Początek

Wysłałam formularz zgłoszeniowy, na mail dostałam odp. żeby zadzwonić, umówiłam się na osobistą wizytę. Niby zostałam zakfalifikowana? Pani kazała czekać na ofertę...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Interkadra - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2015-04-01 09:34:32

gumiśka
New member

Początek

Wysłałam formularz zgłoszeniowy, na mail dostałam odp. żeby zadzwonić, umówiłam się na osobistą wizytę.
Niby zostałam zakfalifikowana? Pani kazała czekać na ofertę. Trwa to już 2 tygodnie.  Znam niemiecki na poziomie dogadania się, nie mam doświadczenia jako opiekunka. I co dalej mam robić?

Ostatnio edytowany przez gumiśka (2015-04-01 09:35:00)

#2 2015-04-01 10:10:37

amelia
Przyjaciel Forum

Re: Początek

gumiśka napisał:

Wysłałam formularz zgłoszeniowy, na mail dostałam odp. żeby zadzwonić, umówiłam się na osobistą wizytę.
Niby zostałam zakfalifikowana? Pani kazała czekać na ofertę. Trwa to już 2 tygodnie.  Znam niemiecki na poziomie dogadania się, nie mam doświadczenia jako opiekunka. I co dalej mam robić?

Aplikuj do kilku firm! Przy jednej dziurze kot zdycha.  smile

Czasem trzeba poczekać. To zależy od operatywności firmy.

#3 2015-04-01 10:21:42

gumiśka
New member

To po co zamieszczają te oferty na swojej stronie?
Najpierw sprawdzają u pracodawców czy im dana osoba będzie pasowała?

#4 2015-04-01 10:30:32

amelia
Przyjaciel Forum

gumiśka napisał:

To po co zamieszczają te oferty na swojej stronie?
Najpierw sprawdzają u pracodawców czy im dana osoba będzie pasowała?

Tak. Najpierw sprawdzają u rodzin  , co im odpowiada.

Już spotkałam się z firmą która dumnie mnie informuje, że rodzina mnie zaakceptowała i myśleli że "już mnie mają". Na co ja po obejrzeniu umowy i Faragebogen odpowiedziałam, że niestety ale mi to nie odpowiada.

Bardzo zdziwieni, co oni teraz zrobią. (Myśleli, że wezmę wszystko w ciemno i bez wymagań)
Es ist nicht mein Kaffee - odpowiedziałam.

#5 2015-04-01 10:42:45

gumiśka
New member

No tak ale tu jest forum Interkadry i tego jak oni podchodzą do takich spraw. Trzeba czekać, ale ile czasu?, przypominać się?
A poza znaj. niem. jakie trzeba mieć predyspozycje? Na jamiś forum babeczka napisała, że nie została zakwalifikowana z powodu fizycznej postury (szczupła, niskiego wzrostu)...

#6 2015-04-01 11:30:34

amelia
Przyjaciel Forum

gumiśka napisał:

No tak ale tu jest forum Interkadry i tego jak oni podchodzą do takich spraw. Trzeba czekać, ale ile czasu?, przypominać się?
A poza znaj. niem. jakie trzeba mieć predyspozycje? Na jamiś forum babeczka napisała, że nie została zakwalifikowana z powodu fizycznej postury (szczupła, niskiego wzrostu)...

Firma daje Ci zlecenie jak niemiecka agencja da jej rodzinę. Jeśli nie mają w danej chwili rodziny, to nie dają pracy opiekunkom. To taki  uproszczony schemat.

Bardziej skomplikowany schemat, to taki że jedna polska agencja współpracuje z wieloma agencjami niemieckimi , a z kolei agencja niemiecka współpracuje z wieloma agencjami polskimi.

Wymiana "handlowa" między siecią tych agencji nie jest do przewidzenia nawet przez decydentów. To trochę jak na chłopskim targu(kto pierwszy, kto lepszy, kto da więcej, kto weźmie mniej). Do tego dochodzą jeszcze inne sprawy jak kumoterstwo, znajomości, bądź złośliwości naszych decydentów.

