Jak tanio dzwonić z Niemiec do Polski

Hej! Jeszcze jakiś czas temu mogłam dzwonić z telefonu stacjonarnego babci, u której jestem. No niestety, ale ostatnio odłączyli jej telefon, bo rachunek nie był zapłacony...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2012-08-31 15:45:48

poziomka116
Member

Jak tanio dzwonić z Niemiec do Polski

Hej! Jeszcze jakiś czas temu mogłam dzwonić z telefonu stacjonarnego babci, u której jestem. No niestety, ale ostatnio odłączyli jej telefon, bo rachunek nie był zapłacony. Zawsze robiła to córka, ale własnie jest na wakacjach. Do tego nie jakichś krótkich, ale 3 tygodniowych.. Ja się nei zajmuję płaceniem rachunków, więc muszę czekać, aż przyjadą z tej Tajlandii i wszystko uregulują.A gdzie tam co.. Juz mi z domu pisza smsy, czemu się nie odzywam. Zawsze starałam się dzwonić tak ze 2x na tydzień. Więcej też nie mogłam, bo babcia twierdziła, że drogo. Myślałam juz o kupieniu sobie jakiejś karty niemieckiej, ale zupełnie się nie orientuję jaka sieć jest najbardziej opłacalna. Wiem, że są chyba takie, żeby można było dzownić najtaniej akurat do Polski. Znacie takie?

#2 2012-08-31 18:39:22

ruda
Member

Re: Jak tanio dzwonić z Niemiec do Polski

Poziomko,telefony na cała Europę w De są po 3,99,czy po 4,99e na cały miesiąc..Tzn.taka jest ekstra dopłata do normalnego abonamentu.
Jak babka potrzebuje opiekunki na dłużej,to warto przekonać rodzinę,żeby coś takiego zamówiła.Babcia nie będzie się denerwować,a Ty będziesz mogła rozmawiać z rodziną do upojenia wink.

Że się zapytam: czemu ze Skypa nie korzystasz,skoro masz internet?

#3 2012-08-31 18:41:49

jolka55
Member

a przez skeypa nie możesz? albo e maile pisac.A chodzi ci o karte do komórki?

#4 2012-09-07 22:19:47

kryspinka
Member

najtańsza jest lebara sim karta kosztuje 1 euro trzeba zarejestrowac na kompie ja podałam po prostu adres babci na zwykły do polski mozna dosc długo pogadać
najlepiej pytac sie u turków

#5 2012-09-07 23:00:38

poziomka116
Member

Cześć dziewczyny. Niestety, ale skype nie wchodzi w grę bo nie mam tu zadnej kamery, więc ani obrazu ani dzwieku by nie było. W domu przy komputerze tez nie mamy takiego sprzętu. Najbardziej chodziło mi o rozmowy z męzem, bo dzieci i tak wiecznie czyms zajęte. A mój chłop to i tak się od komutera z daleka trzyma, jak nie musi to omija szerokim łukiem. No i zostaje mi praktycznie tylko telefon. Poszłam za radą kryspinki i kupiłam tę lebarę. Jakoś to tam trzeba  było zarejestrować, ja zadzwoniłam i okazało się ze mają w centrali Polaków, więc bez problemu mozna było wszystko załatwić.Wielkie dzięki. Pozdrawiam.

#6 2012-09-07 23:08:28

pigwa
Member

Poziomko-kamera nie ma nic wspólnego ze słyszalnością.Telefonicznie jak sie porozumiewasz,też nikogo nie widzisz.Mając komputer instalujesz sobie skypa,wykupujesz za 24,14 abonament na rozmowy na stacjonarne tel w całej europie i dzwonisz do woli ile chcesz.Jeśli nie masz stacjonarnego w domu-wykupujesz abonament na komórki.Ja mam skypa i ten abonament na stacjonarne i dzwonie do domu codziennie.I wszędzie mogę dzwonić.

#7 2012-09-08 09:09:27

ahha
Member

Ja robie tak po przyjezdzie do N wchodze w google wpisuje temat; tanie rozmowy do Polski na stacjonarne i komorki. Na niemieckiej stronie zawsze jest aktualizowanie ktory nr jest w jakiej cenie za min.polaczenia.Mozna tez kupic polska gazete i tam tez zawsze sa aktualne, ale trzeba sprawdzac bo to czesto sie zmienia.Tam sa rowniez (w interniecie) tanie nr po Niemczech.Jak mam dostep do internetu i rodzina ma to korzystam ze Skype, o nic nikogo nie musze prosic i szluss.A nawet jesli w skype nie ma obrazu to dzwiek jest lepszy lub gorszy ale jest.

