jakie umowy daja polskie firmy i na jakich warunkach zatrudiaja

witam mam taka myśl żeby założyć nowy temat , jakie umowy proponują polskie firmy - umowa o dzieło : - umowa zlecenie - od jakiej kwoty jest płacony zus - niemiecka umowa : wolontariat: kolejna spraw jeśli sa płacone składki do zus to od jakiej kwoty - czasem firmy placa tylko składkę zdrowotną - przy umowach zlecenie proszę pisać o swoich doświadczeniach z firmami mam nadzieje ze dyskusja będzie gorąca

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2015-04-17 12:58:42

franekz7x
New member

jakie umowy daja polskie firmy i na jakich warunkach zatrudiaja

witam
mam taka myśl żeby założyć nowy temat , jakie umowy proponują polskie firmy
- umowa o dzieło :
- umowa zlecenie - od jakiej kwoty jest płacony zus
- niemiecka umowa :
wolontariat:
kolejna spraw jeśli sa płacone składki do zus to od jakiej kwoty
- czasem firmy placa tylko składkę zdrowotną - przy umowach zlecenie
proszę  pisać o swoich doświadczeniach z firmami mam nadzieje ze dyskusja będzie gorąca

#2 2015-04-17 13:20:18

amelia
Przyjaciel Forum

Re: jakie umowy daja polskie firmy i na jakich warunkach zatrudiaja

franekz7x napisał:

witam
mam taka myśl żeby założyć nowy temat , jakie umowy proponują polskie firmy
- umowa o dzieło :
- umowa zlecenie - od jakiej kwoty jest płacony zus
- niemiecka umowa :
wolontariat:
kolejna spraw jeśli sa płacone składki do zus to od jakiej kwoty
- czasem firmy placa tylko składkę zdrowotną - przy umowach zlecenie
proszę  pisać o swoich doświadczeniach z firmami mam nadzieje ze dyskusja będzie gorąca

A co Franiu?! książkę piszesz czy ze śledczej jesteś? Tutaj jest dość dużo na temat umów. Poszperaj , poczytaj i dowiesz się! a może firmą jesteś która nie umie sobie skonstruować porządnej umowy?
Może byś kolego opisał swoje doświadczenia ?

#3 2015-04-17 13:26:57

franekz7x
New member

nie chodzi o kopiowanie umów z firm ale o to co w nich jest
mja ciekawość polega na tym żeby zobaczyć jakie sztuczki maja firmy
ja osobiście znam tylko jedna umowę niemiecką umowę o prace 40h/7 -
pełne składki rentowo emerytalne płacone  w De
bez wymieniania firm mogę napisać jakie są umowy znam je wszystkie
- najlepsza jest umowa o dzieło
albo dwie umowy lub 3
jedna na ulotki druga na opieke w de a trzecia na opieke w PL
składki  od 200 zł lub od 400 zł tez znam

#4 2015-08-27 05:12:58

jola62
New member

A jak jest gdy polska firma chce zatrudnic cie na niemieckich warunkach. Czy jest to legal ? Co ze skladkami na emeryture i na leczenie?

#5 2015-08-27 08:07:57

urszula47
Member

Przeciez umowa zlecenie to tez legal smile "warunki niemieckie" tak to teraz sie nazywa bo ladnie brzmi.Zadzwon do firmy i zapytaj w jakiej Krankenkasse ubezpiecza Cie ,a moze dadza jak mojej znajomej meldunek i numer podatkowy a skladki w Zusie placa  /od jakiej kwoty bedziesz placic podatek dowiesz sie w styczniu/najlepiej przeczytaj to http://www.finanzamt.pl/index.php?optio … ;Itemid=68  acha gdyby nawet ubezpieczyli Cie w tutejszej kasie chorych to niekoniecznie beda placic skladki na emeryture ,no moze od Minijoob /470eur dochod/tu o nowych przepisach http://www.minijob-zentrale.de/DE/0_Hom … ?nn=126682  sa tez plusy ,gdy masz dzieci bo mozesz po pol roku dostac wstecz Kindergeld i je ubezpieczyc rowniez.

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2015-08-27 08:09:08)

#6 2015-08-27 09:03:58

jola62
New member

Tak ,mam meldunek i ubezpieczenie w niemieckiej kasie chorych oraz nr podatkowy na czas mojej pracy. Zastanawiam sie tylko czy to wystarczy na emeryturke bo wiadomo ze licza od 8,5 euro na godz i od najnizszej jaka mozliwa jest w Niemczech

#7 2015-08-27 09:29:47

urszula47
Member

Wiec jak masz Versicherungskarte to ok ,a jeszcze tu podatek odprowadzasz to wyglada normalnie .Powinnas na koniec miesiaca poczta dostawac Abrechnung,tam jest wypisane wszystko ,nawet ile masz dni platnego urlopu .Przeczytaj moj post wyzej zauwaz ze agencje czesto robia tak 1/podatek w Pl a ubezpieczenie w De 2/podatek w De a ubezpieczenie w Pl .Jak nie otrzymasz Abrechnungu to moze jest jeszcze insza kombinacja? moj syn z synowa pracuja w Niemczech i co miesiac maja ten dokument .

#8 2015-10-25 15:00:11

Karolinka
New member

Ja pracuję a umowę zlecenie. Czasami mam umowę niemiecką, a czasami polską. To jest zależne od zleceniodawcy. Ale najlepiej dogadać się z samą Agencją. Ja zatrudniłam się w http://www.aktivmed24.pl i już na początku wszystko było mi wyjaśnione. Jak miałam umowę po polsku to było ok, ale jak w niemieckim to kilka rzeczy było dla mnie nie jasne i wtedy oni mi wyjaśnili. Kontakt z koordynatorem bardzo dobry. Więc uważam, ze warto po prostu Agencji dopytywać. To są wtedy wiarygodne informacje.

#9 2015-10-25 15:08:28

mobilna
Member

Uczciwa agencja warynki umowy zmieści na 2 kartkach A4.
Jeśli bedziesz miała okazje to uciekaj do niemieckiej firmy.

#10 2015-10-25 15:08:53

amelia
Przyjaciel Forum

wrrrrrrrrr, jak mnie drażnią te reklamówki , agenturki i naganiaczki..........

#11 2015-10-25 15:19:15

mobilna
Member

Wracają dziewczyny i za te 200zł czy jak tam zwą to roznoszenie ulotek , materiałów reklamowych muszą się wykazać.
To klikają te pochwalne hymny na prawo i lewo.
Najlepsze są te co po pierwszym wyjeżdzie wszystko wiedzą.

#12 2015-10-25 15:20:39

mobilna
Member

Po 3 wyjeżdzie jak sie zoorientują o co kaman to lecą na pysk i następna prosze do obróbki.

Reklama