Jakimi busami najczęściej jezdzicie do Niemiec

Jakich przewoźników polecacie? Słyszałam o busach takich, co dowożą pod same drzwi, ale jestem ze Świętokrzyskiego i nie mam nikogo sprawdzonego. I czy one są takie małe, że wszyscy siedzą ściśnięci jak sardynki? Ale chyba tak wygodnie pod wskazany adres dojechać...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2012-09-04 21:17:31

Jadwinia
New member

Jakimi busami najczęściej jezdzicie do Niemiec

Jakich przewoźników polecacie? Słyszałam o busach takich, co dowożą pod same drzwi, ale jestem ze Świętokrzyskiego i nie mam nikogo sprawdzonego. I czy one są takie małe, że wszyscy siedzą ściśnięci jak sardynki? Ale chyba tak wygodnie pod wskazany adres dojechać. Ja najczęściej jeżdżę Sindbadem, ale denerwuje mnie to, że do mniejszych wiosek nie dojeżdża i nienawidzę jazdy przy oknie, bo w nocy muszę się przedzierać przez śpiących, a sama w trasie spać nie lubię. Poza tym boję się kradzieży, albo tego że bagaż gdzieś na trasie wypadnie, jak inni będą wysiadać i swoje manatki zabierać.

#2 2012-09-04 21:28:50

jolka55
Member

Re: Jakimi busami najczęściej jezdzicie do Niemiec

no coś Ty-bagaż wypadnie? jeżdzę 7 lat,większość lat Sindbadem,ale nigdy nie słyszałam aby komuś bagaż wypadł lub zagubił się.A mały bus też do wiosek,daleko od miast nie dojeżdza,chyba że extra dopłacisz sporo. I chciałabyś jechac jak sardynka w małym busie?ja niiieeee,wybieram Sindbada.zawsze możesz poprosic pilota aby nie dawali ci miejsc przy oknie.chyba jestes bardzo przewrażliwioną osobą.Proponuje taxi.

#3 2012-09-04 21:48:37

kasia63
Member

jadwinia - zajrzyj tu-http://kielce.top-ogloszenia.net/Turystyka-i-wypoczynek-Przewozy-osobowe-16-146,i tu - http://kielce.top-ogloszenia.net/Turyst … 1353.Sporo jest firm,wystarczy wpisac w  wyszukiwarke "przewozy do niemiec świetokrzyskie".Ja zawsze busami jezdze i sobie chwale-w busie jest najczesciej 8-9 miejsc/łacznie z kierowcą/b rzadko busy jada na noc,przynajmniej tu u mnie w koszalinskim rejonie.W niektorych firmach za odbior z domu i dowoz na adres trzeba doplacic i za nadbagaz - szukaj takiej ,w ktorej to jest zawarte w cenie biletu.Sindbad moze i wiekszy i tanszy ale zazwyczaj jedzie bbb dlugo a bus ,jak jest powiedziane ze np podroz 10 godzin to ew +,- pol godz poslizgu.Szukaj ,na pewno cos znajdziesz.Powodzenia:)smilesmile

jolka 55  -czemus Ty taka zgryźliwa z mety??????mamy sobie tu pomagać............

Ostatnio edytowany przez kasia63 (2012-09-04 21:50:23)

#4 2012-09-04 22:04:49

jolka55
Member

oj tam oj tam-zaraz zgryżliwa.śmiac mi się chciało jak czytam,że bagaż wypadnie,albo okradną  jak ktoś nie śpi,bo spac nie może.A w busie nie okradną,tylko w Sindbadzie?Ktoś jak ma takie obawy to niech jezdzi własnym autem do Niemiec lub taxi.
a Ty kasia63 słyszałaś żeby  z autobusu wypadł komuś bagaż?

#5 2012-09-06 20:45:42

kryspinka
Member

jolka55 napisał:

oj tam oj tam-zaraz zgryżliwa.śmiac mi się chciało jak czytam,że bagaż wypadnie,albo okradną  jak ktoś nie śpi,bo spac nie może.A w busie nie okradną,tylko w Sindbadzie?Ktoś jak ma takie obawy to niech jezdzi własnym autem do Niemiec lub taxi.

normalnie jakie to wszystko zestresowane i w ogóle przejęte życiem mnie tam wszytko jedno czym jade czy śpie czy nie przy oknie czy na schodach zawsze do pracy cieżko wyjeżdzać nawet jakby mnie wieżli nie wiadomo czym ale z powrotem moge przekimac na schodach byleby do domu szybko

#6 2012-09-06 21:12:20

kasia63
Member

jolka 55 -o tym ze bagaz wypadl to nie slyszalam ale ostatnio doswiadczylam b niemiłego zdarzenia - na moja torbę kierowca rzucił inna ,cięzszą chyba i w laptopie matryca poszła,buuuuuu. Wiem ,wiem powinnam  przy sobie go miec ale zawsze tak wozilam, opatulony i bylo ok  a teraz taka niemila niespodzianka - grunt ze dziala i cos widac,hi hi hi - a Jadwini się nie dziw -przed pierwszym wyjazdem i poczytawszy jak to bywa z busami/wypadki/, kobietki różne strachy mają.Ja tez busami zawsze jadę i zawsze mam troszke pietra zwlaszcza kiedy widze jak pan kierowca często jedna łapką kierownica a drugą prze komorke nadaje.......

#7 2012-09-07 09:20:51

hellyspring
Member

Raz jechałam Sindbadem, lecz z racji faktu, że nie dojeżdża do Aschaffenburga, musiałam przesiąść się we Frankfurcie do DB. Zresztą, jak dla mnie zbyt dużo formalności, panie pilotki zbyt poważnie chyba podchodzą do swojej pracy, podróż autobusem, to podróż autobusem, nie ma co puszczać na ten temat filmików poglądowych i 10 minut opowiadać, jak korzystać z toalety.
   Teraz, 3 raz, jechałam Eurobusem, niby OK, ale pierwszy raz, powrót z pierwszego kontraktu, po 4 miesiącach, to był stres nie lada. Autokar spóźnił się 3h, a ja byłam w Ratyzbonie, bo po zakończeniu pracy jechałam na 1 Komunię do chrześnicy w tamte rejony. Byłam przekonana, że ktoś z biura źle podał mi termin wyjazdu, chwała Bogu, że byłam z kuzynką i pojechałyśmy przewaletować mnie do niemieckiego akademika (Weronika mieszka i studiuje w Niemczech), a tu po 2h (w okolicach 22, wyjazd miał być o 20) SMS : "Tu linia Eurolines, prosze odebrać telefon". Z racji faktu, że nie miałam już środków na polskim koncie, oddzwoniłam z niemieckiego telefonu i usłyszałam pytanie: "Czy pani jeszcze czeka? ". Eeeee.... I znowu, telefon do narzeczonego kuzynki, w którego aucie zostawiłam bagaż (mieszka 20km od jej akademika) i w te pędy na dworzec, myślałam, że stres mnie zabije tego wieczoru. Ale wszystko dobrze się skończyło i po 4 miesiącach, następnego dnia rano byłam już w Polsce smile

No i eurobusy mają też te przeklęte, stresogenne przesiadki. Ale Sindbady w sumie też.