#8 2012-09-26 15:34:42

Paszkiena
Member
Od: Czechowice-Dziedzice

Na skype nawet abonamentu nie musisz wykupywać, wystarczy że w komputerze masz wbudowany mikrofon a raczej obecnie to jest powszechne, kamera jest dodatkiem. jak rodzina ma też skype to możecie do woli rozmawiac bez kamerki.

Jak karty komórkowe to lebara, lycamobile, może byc nawet aldi

#9 2013-04-01 17:13:42

Matylda Kwiatkowska
Member

Ja mam abonament Skype "Polska Połączenia z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi". Ceny są następujące:
60 minut miesięcznie 45,99 zł
120 minut miesięcznie 86,24 zł
400 minut miesięcznie 114,99 zł.
http://www.skype.com/pl/rates/
A za to że wykupiłam 400 minut na rok (płaciłam dzisiaj 1379,86 zł) to jeszcze mi dali 120 minut miesięcznie dodatkowo czyli mam 520 minut miesięcznie przez rok, do Polski. Dzwonię ze swoich komórek, albo z Samsunga Note 2 albo z Nokii 808 (na Nokii jest lepszy odbiór Skype), na obydwóch mam zainstalowany Skype, internet mam tylko w jednej z nich - w Samsungu, ale jak dzwonię po Skypie z Nokii to udostępniam internet z Samsunga dla Nokii ( ustawienia - więcej ustawień - udostępnianie internetu - router wi-fi). Można oczywiście też dzwonić po wi-fi jeśli ktoś jest akurat w zasięgu. W ramach abonamentu mogę dzwonić na stacjonarne i na komórki do Polski. Tak że moim zdaniem lepiej chyba zapłacić te 45,99 zł miesięcznie za 60 minut niż mieć rachunki telefoniczne po 300-400 zł. No ale jak kto uważa.
Jeśli chodzi o te abonamenty Skype to ja już mam z nimi doświadczenie, od kilku miesięcy mam abonament Skype Europa bez ograniczeń komórkowe (nie ma w nim Polski ale wykupiłam go ze względu na Niemcy i Anglię) i działa super, mogę wisieć na komórce po parę godzin dziennie. Dzisiaj sobie jeszcze dodatkowo wykupiłam Polskę na rok. I najlepsze jest to że mając abonament Skype na Polskę (jak również każdy inny abonament Skype) mogę dzwonić do Polski bez względu na to czy jestem w Polsce czy w Niemczech, czy gdziekolwiek indziej. To jest właśnie najlepsze w abonamentach Skype, w przeciwieństwie do taryf operatorów komórkowych, gdzie się przekroczy granicę i paczka już nie działa, i buli się jak za zboże. I jeszcze dodatkowo mają ograniczenia, na tą sieć nie można, na tamtą nie można. A w Skypie mogę na wszystkie sieci komórkowe dzwonić. I stacjonarne oczywiście też. Jak jestem w Polsce to mam w domu wi-fi i dzwonię po domowym wi-fi, bądź jak jestem w mieście to też zawsze jakaś otwarta sieć się znajdzie ( na przykład w kawiarni czy w McDonald'sie). Natomiast jak jestem w Niemczech to mam wykupiony internet w komórce Aldi Talk Medion Mobile za 15 € miesięcznie 5GB. Oczywiście rzecz jasna, z abonamentów Skype można też korzystać tradycyjną metodą, czyli z komputera, zakładając że ktoś ma na przykład komórkę na której nie można zainstalować Skype'a (aczkolwiek jest to opcja moim zdaniem mniej wygodna bo komputera na przykład do kawiarni czy na zakupy ze sobą nie zabiorę). Mam nadzieję że komuś się te informacje przydadzą.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-04-01 17:20:56)

#10 2013-04-01 17:41:12

pfleger
Member

Matylda Kwiatkowska napisał:

.. Tak że moim zdaniem lepiej chyba zapłacić te 45,99 zł miesięcznie za 60 minut niż mieć rachunki telefoniczne po 300-400 zł. No ale jak kto uważa.
...
Pozdrawiam

http://www.lidl.de/de/Smart-Tarif

Te 46zl to jakies 11€ czyli na stacjonarny w Polsce, z prepeida z lidla w Niemczech ,man 120 minuty albo 38 Minuten na Komorke ,bez abonamentu ..no ale jak to uwaza.

#11 2013-04-01 17:59:51

ewal8
Member

pfleger napisał:

.. Tak że moim zdaniem lepiej chyba zapłacić te 45,99 zł miesięcznie za 60 minut niż mieć rachunki telefoniczne po 300-400 zł. No ale jak kto uważa.
...
Pozdrawiam

http://www.lidl.de/de/Smart-Tarif

Te 46zl to jakies 11€ czyli na stacjonarny w Polsce, z prepeida z lidla w Niemczech ,man 120 minuty albo 38 Minuten na Komorke ,bez abonamentu ..no ale jak to uwaza.

