img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

Powiem wam ze mam znajome jezdzace na czarno i one biora 45€/dzien przy 1 pdp,mimo ze jezyk podstawowy (no ale za to swietnie sie opiekuja to trzeba przyznac)...

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2015-03-09 14:35:42

Tola1972
Member
Zarejestrowany: 2015-02-21
Posty: 11

Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

Powiem wam ze mam znajome jezdzace na czarno i one biora 45€/dzien przy 1 pdp,mimo ze jezyk podstawowy (no ale za to swietnie sie opiekuja to trzeba przyznac). Ja jak zaczynalam jezdzic w 2011roku to kobiety w busie opowiadaly zawsze ze Maja 35€ dniowki przy 1 osobie , a jak przy dwoch to 40€.. Macie jakies spostrzerzenia?

Offline

 

#2 2015-03-09 14:57:04

Tola1972
Member
Zarejestrowany: 2015-02-21
Posty: 11

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

Jedna znajoma ma nawet 60€ przy 2pdp. W sumie juz dawno nie poznalalam zadnej opiekunki majacej 35€/dziennie

Offline

 

#3 2015-03-09 16:10:31

graga
Member
Zarejestrowany: 2015-01-06
Posty: 90

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

Blisko mnie przez ponad 16 miesięcy zmieniały się  co 4 tygodnie dwie stałe opiekunki . Miały 375 euro za tydzień i 200euro za drogę  ( 1500 euro za 4 tygodnie, NIE MIESIĄC  A 4 TYGODNIE). Zmieniały się tak często, bo nie chciały siedzieć długo na zleceniu. Do opieki miały 1 osobę, do kąpieli przyjeżdżał raz na tydzień pflegedienst.  Aby dojechać na zlecenie musiały pokonać 1150km ale 200 euro miały za drogę, płacone co 4 tygodnie. Znam i osobę do opieki i rodzinę PDP więc nie ma mowy aby sobie wymyśliły zawyżoną stawkę. Poznałam je obie, odwiedzałam czasami i one mnie odwiedzały.

35-40 euro / dzień to stanowczo  za mała stawka sad przy pracy na czarno.


Kiedyś ok 2 lat może by temu , zmieniała mnie zmienniczka na czarno , ja byłam tam przez firmę. Pamiętam,że pomagałam jej przy ustalaniu jej dziennej stawki. Było to 60 lub 65 euro za dzień.

Ta zmienniczka udziela się na forum , tutaj. Może więc potwierdzić ,że można wytargować dobrą dzienną stawkę wink

Ostatnio edytowany przez graga (2015-03-09 16:15:28)

Offline

 

#4 2015-03-09 17:16:59

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

graga napisał:

Blisko mnie przez ponad 16 miesięcy zmieniały się  co 4 tygodnie dwie stałe opiekunki . Miały 375 euro za tydzień i 200euro za drogę  ( 1500 euro za 4 tygodnie, NIE MIESIĄC  A 4 TYGODNIE). Zmieniały się tak często, bo nie chciały siedzieć długo na zleceniu. Do opieki miały 1 osobę, do kąpieli przyjeżdżał raz na tydzień pflegedienst.  Aby dojechać na zlecenie musiały pokonać 1150km ale 200 euro miały za drogę, płacone co 4 tygodnie. Znam i osobę do opieki i rodzinę PDP więc nie ma mowy aby sobie wymyśliły zawyżoną stawkę. Poznałam je obie, odwiedzałam czasami i one mnie odwiedzały.

35-40 euro / dzień to stanowczo  za mała stawka sad przy pracy na czarno.


Kiedyś ok 2 lat może by temu , zmieniała mnie zmienniczka na czarno , ja byłam tam przez firmę. Pamiętam,że pomagałam jej przy ustalaniu jej dziennej stawki. Było to 60 lub 65 euro za dzień.

