Krępująca dolegliwość- nietrzymanie moczu

Opiekuję się panią w już podeszłym wieku. Standardowa dolegliwość- nietrzymanie moczu. Poza tym ma też spore problemy z poruszaniem i ogólnie motoryką...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Psychologia starości podopiecznych - aktualne tematy :

#1 2012-09-10 16:40:34

poziomka116
Member

Krępująca dolegliwość- nietrzymanie moczu

Opiekuję się panią w już podeszłym wieku. Standardowa dolegliwość- nietrzymanie moczu. Poza tym ma też spore problemy z poruszaniem i ogólnie motoryką. Jest bardzo taka niezdarna, często coś wypada jej z rąk. Ale w sumie nie to jest dla mnie największą przeszkoda, ale raczej fakt, że babcia jest baaardzo wstydliwa. No i zawsze przy zmianie pieluchomajtek pojawia się problem, bo ja jej bez problemu mogę i chcę pomóc, a ona najchętniej robiłaby to sama. No ale tak jak mówiłam- niebardzo jest w stanie. To taka poukładana, wytworna kobieta i rzecz jaką jest zmiana tych nieszczęsnych pieluch to dla niej wręcz TABU. Nieraz nalegam, że przeciez dla mnie to rzecz normalna i nie musi się wstydzić,a ona jednak stawia na swoim i chce robić to sama. Wiem jak się męczy, bo trwa to i trwa, ale za Chiny nie da sobie pomóc. Rozmawiałam juz z jej córką, żeby przemówiła do rozsądku, no i czasami jak naprawdę nie była na siłach, to dała zmienić sobie pieluchomajtki. Chociaż cyrk na kółkach przy tym był, bo miałam nie patrzeć na nią, a najlepiej jeszcze z zamkniętymi oczami pieluchę zmieniać. Dziwna sytuacja, ale po części ją rozumiem. Ma swoje przyzwyczajenia i wtrącanie się obcych osób w intymne sprawy po prostu strasznie ją peszy. Chciałabym jej w pełni pomóc, ale nie ułatwia mi tego...

#2 2012-09-12 16:10:24

Teodozja
New member

Re: Krępująca dolegliwość- nietrzymanie moczu

Droga Poziomko116 rzeczywiście trochę dziwne jest to zachowanie podopiecznej. Myślę jednak, że jak z czasem się ona się do Ciebie przyzwyczai, bardziej Ci zaufa i może to skrępowanie zniknie. Może to też wynikać z tego, że nie traktuje Cię jako robota czy służącej, tylko normalnie po ludzku i dlatego ma takie opory. Widać też, że pani jeszcze jest świadoma. Starość jest niestety nieuchronna i różnie wpływa na ludzi, no musisz się pomęczyć jeszcze trochę, aż sytuacja znormalnieje. A córka dotarła do niej w ogóle?

#3 2012-09-12 16:35:35

poziomka116
Member

Czy dotarła- powiem szczerze, że coś to pomogło, ale niewiele. Od czasu tej rozmowy da mi czasem zmienić sobie pieluchy. Rzadko to bywa- zazwyczaj w dni kiedy wychodzimy do lekarza. Takie wizyty zawsze trochę trwaja i jak przychodzimy to jest zmęczona. Wtedy mi pozwala, no ale tak jak pisałam- z dużymi oporami. Cieszę się, że chociaż tyle, bo za każdym razem choć trochę bardziej się do mnie przyzwyczaja. Mam nadzieję, że będzie lepiej smile

#4 2014-12-01 18:11:41

Kasssia
Member

Dla mnie to nie jest dziwne zachowanie. Po prostu żaden świadomy czlowiek dorosly nie chce żeby inna osoba pomagała mu w takich czynnościach. Nawet jeśli robienie tego bez pomocy zajmie naprawdę bardzo dużo więcej czasu

#5 2015-02-19 15:17:07

KaskaKG
New member

nietrzymanie moczu to bardzo częsty problem jezeli chodzi o starsze osoby. Nie ma , czego się wstydzić tutaj jest fajna opisana sytuacja: http://starsirodzice.pl/wstydliwy-probl … -moczu-ntm

#6 2015-05-06 07:20:59

Madzia
Member

Niestety jeśli jesteśmy coraz starsi to może się tak stać ze nie trzyma się moczu. Niestety wtedy należy używać pampersów dla osób starszych albo podpaski takie długie i grube, które też coś dają. Ale na pewno osoby które nie trzymają moczu wstydzą się tego i są zażenowane.

#7 2015-05-06 08:48:35

amelia
Przyjaciel Forum

Madzia napisał:

Niestety jeśli jesteśmy coraz starsi to może się tak stać ze nie trzyma się moczu. Niestety wtedy należy używać pampersów dla osób starszych albo podpaski takie długie i grube, które też coś dają. Ale na pewno osoby które nie trzymają moczu wstydzą się tego i są zażenowane.

Och ! Madziu dzięki za porady! Skąd Ty to wszystko wiesz? Same ciekawe rzeczy piszesz i takie naukowe.
To jest po prostu  rozbrajające wink Ukłon dla Ciebie kochaniutka.
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRgljr1rK-eKyd2SHEwK6SPw9IN7Ybij9sU-lxcXJkR_R05cUag

#8 2015-05-06 08:56:30

arielka
Member

amelia napisał:

Madzia napisał:

Och ! Madziu dzięki za porady! Skąd Ty to wszystko wiesz? Same ciekawe rzeczy piszesz i takie naukowe.
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag … kR_R05cUag

big_smile

#9 2015-05-06 09:15:00

amelia
Przyjaciel Forum

arielka napisał:

amelia napisał:

Madzia napisał:

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag … kR_R05cUag

big_smile

big_smile

Reklama