Ty to Pfleger hardcor jesteś smile Lubię Twoje poczucie humoru wink

Odnośnie taniego dzwonienia nie mam takiego doświadczenia jak Wy, ale ja kupiłam sobie kartę startową LycaMobile. Minuta połączenia do Polski na komórkowe kosztowała mnie 1 centa, tylko pierwsza minuta jako inicjacja połączenia 9 centów. Tak więc 60 minut rozmów na komórki lub stacjonarne kosztowało mnie 69 centów. Na ale faktycznie, jak kto uważa...

#12 2013-04-01 20:06:59

Barbara45
Member

Jezeli dluzej pracujecie u niemieckiej rodziny i wracacie na to samo miejsce a w domu w polsce ma rodzina telefon stacjonarny to warto zaproponowac by niemcy zmienili w swoim abonamecie stacjonarnym ze rozmowy do polski a w zasadzie na cala EU na telefony stacjonarne sa za darmo.

Duzo to nie kosztuje niecale 10 euro miesiecznie ale tylko na stacjonarne telefony do polski. Ja mam te opcje u siebie w domu i w zasadzie wyszlo mnie taniej niz 10 euro bo Deutsche Telekom przy tej okazji obnizylo nam koszt za internet wiec ta usluga wszyla za ok 5 euro miesiecznie.

#13 2013-04-01 21:19:14

Matylda Kwiatkowska
Member

W Lidlu kosztuje sama karta 9,95€(40,79 zł) a następnie minuta do Polski na komórki to 29 centów(1,18 zł), SMS na polskie komórki 19 centów(0,77 zł):

http://www.lidl.de/de/Classic-Tarif

czyli przeliczając to po dzisiejszym kursie euro 4,10 zł wychodzi 1,18 zł/minutę + koszt karty SIM 9,95€ + koszt komórki do której tą kartę musisz włożyć + konieczność noszenia którejś kolejnej komórki w torebce/kieszeni

W Lycamobile 8 centów(0,32 zł) za minutę na komórki do Polski, 15 centów(0,61 zł) za SMS na polskie komórki, karta jest co prawda bezpłatna ale tylko dla osób które mają adres zamieszkania na terenie Niemiec.

http://www.lycamobile.de/de/internationalrates

Na allegro są te karty po 33 zł(8,04 €):

http://allegro.pl/listing.php/search?ca … ile+Niemcy

Plus opłata za połączenie czyli Verbindungsgebühr  15Ct (0,61 zł) + koszt komórki do której tą kartę musisz włożyć + konieczność noszenia którejś kolejnej komórki w torebce/kieszeni

ewal8 napisał:

kupiłam sobie kartę startową LycaMobile. Minuta połączenia do Polski na komórkowe kosztowała mnie 1 centa, tylko pierwsza minuta jako inicjacja połączenia 9 centów. Tak więc 60 minut rozmów na komórki lub stacjonarne kosztowało mnie 69 centów.

A powiedz mi jak to możliwe że na stronie Lycamobile nic nie ma o tej promocji? Czy mogłabyś podać linka gdzie można coś się dowiedzieć o tym cenniku 1 cent za minutę?

Abonament Skype komórkowe 60 minut do Polski 45,99 zł : 60 minut = 0,76 zł(0,18 €) za minutę, SMS 0,40 zł(0,09 €), opłaty za połączenie brak, odchodzi koszt dodatkowej komórki ponieważ Skype instalujemy na tym telefonie który już mamy, odchodzi też konieczność noszenia którejś kolejnej komórki w torebce/kieszeni.

Abonament Skype Polska komórkowe 400 minut (który posiadam, w rzeczywistości jest to 520 minut ponieważ 120 dają dodatkowo): 1379,86 zł : 12 miesięcy = 114,98 zł
114,98 zł : 520 minut = 0,22 zł(0,05€) za minutę na komórkę do Polski. SMS do Polski 0,40 zł(0,09 €). Opłaty za połączenie brak, odchodzi koszt dodatkowej komórki ponieważ Skype instalujemy na tym telefonie który już mamy, odchodzi też konieczność noszenia którejś kolejnej komórki w torebce/kieszeni.

