Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

Czy ktoś z Was miał już do czynienia z tą firmą? Proszę o opinie

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2015-03-25 12:16:23

pietre
Member
Zarejestrowany: 2012-12-12
Posty: 119

Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

Czy ktoś z Was miał już do czynienia z tą firmą? Proszę o opinie

Offline

 

#2 2015-03-25 12:24:41

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

http://www.krs-online.com.pl/centrum-pr … 20213.html   posrednicza niby w znalezieniu pracy,ale to oni placa smile wiec nie warto ryzykowac jak nie udostepniaja swoich danych w Krs.Oferta http://www.centrumpracy24.eu/praca/opie … -der-ruhr/ cieeeniutkoooo 950euro?

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2015-03-25 12:27:06)

Offline

 

#3 2015-03-25 12:30:09

pietre
Member
Zarejestrowany: 2012-12-12
Posty: 119

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

I weź tu znajdź uczciwą agencje hmm

Offline

 

#4 2016-07-05 01:08:21

ava
Member
Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 295

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

Moja znajoma kiedyś miała u nich miesięczne zastępstwo za cale 900 ojro. Nie wróciła nigdy do nich, bo robota była pod psem. Opieka nad babką, a w gratisie małżonek babuszki, terrorysta całą gębą i cud dieta.
Ostatnio agenturka ją bombarduje ofertami. Znajoma im odpowiada, że za takie pieniądze już nie pracuje. Więc oni jej oferty za 1450 netto serwują. Nauczona doświadczeniem znajoma odpowiada „do babki za 1450 a w gratisie dziadek ?” Odporni są na takie ironie.

Zaciekawiły mnie ichnie oferty za 1450 ojro i trafilam na ciekawe rzeczy sad

http://www.centrumpracy24.com/praca/opi … 2-07-2016/

Co by się uchowało dla potomnych wklejam.

OPIEKUN/KA-SENIORA-1450 EURO NETTO-12.07.2016
Data ważności oferty: 2016-06-27
Typ pracy: Praca z seniorami
Lokalizacja: Niemcy,
Numer referencyjny:
Centrum Pracy 24
W chwili obecnej poszukujemy OPIEKUNA/KI DLA PANI GUDRUN w miejscowości LANGENHAGEN.
Opis zlecenia:
Pani:
• 81 lat
• 158 cm
• 73 kilo
• 2 stopień niepełnosprawności
• Ograniczenia związane z wiekiem
• wylew
• Osoba nie chodząca – transfer łóżko i wózek inwalidzki
Podopieczna mieszka w domu jednorodzinnym wraz z córką i mężem córki . Rodzina prowadzi dynamiczne życie ( wizyty w teatrze , muzeach , kinach , zwiedzanie miast ). Opiekun/ka powinien/na być gotowy/a do brania w nim udziału. Poszukiwana jest osoba bardzo silna , która jest w stanie znosić z 2 piętra podopieczna wraz z wózkiem inwalidzkim . Potrzebne sa DOBRE/BARDZO DOBRE umiejętności j.niemieckiego ze względu na częste wizyty z podopieczną u lekarza oraz na terapiach. Część terapii odbywa się w domu , na część należy dowozić podopieczną.
W domu są dwa psy rasy Labrador. Do dyspozycji opiekunki w pełni wyposażony pokój z własną łazienką oraz dostępem do internetu.
Zakres obowiązków:
• kompleksowa opieka
• prowadzenie gospodarstwa domowego
• pomoc w ubieraniu/rozbieraniu
• przygotowywanie posiłków – TYLKO 2 RAZY W TYG. , W POZOSTAŁE DNI JEDZENIE JEST DOWORZONE .
• zakupy
Wymagania:
• znajomość języka niemieckiego w stopniu DOBRYM/ B.DOBRYM
• doświadczenie w opiece
• miłe usposobienie, empatia, odpowiedzialność
• osoba niepaląca
• PRAWO JAZDY
Oferujemy:
• wynagrodzenie 1450 Euro netto
• legalną pracę
• ubezpieczenie społeczne i zdrowotne w Niemczech:
- niemiecka karta ubezpieczenia zdrowotnego umożliwiająca szerszy dostęp do bezpłatnych świadczeń medycznych w Niemczech (te same prawa jak obywatel Niemiec),
- możliwość nabycia prawa do emerytury w Niemczech po 5 latach zatrudnienia i osiągnięcia 67 r.ż.
- szeroki wachlarz świadczeń socjalnych w Niemczech (niemiecka renta chorobowa, prawo do zasiłku dla bezrobotnych przysługujący po 12 mc pracy w Niemczech w ciągu ostatnich 18 mc)
- możliwość uzyskania zwrotu podatku od wynagrodzenia w Polsce po przekroczeniu 183 dni pracy (świadczenia usług) w Niemczech
- zaliczenie umowy zlecenia do stażu pracy
• możliwość zdobycia cennego doświadczenia
• zakupienie biletu lub zwrot kosztów przejazdu
TERMIN ROZPOCZĘCIA: 12.07.016
MIEJSCE PRACY: LANGENHAGEN
Zainteresowane osoby proszę o przesłanie CV wraz z numerem referencyjnym LAN/07/2016 na adres: kontakt@centrumpracy24.com
Kontakt telefoniczny w godz. 8.00-16.00
Tel. (32) 235-31-72