Ta zmienniczka udziela się na forum , tutaj. Może więc potwierdzić ,że można wytargować dobrą dzienną stawkę wink

smile tak potwierdzam- 65. Uściślę tylko, że to był okres świąteczny i do tego miałam jeszcze 3x65 za święta i Nowy Rok.  No może te 65 to było takie naciągane gdyż rodzinie bardzo zależało na mojej opiece . Planowali oni jednak zatrudnienie nas legalnie. Wcześniej tam też pracowałam przez firmę, ale firma okazała się "bublem" i rodzina zrezygnowała z tej firmy. Te 3 tygodnie na czarno to miał być okres przejściowy i umówiliśmy się, że w razie "W", będziemy mogli mówić zgodnym chórem, że jestem ich znajomą, która jest u nich w odwiedzinach.
No niestety, dalsze plany się rozwiały , gdyż babcia odeszła do aniołków.  Ale to był fajny czas . Za trzy tygodnie zarobiłam 1650 minus 100 na paliwo to wyszło 1550 na czysto.
  Podsumowując, te 65 ojro to ładna kwota i miałam trochę szczęścia, ale te 5 dych na czarno to chyba można wyciągnąć.
Można to nie znaczy że się wyciąga, gdyż mało wymagający opiekunowie zaniżają karygodnie te stawki.

No ale cóz każdy orze jak może, a ja mówię- jak umie.

Offline

 

#5 2015-03-09 20:37:28

jolki
Member
Zarejestrowany: 2013-11-13
Posty: 427

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

Tola1972 napisał:

Powiem wam ze mam znajome jezdzace na czarno i one biora 45€/dzien przy 1 pdp,mimo ze jezyk podstawowy (no ale za to swietnie sie opiekuja to trzeba przyznac). Ja jak zaczynalam jezdzic w 2011roku to kobiety w busie opowiadaly zawsze ze Maja 35€ dniowki przy 1 osobie , a jak przy dwoch to 40€.. Macie jakies spostrzerzenia?

A Ty co, książkę piszesz czy raport???
Jak ja to mówię "jedna pani drugiej pani..."
O co Ci chodzi???

Offline

 

#6 2015-03-10 05:34:49

Tola1972
Member
Zarejestrowany: 2015-02-21
Posty: 11

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

jolki napisał:

Tola1972 napisał:

Powiem wam ze mam znajome jezdzace na czarno i one biora 45€/dzien przy 1 pdp,mimo ze jezyk podstawowy (no ale za to swietnie sie opiekuja to trzeba przyznac). Ja jak zaczynalam jezdzic w 2011roku to kobiety w busie opowiadaly zawsze ze Maja 35€ dniowki przy 1 osobie , a jak przy dwoch to 40€.. Macie jakies spostrzerzenia?

A Ty co, książkę piszesz czy raport???
Jak ja to mówię "jedna pani drugiej pani..."
O co Ci chodzi???

He? Ani ksiazki ani raportu nie pisze Forum jest po to zeby sobie podyskutowac . Takie przedrazliwione kobiety jak ty zawsze musza sie doczepic. Jak cie temat nie interesuje to idz do innego topika i nie zasmiecaj nam tego.

Offline

 

#7 2015-03-10 10:42:44

Ponti
New member
Zarejestrowany: 2015-03-05
Posty: 3

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

Niemiecka agencja z którą współpracuję daje umowę o pracę na czas nieokreślony, płaci 9,5 EUR/h (co przy 8h pracy dziennie daje stawkę 76 EUR) + 10 EUR diety dziennie, więc na dobrą sprawę dzienna stawka wynosi  86 EUR. Przejazdy i mieszkanie też opłacają.

Offline

 

#8 2015-03-10 18:27:04

Tola1972
Member
Zarejestrowany: 2015-02-21
Posty: 11

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

Ponti napisał:

Niemiecka agencja z którą współpracuję daje umowę o pracę na czas nieokreślony, płaci 9,5 EUR/h (co przy 8h pracy dziennie daje stawkę 76 EUR) + 10 EUR diety dziennie, więc na dobrą sprawę dzienna stawka wynosi  86 EUR. Przejazdy i mieszkanie też opłacają.

o to dobrze. a jaka to agencja,jesli to nie tajemnica?