Reasumując
Lidl minuta 0,29 €, SMS 0,19 €, karta SIM 9,95€
Lycamobile minuta 0,08 €, SMS 0,15 €, opłata za połączenie 0,15 €, karta SIM 8,04 €
Skype Polska komórkowe 60 minut minuta 0,18 €, SMS 0,09 €
Skype Polska komórkowe 400 minut minuta 0,05 €, SMS 0,09 €

Wnioski sobie może każdy sam wyciągnąć. Ja osobiście mam 3 komórki bo jeden polski numer i dwa niemieckie ( Aldi Talk Medion Mobile i T-Mobile), i jakoś niespecjalnie jestem zainteresowana noszeniem jeszcze czwartej w torebce i pilnowaniem aby regularnie doładowywać Guthaben. A ze Skypem to dzisiaj zapłaciłam a następny termin zapłaty jest za rok i tydzień. Zmiana numeru telefonu też mnie nie interesuje. Dodatkowym jeszcze plusem jest to że jak jadę do Polski to w Polsce mogę też wszędzie dzwonić z tego abonamentu Skype (oczywiście na polskie numery) czego na przykład nie można powiedzieć o niemieckiej Lycamobile czy Lidlu. Dla mnie wybór jest jasny.

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-04-01 23:42:19)

#14 2013-04-02 00:07:05

pfleger
Member

W Lidlu kosztuje sama karta 9,95€(40,79 zł) a następnie minuta do Polski na komórki to 29 centów(1,18 zł), SMS na polskie komórki 19 centów(0,77 zł):

Prosze doczytac ile dostaje sie Startguthabe jezeli sie kupi starter w Lidlu.
Zapomniala Pani napisac ze koszt rozmowy w Lidlu na telefon stacjonarny w Polsce to 9 centow , jakies 37 groszy.

czyli przeliczając to po dzisiejszym kursie euro 4,10 zł wychodzi 1,18 zł/minutę + koszt karty SIM 9,95€ + koszt komórki do której tą kartę musisz włożyć + konieczność noszenia którejś kolejnej komórki w torebce/kieszeni

Nie koniecznie, sa telefony ktore posiadaj wejscie na dwie karty sim.
Ps.spodnie maja zazwyczaj 2 lub wiecej kieszeni wiec jeszcze jedna komorke mozna jakos upchac.

W Lycamobile 8 centów(0,32 zł) za minutę na komórki do Polski, 15 centów(0,61 zł) za SMS na polskie komórki, karta jest co prawda bezpłatna ale tylko dla osób które mają adres zamieszkania na terenie Niemiec.

Na allegro są te karty po 33 zł(8,04 €):

http://allegro.pl/listing.php/search?ca … ile+Niemcy

Plus opłata za połączenie czyli Verbindungsgebühr  15Ct (0,61 zł) + koszt komórki do której tą kartę musisz włożyć + konieczność noszenia którejś kolejnej komórki w torebce/kieszeni

Abonament Skype komórkowe 60 minut do Polski 45,99 zł : 60 minut = 0,76 zł(0,18 €) za minutę, ...

jak juz pisalem w Lidlu 0,09 € na stacjonarny do Polski, Aldi  talk -ktorego ma Pani w torebce to tylko 0,12 € za minute na stacjonarny
http://www.alditalk.de/talk/prepaid_tar … andstarif/

..SMS 0,40 zł(0,09 €), opłaty za połączenie brak,

odchodzi koszt dodatkowej komórki ponieważ Skype instalujemy na tym telefonie który już mamy, odchodzi też konieczność noszenia którejś kolejnej komórki w torebce/kieszeni.

Abonament Skype Polska komórkowe 400 minut (który posiadam, w rzeczywistości jest to 520 minut ponieważ 120 dają dodatkowo): 1379,86 zł : 12 miesięcy = 114,98 zł
114,98 zł : 520 minut = 0,22 zł(0,05€) za minutę na komórkę do Polski. SMS do Polski 0,40 zł(0,09 €). Opłaty za połączenie brak, odchodzi koszt dodatkowej komórki ponieważ Skype instalujemy na tym telefonie który już mamy, odchodzi też konieczność noszenia którejś kolejnej komórki w torebce/kieszeni.

Reasumując
Lidl minuta 0,29 €, SMS 0,19 €, karta SIM 9,95€
Lycamobile minuta 0,08 €, SMS 0,15 €, opłata za połączenie 0,15 €, karta SIM 8,04 €
Skype Polska komórkowe 60 minut minuta 0,18 €, SMS 0,09 €
Skype Polska komórkowe 400 minut minuta 0,05 €, SMS 0,09 €

Wnioski sobie może każdy sam wyciągnąć. Ja osobiście mam 3 komórki bo jeden polski numer i dwa niemieckie ( Aldi Talk Medion Mobile i T-Mobile), i jakoś niespecjalnie jestem zainteresowana noszeniem jeszcze czwartej w torebce i pilnowaniem aby regularnie doładowywać Guthaben.

Nosi Pani naprawde 3 komorki w torebce???

A ze Skypem to dzisiaj zapłaciłam a następny termin zapłaty jest za rok i tydzień. Zmiana numeru telefonu też mnie nie interesuje. Dodatkowym jeszcze plusem jest to że jak jadę do Polski to w Polsce mogę też wszędzie dzwonić z tego abonamentu Skype (oczywiście na polskie numery) czego na przykład nie można powiedzieć o niemieckiej Lycamobile czy Lidlu. Dla mnie wybór jest jasny.