Atu można sobie obejrzeć „przedsiębiorczych przedsiębiorców”

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ … ,id,t.html

Kopiuję z
http://opiekunkaradzi.pl/temat/1340-cen … ment-16874

gracja

To ta agencja dodała takie ogłoszenie z dzwiganiem podopiecznej na wózku z 2 piętra, co już samo w sobie jest skandalem:
Podopieczna mieszka w domu jednorodzinnym wraz z córką i mężem córki . Rodzina prowadzi dynamiczne życie ( wizyty w teatrze , muzeach , kinach , zwiedzanie miast ). Opiekun/ka powinien/na być gotowy/a do brania w nim udziału. Poszukiwana jest osoba bardzo silna , która jest w stanie znosić z 2 piętra podopieczna wraz z wózkiem inwalidzkim . Potrzebne sa DOBRE/BARDZO DOBRE umiejętności j.niemieckiego ze względu na częste wizyty z podopieczną u lekarza oraz na terapiach. Część terapii odbywa się w domu , na część należy dowozić podopieczną.

Oczywiście opiekunki wypowiedziały się nagatywnie o ofercie, a do dyskusji dołączyła agencja dodając wpis:
Centrum Pracy 24: Poszukiwana jest osoba bardzo silna , która jest w stanie znosić z 2 piętra podopieczna wraz z wózkiem inwalidzkim'' - Wózek inwalidzki jest wagi ok.14 Kg , podopieczna waży 73 kg proszę mi wierzyć nikt nie jest w stanie znosić podopiecznej i wózka jednocześnie . Chodzi o osobę silną z która ma kondycję i jest w stanie znieść podopieczną a zaraz potem szybko podstawić dla niej wózek. Jest to czynność wymagająca zwinności dlatego też wielokrotnie zaznaczone w ofercie jest to że potrzebna jest osoba fit oraz silna . Wejście i zejście z 2 piętra wraz z obciążeniem wymaga kondycji .Prosimy o nabycie umiejętności logicznego myślenia

Tu była dalsza krytyka opiekunek i odpowiedź agencji:

Centrum Pracy 24: OPIEKUN/KA-OPIEKUN ŁAMANE PRZEZ OPIEKUNKA - RODZAJ MĘSKI LUB ŻEŃSKI -PRACA PROPONOWANA TAKŻE DLA PANÓW. Proszę zauważyć , że nikt tutaj nie zmusza szanownych Pań do noszenia. Oferta skierowana jest do ogółu. Nikt do Pań nie odezwał się prywatnie i nie " zmusza do dźwigania"

I wtedy przyszła właścicielka tej agencji pani Klaudia Kowol i zabrała głos. Właścicielka nie przewidziała, że dziewczyna sprawdzi krs i zobaczy nazwisko właścicielki biedna myślała, ze nikt się nie zorientuje. Poczytajcie bo warto.