Predyspozycje, to, dobry język, doświadczenie, prawko, referencje, umiejętność negocjacji i co tu dużo mówić od tego czy dasz się łatwo zmanipulować. (jak wszędzie potrzebują w pierwszej kolejności "głupich, silnych i naiwnych").

Nie wiem czy coś z tego zrozumiałaś. Ja na początku mojej pracy nic nie rozumiałam.

Poczytaj nasze forum dokładniej , to się trochę oświecisz. smile

#7 2015-04-01 14:32:43

gumiśka
New member

Dziękuję - zrozumiałam.

#8 2015-04-01 18:12:24

barbara.b
Member

co za życie. ale z nas optymistki :-)))) ja zrezygnowałam z gastronomi, na którą czekałam 1, 5 miesiąca i 8. kwietnia jadę pełna optymizmu do 70 letniej, naprawdę chodzącej kobiety. jeszcze nigdy nie byłam tak pełna optymizmu :-))))) ciekawe jak sprawa będzie wyglądała 9. kwietnia. czy mój optymizm nadal będzie tak ogromny, czy wejdę na forum i będę płakała. hahahaha
a firmy jak to firmy- niestety w większości są to naprawdę ciężkie przypadki albo tak jak amelka pisze może po złości mi takie oferty proponowali. nigdy nie wiadomo. może nie podobam się paniom w biurze i stąd takie oferty, a może nie ma zbyt wiele lepszych. dlatego cieszę się z mojego rodzynka póki jest się czym cieszyć. :-)))))

#9 2015-04-01 21:39:51

Ksenia
Member

Moja znzjoma jezdzi z tej firmy i jest zadowolona. Ja miałam rozmowe w tej firmie i zostałam zakwalifikowana na 950 euro ok wiem ze nie mówie gramatycznie. Zadzwonili do mnie po raz kolejny po miesiacu i mówili ze maja dla mnie ofertę ale..musza jeszcze raz sprawdzic mój niemiecki. dziwnie to zabrzmiało, gdyz pomyslałm sobie ze będą chcieli zwyczajnie zbic stawke na jeszcze niższa:( Grzecznie podziękowałam bo..juz mialam ofertę i szykowałm sie do wyjazdu smile

#10 2015-04-02 15:43:27

barbara.b
Member

hmmm a może chcieli podnieść stawkę bo poszukiwali kogoś z dobrym niemieckim i chcieli sprawdzić, czy aby czasami nie da się ciebie przepchnąć jako  z dobrym niemieckim :-))) nigdy nic nie wiadomo.
no ale fakt, że jak dzwonią z firm to jestem bardziej nastawiona na nie niż na tak. trzeba mieć nerwy w takiej firmie... słucham słucham i w duchu sobie myślę " co wy znowu macie za ofertę dziwoląga". dopiero gdy im więcej mówią tym więcej normalnych informacji zaczynam faktycznie słuchać uważnie :-))))

Ksenia napisał:

Moja znzjoma jezdzi z tej firmy i jest zadowolona. Ja miałam rozmowe w tej firmie i zostałam zakwalifikowana na 950 euro ok wiem ze nie mówie gramatycznie. Zadzwonili do mnie po raz kolejny po miesiacu i mówili ze maja dla mnie ofertę ale..musza jeszcze raz sprawdzic mój niemiecki. dziwnie to zabrzmiało, gdyz pomyslałm sobie ze będą chcieli zwyczajnie zbic stawke na jeszcze niższa:( Grzecznie podziękowałam bo..juz mialam ofertę i szykowałm sie do wyjazdu smile

#11 2015-04-03 09:50:02

kasia63
Member

gumiśka napisał:

Njalepiej sprawdzającą się metoda jest samej się poogłaszac na stronach pracowych/poloniusz ,pajeczyna,arbeitlandia/-firmy same wydzwaniają i szybciej sie załapiesz bo szansa się zwiększa.Jak szukam nowej roboty to zawsze tak robie i zawsze coś znajduję.Polecam:)Powodzenia.Bo czekanie na ofertę tak jak w Twoim opisywanym przypadku to moż ejeszcze potrwać długo....

#12 2015-07-21 13:58:23

hudo
New member

ja się trochę boję, powiedzcie że to nie jest takie fajne.

Reklama