Pozdrawiam
Hellyspring

#8 2012-09-07 10:14:08

jolka55
Member

O Matko =kasia63-laptop  w bagażu  głównym..No ja na takie cos bym nie wpadła.Mój laptop zawsze spoczywa na półce u góry.Bałabym się,bo wiadomo ile bagazy jest w luku w Sindbadzie,a szczegulnie jak jest piętrowy autobus,to ma mało miejsca na bagaże.

hellyspring-niezłą miałaś podróż.pełna przygód.Ja przedtem jezdziłam tez innymi  autobusami,ale Sindbad jest dla mnie nr 1.Raz nawet dostałam stelle gdzies na zadupiu i miałam dojechac do Wurzburga,ale tam Sindbad odemnie nie dojeżdzał,tylko ten Eurobus a bilet kosztował 500 zl open.Więc powiedziałam w firmie albo dojade do Darmstad i rodzina po mnie tam wyjedzie 100km,albo nie biore tej stelli bo 500 zl za autobus to ja nie mam zamiaru płacic,a rodzina mi odda 100 e.I co-przyjechali po mnie do Darmstad a ja za bilet zaplacilam 249 zl open w  promocji sindbada.

#9 2012-09-07 20:37:37

kasia63
Member

JOLKA55 -  w busach nie ma półek zadnych......................

#10 2012-09-07 21:39:35

jolka55
Member

kasia63-szkoda,że nie ma,wiem bo busy małe. Sindbad ma półki,więc wszyscy mają tam laptopy,kurtki,itd. hmm w takim razie ja chyba bym pod siedzenie wsunęła laptopa,bo na kolanach calą drogę trzymać to też nie wygodnie.Jakoś nie mogłabym się przemóc i jeżdzic małym busem.kwestia przyzwyczajenia.

#11 2012-09-09 15:33:58

86ania
New member

Ja najczęściej korzystam  z Sindbad

#12 2012-09-09 18:50:40

kasia63
Member

jolka 55 - pod siedzeniem tez mca nie ma,pod nogami ciasno,ale mimo wszystko ja jednak wole busa/krocej jade o 6godzin niz w to samo mce autobusem!!!!/

#13 2013-07-01 23:28:16

lalamakota
Member

A czy znacie / możecie polecić jakieś firmy, które jeżdżą z Warszawy na północ Niemiec (pod Belgijską granicę) ?
Znalazłam dwóch przewoźników jeżdżących z adresu na adres ale nie znam opinii.
Do miejsca gdzie mam jechać nie można dojechać pociągiem a rodzina nie ma opcji przyjazdu po mnie więc zostaje mi chyba tylko bus.

#14 2013-08-01 13:43:50

Asia88
New member

Ja mieszkam w Lubuskim i zazwyczaj jeżdżę z tą firmą: http://www.vivaro-transport.eu/ (pracuję pod Bremą). Polecam z całego serca- nie ma w nich dużego tłoku a i busy są w miarę wygodne.

#15 2013-10-23 15:41:02

arim
New member

Ja też jestem z lubuskiego-skąd ta firma,bo nic tam nie pisze.

#16 2013-10-23 15:54:27

kulka129
Member

Ja też jezdze z lubuskiego Braciakami
z adresu na adres

#17 2013-10-23 16:22:23

arim
New member

Też z nimi jeżdżę,ale trzeba przyznać ,że trochę zepsuli się teraz.Przeraża mnie ta przesiadka pod Berlinem i niektórzy(teraz nowi) kierowcy.Ostatnio wiózł mnie facet.wyrzucił bagaże pod busem i pojechał. Stara ich kadra pomagała podnieść pod próg,zanieśli na miejsce ,jak ich poprosiło.Młodzi już tego nie robią.Czekaliśmy tez poprzednim razem na przesiadce na 1 busa,bo czekał na jedną panią. 4 busy czekały,bo paniusia zapiła i nie wstala na czas.Kierowca tłumaczył się ,że szef kazał mu czekać.Chyba ponad 2 godziny na parkingu sad

Dlatego zainteresowałam się tamtą firmą,ale trochę dziwne jest to ,że nie podają siedziby firmy-wstydzą się ,czy co? Chciałabym spróbować z kimś innym.

Ostatnio edytowany przez arim (2013-10-23 16:28:13)

#18 2013-10-23 16:29:49

kulka129
Member

arim napisał:

Też z nimi jeżdżę,ale trzeba przyznać ,że trochę zepsuli się teraz.Przeraża mnie ta przesiadka pod Berlinem i niektórzy(teraz nowi) kierowcy.Ostatnio wiózł mnie facet.wyrzucił bagaże pod busem i pojechał. Stara ich kadra pomagała podnieść pod próg,zanieśli na miejsce ,jak ich poprosiło.Młodzi już tego nie robią.Czekaliśmy tez poprzednim razem na przesiadce na 1 busa,bo czekał na jedną panią. 4 busy czekały,bo paniusia zapiła i nie wstala na czas.Kierowca tłumaczył się ,że szef kazał mu czekać.Chyba ponad 2 godziny na parkingu sad

No ja az tak długo z nimi nie jeżdzę ale zauwazyłam ze szybko sie kierowcy zmieniaja
ja akurat trafiam na miłych i fajnych
choc ostatnio jak wracałam to na przesiadce nie było mojego busa bo miał duze spóznienie i miałam czekac
ale spytałam kierowce okazało sie ze jedzie przez Krosno
to pojechałam z nim i mąż mnie odebrał ,a tak bym czekała gdzie do 16
a tak byłam  o 14.30 w domu

#19 2013-10-23 16:40:19

arim
New member

Ja zajrzałam na stronę Vivaro i chyba to mała firma,więc odpadałoby czekanie na inne busy i takie mega przesiadki.Braciaki mają teraz chyba 15 busów i jest duże prawdopodobieństwo, że można na kogoś czekać. No zobaczymy co Asia88 napisze o tamtej firmie.
Co do kierowców u Braciaków,to faktycznie raz mi się taki "sympatyczny" trafił i nie mam do reszty żadnych uwag.

#20 2013-12-09 14:06:17

oleska23
New member

Ja z Piły jestem i korzystam z usług firmy Complex kontakt do nich http://pilatransport.com.pl tam chyba są również trasy podane więc można się załapać na busika w innych miastach.

#21 2013-12-09 14:50:15

momus7
Member

Cześć ,jeżdżę z Gliwic.Firma Sandrex,z Brzegu .Jak dla mnie spoko,spod domu zabiera pod dom zawozi.Takie przesiadki to konieczność,pod granicą logistyka pracuje.Zazwyczaj jest ok.

Ostatnio edytowany przez momus7 (2013-12-09 14:51:15)

#22 2013-12-09 15:25:56

Madeleine_bb
Member
Od: Nieheim

hey jakie znacie dobre busy obsługujące woj łódźkie ?

