Reumatyzm u osób starszych - jak pomóc takiej osobie ?

Dzwoniła do mnie dzisiaj babka z agencji i proponowała sztele u dziadka z reumatyzmem. Powiedziałam, że się zastanowię i dam jej odpowiedź jutro. Nie żebym była wybredna, ale wiecie, lepiej się poradzic przed wyjazdem, żebym potem nie była zaskoczona niczym...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Choroby wieku starczego podopiecznych - aktualne tematy :

#1 2012-09-18 11:51:22

bachata
Member

Reumatyzm u osób starszych - jak pomóc takiej osobie ?

Dzwoniła do mnie dzisiaj babka z agencji i proponowała sztele u dziadka z reumatyzmem. Powiedziałam, że się zastanowię i dam jej odpowiedź jutro. Nie żebym była wybredna, ale wiecie, lepiej się poradzic przed wyjazdem, żebym potem nie była zaskoczona niczym. No i z tego powodu własnie pytam się was, bo sama nie miałam jeszcze okazji opiekować się osoba z reumatyzmem- czy to jest cięzka praca, czy tacy ludzie z reumatyzmem radzą sobie w większości sami? Pamiętam, że moja babcia miała kiedyś reumatyzm i nasilało się to tak na jesień, jak było mokro i zimno. Nie przykładałam do tego wagi, bo byłam młoda i gdzie bym myślała, że przyjdzie mi się kiedyś zajmować takimi ludźmi? Babcia z resztą wszystko zawsze sama robiła, nie chciała od nikogo pomocy, to sie nawet nie miałam kiedy udzielić.

#2 2012-09-18 22:44:20

Dorcia2
Member

Re: Reumatyzm u osób starszych - jak pomóc takiej osobie ?

O jejku reumatyzm to nie upierdliwa męcząca choroba...tu się nie mam nad czym zastanawiać, no chyba, że jest jeszcze jakaś inna choroba ukryta, ale tego to się na miejscu dowiesz. Bierz tą pracę i się  nawet nie zastanawiaj.
Pozdrawiam i napisz nam już jak będziesz na miejscu:)........czekamy na wieści.....dobre wieści:)

#3 2012-09-19 09:47:49

Kamilakoz
Member

Bachata jak masz powyżej 40 lat to juz na pewno masz sama zmiany reumatyczne stawow. Na to nie ma mocnych. Ale ja bym sie obawiala innych chorob które moze przd tobą chca zataić. Bo reumatyzm to nie jest nic strasznego.

#4 2012-10-02 16:29:15

pumba
Member

Reumatyzm to nie śmiertelna choroba, tak jak mówią dziewczyny. Nawet młodsi od nas mają z tym problemy. A taki dziadek czy babcia-to normalne, że mają takie dolegliwości. Swoje w zyciu przepracowali i na starość wszystko wychodzi. Sama się o tym zaczynam przekonywać-na własnej skórze! smile Korzonki, nie korzonki. Bóle, nie bóle.. Moi podopieczni nieraz chorowali na reumatyzm, ale byli sprawni-sami chodzili. No jak to starsi ludzie-trzeba było im pomagać w tym i owym, ale to chyba standard. Chyba każdy staruszek ma problemy ze stawami, kośćmi itp, więc nie trzeba wyolbrzymiać tego schorzenia.
Pozdrawiam Was serdecznie smile

#5 2012-10-02 22:18:59

kasia63
Member

kamilakoz - chcę tylko nieśmiało ci uświadomic ,że nie wszyscy po 40stce mają zmiany reumatyczne stawów.To schorzenie akurat nie zawsze jest związane z wiekiem:)smilesmilesmile

Choroby reumatyczne (potocznie reumatyzm) – grupa chorób charakteryzujących się przewlekłymi zmianami zapalnymi w obrębie tkanki łącznej, spowodowanymi najczęściej reakcją autoimmunologiczną. Grupa chorób reumatycznych objawia się często zmianami chorobowymi w stawach i kościach, dając objawy bólowe i w skrajnych przypadkach ograniczenie ruchomości stawów, aż do całkowitego ich usztywnienia. Słowem "reumatyzm" lub też "gościec" najczęściej określa się w mowie potocznej reumatoidalne zapalenie stawów.

Na reumatyzm chorują i małe dzieci i osoby w sile wieku i stare też.

#6 2012-10-02 23:56:47

oceangreen
Member

należałoby dopytać, na jakim etapie ma ten reumatyzm..a może to rzs? generalnie dolegliwości są bólowe, a przy rzs daleko posuniętym stawy dłoni są zniekształcone tj. skrzywienie łokciowe, i pojawia się problem z np funkcją chwytną.....
ale gdybym miała jechac do opieki tylko i wyłącznie do osoby z reumatyzmem czy też z rzs, nie zastanawiałabym się dłużej.

#7 2012-10-03 09:40:24

Kamilakoz
Member

Kasia63 ja wiem wiem ze to nie tylko od wieku zalezy. :-) Ale wiesz - im człowiek starszy tym łatwiej o pewne schorzenia i choroby. W koncu wszystko sie zużywa. Oceangreen a to z pokrzywionymi palcami, lokciami i innymi stawami to nie chodziło ci o artretyzm?

#8 2012-10-03 14:52:46

huba_buba
New member

Cześć dziewczyny. Jak macie jeszcze sprawnego pacjenta, a zaczyna on odczuwac takie dolegliwości jak właśnie reumatyzm, to mozna go pogonić np. na basen, może na jazdę na rowerze. Przy tym schorzeniu ruch działa bardzo dobrze. Pływanie, jak wszystkie wiemy, najbardziej odciąża stawy, a przy tym spala się zbędne kilogramy. Właśnie ważne jest też to, żeby nie hodować brzuszka, bo nadwaga tylko wszystko pogarsza. Dzwigając tyle kilogramów, na pewno się niczego nie polepszy. Także 2 rzeczy: ruch i dieta. Nawet my powinnysmy o to zadbać, juz niekoniecznie mówię o dziadkach i babciach, którymi się zajmujemy. Im wcześniej tym lepiej!

#9 2012-10-03 15:15:37

oceangreen
Member

reumatoidalne zapalenie stawów, artretyzm, jak zwał tak zwał...

#10 2012-11-07 13:19:18

babulenka
New member

Bachata, to zależy od rodzaju choroby, na jaką cierpi ten staruszek. Reumatyzm to określenie wielu różnych schorzeń. Jeśli będzie to RZS (reumatoidalne zapalenie stawów), osoba taka może mieć problemy z poruszaniem się, cierpieć na sztywność poranną i skarżyć się na dokuczliwy ból. W każdym razie na pewno staruszek ma zapisane jakieś leki na reumatyzm, więc do twoich obowiązków będzie zapewne podawanie mu ich o wyznaczonych porach.

#11 2015-04-16 13:28:20

Kasssia
Member

Wszystko zależy od tego jak daleo są posunięte zmiany, czy osoba ma na przykład przykurcze, powykręcane stawy itp. Na pewno nie jest to łatwy pacjent

Reklama