowie i do tej pory nic nie napisałam -a wiem ,że w razie co! język mi ucieknie do d...y  i nic z tego zdenerwowania nie powiem-albo powiem tyle ,że nie będą wiedzieli o co chodzi,Dzięki za przypomnienie!!!

Reklama