Offline

 

#9 2015-03-10 20:21:59

amelka2015
Member
Zarejestrowany: 2015-01-28
Posty: 25

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

Tola1972 napisał:

Ponti napisał:

Niemiecka agencja z którą współpracuję daje umowę o pracę na czas nieokreślony, płaci 9,5 EUR/h (co przy 8h pracy dziennie daje stawkę 76 EUR) + 10 EUR diety dziennie, więc na dobrą sprawę dzienna stawka wynosi  86 EUR. Przejazdy i mieszkanie też opłacają.

o to dobrze. a jaka to agencja,jesli to nie tajemnica?

Tak. Też namiary poproszę.

Offline

 

#10 2015-03-11 20:45:57

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

Wyobraźcie sobie dziewczyny, że dostałam propozycje pracy na czarno za 1200 euro na miesiąc + 100 za podróż. Zapytałam osobę, która do mnie zadzwoniła gdzie to jest? Odpowiedź - południowe Niemcy . Kolejne moje pytanie, czy za takie pieniądze rzeczywiście w tym regionie pracują opiekunki? Przecież ja mam więcej pracując przez agencję, więc mnie za takie pieniądze praca na czarno nie interesuje. Ponoć są osoby, które za stawkę jaką mi zaproponowano tam pracują, robią wszystko z pracami w ogrodzie włącznie i nawet przy dwóch osobach.

Offline

 

#11 2015-03-11 21:35:47

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

jakniew napisał:

Wyobraźcie sobie dziewczyny, że dostałam propozycje pracy na czarno za 1200 euro na miesiąc + 100 za podróż. Zapytałam osobę, która do mnie zadzwoniła gdzie to jest? Odpowiedź - południowe Niemcy . Kolejne moje pytanie, czy za takie pieniądze rzeczywiście w tym regionie pracują opiekunki? Przecież ja mam więcej pracując przez agencję, więc mnie za takie pieniądze praca na czarno nie interesuje. Ponoć są osoby, które za stawkę jaką mi zaproponowano tam pracują, robią wszystko z pracami w ogrodzie włącznie i nawet przy dwóch osobach.

Witaj Jakniew smile fajnie ze jestes znow z nami. Pozdrawiam smile

Offline

 

#12 2015-03-11 21:38:01

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

jakniew napisał:

Wyobraźcie sobie dziewczyny, że dostałam propozycje pracy na czarno za 1200 euro na miesiąc + 100 za podróż. Zapytałam osobę, która do mnie zadzwoniła gdzie to jest? Odpowiedź - południowe Niemcy . Kolejne moje pytanie, czy za takie pieniądze rzeczywiście w tym regionie pracują opiekunki? Przecież ja mam więcej pracując przez agencję, więc mnie za takie pieniądze praca na czarno nie interesuje. Ponoć są osoby, które za stawkę jaką mi zaproponowano tam pracują, robią wszystko z pracami w ogrodzie włącznie i nawet przy dwóch osobach.

Hej, Koleżanko! Wyszłaś z norki smile Słoneczko przygrzało, to wysunęłaś nosek. Ale się cieszę!

A co do tej "wspaniałej" oferty, to chyba nie wiedzieli z kim mają do czynienia  - biedaki. smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-03-11 21:41:25)

Offline

 

#13 2015-03-11 22:39:47

bozencina50
Member
Zarejestrowany: 2014-09-22
Posty: 1307

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

W północnych ( okolice Dolnej Saksoni) Niemczech za pracę na czarno płacą min. 300 Euro na tydzień +( min) 150  Euro za przejazd .To jest od jednej osoby. Ogródki ?- to zalezy , czy  się zgadzasz.
Wszystko zalezy od umiejetnosci negocjacyjnych  !!
Nie zawsze język ma tu decydujacą rolę . Zależy jakie oczekiwania ma pop.Czasami do ciężkich przypadków np. leżący , nie gadający pop  wystarczy komunikatywny albo sąsiadka (Polka )obok.
Od dwóch osob płacą 400 Euro w górę ( na tydzień ).
Nie wiem ile płacą tu agencje.Znalam tu tylko  dwie  dziewczyny  pracująca przez nie.Jedna z nich , z b. dobrym niemieckim ( po germanistyce ) dostawala  tu 1400 Euro na miesiąc od 2 osob (ta druga osoba to niby tyko taki przy okazji dodatek , " nic" nie trzeba przy niej robić) .
Druga,  dziewczyna pracujaca przez agencję - 1000 euro na miesiąc .