Czy potrzebuje internetu w moim telefonie zeby dzwonic ?

Czy wystarczy zwykly telefon czy musi byc to smartphon ?

#15 2013-04-02 05:02:27

Matylda Kwiatkowska
Member

Po pierwsze na forum mówimy sobie wszyscy na "ty".

pfleger napisał:

Prosze doczytac ile dostaje sie Startguthabe jezeli sie kupi starter w Lidlu.

10 € Startbonus 1 (= 111 Freiminuten). Tylko że ten Starguthaben można wykorzystać tylko na "Standard-Inlandsverbindungen/-SMS in alle dt. Netze 9 Ct. / Min." czyli na połączenia do Niemiec. Napisane jest to tu, malutkim druczkiem na samym dole:

pfleger napisał:

Zapomniala Pani napisac ze koszt rozmowy w Lidlu na telefon stacjonarny w Polsce to 9 centow , jakies 37 groszy.

Nie porównujmy jabłka do gruszki. Rozmawialiśmy o połączeniach na komórki. Natomiast jeśli chodzi o połączenia stacjonarne to Skype też wygrywa. Bo na przykład abonament Skype Polska — bez ograniczeń kosztuje 22,99 zł miesięcznie.
Tak więc przebija wszystkie Lidle i Aldiki po stokroć. Zresztą z moich znajomych i rodziny to mało kto ma stacjonarny. A druga sprawa gdybym czekała kiedy oni będą w domu to bym się czasem mogła nie doczekać...

pfleger napisał:

...sa telefony ktore posiadaj wejscie na dwie karty sim.

Zgadza się, są:
HTC DESIRE SV DUAL SIM
http://allegro.pl/jedyny-htc-desire-sv- … 78270.html
i Alcatel One Touch Idol Dual Sim
http://allegro.pl/super-premiera-alcate … 73116.html
i jest to jakaś alternatywa. Nawet Ci powiem że są ciekawe i podobają mi się. Tylko co jeśli rozmawiam przez komórkę a ktoś dzwoni w tym czasie do mnie na ten drugi numer, jest zajęte? Bo ja właśnie po to noszę dwa niemieckie numery żeby komórka służbowa nigdy nie była zajęta. I na przykład jak rozmawiam z drugiego numeru a dzwoni mi ta komórka służbowa to mówię że muszę kończyć i odkładam, po czym odbieram służbową. A w przypadku dual sim to by już nie było tak różowo. A druga sytuacja: rozmawiam przez komórkę parę godzin (co zdarza mi się dosyć często) a w międzyczasie jeszcze piszę cały czas na tej drugiej komórce na Viberze albo na WhatsApp z moją koleżanką żeby mi się nie nudziło (oczywiście rozmawiam w tym czasie z kim innym). A w przypadku dual sim to lipa, nie? - rozmawiam i się patrzę w sufit przez dwie godziny albo trzy...

pfleger napisał:

jak juz pisalem w Lidlu 0,09 € na stacjonarny do Polski, Aldi  talk -ktorego ma Pani w torebce to tylko 0,12 € za minute na stacjonarny

Niestety obydwa przegrywają ze Skypem i jego abonamentem Polska Połączenia z telefonami stacjonarnymi bez ograniczeń za 22,99 zł ( jeżeli już mówimy o stacjonarnych). Można wisieć na telefonie i po 10 godzin dziennie.
Jeśli chodzi o Aldi Talk to minuta do Polski na komórkę kosztuje 0,29 € a SMS do Polski 0,13 €:
Dla porównania: w abonamencie Skype który posiadam czyli Europa bez ograniczeń komórkowe minuta do Polski kosztuje 0,05 € a SMS do Polski 0,09 €.
Jakby nie patrzeć - Skype wygrywa. Chociaż jakbym teraz kupowała kartę to bym wybrała Mobilkę(bo dają 3GB za 15€ i bardzo tanie połączenia). Dodatkowo Mobilka ma super taryfy, na przykład ALLNET PAKET 1000 za 19,90 € zawiera 1000 minut do Polski na komórkę, opłaty za inicjację połączenia nie ma w tej akurat taryfie. Wychodzi to 2 centy za minutę. Jest to moim zdaniem jedyna oferta na niemieckim rynku która może konkurować z abonamentami Skype.
http://allegro.pl/tylko-tutaj-oryginaln … 14949.html
lub Aldi Talk (bo dają 5GB za 15€). Natomiast w sytuacji kiedy niemiecką kartę SIM już się ma nie widzę powodu żeby co kilka miesięcy zmieniać numer i powiadamiać wszystkich znajomych o zmianie numeru, tylko z tego powodu że się co kilka miesięcy nowy operator na rynku pojawia z nowymi cenami.

pfleger napisał:

Nosi Pani naprawde 3 komorki w torebce???