#23 2013-12-09 17:32:29

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Jeżdże tylko EST normalny ludzki autobus, nie żadne busiki linia Bremen do Elbląga
Mój zmiennik  jeździ busami pod drzwi i zawsze przywprawia mnie o stress jak się wymieniamy - bo żadnego rozkładu nie ma nie wiadomo kiedy będzie.... a rejsowy autobus nie czeka
Raz wracał do wrocławia przez Holandie...zawsze jakieś cyrki.Ponadto jeden kierowca, za bardzo niebezpiecznie........

#24 2013-12-09 18:14:32

Maytaya
Member

a woj. mazowieckie???

Sindbad jezdzi do Wawy 330 PLN jedna strona ode mnie....  ale problem w tym ze ja za Wawa mieszkam 70km sad   Wioska sad

Co jeszcze znacie ?

I jakie ceny? smile

#25 2013-12-09 18:57:57

jolki
Member

Korzystam z BUS1.
Koszt 70 euro lub 280 zł.
Jadę z okolic Dortmund do Warszawy.
Firma pochodzi chyba z Lublina.
Zamówiłam już przewóz.
Z powodu małego wyboru, bo do Warszawy nie chcą inni jeździć, korzystam z ich usług, ale nie jestem zadowolona.

#26 2013-12-09 19:04:17

urszula47
Member

Maytaya napisał:

a woj. mazowieckie???

Sindbad jezdzi do Wawy 330 PLN jedna strona ode mnie....  ale problem w tym ze ja za Wawa mieszkam 70km sad   Wioska sad

Co jeszcze znacie ?

I jakie ceny? smile

http://www.eurolines.de/de/startseite/

#27 2013-12-09 19:14:53

Babcia Wanda
Member

http://www.eurolines-polska.pl/

chyba najtańsze linie

#28 2013-12-09 21:04:13

Maytaya
Member

o dzieki ! Eurolinie jezdzi tez do Ostrowii  Mazowieckiej smile  Ale 1 przesiadka jest .

Zapisze sobie ten bus smile

.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

#29 2014-01-01 21:54:26

czarna43
New member

Witam kolezanki!:)doradzcie mi prosze jakas sprawdzona firme przew.Potrzebuje dostac sie z okolic Karlsruhe do Hannoveru.pozdrawiam

#30 2014-01-02 08:40:11

kakadu
Member

Deutsche Bahn tongue

#31 2014-01-02 20:40:10

czarna43
New member

witaj kakadu-potrzebuje busa od drzwi do drzwi,nie podrózuje pociagami po niemczech ani tez autobusami  smile taka" dobra"nie jestem
pozdrawiam

#32 2014-01-03 11:00:33

kakadu
Member

Czarna,to był oczywiście żart.
Może przejrzyj ogłoszenia/lub zamieść swoje na my polacy?Tam ludzie ogłaszają się gdzie i kiedy jadą.W PL jest taka strona bla bla car--tam też znajdziesz transport,ale czy pomiędzy niemieckimi miastami-to nie szukałam,bo z lub doDE/PL to tak.

#33 2014-01-03 21:07:20

czarna43
New member

dzęki kakadu smile

#34 2014-01-04 11:05:07

kakadu
Member

Czarna,dodam jeszcze,ze z My polacy mi się nie udało,ale na blabla car znalazłam połączenie,skorzystałam i ten serwis polecam.

#35 2014-01-06 08:51:50

kakadu
Member

Czarna-jeszcze coś znalazłam,może się przyda-wejdż na stronę  meinfernbus.de

#36 2015-03-18 19:40:58

latinka
Member

Ja staram się zawsze korzystać z usług firmy http://vanwiatrak.pl/
Moim zdaniem to jeden z lepszych przewoźników z mojego regionu, który jeździ do Niemiec. Mają zadbane busy, a kierowcy nie jeżdżą jak szaleni, tylko normalnie, spokojnie. Ja strasznie nie lubię, jak ktoś tak pędzi, bo się wtedy boję, że nie zapanuje nad pojazdem, a niestety i z takimi przewoźnikami zdarzało mi się jeździć.
Dlatego zwykle staram się dzwonić i rezerwować miejsce jak tylko wiem, kiedy będzie wyjazd, żebym nie musiała szukać nikogo innego.

#37 2015-03-18 22:30:39

squonk
Member

Trochę już grzebałam w poszukiwaniu transportu, ale efekty marne, więc zapytam Was:

Czy zna ktoś przewoźnika typu spod adresu pod adres na trasie woj. śląskie - Badenia-Wirtembergia/Bawaria (mieszkam na styku)? Większość obsługuje niestety trasę Polska płn - Niemcy środkowe.

Agencja płaci mi za Sindbada czy tam coś podobnego, ale miejsce zbiórki jest daleko, musiałabym tam jechać 2 godziny, więc mi się zamarzył busik, co mnie wygodnie odbierze spod mieszkania i wysadzi pod blokiem w Polsce. Akceptowalna jest też opcja w Niemczech spod adresu, ale w Polsce wysiadam np na dworcu w Katowicach, tam już będzie mi łatwiej dostać się do domu, niż tutaj tłuc się po tych szwabskich wioskach do miejsca zbiórki Sindbada.

#38 2015-03-19 12:51:21

opiekunka71
Member

hejka ja jestem na Bawarii niedaleko Bodenskiego a jezdze ze Slaska z firma Widera albo Liput:)

#39 2015-03-19 23:58:08

barbara.b
Member

może nie wypadł, ale może się zdarzyć, że bagaż się zagubi, albo ktoś cos sprytnie ukradnie... i każdy ma prawo do obaw lub czuć się niekomfortowo, czy to w busie, czy w autokarze. osobiście nie lubię jeżdzić autokarem właśnie ze względu na fakt, że zarówno w pl jak i w de trzeba dojechać do dworca w większej miejscowości. a jeśli chodzi o wygodę to o ile pamiętam zawsze brakowało mi w autokarach miejsca na nogi i kolana wbijały mi się w siedzenie przede mną. w busie bywa różnie. ogólnie nie jest za ciasno. może baba siedzi przy babie ale na nogi jest zdecydowanie więcej miejsca ( o ile ktos nie wsadzi bagażu " podręcznego " między nogi ). najlepiej wtedy postawić na swoim, że taki bagaż ma iśc na tył busa albo niech babka trzyma sobie siaty na kolanach jak się boi o siatę z wałówką.... z dwojga złego wybierałam busiki. człowiek siedzi w domciu i czeka aż bus odbierze. zawiezie na miejsce również. nie trzeba nigdzie marznąć na dworze... ceny też wachały się w granicach 55- 60 euro bez względu na to gdzie się jechało. wiec nie najdrożej.

jolka55 napisał:

#40 2015-03-20 10:06:27

squonk
Member

opiekunka71 napisał:

hejka ja jestem na Bawarii niedaleko Bodenskiego a jezdze ze Slaska z firma Widera albo Liput:)

Dziękuję za namiary:) Znalazłam jeszcze firmę Tranzyt. Przyda mi się to następnym razem, bo niestety terminy wyjazdu mi nie pasują, chcę wyjechać we wtorek, a oni jeżdżą w poniedziałki, środy, piątki. Jadę na ledwie 10 dni, więc bycie w domu jeden dzień wcześniej robi mi różnicę. Jestem więc skazana na Sindbada.