Klaudia Kowol: Skończcie za przeproszeniem pierdolić bzdury. Co druga z Was chleje na zleceniach i chwali się tym na popularnej grupie opiekunek. Z sercem? Jakie serce? Co Wy pierdolicie jedziecie i zgarniacie na czysto pięć do ośmiu patoli gdzie w Polsce zostałybyście wolontariuszkami a nie żadnymi opiekunkami.. TAK dokładnie tyle jest WARTA wasza praca w Polsce. WOLONTARIAT! Nikt nie każe Wam się opiekować starszymi osobami nikt Was nie zmusza a firma ma prawo wystawić taką ofertę jaką chce i gówno Wam do tego. Ciekawa jestem czy w sądzie też będziecie tak głośno skakały za zniesławienie firmy o której nie macie pojęcia. Celowo piszę ''waszym'' ulicznym językiem ponieważ nie rozumiecie po dobroci. Będą chcieli to zatrudnią wielbłąda i kozę do pary. Przestaniecie skakać jak Ci co wrócą z UK zabiorą Wam miejsca pracy i staną się dla WAS jedną wielką konkurencją..... A ta Pani co tu tak głośno skacze o prawie do nabycia emerytury w Niemczech niech najpierw się rozezna w temacie gdyż w Opolu jest oddział deutsche-rentenversicherung, który potwierdzi wszelkie informacje i zajmuje się wypłacaniem Niemieckich emerytur w Polsce bo de facto składki należy odprowadzać w Państwie w którym wykonuje się pracę (wyjątek stanowi formularz A1) liczy się miejsce wykonywania pracy oraz liczba okresów składkowych. Swoją drogą takich opiekunek jak Wy na miejscu firmy też bym nie chciała zatrudniać jeden wielki wstyd i patologia jakiej mało a język iście podwórkowy żeby nie powiedzieć więzienny. Dziękuję do widzenia

Klaudia Kowol: Chwila moment - ja nikogo nie oceniłam tylko powiedziałam ile jest warta Wasza PRACA w Polsce. Proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem a nie pleść trzy po trzy. Sama jeżdżę busami dość często i widzę jak to wygląda i co się dzieje w autobusach. Ledwo pasażerowie wsiadają do autokaru od razu wódeczka piweczko i kupa śmiechu a oprócz tego tona wulgaryzmów. Jeszcze słyszę i umiem zaobserwować kto jest kim zresztą nie muszę bo opiekunki same się chwalą kim są bo często szukają zastępstwa w autokarach. Jestem młodą osobą i wstyd mi za Polaków którzy tak się zachowują ... I to kobiety! Szkoda słów
Tu jedna z nas zaproponowała paniusi by sama pojechała.
Klaudia Kowol: Oczywiście czemu nie gdybym posiadała ku temu odpowiednie uprawnienia niestety nie przeszłam kursu opiekunki nie potrafię zrobić również transferu ale kto wie kilka lat temu zarabiałam 800 złotych pracując na bazarze bez żadnej umowy bez niczego a w razie kontroli miałam posługiwać się lewą umową ponieważ tak zostałam poinstruowana przez pracodawcę. Ponadto przez 8 lat miałam do czynienia z osobą z demencją i miażdżycą pomagałam mamie przy opiece babci i wiem co trzeba robić i jak trzeba podejść do takich ludzi. Już mówiłam kiedyś jeżeli opiekunki uważają, że wykonują pracę za karę to nie powinny nimi być! Dobrze Pani wie, że w Polsce nie zarobi nikt takich pieniędzy ale Wam wszystkim jest ciągle mało i mało najlepiej naróbcie sobie dzieci i żyjcie za 500+...
Klaudia Kowol: Pani broni zdania ''opiekunek'' ja bronie własnego zdania a raczej przepraszam potwierdzam fakty następnym razem może nagram film i przedstawię Pani jak prezentują się opiekunki w stanie upojenia alkoholowego w autokarze skoro poczuła się Pani głęboko urażona moją wypowiedzią ... Koło się zamyka. Proszę podać sensowniejsze argumenty w przeciwnym wypadku zakończę tę jakże śmieszną dyskusję.

Chcecie tam pracować?

Offline

 

#5 2016-07-05 07:18:07

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

O matko kochana !!! To pani Klaudia Kowol pisze takim elokwentnym językiem ?
No i te pijackie busy w których wykupuje sobie przejazdy pani Klaudia O_O

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-07-05 10:55:15)

Offline

 

#6 2016-08-28 18:45:39

Linda54
New member
Zarejestrowany: 2016-08-28
Posty: 5

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

Słyszałam o tej awanturze z Centrum pracy24, Pani Klaudia udziela się na forach i stara się walczyć z pomówieniami, już gdzieś widziałam ten dialog na innym forum. W sumie nie wiem co o tym myśleć, jest trochę prawdy jest w tym, że opiekunki nadużywają alkoholu, sama pracuję w Niemczech jako opiekunka i niestety muszę przyznać, że coraz częściej zdarzają się takie sytuacje.