Offline

 

#14 2015-03-12 10:41:21

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

ahha napisał:

jakniew napisał:

Wyobraźcie sobie dziewczyny, że dostałam propozycje pracy na czarno za 1200 euro na miesiąc + 100 za podróż. Zapytałam osobę, która do mnie zadzwoniła gdzie to jest? Odpowiedź - południowe Niemcy . Kolejne moje pytanie, czy za takie pieniądze rzeczywiście w tym regionie pracują opiekunki? Przecież ja mam więcej pracując przez agencję, więc mnie za takie pieniądze praca na czarno nie interesuje. Ponoć są osoby, które za stawkę jaką mi zaproponowano tam pracują, robią wszystko z pracami w ogrodzie włącznie i nawet przy dwóch osobach.

Witaj Jakniew smile fajnie ze jestes znow z nami. Pozdrawiam smile

Witaj:) Jestem zawsze z Wami, jesli nie forum bo nie zawsze się da ( powód: dostęp do internetu ), to myślami zawsze:) Pozdrawiam

Offline

 

#15 2015-03-12 10:45:07

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

amelia napisał:

jakniew napisał:

Wyobraźcie sobie dziewczyny, że dostałam propozycje pracy na czarno za 1200 euro na miesiąc + 100 za podróż. Zapytałam osobę, która do mnie zadzwoniła gdzie to jest? Odpowiedź - południowe Niemcy . Kolejne moje pytanie, czy za takie pieniądze rzeczywiście w tym regionie pracują opiekunki? Przecież ja mam więcej pracując przez agencję, więc mnie za takie pieniądze praca na czarno nie interesuje. Ponoć są osoby, które za stawkę jaką mi zaproponowano tam pracują, robią wszystko z pracami w ogrodzie włącznie i nawet przy dwóch osobach.

Hej, Koleżanko! Wyszłaś z norki smile Słoneczko przygrzało, to wysunęłaś nosek. Ale się cieszę!

A co do tej "wspaniałej" oferty, to chyba nie wiedzieli z kim mają do czynienia  - biedaki. smile

Można i tak to stwierdzić, że wyszłam z norki:) . Powiem Ci, że jak powiedziałam iż na czarno takie stawki są mierne, ujrzałam zdziwienie i niedowierzanie. Ktoś zatrzymał się dobre kilkanaście lat do tyłu.

Offline

 

#16 2015-03-12 10:50:27

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

bozencina50 napisał:

W północnych ( okolice Dolnej Saksoni) Niemczech za pracę na czarno płacą min. 300 Euro na tydzień +( min) 150  Euro za przejazd .To jest od jednej osoby. Ogródki ?- to zalezy , czy  się zgadzasz.
Wszystko zalezy od umiejetnosci negocjacyjnych  !!
Nie zawsze język ma tu decydujacą rolę . Zależy jakie oczekiwania ma pop.Czasami do ciężkich przypadków np. leżący , nie gadający pop  wystarczy komunikatywny albo sąsiadka (Polka )obok.
Od dwóch osob płacą 400 Euro w górę ( na tydzień ).
Nie wiem ile płacą tu agencje.Znalam tu tylko  dwie  dziewczyny  pracująca przez nie.Jedna z nich , z b. dobrym niemieckim ( po germanistyce ) dostawala  tu 1400 Euro na miesiąc od 2 osob (ta druga osoba to niby tyko taki przy okazji dodatek , " nic" nie trzeba przy niej robić) .
Druga,  dziewczyna pracujaca przez agencję - 1000 euro na miesiąc .