Co do wyższości busików nad autokarami, to ja mam mieszane odczucia. Mieszkając w Holandii jeździłam prawie zawsze busikami spod domu pod dom, a jak czasami wyjeżdżałam z agencją, która zmuszała do podróży firmą autokarową, z którą miała umowę, to traktowałam to jako dopust boży. Teraz mi się trochę zmieniło, głównie przez chorobę lokomocyjną. Autokar oferuje więcej miejsca, więc nie ma klaustrofobicznego poczucia bycia zamkniętym. Jedzie spokojnie, a zdarzyło mi się dwa razy zwymiotować podczas szaleńczych driftów busika po opolskich wioskach. W autokarze nie jest mi w ogóle nawet trochę niedobrze, mogę czytać, a jak próbowałam w busie, to od razu żołądek mi podjeżdżał do gardła. Więc dla mnie jest to komfort.

Poza tym naoglądałam się zdjęć z wypadków polskich przewoźników i wynika z tego jedno: jak autokar ma wypadek, to szanse na przeżycie są spore (w zależności, gdzie się siedzi). Jak busik ma wypadek, to nie ma czego zbierać.

Ostatnio edytowany przez squonk (2015-03-20 10:07:31)

#41 2015-07-04 12:05:43

Madziutek
New member

Ja swoje podróże do niemiec wykonywałam z firmą transportową przewozy-angelika. na prawdę solidna firma i nie droga. Jeżeli ktoś by chciał więcej informacji to zapraszam na stronę http://www.przewozy-angelika.pl/oferta.html smile

#42 2015-07-04 20:22:46

urszula47
Member

Odpowiadam na pytanie :Zadnymi busami sad  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat … 57277.html

#43 2015-07-04 20:30:53

amelia
Przyjaciel Forum

urszula47 napisał:

Odpowiadam na pytanie :Zadnymi busami sad  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat … 57277.html

No właśnie m.in. dlatego jeżdżę swoim pojazdem.

#44 2015-07-05 06:43:42

copyfield
Member

Chciałbym swoim wozem ale....on nie jest z gumy i druga połowa w PL także go używa. Kupić drugi można ale nieekonomiczne.
Dzisiaj wyjeżdżam jak zwykle EST-em na zasłużoną przerwą, choć moja PDP wczoraj wieczorem - pięć razy pytała się którego dokładnie wracam i już mi popsuła humor

#45 2015-07-05 07:28:10

amelia
Przyjaciel Forum

copyfield napisał:

Chciałbym swoim wozem ale....on nie jest z gumy i druga połowa w PL także go używa. Kupić drugi można ale nieekonomiczne.
Dzisiaj wyjeżdżam jak zwykle EST-em na zasłużoną przerwą, choć moja PDP wczoraj wieczorem - pięć razy pytała się którego dokładnie wracam i już mi popsuła humor

Kurcze , jakoś Twój czas szybciej leci jak mój ... big_smile dopiero co byłeś w domu i znów jedziesz a ja tu kibluje... sad

#46 2015-07-05 07:38:28

kamila
Member

jeny, jakimi i jakimi...srakimi! hmm jest tych firm setki , wystarczy wpisac w wyszukiwarke..... smile wiekszosc pojedynczych wpisow to uwazam za SPAM ...ale reklama dzwignia handlu.....

#47 2015-07-05 07:40:06

kamila
Member

amelia napisał:

copyfield napisał:

Kurcze , jakoś Twój czas szybciej leci jak mój ... big_smile dopiero co byłeś w domu i znów jedziesz a ja tu kibluje... sad

Amelio ja to  bede dopiero za 5 tyg w domu... wszyscy zdaza wyjechac i wrocic a ja nadal bede siedziec... hmm

#48 2015-07-05 07:45:38

copyfield
Member

amelia napisał:

Ja jestem bardziej na północy od Ciebie, oś geograficzna a więc i czasoprzestrzeń jest zmienna smile 7 tygodni to 7 tygodni smile smile

#49 2015-07-05 07:56:45

amelia
Przyjaciel Forum

copyfield napisał:

amelia napisał:

Ja jestem bardziej na północy od Ciebie, oś geograficzna a więc i czasoprzestrzeń jest zmienna smile 7 tygodni to 7 tygodni smile smile

No tak na północy ziemia się mniej kręci a jeszcze trzeba dodać, że ja krócej śpię to też dzień się wydłuża..... big_smile

Szerokiej drogi do domciu....  i dluuuuugich dni wypoczynku!  Pozażywaj sobie wolności do oporu!

#50 2015-07-05 13:29:36

krystynka
Member

kamila napisał:

amelia napisał:

copyfield napisał:

Amelio ja to  bede dopiero za 5 tyg w domu... wszyscy zdaza wyjechac i wrocic a ja nadal bede siedziec... hmm

A ja z Tobą wink No może krócej nieco,bo 5 to max.
Mój pobyt wydłużył się nieco...bywa czasami wink
Amelka użera się z komarami,ja ...ech,szkoda gadać...
W każdym razie kiblujemy wink
A co do busa, mam sprawdzony kontakt. Co prawda w lubelskie,ale i tak są przesiadki ...Sprawdzony przewoźnik,od lat...Jeśli ktoś chce to mogę dać namiary,bo to nic ukrytego....Tylko,żeby nie brzmiało jak reklama...
Miałam ostatnio "wątpliwą" przyjemność podróżowania Eurobusem.    Po godzinnym oczekiwaniu i bezskutecznych telefonach, ktoś zadzwonił na mój numer z informacją,że za 20 min autokar podjedzie...abym uprzedziła innych podróżnych...i nie martwiła się...Staliśmy tak w pełnym słońcu,uprzedzeni,że autokar na nas nie poczeka ...
Potem przesiadka w Warszawie....Szok!!! Ciasno,tłoczno,duszno... załoga niemiła,z łaski... No i Wrocław... Dworzec tymczasowy...Tam dopiero było smile Lataliśmy z tymi walizkami w te i wete...Dobrze,że jeszcze waliza lekka była...
Po załadowaniu we właściwy autobus ( ja nie wiem jak starsi ludzie dawali radę,megafony niewyraźne...) No i oczywiście pośpiech,nikt nie będzie czekał...
Załoga ...co tam dużo gadać...Nieprzyjemna,opryskliwa....No i kawa płatna całe dwa zeta wink Luksus podróży ?Oj daleko im do tego....A z tym opóźnieniem,,,to nawet nikt nie przeprosił.Kierowca niewinny,bo wyjechał po nas z opóźnieniem,właśnie godzinnym...musiał czekać na kogoś (sic!) Są równi i równiejsi,jak się okazuje ...Nigdy więcej!!! Dobrze,że sobie biletu powrotnego nie kupiłam,do czego mnie namawiano...Fakt,że taniej,ale żaden luksus. Za bus zapłacę drożej,ale wiem,że zawsze mogę na kierowców liczyć..pozdrawiam powracających i tych na emigracji!