Tak. A większość Polaków którzy tu w Niemczech pracuje przecież też ma dwie czyli niewiele mniej niż ja: polską i niemiecką. Bo jak przekraczają granicę to chyba nie wyrzucają polskiej??

pfleger napisał:

Czy potrzebuje internetu w moim telefonie zeby dzwonic ?

Tak. Ale internet w komórce w Niemczech kosztuje 14,99€ na miesiąc w Aldiku albo Mobilka 3GB za 14,90 € (internet w Mobilce wychodzi drogo ale za to połączenia są tanie jak barszcz):
Dodatkowo jak jadę do Polski na miesiąc czy dwa to wyłączam internet w komórce niemieckiej, po co mam za niego płacić. Natomiast bez internetu w komórce też można dzwonić przez Skype'a, Vibera i wszystkie inne komunikatory komórkowe tylko że tylko jak się jest w zasięgu wi-fi czyli w hotspocie jakimś (a w miastach pełno tego) czy domowym wi-fi. Przykładowo jak jestem w Polsce to dzwonię z mojej niemieckiej komórki przez Skype'a gdzie mi się podoba, korzystając z moich abonamentów Skype oraz z mojego domowego polskiego wi-fi (uprzednio wyłączywszy dane komórkowe żeby mi czasem nie ściągało z mojego niemieckiego Guthaben).

pfleger napisał:

Czy wystarczy zwykly telefon czy musi byc to smartphon ?

Prawdę mówiąc to określenie smartfon uważam za przeżytek. To kiedyś, 10 lat temu, się dzieliło telefony na smartfony i nie smartfony, w tej chwili już nie ma innych telefonów niż z dostępem do netu.
"W roku 2008 w Polsce smartfony stanowiły jedynie 3% rynku telefonów, a w roku 2009 5%. Według ostatnich badań (czerwiec 2011) już prawie 14% Polaków posiada taki właśnie rodzaj telefonu komórkowego, a ich udział w rynku telefonów komórkowych w Polsce w 2012 roku osiągnie 49%. W roku 2010 sprzedano na świecie ponad 500 mln egzemplarzy, a w roku 2011 przewidywana sprzedaż wzrosła o 175%. Na koniec 2011 roku w Polsce było w użyciu około 3-3,5 mln smartfonów."
Źródło:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Smartfon
Definicja smartfona:
"Smartfon (smartphone) – przenośne urządzenie telefoniczne łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera kieszonkowego (PDA – Personal Digital Assistant). Pierwsze smartfony powstały pod koniec lat 90., a obecnie łączą funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki sieciowej, pagera, GPS, jak również cyfrowego aparatu fotograficznego i kamery wideo. W nowszych modelach dostępne są też funkcje typowe dla PDA, jak zarządzanie informacjami osobistymi (ang. Personal Information Management). Większość nowych modeli potrafi odczytywać dokumenty biurowe w formatach Microsoft Office i PDF."
Źródło:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Smartfon
Aktualnie ja nie znam telefonów które by wszystkich powyższych funkcji nie posiadały.
Ceny są przystępne, a u operatorów polskich za przedłużenie umowy wiele telefonów można kupić za złotówkę. Na allegro też są fajne telefony, niekoniecznie nowe, a też mają wi-fi. Przykładowo tu telefon za 330 zł (nawet nowy):
http://allegro.pl/samsung-s5369-s5360-s … 51027.html
Tu też bardzo fajne telefony w których Skype już jest wgrany, po rozsądnych cenach:
http://allegro.pl/samsung-wave-723-s723 … 97398.html
http://allegro.pl/okazja-iphone-3gs-32g … 65326.html
http://allegro.pl/nokia-e72-zadbana-gwa … 78232.html
Tu porządny telefon z wgranym Skypem za 190,99 zł:
http://allegro.pl/nowy-s3-i9300-wifi-du … 74221.html

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-04-02 09:56:28)

#16 2013-04-02 12:38:45

ewal8
Member

ewal8 napisał:

kupiłam sobie kartę startową LycaMobile. Minuta połączenia do Polski na komórkowe kosztowała mnie 1 centa, tylko pierwsza minuta jako inicjacja połączenia 9 centów. Tak więc 60 minut rozmów na komórki lub stacjonarne kosztowało mnie 69 centów.

A powiedz mi jak to możliwe że na stronie Lycamobile nic nie ma o tej promocji? Czy mogłabyś podać linka gdzie można coś się dowiedzieć o tym cenniku 1 cent za minutę?