Wzbraniam się pracując przez agencję , jeśli nie podniosą stawki do 2 osób. To totalna fikcja, że dla tej drugiej nic się nie robi. Pranie - 2 osoby, posiłki - dla 2 osób, sprzątanie - jeśli ta do której jesteśmy skierowane jest osobą leżacą to sprzątamy po tej, która niby to opieki nie potrzebuje. Miałam taki przypadek i postawiłam warunek: albo 400 e mi dołożą, albo wracam do domu. Kiedy przyjechałam, podopieczny był sam, żona była w szpitalu. Kiedy ona wróciła do domu, pracy przy niej było nie mniej niż przy dziadku. Negocjacje trwały 2 dni, ale postawiłam na swoim.

Offline

 

#17 2015-03-12 11:00:40

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

Czytam te ogloszenia czasami i cholery mozna dostac ,do 2 osob 1200eur albo mniej nawet.Mizerne ubezpieczenie ,umowa zlecenie bez zadnych praw .Na czarno podobnie ,najczesciej stawka tygodniowa 250eur ,dzwiganie lub ciezka demencja .Od stycznia podniesli Pflegegeld dla II Pflegestuffe dla demencyjnych osob i co?http://www.kv-media.de/pflegereform/pflegereform-2015.php  bez komentarza.Mysle ze to wynika z sytuacji gospodarczej,bo i w De zamyka sie firmy i zatrudnia wiele osob na Minijoob lub niepelny etat,wiec lataja rodziny dziury w budzecie.A i agencje nie moga podwyzszac kosztow ,bo klient odejdzie...Tu jest lepsza tabela  www

Ostatnio edytowany przez iza46 (2015-03-12 11:02:14)

Offline

 

#18 2015-03-12 11:20:40

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

jakniew napisał:

amelia napisał:

jakniew napisał:

Wyobraźcie sobie dziewczyny, że dostałam propozycje pracy na czarno za 1200 euro na miesiąc + 100 za podróż. Zapytałam osobę, która do mnie zadzwoniła gdzie to jest? Odpowiedź - południowe Niemcy . Kolejne moje pytanie, czy za takie pieniądze rzeczywiście w tym regionie pracują opiekunki? Przecież ja mam więcej pracując przez agencję, więc mnie za takie pieniądze praca na czarno nie interesuje. Ponoć są osoby, które za stawkę jaką mi zaproponowano tam pracują, robią wszystko z pracami w ogrodzie włącznie i nawet przy dwóch osobach.

Hej, Koleżanko! Wyszłaś z norki smile Słoneczko przygrzało, to wysunęłaś nosek. Ale się cieszę!

A co do tej "wspaniałej" oferty, to chyba nie wiedzieli z kim mają do czynienia  - biedaki. smile

Można i tak to stwierdzić, że wyszłam z norki:) . Powiem Ci, że jak powiedziałam iż na czarno takie stawki są mierne, ujrzałam zdziwienie i niedowierzanie. Ktoś zatrzymał się dobre kilkanaście lat do tyłu.

Hmmmm, byli zdziwieni albo udali, że są zdziwieni. Po części, to jest wina naszych koleżanek, które godzą się na ochłapy. Z drugiej strony czasem trudno się dziwić tym ludziom, gdyż niejednokrotnie są postawieni w sytuacji " albo rybka albo....."

Jednak bardzo czę sto spotykam ludzi którzy nie umieją negocjować, albo mają kompleksy albo parcie na kasę.
Nasze społeczeństwo (po części) nie wstało jeszcze z kolan....

Offline

 

#19 2015-03-12 12:52:52

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

amelia napisał:

jakniew napisał:

amelia napisał:


Hej, Koleżanko! Wyszłaś z norki smile Słoneczko przygrzało, to wysunęłaś nosek. Ale się cieszę!