Ostatnio edytowany przez krystynka (2015-07-05 13:51:10)

#51 2015-07-05 14:17:23

jakniew
Member

Moja emigracja potrwa jeszcze do 31 lipca, ale się da:). Jeżdżę busem z jednej tylko i sprawdzonej firmy. Nie zawiodłam się na nich pod wzgledem punktualności, dla mnie ważne że jestem dostarczona z domu pod dom, firma opłatę reguluje bezpośrednio z firma przewozową i nic mnie w tym zakresie nie obchodzi. Pozdrawiam w strugach potu hahaha

#52 2015-07-05 19:05:16

Dalia
Member

Z jednej strony to macie fajnie w tych Niemczech, bo od domu do domu, ale z drugiej to nudne strasznie jest. Ja tu w Anglii jeżdżę pociągami lub autokarami. Mam trochę przesiadek, oj mam, jeszcze zazwyczaj przez Londyn jadę, co oznacza przejażdżkę metrem, a jakże. Ale polubiłam to jeżdżenie, a ile dworców poznałam. smile Faktem jest z pod samego domu jakoś trzeba wyruszyć, firma mi płaci za taksówkę, więc nie ma problemu, ale jak już jestem gdzieś po raz kolejny to jadę miejskim autobusem, zawsze któryś dojeżdża do jakiegoś dworca. W marcu jechałam tak: 1. autobus na dworzec w Sunbury  2. pociąg z Sunbury do London Victoria  3. Metro z Victoria do St Pancras  4. Pociąg z St Pancras do Luton Parkway no i wreszcie autobus z Luton Parkway do Luton Airport - big_smilebig_smilebig_smile
Spróbujcie kiedyś, podróżowanie pociągami jest super, tylko torba musi być nie duża. big_smile

#53 2015-07-05 19:15:32

krystynka
Member

Dalia napisał:

Z jednej strony to macie fajnie w tych Niemczech, bo od domu do domu, ale z drugiej to nudne strasznie jest. Ja tu w Anglii jeżdżę pociągami lub autokarami. Mam trochę przesiadek, oj mam, jeszcze zazwyczaj przez Londyn jadę, co oznacza przejażdżkę metrem, a jakże. Ale polubiłam to jeżdżenie, a ile dworców poznałam. smile Faktem jest z pod samego domu jakoś trzeba wyruszyć, firma mi płaci za taksówkę, więc nie ma problemu, ale jak już jestem gdzieś po raz kolejny to jadę miejskim autobusem, zawsze któryś dojeżdża do jakiegoś dworca. W marcu jechałam tak: 1. autobus na dworzec w Sunbury  2. pociąg z Sunbury do London Victoria  3. Metro z Victoria do St Pancras  4. Pociąg z St Pancras do Luton Parkway no i wreszcie autobus z Luton Parkway do Luton Airport - big_smilebig_smilebig_smile
Spróbujcie kiedyś, podróżowanie pociągami jest super, tylko torba musi być nie duża. big_smile

Bo Ty Dalio "stara wyga"jesteś wink   Ja to za wygodna jestem no i ta torba... Ja mam walizę...Kiedy wracam,to zawsze jest bardzo ciężka. W sumie nie wiem dlaczego...parę płynów,kosmetyków,jakieś buciki dla dzieciaczków ,słodycze.. wink
Ostatnio nie ciągam proszków do prania,trudno...żel w promocji chciałam kupić,ale chyba wszyscy z tego forum w pobliżu mego Reala mieszkają.W piątek dałam info...a po południu już żelu nie było wink
Dalio...to nie jest nudne podróżowanie od drzwi do drzwi. W busie panuje specyficzna atmosfera...po godzinie wspólnej jazdy prawie wszyscy już są na Ty...A ile wrażeń,opowieści...a wiesz ile można zwiedzić stacji benzynowych ? wink

Ostatnio edytowany przez krystynka (2015-07-05 19:19:01)

#54 2015-07-05 20:16:29

jakniew
Member

krystynka napisał:

Dalia napisał:

Bo Ty Dalio "stara wyga"jesteś wink   Ja to za wygodna jestem no i ta torba... Ja mam walizę...Kiedy wracam,to zawsze jest bardzo ciężka. W sumie nie wiem dlaczego...parę płynów,kosmetyków,jakieś buciki dla dzieciaczków ,słodycze.. wink
Ostatnio nie ciągam proszków do prania,trudno...żel w promocji chciałam kupić,ale chyba wszyscy z tego forum w pobliżu mego Reala mieszkają.W piątek dałam info...a po południu już żelu nie było wink
Dalio...to nie jest nudne podróżowanie od drzwi do drzwi. W busie panuje specyficzna atmosfera...po godzinie wspólnej jazdy prawie wszyscy już są na Ty...A ile wrażeń,opowieści...a wiesz ile można zwiedzić stacji benzynowych ? wink

Podpisuję się obiema ręcema i nogami też smilesmile, że jazda z domu pod dom busikiem nie jest nudna. Za każdym razem poznaję kogoś nowego i te znajomości trwają, nawet nawzajem pomagamy sobie w poleceniach dobrych Stelli. No i jak krystynka napisała, dużo ciekawych opowieści można usłyszeć. Chwalę też sobie, że bagażu nie muszę również targać:)

#55 2015-07-05 20:24:41

andrea
Member

a ja najchętniej i /prawie/ zawsze jeżdżę busikiem "Sindbad"

#56 2015-07-05 20:31:37

Dalia
Member

Prawda, przecież zawsze nowi ludzie z wami jadą, no i parkingi po drodze i stacje benzynowe. wink

A ta torba - pewnie jak bym wracała z Niemiec to też bym wiozła co nieco. Powiedzcie, czy my Polacy z mlekiem matki mamy wyssane, że co niemieckie to dobre czy tak jest naprawdę? Ludzie mówią, że te wszystkie proszki i chemia jest po prostu lepsza w Niemczech nawet jeśli w PL to ta sama firma? Widzicie różnicę rzeczywiście?
Ja z Anglii wiozę głównie ciuchy, książki, filmy no i zakupy z charity shops. I czasami jakieś angielskie specjały jak np. puddingi czy custard, głównie do spróbowania raczej niż do delektowania się, bo te wszystkie puddingi to takie sobie są. wink

#57 2015-07-05 20:42:50

ewal8
Member

jakniew napisał:

Podpisuję się obiema ręcema i nogami też smilesmile, że jazda z domu pod dom busikiem nie jest nudna. Za każdym razem poznaję kogoś nowego i te znajomości trwają, nawet nawzajem pomagamy sobie w poleceniach dobrych Stelli. No i jak krystynka napisała, dużo ciekawych opowieści można usłyszeć. Chwalę też sobie, że bagażu nie muszę również targać:)