Offline

 

#7 2016-08-29 10:23:45

bozencina50
Member
Zarejestrowany: 2014-09-22
Posty: 1307

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

Linda54 napisał:

Słyszałam o tej awanturze z Centrum pracy24, Pani Klaudia udziela się na forach i stara się walczyć z pomówieniami, już gdzieś widziałam ten dialog na innym forum. W sumie nie wiem co o tym myśleć, jest trochę prawdy jest w tym, że opiekunki nadużywają alkoholu, sama pracuję w Niemczech jako opiekunka i niestety muszę przyznać, że coraz częściej zdarzają się takie sytuacje.

Ale ,że co spotykasz na zapijaczone opiekunki czy statystyki tak mówią ?

Offline

 

#8 2016-08-29 20:20:08

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

ja tam widziałam babki, które piją a nie mogą. nie zmieniałam pijanej zmienniczki. a jakby mi ktoś kazał znieść babkę z drugiego pietra postukała bym się po głowie i na nogach wróciła bym do polski. babkę osobno i wózek osobno. załatwić haushalt dorosłego małżeństwa plus opieka nad babką na wózku, wożeniem jej wszędzie i jeszcze tatry i sratry. doba ma 24 godziny a nie 80. i załatwiam haushalt. babką w sumie wogólę się nie musze zajmować. ona nawet robi mi śniadanie, posprząta łazienkę, umyje okno, czy wyprasuje sobie szmaty a i tak konam i jak siedzę na tarasie to mózg mi się gotuje a w nim wszystkie wydarzenia z całego dnia. a jak bym tak usiąśc nie mogłą i dzwigała żywego człowieka 2 piętra.... ktoś tak dzwiga? przecież nikt nie dzwiga ludzi po chodach. to sa windy, ludzie przystosowują parter pod takich ludzi. nawet we dwoje a nawet w czworo nie dzwigała bym człowieka po schodach. co innego jak jest sytuacja awaryjna a co innego jak ktoś inteligentnego dzwiga z dobrym niemieckich chce zatrudnić. to na giełdę maszyn budowlanych powinien iść i giełdę komputerową. znaleść sobie takie firmy co mu stworzą inteligentnego silnego robota i będa jeszcze tego robota obsługiwały a nie do agencji opiekunek.

Offline

 

#9 2016-09-01 15:27:11

Linda54
New member
Zarejestrowany: 2016-08-28
Posty: 5

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

bozencina50 napisał:

Linda54 napisał:

Słyszałam o tej awanturze z Centrum pracy24, Pani Klaudia udziela się na forach i stara się walczyć z pomówieniami, już gdzieś widziałam ten dialog na innym forum. W sumie nie wiem co o tym myśleć, jest trochę prawdy jest w tym, że opiekunki nadużywają alkoholu, sama pracuję w Niemczech jako opiekunka i niestety muszę przyznać, że coraz częściej zdarzają się takie sytuacje.

Ale ,że co spotykasz na zapijaczone opiekunki czy statystyki tak mówią ?

Niestety po sąsiedzku miałam taką znajomą, która nadużywała alkoholu w pracy, nie powiem, że nie zajmowała się babcią, bo niemiecka rodzina w sumie nie miała zastrzeżeń, ale mimo wszystko dla mnie to przegięcie. Alkoholizm to poważna choroba, a jak jeszcze pozwalają pić w pracy, to do niczego dobrego to nie prowadzi. Praca jako opiekunka jest ciężka, ja nie musiała znosić swojego podopiecznego ze schodów, ale codziennie męczyłam się, żeby pomóc mu wejść do wanny (niestety była tylko wanna), albo przenieść go z łóżka na wózek. Pojawiają się różne oferty pracy, ale zawsze jest zaznaczone, czego można się spodziewać po przyjeździe do chorego, więc ja nie widzę sensu dalej drążyć tematu, po prostu trzeba szukać dalej. Ja odrzuciłam bardzo dużo propozycji właśnie ze względu na to, że wydawało mi się, że nie sprostam stawianym wymaganiom.

