Opiekunki/wie pracujacy na niemieckich umowach

Witam! Zapewne oprocz pan i panow pracujacych przez polskie agencje, znajada sie tutaj ludzie zatrudnieni na niemieckich umowach prywatnie lub tez przez agencje...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2015-02-14 14:47:35

inel
Member

Opiekunki/wie pracujacy na niemieckich umowach

Witam! Zapewne oprocz pan i panow pracujacych przez polskie agencje, znajada sie tutaj ludzie zatrudnieni na niemieckich  umowach prywatnie lub tez przez agencje. Ja jestem zatrudniona przez swoich podopiecznych. Chcialabym sie dowiedziec jak radza sobie ci opiekunowie , pracujac wiele miesiecy bez zjazdow , inaczej niz  maja panie zatrudnione przez polska agencje. Pozdrawiam

#2 2015-03-09 22:49:25

morzy
Member

Re: Opiekunki/wie pracujacy na niemieckich umowach

Słyszałam, że długo tak nie dają rady, moja koleżanka tak pracuje, i nieraz mi jej mocno żal, ale ona mi opowiadała, że zna takie panie, co im serce odmówiło posłuszeństwa, a jedna nawet umarła po jakimś czasie, tak więc nie napawa to zatrudnienie przez rodzinę do optymizmu, bo człowiek nie robot, a organizm potrzebuje odpoczynku.

#3 2015-03-09 23:23:56

amelia
Przyjaciel Forum

Re: Opiekunki/wie pracujacy na niemieckich umowach

morzy napisał:

Słyszałam, że długo tak nie dają rady, moja koleżanka tak pracuje, i nieraz mi jej mocno żal, ale ona mi opowiadała, że zna takie panie, co im serce odmówiło posłuszeństwa, a jedna nawet umarła po jakimś czasie, tak więc nie napawa to zatrudnienie przez rodzinę do optymizmu, bo człowiek nie robot, a organizm potrzebuje odpoczynku.

Kasiu o czym Ty mówisz?. Zatrudnienie przez rodzinę nie jest jednoznaczne z niewolnictwem.

Umowa tak, jak każda jedna umowa jest sporządzana po zaakceptowaniu warunków pracy przez dwie strony.

To co sobie wynegocjujemy, to mamy. Pracujemy na zasadach uzgodnionych i przestrzegamy tych zasad ale jednocześnie druga strona też musi przestrzegać tych uzgodnionych zasad.
                  Trzeba dodać, że umowy muszą być zgodne z ogólnym prawem niemieckim. Jeśli nam nie odpowiadają warunki  i wymogi rodziny, to nie powinniśmy podpisywać takiej umowy.
                  Jednak jeśli podpiszemy umowę a będzie ona zawierała błędy prawne, to mamy prawo i podstawę do zaskarżenia takiej umowy do sądu. Pamiętajmy, że akt niższego rzędu nie może łamać praw aktu wyższego rzędu.
Krótko mówiąc umowa zawarta niezgodnie z prawem niemieckim może być zaskarżona , lub unieważniona.
                      Zawsze musimy mieć na uwadze intencje rodziny, która nas zatrudnia. Naturalnie  jeśli mamy podejrzenia co do złych intencji , nie powinniśmy podpisywać takich umów a w razie potrzeby  skorzystać z pomocy prawnika.

Jeśli nie znamy  dobrze języka, to powinniśmy domagać się umowy sporządzonej w dwóch językach.

Nie jest proste, gdyż większość Niemców nie wie jak się takie umowy sporządza a do prawników nie chce im się chodzić, no chyba, że mają prawników w rodzinie albo są na tyle gramotni, że znają zasady  i prawo pracy. ( a to się bardzo rzadko zdarza).

Dodam jeszcze, że jest kilka sposobów zatrudniania przez rodzinę.

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-03-09 23:26:13)

Reklama