Pan z rakiem prostaty

Mój obecny podopieczny jest po usunięciu gruczołu krokowego z powodu raka prostaty. Gdy do niego przyjechałam, był już po operacji. Ja miałam pomagać mu w domu i jeździć na kontrole i badania do szpitala...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Choroby wieku starczego podopiecznych - aktualne tematy :

#1 2012-09-12 10:07:59

kornelia987
New member

Pan z rakiem prostaty

Mój obecny podopieczny jest po usunięciu gruczołu krokowego z powodu raka prostaty. Gdy do niego przyjechałam, był już po operacji. Ja miałam pomagać mu w domu i jeździć na kontrole i badania do szpitala. Niestety okazało się, że wystąpiły przerzuty i jeździmy teraz dodatkowo na radioterapię. Przez to też strasznie zlichł, stracił i trochę kilogramów i włosów. Jak każdy po takich zabiegach..Zauwazyłam, że jest bardziej zamknięty w sobie i smutny w porównaniu ze stanem, w którym go poznałam-gdy problem raka miał się dla niego skończyc. Staram się z nim rozmawiać jak najwięcej, bo mam obawy, że dodatkowo w depresję wpadnie. Ale myślałam, czy dobrym pomysłem nie byłoby zintegrowanie go z innymi chorymi. Może ludzie tacy jak on- w sensie chorzy na raka, będa w stanie go podnieść na duchu? Mi czasami zarzuca, że nie wiem jak to jest mieć raka, więc nie mam mu jak pomóc. Nie wiem, czy warto poszukać czegoś takiego jak grupy wsparcia, spotkania chorych..

#2 2012-09-12 10:36:52

hellyspring
Member

Re: Pan z rakiem prostaty

A rozmawiałaś z pacjentem o tym pomyśle ?? To dość delikatny temat, zwłaszcza, że nowotwór w miejscach intymnych jest pewnie podwójnie trudny do zaakceptowania przez pacjenta. Na Twoim miejscu nie podejmowałabym jednak żadnych kroków bez porozumienia z podopiecznym, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, spytaj, czy taka ewentualność wchodzi w grę i dopiero spróbuj działać.

A tak w ogóle super, że interesujesz się pacjentem pod tym kątem, chociaz teoretycznie nie należy to do Twoich standardowych obowiązków, szacuneczek i powodzenia. Dużo zdrowia i siły dla Ciebie i podopiecznego.

Reklama