Offline

 

#10 2016-09-01 17:35:09

bozencina50
Member
Zarejestrowany: 2014-09-22
Posty: 1307

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

A ja jak byłam u mojej pierwszej babki to synowa jej lubiła sobie chlapnąć.Zawsze w czwartek wieczorem mnie ciągnela na winko lub sekta.Raz przyszla po mnie juz po dobrym kielichu.Niebardzo mialam ochotę ale ..jak to mówią ,  dla towarzystwa cygan dal sie powiesić.
Usiedliśmy w kuchni .Ja szybko wypilam kielich , bo niebardzo już ja rozumialam.Nie dość , że już byla wstawiona , to jeszcze z natury mówila bardzo szybko.Wypilyśmy flaszke wina i ja mowie ,że ide do domu bo babka sama.Ona " babka jest na ręcie , to ma czas i moze posiedzieć sama ". Ale ja jakoś sie wykrecilam , że czekam na telefon od corki.Ona ,ze mnie odprowadzi.Idziemy , a tu nagle  patrzę ,ze jej nie ma .Rozgladam sie a ona bidulka lezy jak ta dluga.Chcialam jej pomoc .Jednak ona szybciutko sie ogarnela.Nie wiem , chyba jej świerze powietrze tak zaszkodziło big_smile Odprowadzilam ją do domu , szcześliwa , że mam ją z głowy.Myślę sobie " kurde, ale jutro bedzie miała kaca" Wstaje rano ,jeszcze babki dobrze nie ogarnelam a tu słyszę ryk kosiarki.Wyglądam i cóż widzę , a ona już pół trawnika skosiła.Malo tego , jeszcze mi mówiła , że w nocy poród ( krowy ) przyjmowala , bo cielak nie mógł się urodzić big_smile big_smile
Lubiłam ją.Była taka normalna.Często mnie zabierala na jakieś imprezki w plenerze .Dzieki niej poznalam troche niemieckich zwyczajów.

Offline

 

#11 2016-09-02 22:40:40

Linda54
New member
Zarejestrowany: 2016-08-28
Posty: 5

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

Kobieta ma zdrowie:) Ja też póki co trafiałam na bardzo fajne rodziny, córka dziadka w weekendy zabierała mnie czasem do knajp, ale wtedy miałam wolne. Rzeczywiście Niemcy mają głowę do picia i bardzo dużo imprezują i to nie tak, że pójdą do restauracji napiją się zjedzą i do domu, ale impreza trwa całą noc. Ja wymiękam big_smile

Offline

 

#12 2016-09-21 13:38:12

kaska29
New member
Zarejestrowany: 2016-09-20
Posty: 5

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

Każde zlecenie, które oferuje firma pośrednicząca musi być dobrze opisane, jeżeli nie jest trzeba się dopytywać jakie są warunki i warto zwracać uwagę na szczegóły. Jeżeli chodzi o dźwiganie podopiecznych czasami niestety trzeba to robić, jeżeli podopieczny jest osobą niesprawną, leżącą, ale takie informacje są zawarte w ofertach pracy. Są silne osoby, które za większe pieniądze decydują się na taką pracę i ja im się nie dziwię, chociaż sama pewnie nie dałabym rady. Trzeba po prostu mierzyć siły na zamiary. Co do alkoholizm, potwierdzam, że taki problem istnieje.

Offline

 

#13 2016-09-21 18:25:19

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

kaska29 napisał:

Jeżeli chodzi o dźwiganie podopiecznych czasami niestety trzeba to robić, jeżeli podopieczny jest osobą niesprawną, leżącą, ale takie informacje są zawarte w ofertach pracy. Są silne osoby, które za większe pieniądze decydują się na taką pracę i ja im się nie dziwię, chociaż sama pewnie nie dałabym rady. Trzeba po prostu mierzyć siły na zamiary. Co do alkoholizm, potwierdzam, że taki problem istnieje.