A co do tej "wspaniałej" oferty, to chyba nie wiedzieli z kim mają do czynienia  - biedaki. smile

Można i tak to stwierdzić, że wyszłam z norki:) . Powiem Ci, że jak powiedziałam iż na czarno takie stawki są mierne, ujrzałam zdziwienie i niedowierzanie. Ktoś zatrzymał się dobre kilkanaście lat do tyłu.

Hmmmm, byli zdziwieni albo udali, że są zdziwieni. Po części, to jest wina naszych koleżanek, które godzą się na ochłapy. Z drugiej strony czasem trudno się dziwić tym ludziom, gdyż niejednokrotnie są postawieni w sytuacji " albo rybka albo....."

Jednak bardzo czę sto spotykam ludzi którzy nie umieją negocjować, albo mają kompleksy albo parcie na kasę.
Nasze społeczeństwo (po części) nie wstało jeszcze z kolan....

Masz rację amelia, na takie stawki godzą się głównie osoby nie znające lub bardzo słabo znające język i wyjeżdżające po raz pierwszy. Potem opiekunki i opiekunowie nabierają pewności siebie i nie godzą się pracować na zaniżonych stawkach. Poza tym jeśli rodziny nie stać na godziwszą zapłatę, trzeba wynegocjować przynajmniej lepsze warunki pracy, czyli nie godzić się na full serwis. Nawet jadąc przez firmę, trzeba o to zadbać, bo rodziny mają w umowach , że naszym obowiązkiem jest sprzątanie. Co się dzieje? Niemcy mają wyobrażenie, że ten obowiązek to full wypas i opiekunka musi do błysku pucować dom lub mieszkanie podopiecznego. Naszym obowiązkiem jest po prostu utrzymywanie na bieżąco podstawowego porządku i to wszystko. Tak to powinno być napisane w zakresie naszych obowiązków w umowach z podopiecznymi, a nie ogólnikowo. Wcześniej do podopiecznych przychodziły osoby do sprzątania, przyjeżdża opiekunka więc z tych usług rezygnują. Miałam ostatnio taką sytuację, wytłumaczyłam rodzinie na czym zgodnie z umową polega moje sprzątanie. Mało tego, ale zadzwoniłam tez do firmy aby oni też to lepiej wyjaśnili.
Nie raz czytałam na forum wypowiedzi koleżanek, że jesli zrobią coś ponad zakres obowiązków, to korona im z głowy nie spadnie. Nie zgadzam się z takimi stwierdzeniami i nie powinniśmy , tak jak to robią Niemcy wychodzić poza zakres obowiązków zawartych w umowie ( nawet jeśli ten zakres jest uzgodniony w pracy na czarno ). Trzeba egzekwować szczególnie teraz swoje warunki pracy po wprowadzeniu minimalnej stawki. Wiadomo wszem i wobec, że firmy z tego wybrnęły w ten sposób, że w umowach są zapisy iż np. nasza praca codziennie średnio wynosi 5 godzin, co daje 8,50 na godzinę,  siedzenie w domu, czuwanie nad podopiecznym i bycie do dyspozycji już według tego zapisu nie jest dla nas płatne. Zatem, dziewczyny nie wyrywajcie się bez potrzeby do pracy intensywnej ponad czas płatny. Nie dawno jedna z koleżanek się skarżyła, że do jej podopiecznego co drugi dzień przychodzą jego znajomi co wiąże się z obsługiwaniem ich, mówię jej, żądaj za to dodatkowej zapłaty od podopiecznego , a jak nie to do widzenia.

Offline

 

#20 2015-03-12 14:23:41

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

Ostatnio otrzymałam propozycję "wspaniałej pracy". Firma specjalnie dla mnie znalazła taką Stellę smile  (kupa śmiechu).

Poprosiłam więc o Fragebogen, a tam rodzina życzy sobie 10 godzin pracy a co do godzin wolnych , to po uzgodnieniu na miejscu :0 (i znów kupa śmiechu) .
Na dodatek wstawanie w nocy  i jak Ty to mówisz Jakniew, ful servis.
Stawka niby nie najgorsza(1200), ale nich spadają ......
Powiedziałam im , że to trzeba im woła roboczego a nie opiekunki.