Zazdroszczę Wam tych busowych znajomości. smile o opowieściach nie wspominając wink
Ja niestety mam to szczęście, że moim busem jeżdżą głównie ludzie do pracy w Holandii. Opiekunki nie spotkałam jeszcze nigdy, nad czym bardzo ubolewam. Trafiam przeważnie na mało rozmowne towarzystwo, a do tego ostatnio usadzono mnie pomiędzy dwoma panami, niestroniącymi podczas przerw od piwka. Niby nie zabronione, ale specyficzny zapaszek od przetrawionego alkoholu był nie do zniesienia. Ale cóż robić,  tu gdzie jestem nie jeździ wiele busów, a o autokarach typu Sindbad, zapomnieć można. sad

#58 2015-07-05 22:02:03

krystynka
Member

Dalia napisał:

Prawda, przecież zawsze nowi ludzie z wami jadą, no i parkingi po drodze i stacje benzynowe. wink

A ta torba - pewnie jak bym wracała z Niemiec to też bym wiozła co nieco. Powiedzcie, czy my Polacy z mlekiem matki mamy wyssane, że co niemieckie to dobre czy tak jest naprawdę? Ludzie mówią, że te wszystkie proszki i chemia jest po prostu lepsza w Niemczech nawet jeśli w PL to ta sama firma? Widzicie różnicę rzeczywiście?
Ja z Anglii wiozę głównie ciuchy, książki, filmy no i zakupy z charity shops. I czasami jakieś angielskie specjały jak np. puddingi czy custard, głównie do spróbowania raczej niż do delektowania się, bo te wszystkie puddingi to takie sobie są. wink

Dalio...faktem jest,że niektóre kosmetyki są produkowane na rynek niemiecki.ja np.wiozę dla mojej wnuczki taki specyfik pod prysznic Intensiv-cremedusche Penaten U nas nie spotkałam na rynku a jedynie na zamówienie z 3 krotną przebitką cenową.No i inne kosmetyki tej firmy,też dla maluszka. Co jeszcze? Płyny do płukania...Lenor,Softlan....Lenory są tu intensywniejsze w zapachu a Softlan bynajmniej nie chrzczony.Proszku w domu mało używam,raczej żele i płyny.I tu też korzystniej wydaje mi się kupić je w DE...Ogólnie,jest różnica...Tu piorę w Persilu do kolorów. Jest super,raz że wydajny,dwa,że spisuje się na medal. Nie niszczy ubrań,zachowuje kolory. Na plamy kupuję Sil,bardzo skuteczny...Fantastyczne są chusteczki do zatrzymywania kolorów. Sprawdzone! smile W Polsce są,ale drogie... Ogólnie chemia niemiecka jest bardzo dobra. Niby ten sam proszek,ale produkowany na rynek Polski wyraźnie się różni. No,ale to kwestia gustu oczywiście. Kupuję również okazyjnie ubranka,najczęściej dla wnuczki,bo Ona nie grymasi wink Nie mam tu KIKI a to tani sklep,ale ubranka po wielu praniach pozostają niezmienione.Nic się nie wyciąga,brokat pozostaje... Buty...o tu wybór jest duży a jak są przeceny,to naprawdę za grosze można kupić markowe.O słodyczach nie wspominam,bo Harribo obowiązkowo...W Aldi czekolady" z okienkiem",ale z tym nie przesadzam,bo ceny podobne czasem jak w Polsce. Wybór dezodorantów czy żeli pod prysznic -ogromny. I to naprawdę tanio..Często pakowane po trzy a u mnie rodzina spora wink Czasem jeszcze wino, no i kawa jak jest promocja.I tak się nazbiera wink Bus podjeżdża,kierowca tacha moje bagaże a ja jak Pani Wielka...wink
Ewa8.... "moim" busem też podróżują osoby do Belgii i Holandii...Taka trasa...I wracają... Co do piwa,owszem zdarzają się...ale nie było jeszcze tak źle wink Opiekunek spotkałam w sumie sztuk 3...Albo się nie przyznają,albo nie wiem co...ale w sumie fajnie...Sama należę do osób komunikatywnych,łatwo nawiązuję znajomości...

#59 2015-07-05 22:28:31

barbara.b
Member

ja w proszkach widzę różnicę. w kremach, szamponach tych samych firm również. w ciuchach szmata kupiona na promocji w tanim sklepie w niemczech niejednokrotnie jest lepsza niż coś kupione tutaj w sklepie średniej jakości. poczynając od bielizny na kurtkach płaszczach kończąc.
staram się kupować kosmetyki w niemczech i jak zjeżdżam robię zakupy, bo nie wiadomo kiedy znowu wyjadę. to samo z ciuchami. tyle, że ciuchy to kupuję dodatkowo w niemczech z powodu większego rozmiaru. w pl niestety jeśli chodzi o duże rozmairy to nie za bardzo jest w czym wybierać.

Dalia napisał:

#60 2015-07-05 22:38:57

ewal8
Member

Krystynko, no ogólnie ja też jestem bardzo kontaktowym aczkolwiek taktownym człowiekiem big_smile Jeśli ktoś nie przejawia ochoty na wewnątrzbusowe dialogi, się nie narzucam big_smile big_smile i nie zamęczam swoją gadatliwością. Raz mi się zdarzyli fajni współtowarzysze podróży. Chichraliśmy całą drogę i na postojach też, nie było nawet czasu na spanie, ale to był jeden jedyny raz. No ale to była moja piąta podróż busem, więc być może wszystko jeszcze przede mną. Odnośnie przywożenia rzeczy z Niemiec, też stawiam przede wszystkim na chemię i  inne drobne gadżety. Za pierwszym moim razem przywiozłam pół walizki butów, kupionych za całkiem przyzwoite pieniądze. Natomiast teraz jak jechałam do DE, spotkałam się z przypadkiem, że kobieta wiozła do Holandii skrzynkę piwa, wiaderko truskawek i wielgachny słój ogórków kiszonych. big_smile big_smile big_smile Jeszcze kierowcę obsztorcowywała, żeby ostrożnie jechał big_smile big_smile Więc w obie strony wozi się to i owo big_smile big_smile big_smile