Kobieto !!! Co ty piszesz ????. Nawet podpisanie umowy zlecenia - gdzie waga podopiecznego jest wyższa niż ustalone przepisy danego kraju - skutkuje, nieważnością całej umowy.art 58 kc.
Ja ci także powiem, że jestem pilotem Boeinga - i co dopuścisz mnie za stery???? - Bo chcę więcej zarobić

Offline

 

#14 2016-09-22 11:06:33

Frusia
Member
Zarejestrowany: 2016-07-12
Posty: 42

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

copyfield napisał:

kaska29 napisał:

Jeżeli chodzi o dźwiganie podopiecznych czasami niestety trzeba to robić, jeżeli podopieczny jest osobą niesprawną, leżącą, ale takie informacje są zawarte w ofertach pracy. Są silne osoby, które za większe pieniądze decydują się na taką pracę i ja im się nie dziwię, chociaż sama pewnie nie dałabym rady. Trzeba po prostu mierzyć siły na zamiary. Co do alkoholizm, potwierdzam, że taki problem istnieje.

Kobieto !!! Co ty piszesz ????. Nawet podpisanie umowy zlecenia - gdzie waga podopiecznego jest wyższa niż ustalone przepisy danego kraju - skutkuje, nieważnością całej umowy.art 58 kc.
Ja ci także powiem, że jestem pilotem Boeinga - i co dopuścisz mnie za stery???? - Bo chcę więcej zarobić

A propo. Ja mam 160 cm wzrostu i jakieś 49 kg ważę. Wiosną dostałam ofertę pracy do faceta 195 cm i 120 kilo hahahahha smile po wylewie, leżący. Higiena w łóżku, transfer na wózek, spacery.
Ja rozumiem że technika pracy +udogodnienia typu wyciągi itp ale ze śmiechu leżałam na ziemi przez godzinę jak uslyszalam : ale jest Pani doświadczoną opiekunką więc da pani radę!

Offline

 

#15 2016-09-28 12:51:45

kaska29
New member
Zarejestrowany: 2016-09-20
Posty: 5

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

Chodziło mi o to, że takie oferty z góry się odrzuca, po prostu nie bierze się ich pod uwagę podczas szukania zatrudnienia. Nie jestem osobą zbyt postawną ważę 55 kg, jestem niska, mój podopieczny jest szczupły, ale i tak jest mi ciężko. To nie jest łatwa praca niestety. Piszesz o przepisach co do  wagi podopiecznego, jak to zatem wygląda?

Offline

 

#16 2016-09-28 18:06:23

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

kaska29 napisał:

Chodziło mi o to, że takie oferty z góry się odrzuca, po prostu nie bierze się ich pod uwagę podczas szukania zatrudnienia. Nie jestem osobą zbyt postawną ważę 55 kg, jestem niska, mój podopieczny jest szczupły, ale i tak jest mi ciężko. To nie jest łatwa praca niestety. Piszesz o przepisach co do  wagi podopiecznego, jak to zatem wygląda?

1) ręczne podnoszenie i przenoszenie ciężarów o masie przekraczającej:
a) 12 kg - przy pracy stałej (lub 3 kg w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią),
b) 20 kg - przy pracy dorywczej (lub 5 kg w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią).
2) przewożenie ciężarów o masie przekraczającej:
a) 80 kg - przy przewożeniu na wózkach 2, 3 i 4-kołowych (lub 20 kg w przypadku kobiet w ciąży
Są wyjątki poniżej jednak tylko
dotyczy ekip pogotowia ratunkowego
Podczas ratowania życia pacjenta obowiązują takie same normy dźwigania/przewożenia ciężarów, jak w trybie normalnej pracy, z tym że pracownik nie może powstrzymać się od jej wykonania.

Ostatnio edytowany przez copyfield (2016-09-28 18:07:21)

Offline

 

#17 2016-09-28 20:32:09

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1482

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

Lepiej linka wkleic jako wiarygodne zrodlo http://asystentbhp.pl/art/normy-dzwigan … -wKUn8wgy5    w Niemczech byc moze ciut inaczej to wyglada ? Napisze Wam jedno co jest wiadome ,otoz wszedzie gdzie trzeba podnosic pdp /obojetnie ile wazy/bez podnosnika zadna niemiecka opiekunka nie pracuje !!! To samo dotyczy codziennych spacerow z wozkiem ,nawet w terenie nizinnym.Wiec nie bierzcie takich ofert dziewczyny.Barbaro b. a Ty ludzisz sie,ze dadza Ci wreszcie w pelni zdrowa pdp bez lekkiej demencji? Sama zobacz jak to wyglada w praktyce ! Te babcie niby zdrowe a jak potrafia byc uciazliwe! osobiscie Ci radze wziac spokojnego mobilnego  dziadka lub babke z bardzo zaawansowana demencja  /oczywiscie samotnie mieszkajacych/.Wtedy masz przynajmniej pewnosc ,ze ma leki zaordynowane i nie jest postrzegana jako zdrowa osoba smile