Kiedyś napisałam, ogłoszenie ze jestem chętna podjąć pracę , tam gdzie  jest przestrzegane prawo i  ludzkie warunki pracy.

No i żadna firma nie wystąpiła z ofertą. D z i a d o s t w o!

Teraz to już nawet mi nie szkoda tych osób , które zgadzają się na wyjazd bez kontaktu z opiekunką, bez umowy, na telefon i na wariackich papierach. Niby nie żyjemy w trzecim świecie ale bywa, że  świadomość mamy gorszą niż najbardziej zacofane narody.

I sama siebie się pytam dlaczego tak się dzieje??????

Może mnie trochę poniosło, ale na litość boską DBAJMY O SIEBIE I NASZĄ GODNOŚĆ !!!!!!!!!

Jak nie zadbamy o siebie sami , to już nam tylko "łopata" pomoże i wąchanie kwiatków od spodu!!!!!! sad

Offline

 

#21 2015-03-12 19:13:59

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

Tak amelia, tak właśnie Niemcy sobie wyobrażają naszą pracę - Polka do wszystkiego. Niestety wciąż wiele kobiet decydujących się na pracę w Niemczech nie korzysta z dobrodziejstwa internetu,ba! nawet nie tknie komputera, stąd taka nieświadomość. O swoją godność trzeba zadbać już przy pierwszym kontakcie. Na firmy nie ma co liczyć, dla nich jesteśmy tylko narzędziami , ale i o swoją godność trzeba zadbać także wobec firm. Pod przykrywką rejestrowania nas w Niemczech, jako pomoce domowe , nieoficjalnie jesteśmy przede wszystkim OPIEKUNKAMI!. Główne błędy, jakie popełniają panie u rodzin niemieckich to nadgorliwość w wykonywaniu prac domowych, a wieść wśród Niemców się rozchodzi. Miałam na poprzedniej Stelli zmienniczki , które były po jednym razie i po każdym moim powrocie co któraś coś swojego nadgorliwie wprowadziła, czego potem oczekiwała ode mnie żona podopiecznego. Potrafię o siebie zadbać i nie dałam się wkręcić. Obecnie na Stelli jestem sama, rodzina organizuje pomoc miejscową do dziadka , gdy jadę do domu.

Offline

 

#22 2015-03-12 21:19:44

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

jakniew napisał:

Tak amelia, tak właśnie Niemcy sobie wyobrażają naszą pracę - Polka do wszystkiego. Niestety wciąż wiele kobiet decydujących się na pracę w Niemczech nie korzysta z dobrodziejstwa internetu,ba! nawet nie tknie komputera, stąd taka nieświadomość. O swoją godność trzeba zadbać już przy pierwszym kontakcie. Na firmy nie ma co liczyć, dla nich jesteśmy tylko narzędziami , ale i o swoją godność trzeba zadbać także wobec firm. Pod przykrywką rejestrowania nas w Niemczech, jako pomoce domowe , nieoficjalnie jesteśmy przede wszystkim OPIEKUNKAMI!. Główne błędy, jakie popełniają panie u rodzin niemieckich to nadgorliwość w wykonywaniu prac domowych, a wieść wśród Niemców się rozchodzi. Miałam na poprzedniej Stelli zmienniczki , które były po jednym razie i po każdym moim powrocie co któraś coś swojego nadgorliwie wprowadziła, czego potem oczekiwała ode mnie żona podopiecznego. Potrafię o siebie zadbać i nie dałam się wkręcić. Obecnie na Stelli jestem sama, rodzina organizuje pomoc miejscową do dziadka , gdy jadę do domu.

No tak , racja, ale tutaj na naszym forum , chyba ok. rok temu, jedna z opiekunek pisała, że podejmie pracę za 500 (słownie pięćset) Euro na miesiąc i będzie robić wszystko.... ech szkoda słów..... taka maszynka co "goli, pie...oli, krawaty wiąże i usuwa ciąże" .....