Tak jak już pisałam, nie mam aż tak wielkiego doświadczenia w sprawach dzwonienia jak Wy, ponieważ wyjeżdżam sporadycznie. Ostatni raz kupowałam kartę LycaMobile w lipcu ubiegłego roku i wtedy płaciłam 1 centa za minutę do wszystkich. Za inicjację połączenia 9 centów. Być może była wtedy promocja, nie wiem jak jest teraz, od tamtego roku mogło się pozmieniać. Nie mogłam korzystać ze skype (choć wiem, że byłoby to najbardziej opłacalne), ponieważ nie miałam wtedy dostępu do neta. Twoje rady będą na pewno pomocne dla tych, którzy mają w miejscu pracy internet, dla mnie nie było takiej mozliwości, a że w u mnie w rodzinie też wszyscy w większości posiadają komórki odpadała opcja wykupienia tanich rozmów na stacjonarne do Polski i dzwonienia z telefonu podopiecznej. Zostawał fon na kartę, wtedy najtańsza była sieć LycaMobile.

#17 2013-04-02 16:43:41

Matylda Kwiatkowska
Member

Zgadza się, była promocja w Lycamobile ale już się skończyła. Na dzień dzisiejszy, tak jak już wspomniałam, najbardziej opłacalne uważam Mobilkę i Aldi Talk - jeśli chodzi chodzi o karty SIM. Lycamobile ma jedną dużą wadę, mianowicie internet 2GB za 19 € (drogo). A połączenia telefoniczne już w tej chwili też do najtańszych nie należą. Tak więc raczej na dzień dzisiejszy nie polecałabym tego operatora.

#18 2013-04-02 18:42:41

Gabi55
Member

Ja również mam 2 komórki (w tym jedna dual-SIM), 1 kartę SIM niemiecką i 2 Polskie T-Mobile prepaid.

I wiecie co? ....jak dzwonię do PL (głównie na komórki) najchętniej używam polskiej komórki T-Mobile! Płacę po 30gr./min (ok. 7,5 centa). , bo korzystam z usługi "wszędzie rozmawiaj". 1 pakiet 30 min. to 9 PLN z VAT.
http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/ … i_wszedzie
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/document … 110605.pdf

Można w ramach tego dzwonić również na stacjonarne do PL, ale mi szkoda -ostatnio miałam zawsze darmowe na stacjonarne do PL (z babcinego aparatu).

Ostatnio edytowany przez Gabi55 (2013-04-02 18:59:19)

#19 2013-04-02 20:09:42

pigwa
Member

Lycamobile jest tania-1 cent za minutę na stacjonarne.Na komórki nie dzwonię,więc nie wiem,ale też nie jest drogo.No i za nawiązanie połaczenia się płaci.Plusem tej sieci jest to,że doładowanie jest ważne bez ograniczeń.Inną bardzo korzystną siecią jest Lebara.Za 20 euro jest 500 minut darmowych rozmów na stacjonarne i na komórki w kraju.Za 30 euro-jest 1000 minut.Minusem jest to,że doładowanie ważne jest miesiąc czasu-nie wykorzystasz-przepada.Kartę dostaje się na adres za darmo.Informacje o punktach,w których można doładowanie kupić w komplecie.Rejestracja karty internetem.

#20 2013-04-02 20:12:25

Matylda Kwiatkowska
Member

Gabi55 napisał:

jak dzwonię do PL (głównie na komórki) najchętniej używam polskiej komórki T-Mobile! Płacę po 30gr./min (ok. 7,5 centa). , bo korzystam z usługi "wszędzie rozmawiaj". 1 pakiet 30 min. to 9 PLN z VAT.

Też to miałam ale rachunki były słone. Nie powiadamiają kiedy koniec, a na przykład jak rozmawiasz a w tym czasie ci się pakiet skończy to rozmowa nie zostanie przerwana tylko rozmawiasz sobie dalej a potem będzie niespodzianka w postaci rachunku. Można oczywiście patrzeć na zegarek ale to jest trochę stresowa taka rozmowa. No można, ale jest to rozwiązanie POZORNIE tanie. A, no i tylko 3 paczki można wykupić przez miesiąc chyba.
"W regulaminie nie ma nigdzie uwzględnionego automatycznego powiadamiania o bliskim wyczerpaniu jednostek."
"Trzeba samemu się pilnować co do ilości minut, możesz sobie stoper kupić"
"z praktyki znajomych wiem, ze nie ma powiadomienia. Bylo przez to wiele nieprzyjemnosci, bo wiadomo jak moze byc drogi roaming."
- są to jedne z wypowiedzi na tym forum:
https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi … 4e9019904e
Miałam to parę razy ale Ci powiem że nie byłam zadowolona.