Offline

 

#18 2016-09-29 11:07:24

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

iza46 napisał:

Lepiej linka wkleic jako wiarygodne zrodlo http://asystentbhp.pl/art/normy-dzwigan … -wKUn8wgy5    w Niemczech byc moze ciut inaczej to wyglada ? Napisze Wam jedno co jest wiadome ,otoz wszedzie gdzie trzeba podnosic pdp /obojetnie ile wazy/bez podnosnika zadna niemiecka opiekunka nie pracuje !!! To samo dotyczy codziennych spacerow z wozkiem ,nawet w terenie nizinnym.Wiec nie bierzcie takich ofert dziewczyny.Barbaro b. a Ty ludzisz sie,ze dadza Ci wreszcie w pelni zdrowa pdp bez lekkiej demencji? Sama zobacz jak to wyglada w praktyce ! Te babcie niby zdrowe a jak potrafia byc uciazliwe! osobiscie Ci radze wziac spokojnego mobilnego  dziadka lub babke z bardzo zaawansowana demencja  /oczywiscie samotnie mieszkajacych/.Wtedy masz przynajmniej pewnosc ,ze ma leki zaordynowane i nie jest postrzegana jako zdrowa osoba smile

iza jeżdżę do demencyjnych i raczej takich szukam. dzięki za troskę ale jakoś podniosło mi się ciśnienie na widok tej twojej troski.

Offline

 

#19 2016-09-29 12:23:54

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1482

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

barbara.b napisał:

iza46 napisał:

Lepiej linka wkleic jako wiarygodne zrodlo http://asystentbhp.pl/art/normy-dzwigan … -wKUn8wgy5    w Niemczech byc moze ciut inaczej to wyglada ? Napisze Wam jedno co jest wiadome ,otoz wszedzie gdzie trzeba podnosic pdp /obojetnie ile wazy/bez podnosnika zadna niemiecka opiekunka nie pracuje !!! To samo dotyczy codziennych spacerow z wozkiem ,nawet w terenie nizinnym.Wiec nie bierzcie takich ofert dziewczyny.Barbaro b. a Ty ludzisz sie,ze dadza Ci wreszcie w pelni zdrowa pdp bez lekkiej demencji? Sama zobacz jak to wyglada w praktyce ! Te babcie niby zdrowe a jak potrafia byc uciazliwe! osobiscie Ci radze wziac spokojnego mobilnego  dziadka lub babke z bardzo zaawansowana demencja  /oczywiscie samotnie mieszkajacych/.Wtedy masz przynajmniej pewnosc ,ze ma leki zaordynowane i nie jest postrzegana jako zdrowa osoba smile

iza jeżdżę do demencyjnych i raczej takich szukam. dzięki za troskę ale jakoś podniosło mi się ciśnienie na widok tej twojej troski.

Alez ty jestes kobieto nerwowa ,wszedzie doszukujesz sie jakis podtekstow i insynuacji ! Poczytaj te swoje opisy kolejnych prac i podopiecznych i wyciagnij wnioski wreszcie .Sama prosisz sie o problemy probujac w pojedynke znalezc sposoby na demencyjne pdp ,ktore zachowuja sie "standardowo" i dlatego kazda opiekunka bedzie przez nie tak samo traktowana!A ty wciaz uparcie twierdzisz,ze to celowa  zlosliwosc tych babek skierowana tylko do ciebie.A czy zastanawialas sie nad ocena rekruterek ,ktore potrafia z rozmowy z kandydatka ocenic jej podejscie do tej pracy? Mnie tak oceniano pare razy i dopasowali mi nawet calkiem fajnych pdp .Wiec pomysl gdzie tkwi sedno sprawy.Zaraz wyrzucisz kubel pomyj na mnie ,lecz poznaj moje zdanie na ten drazliwy temat.Czy tylko ja tak mysle?