#61 2015-07-05 23:03:14

krystynka
Member

Oj Ewa,a ty wszystko do siebie bierzesz... Może źle się wyraziłam,ja też się nie narzucam...Normalnie,rozmowa nawiązuje się sama.Z Niemiec "odbierają" mnie późnym wieczorem, podróżni raczej śpią wtedy...
Ostatnio wracał młody człowiek...Raczej typ samotnika.Po drugiej (sic!) przesiadce, spytałam dokąd jedzie...Okazało się,że do mojego miasta...Ożywił się wyraźnie,kiedy okazało się,że mamy wspólnych znajomych,otworzył się i do samego końca gadaliśmy...Poznałam smutną przyczynę jego emigracji, wiele mi opowiadał,zwierzał się. Wysiadaliśmy na tym samym pakingu jako już "para"dobrych znajomych... Nasi bliscy z rozbawieniem przyglądali się kiedy pozostali podróżni i kierowca nas żegnali smile Takie rodzinne i życzliwe ...i to właśnie bardzo mi się podoba. Aha,i wszyscy byli trzeźwi,na serio !!!
takiej babki jeszcze nie spotkałam...żeby drzewo do lasu? No,to piwo...Truskawki,ogórki? Może do syna jechała wink
"Moi" jeżdżą teraz własnym autem....I też biorą kartofle,ogórki...ogólnie zapasy.Wyjeżdżają na dwa-trzy miesiące,czasem dłużej.
Ale i w "busa" można wiele napakować.Już mnie nie dziwi widok rowerów w bagażniku smile

Ostatnio edytowany przez krystynka (2015-07-05 23:10:51)

#62 2015-07-06 08:06:47

squonk
Member

Dalia napisał:

Ja mam dokładnie odwrotnie i to z Polski do Niemiec wożę kosmetyki. Niemiecki rynek kosmetyczny jest dość zacofany względem naszego, słabo reaguje na nowości np płyny micelarne (tym tylko myję twarz) są u nas znane już z trzy lata, a tutaj dopiero się pojawił pierwszy i to jednej marki. Oni bazują na starych schematach kosmetycznych, kupa kosmetyków zawiera ogromne ilości alkoholu, zwłaszcza te dla cery tłustej to już obowiązkowo. Utknęli gdzieś na Weledzie i podobnych markach i już nic nowego im się nie chce produkować, tylko kopiują te same receptury.
No i promocje - co to za promocja, jak kosmetyk z 10 euro obniżą na 9?

#63 2015-07-06 08:40:29

ewal8
Member

krystynka napisał:

Oj Ewa,a ty wszystko do siebie bierzesz... Może źle się wyraziłam,ja też się nie narzucam...Normalnie,rozmowa nawiązuje się sama.Z Niemiec "odbierają" mnie późnym wieczorem, podróżni raczej śpią wtedy...
Ostatnio wracał młody człowiek...Raczej typ samotnika.Po drugiej (sic!) przesiadce, spytałam dokąd jedzie...Okazało się,że do mojego miasta...Ożywił się wyraźnie,kiedy okazało się,że mamy wspólnych znajomych,otworzył się i do samego końca gadaliśmy...Poznałam smutną przyczynę jego emigracji, wiele mi opowiadał,zwierzał się. Wysiadaliśmy na tym samym pakingu jako już "para"dobrych znajomych... Nasi bliscy z rozbawieniem przyglądali się kiedy pozostali podróżni i kierowca nas żegnali smile Takie rodzinne i życzliwe ...i to właśnie bardzo mi się podoba. Aha,i wszyscy byli trzeźwi,na serio !!!
takiej babki jeszcze nie spotkałam...żeby drzewo do lasu? No,to piwo...Truskawki,ogórki? Może do syna jechała wink
"Moi" jeżdżą teraz własnym autem....I też biorą kartofle,ogórki...ogólnie zapasy.Wyjeżdżają na dwa-trzy miesiące,czasem dłużej.
Ale i w "busa" można wiele napakować.Już mnie nie dziwi widok rowerów w bagażniku smile

Krystynko, absolutnie mylnie mnie odebrałaś smile, a być może to ja się źle wyraziłam i stąd ten błędny odbiór mojej wypowiedzi. Sorrki! smile
A co do towarów maści wszelakich przewożonych, to sama miałam ochotę sobie tutaj w DE zakupić mebelki do kuchni po okazyjnej cenie, do tego tutaj jest chyba zwyczaj taki, ze są od razu z wyposażeniem, może nie wszystkie, ale wiele salonów meblowych oferuje właśnie pełną Einbauküche i to mi się podoba. Ale niestety zrezygnowałam z tego zakupu ze względu na transport. Zresztą z wielu rzeczy musiałam zrezygnować zwłaszcza ze względu na gabaryty. Ale ciuszki, chemia i  buciki obowiązkowo big_smile

#64 2015-07-06 09:37:34

collurinetillt
New member

takie rzeczy jak laptop to ylko pod ręką

#65 2015-07-19 10:20:58

ewal8
Member

krystynka napisał:

Ewa8.... "moim" busem też podróżują osoby do Belgii i Holandii...Taka trasa....

Krystynko, czy mogłabyś napisać z jaką firmą przewozową jeździsz. Z tego co się zorientowałam, to jesteś gdzieś z Lubelszczyzny. Czy Twój bus zahacza o Podkarpacie? Szukam jakiegoś przewozu do domu, który zabrałby mnie z mojej stelli niekoniecznie w środku nocy, jak ma to miejsce teraz big_smile Gdybyś mogła podac nazwę przewoźnika będę Ci bardzo wdzięczna.

#66 2015-07-19 15:49:09

krystynka
Member

ewal8 napisał:

krystynka napisał:

Ewa8.... "moim" busem też podróżują osoby do Belgii i Holandii...Taka trasa....

Krystynko, czy mogłabyś napisać z jaką firmą przewozową jeździsz. Z tego co się zorientowałam, to jesteś gdzieś z Lubelszczyzny. Czy Twój bus zahacza o Podkarpacie? Szukam jakiegoś przewozu do domu, który zabrałby mnie z mojej stelli niekoniecznie w środku nocy, jak ma to miejsce teraz big_smile Gdybyś mogła podac nazwę przewoźnika będę Ci bardzo wdzięczna.

Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem wink
Kochani...nie traktujcie tego jako reklamy firmy przewoźnika ,bardzo proszę smile
"Robercik" tel.dom.081 855-31-94,kom.602 281 527 ...
Tak,Ewuniu...przewoźnik jest z Lubelszczyzny...wszystkiego możesz dowiedzieć się u źródła wink  Z tym zabieraniem...to zależy,ale najpóźniej wyjechałam o 23.00 i to z powodu wypadku na autostradzie.

#67 2015-07-19 17:34:55

ewal8
Member

Krystynko, dziękuję bardzo. Jutro wypytam o szczegóły.

#68 2015-07-19 19:16:19

krystynka
Member

ewal8 napisał:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT68q35lqryZCkhILWKZYd-CWf2eMSJZe8HHL91s0ntJSeqANZx

#69 2015-07-19 19:52:23

..?eto
Member

krystynka napisał:

ewal8 napisał:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag … ntJSeqANZx

Jeziu! Jaka Ty pięęękna jesteś!

#70 2015-07-19 21:32:45

krystynka
Member

..?eto napisał:

krystynka napisał:

ewal8 napisał:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag … ntJSeqANZx

Jeziu! Jaka Ty pięęękna jesteś!

Jestem piękna,wspaniała i ...skromna wink  Pozdrawiam ! smile

Ostatnio edytowany przez krystynka (2015-07-19 21:34:38)

#71 2015-07-20 14:37:07

Justyna
New member

https://www.facebook.com/jjgtransport?ref=hl
Przewóz osób i rzeczy
Polecam !!