Offline

 

#23 2015-03-13 08:14:50

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

amelia napisał:

jakniew napisał:

Tak amelia, tak właśnie Niemcy sobie wyobrażają naszą pracę - Polka do wszystkiego. Niestety wciąż wiele kobiet decydujących się na pracę w Niemczech nie korzysta z dobrodziejstwa internetu,ba! nawet nie tknie komputera, stąd taka nieświadomość. O swoją godność trzeba zadbać już przy pierwszym kontakcie. Na firmy nie ma co liczyć, dla nich jesteśmy tylko narzędziami , ale i o swoją godność trzeba zadbać także wobec firm. Pod przykrywką rejestrowania nas w Niemczech, jako pomoce domowe , nieoficjalnie jesteśmy przede wszystkim OPIEKUNKAMI!. Główne błędy, jakie popełniają panie u rodzin niemieckich to nadgorliwość w wykonywaniu prac domowych, a wieść wśród Niemców się rozchodzi. Miałam na poprzedniej Stelli zmienniczki , które były po jednym razie i po każdym moim powrocie co któraś coś swojego nadgorliwie wprowadziła, czego potem oczekiwała ode mnie żona podopiecznego. Potrafię o siebie zadbać i nie dałam się wkręcić. Obecnie na Stelli jestem sama, rodzina organizuje pomoc miejscową do dziadka , gdy jadę do domu.

No tak , racja, ale tutaj na naszym forum , chyba ok. rok temu, jedna z opiekunek pisała, że podejmie pracę za 500 (słownie pięćset) Euro na miesiąc i będzie robić wszystko.... ech szkoda słów..... taka maszynka co "goli, pie...oli, krawaty wiąże i usuwa ciąże" .....

Nie sądzę, chyba zakpiła aby sprowokować innych:). Za 500 euro to w Polsce taka pracę można znaleźć.

Offline

 

#24 2015-03-13 08:33:24

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

www  bylam z nia w kontakcie meilowym i chyba pojechala ale za wyzsza stawke ,niestety kontakt sie urwal....sama stwierdzila,ze desperacja odbiera myslenie logiczne niestety lol

Offline

 

#25 2016-11-02 12:31:27

Kasia31
Member
Zarejestrowany: 2016-07-10
Posty: 94

Re: Do Pan wyjezdzajacych"prywatnie":stawki poszly w gore czy mi sie?

z tego co ja zauwauwazylam na czarno jeszcze 4-5lat temu stawka 1200euro bylo do 2osob, a teraz placa tyle juz za jedna osobe.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Stawki za sztelle u Małżeństwa- jakie uwazacie za minimum? - Wg mnie nie ma znaczenia czy tylko jeden malzonek jest chory czy oboje. Oboje sa w domu i to ma znaczenie...

Szukam pracy jako opiekunka / prywatnie - Witam, poszukuję pracy na terenie Niemiec jako opiekunka osób starszych. Posiadam 7 letnie doświadczenie w tej pracy, ukończonych kilka kursów w związku z opieką nad osobami starszymi, język niemiecki bardzo dobry, jestem osobą sumienną i pracowitą, bez nałogów...

Poszukuje pracy jako opiekunka osoby starszej prywatnie - Poszukuje pracy jako opiekunka starszej osoby w Niemczech. Posiadam doświadczenie w opiece starszych osób ponieważ jeździłam juz dużo razy do takiej pracy za granicę...

praca w opiece prywatnie niemcy - Witam! Od 10 lat pracuje jako opiekunka w Niemczech,ale zawsze przez agencje. Po takim czasie wyzysku chciałabym wreszcie coś więcej zarobić...

Pomoge znalezc prace w opiece-prywatnie - Witam serdecznie, Pracuję pod Bonn jako opiekunka 24, Zajmuję się tu wspaniałą Panią lat 98 ale, że jestem tu już dwa lata, jestem wykolejona:-( Chcę odejść, ale, że jestem tu bardzo dobrze traktowana, nie chce ich zostawic na lodzie, bez agencji, prywatnie, osoby zainteresowane zapraszam do pisania...

Stopka forum