Offline

 

#20 2016-09-29 12:43:10

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

iza46 napisał:

barbara.b napisał:

iza46 napisał:

Lepiej linka wkleic jako wiarygodne zrodlo http://asystentbhp.pl/art/normy-dzwigan … -wKUn8wgy5    w Niemczech byc moze ciut inaczej to wyglada ? Napisze Wam jedno co jest wiadome ,otoz wszedzie gdzie trzeba podnosic pdp /obojetnie ile wazy/bez podnosnika zadna niemiecka opiekunka nie pracuje !!! To samo dotyczy codziennych spacerow z wozkiem ,nawet w terenie nizinnym.Wiec nie bierzcie takich ofert dziewczyny.Barbaro b. a Ty ludzisz sie,ze dadza Ci wreszcie w pelni zdrowa pdp bez lekkiej demencji? Sama zobacz jak to wyglada w praktyce ! Te babcie niby zdrowe a jak potrafia byc uciazliwe! osobiscie Ci radze wziac spokojnego mobilnego  dziadka lub babke z bardzo zaawansowana demencja  /oczywiscie samotnie mieszkajacych/.Wtedy masz przynajmniej pewnosc ,ze ma leki zaordynowane i nie jest postrzegana jako zdrowa osoba smile

iza jeżdżę do demencyjnych i raczej takich szukam. dzięki za troskę ale jakoś podniosło mi się ciśnienie na widok tej twojej troski.

Alez ty jestes kobieto nerwowa ,wszedzie doszukujesz sie jakis podtekstow i insynuacji ! Poczytaj te swoje opisy kolejnych prac i podopiecznych i wyciagnij wnioski wreszcie .Sama prosisz sie o problemy probujac w pojedynke znalezc sposoby na demencyjne pdp ,ktore zachowuja sie "standardowo" i dlatego kazda opiekunka bedzie przez nie tak samo traktowana!A ty wciaz uparcie twierdzisz,ze to celowa  zlosliwosc tych babek skierowana tylko do ciebie.A czy zastanawialas sie nad ocena rekruterek ,ktore potrafia z rozmowy z kandydatka ocenic jej podejscie do tej pracy? Mnie tak oceniano pare razy i dopasowali mi nawet calkiem fajnych pdp .Wiec pomysl gdzie tkwi sedno sprawy.Zaraz wyrzucisz kubel pomyj na mnie ,lecz poznaj moje zdanie na ten drazliwy temat.Czy tylko ja tak mysle?

iza, nigdy nei twierdziłam, że to celowa złośliwość. rozumię co to jest demencja i nie wiem skąd twoje wnioski. ja wnioski wyciągam ze swoich steli. nie bój się.

Offline

 

#21 2016-10-10 12:59:16

kaska29
New member
Zarejestrowany: 2016-09-20
Posty: 5

Re: Centrum pracy 24 z Gliwic - opinie

Ja opiekowałam się babcią z demencją, niestety miała skłonności do ucieczek, także musiałam być czujna, wszystkie drzwi i oka musiały być pozamykane. Rodzina, która ma pod swoim dachem osobę niepełnosprawną powinna kupić podnośniki itp. w sumie nigdy nie spotkałam się z sytuacją, żeby ich nie było.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Szukam pracy jako opiekunka / prywatnie - Witam, poszukuję pracy na terenie Niemiec jako opiekunka osób starszych. Posiadam 7 letnie doświadczenie w tej pracy, ukończonych kilka kursów w związku z opieką nad osobami starszymi, język niemiecki bardzo dobry, jestem osobą sumienną i pracowitą, bez nałogów...

CZY MASZ WŁASNĄ METODĘ RELAKSU I ODPOCZYKU PO PRACY? - Większość z nas już wie jak wygląda praca opiekunki. Na ogół jest dość mocno wyczerpująca psychicznie i fizycznie...

Poszukuje pracy jako opiekunka osoby starszej prywatnie - Poszukuje pracy jako opiekunka starszej osoby w Niemczech. Posiadam doświadczenie w opiece starszych osób ponieważ jeździłam juz dużo razy do takiej pracy za granicę...

Poszukuję oferty pracy dla Mamy - Dobry wieczór, Poszukuję pracy dla Mamy. Zna język niemiecki komunikatywnie. Obecnie przebywa na terenie Niemiec, jednak oferta pracy na która się zgodziła jest bardzo zła, dlatego szuka innej oferty...

Oferty pracy na terenie Niemiec i Luksemburga - Dzień dobry! Zapraszam wszystkie chętne opiekunki i opiekunów do współpracy.

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB

Polityka Prywatności i Polityka Cookies