#72 2015-07-24 20:22:10

Kasiek85
New member

Pas Trans Gryfów Śląski, serdecznie polecam :-)

#73 2015-08-10 11:31:30

Garsijas
New member

dla mnie liczy się komfort przede wszystkim i często jeżdże z busydohamburga.pl, pomieszczą 9 os, kierowca jedzie ostrożnie

#74 2015-08-11 08:41:44

krystynka
Member

Kochane opiekunkowo !  Otóż po moich perypetiach z "zapomnianym" laptopem z czystym sumieniem mogę również polecić firmę z którą ostatnio podróżowałam...
Laptop dotarł kurierem w stanie nienaruszonym,pięknie zapakowany smile
Faktycznie jedzie dwóch kierowców,transport w miarę sprawny (jak wiadomo:busy wink )
Jak wszyscy wiecie,korzystałam po raz pierwszy z usług tego przewoźnika,nie mam żadnych układów wink Polecam jedynie z wdzięczności ...
Pozdrawiam wszystkich i tych wypoczywających i pracujących ! smile

Ostatnio edytowany przez krystynka (2015-08-11 08:45:21)

#75 2015-08-11 09:05:31

panna_baranna
Member

Ja polecam wszystkim firmę Vipmar tour z Gliwic. Są solidni, mili i nawet potrafią nadrobić trochę trasy jeśli bardzo nam zależy na przejeździe. Obsługują południe Polski ( ja akurat jeżdżę ze Śląska).

Polecam również firmę Johan przewozy i Widerę - choć przyznam, że ostatnio mają jakieś "muchy w nosie" smile chyba za dużo chętnych i ostatnio zapomniało im się mnie odebrać... 

Serdecznie odradzam firmę Bus1, ponieważ osoby traktują jak worki kartofli albo i gorzej. Kierowcy są zupełnie nie zorientowani gdzie mają jechać a i zdarzyło się, że poprosili pasażera, żeby na chwilkę poprowadził busa bo kierowca musi się przespać... Z Katowic do Dortmundu jechałam ok 20 godzin...

#76 2015-08-12 18:04:37

Arekjerzy
Member

Wydawalo mi sie ze jezdze baaaardzo pomalu bo wszyscy mnie wyprzedzaja i trase Dortmund- Częstochowa jezdze od 11 do 15 godz w zależności od pory wyjazdu i warunków atmosferycznych a tu 20 godz. Wow wink

#77 2015-08-13 08:21:29

panna_baranna
Member

Arekjerzy napisał:

Wydawalo mi sie ze jezdze baaaardzo pomalu bo wszyscy mnie wyprzedzaja i trase Dortmund- Częstochowa jezdze od 11 do 15 godz w zależności od pory wyjazdu i warunków atmosferycznych a tu 20 godz. Wow wink

myślę, że szybciej dojechałabym własnym autkiem na wstecznym no ale cóż... na pewno więcej tego błędu nie popełnię wink

#78 2015-08-20 21:46:50

sajdera
New member

Ja prawie zawszę jeżdżę  do Niemiec z http://busy-wroclaw.com.pl/ wszystko zawsze jest ok i ceny mają konkurencyjne smile

#79 2015-09-19 19:18:32

nosleep
New member

Ja korzystam z reguły z http://twojeprzewozy.pl/oferta . Szybko tanio i bardzo wygodnie. No i zawsze punktualnie smile

#80 2015-09-19 20:44:35

maja35
Member

Kasiek85 napisał:

Pas Trans Gryfów Śląski, serdecznie polecam :-)

to pewnie ktoś z firmy zachwala ale musze przyznac racje jezdze z nimi cały czas zawsze wszystko ok, mam zaufanie także do tego ze przekazuje pieniądze przez kierowce do domu zero problemów

#81 2015-09-22 12:19:51

AlicjaKon
New member

Witajcie kochane!!! Ja jezdze sindbadem od lat

#82 2015-09-25 12:13:19

Teddy58
New member

Znacie jakis malych przewodnikow ktorzy dojezdzaja do Villingen Schwenningen?? Pliska o szybka odpowieć.

#83 2015-10-12 15:27:05

wojowska87
New member

Moja mama jeździ do pracy do Niemiec busem z tej firmy http://perfectbus.pl/ . Jest ich stałym klientem smile Wiadomo jak to starsza osoba nie lubi zmian. Chwali sobie ten środek transportu. Mówiła, że jest klimatyzacja a to dla niej bardzo istotne. No i przede wszystkim dwóch kierowców.

#84 2015-10-12 19:41:26

mobilna
Member

arim napisał:

Ja zajrzałam na stronę Vivaro i chyba to mała firma,więc odpadałoby czekanie na inne busy i takie mega przesiadki.Braciaki mają teraz chyba 15 busów i jest duże prawdopodobieństwo, że można na kogoś czekać. No zobaczymy co Asia88 napisze o tamtej firmie.
Co do kierowców u Braciaków,to faktycznie raz mi się taki "sympatyczny" trafił i nie mam do reszty żadnych uwag.

Raz jechałam z Braciakami i potwierdzam że to jeden z milszych przejazdów.

#85 2015-10-15 11:44:36

eurobusy.pl
New member

PRZEJAZDY MIKROBUSAMI PO EUROPIE! EUROBUSY.PL

Planujesz wyjazd za granicę?

Wybierz wyjazd wygodnym busem spod Twojego domu!

Każdy może w łatwy sposób wyszukać interesujące go połączenie, porównać wiele różnych ofert, by wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie.

Podróżuj z portalem http://www.eurobusy.pl!

#86 2015-10-15 14:13:05

mobilna
Member

Dawno temu firma Skorpion wiozła mnie 14 godż.
Przebili Sindbada.
To był dzień w którym postanowiłam kupić samochód.
Nigdy wiecej busów i autobusów.

#87 2015-10-15 14:49:41

squonk
Member

mobilna napisał:

Dawno temu firma Skorpion wiozła mnie 14 godż.
Przebili Sindbada.
To był dzień w którym postanowiłam kupić samochód.
Nigdy wiecej busów i autobusów.

To ja jeżdżę standardowo 18 godzin i można powiedzieć, że to i tak mało, bo jak ktoś mieszka we wschodniej Polsce, to wychodzą prawie 24 godziny. Ale z południa DE na południe Polski nie ma korzystnych czasowo połączeń. Samochodem jechałabym jakieś 9 godzin, przez Czechy, a autokary i busy Czechy omijają.

#88 2015-10-19 22:42:55

marta13
New member

Ja gorąco polecam firmę Twój Buss http://twojbuss.pl/ . Zadbane, wygodne busy, miła i profesjonalna obsługa. Polecam!!!!!!!!!

#89 2015-10-30 23:30:42

andrzeje
New member

dobre i sprawdzone

#90 2015-10-31 14:17:21

Jolanta
Member

Ja tam wolę Autokary. najczęściej korzystam z usług SINDBADA

Reklama