#21 2013-04-02 20:29:38

pfleger
Member

Gabi55 napisał:

jak dzwonię do PL (głównie na komórki) najchętniej używam polskiej komórki T-Mobile! Płacę po 30gr./min (ok. 7,5 centa). , bo korzystam z usługi "wszędzie rozmawiaj". 1 pakiet 30 min. to 9 PLN z VAT.

Też to miałam ale rachunki były słone. Nie powiadamiają kiedy koniec, a na przykład jak rozmawiasz a w tym czasie ci się pakiet skończy to rozmowa nie zostanie przerwana tylko rozmawiasz sobie dalej a potem będzie niespodzianka w postaci rachunku. Można oczywiście patrzeć na zegarek ale to jest trochę stresowa taka rozmowa. No można, ale jest to rozwiązanie POZORNIE tanie. A, no i tylko 3 paczki można wykupić przez miesiąc chyba.
"W regulaminie nie ma nigdzie uwzględnionego automatycznego powiadamiania o bliskim wyczerpaniu jednostek."
"z praktyki znajomych wiem, ze nie ma powiadomienia. Bylo przez to wiele nieprzyjemnosci, bo wiadomo jak moze byc drogi roaming."

Ja jednak wole karte z lidla ,9 centow za minute nie majatek i bez abonamentow.
Nie musze miec dodatkowo internetu w komorce odpadaja dodatkowe koszty, dzwonie do Polski czy to w miescie czy na spacerze w lesie mam zasieg i dzwonie.No i nie musze sie martwic  czy mam zasieg internetu czy nie...tylko dzwonie.

#22 2013-04-02 21:28:41

Gabi55
Member

Gabi55 napisał:

Ja jestem z tego rozwiazania b.zadowolona smile i zapewniam Cię Matyldo, ze nie jest to rozwiązanie pozornie tanie, ale FAKTYCZIE tanie.

Nie widzę żadnej trudności w kontrolowaniu długości rozmowy, nie muszę też kupować stopera big_smile, bo:
1) dostajesz sms-a o uruchomieniu usługi i terminie ważności,
2) jesli od razu chcesz wygadać te 30 min. -żaden problem spojrzeć na zegarek, a przede wszystkim większość aparatów ma możliwośc ustawienia max. długości rozmowy (ja sobie na stałe ustawiłam 30 min.)
2) w każdej chwili możesz sprawdzić ile minut ci zostało i do kiedy ważne: kodem *103*6# . Jeśli wyczerpane -kupuje się następny pakiet.
3) rzeczywiście są 3 pakiety na miesiąc, dlatego mam "zapasową" kartę SIM -w razie konieczności mogę wykupić ich 6.

Ja sobie chwalę te rozmowy z polskiego T-Mobile -duzo zaoszczędziłam -ostatnio doładowywłam komórke przed ponad rokiem, a że w T-Mobile nie ma okresu ważności, wszystko gra.
Oczywiście nie jest to taka SUPERoferta jak przez 1szy rok funkcjonowania tej firmy w PL (wtedy było 2000 minut -można było gadać do upadłego), ale i tak uważam, że korzystna smile

Pfleger:
-to jest też bez abonamentu (prepaid)
-z Lidla płacisz 9 ct na stacjonarne, a ja 7,5 ct również na komórki w PL,
-też mogę rozmawiać, czy to w miescie czy na spacerze w lesie -idzie po sieci niemieckiego T-Mobile -najlepszy zasieg w DE.

Oczywiście jednemu pasuje to, innemu tamto -chciałam tylko poinformować dziewczyny (i chłopaków), że jest również tania opcja rozmów z polskiej komórki.

#23 2013-04-03 16:24:47

Matylda Kwiatkowska
Member

pigwa napisał:

Lycamobile jest tania [...] Za 20 euro jest 500 minut darmowych rozmów na stacjonarne i na komórki w kraju.Za 30 euro-jest 1000 minut.

W Mobilce 1000 minut na komórki do Polski kosztuje 19,90 €:
Do tego można sobie wykupić internet w komórce 3GB za 14,90 € ( a następnie udostępniać go do laptopa) a w Lycamobile 2GB kosztuje 19 €.

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-04-03 16:28:32)

#24 2013-04-03 17:25:43

Gabi55
Member

pigwa napisał:

Lycamobile jest tania [...] Za 20 euro jest 500 minut darmowych rozmów na stacjonarne i na komórki w kraju.Za 30 euro-jest 1000 minut.

W Mobilce 1000 minut na komórki do Polski kosztuje 19,90 €:
Do tego można sobie wykupić internet w komórce 3GB za 14,90 € ( a następnie udostępniać go do laptopa) a w Lycamobile 2GB kosztuje 19 €.

Zainteresowałaś mnie tą Mobilką smile  Jednak  Matyldo masz nieaktualne dane:
- oferta 1000 minut za 19,90 e już nieaktualna (można było aktywować do 28.03.13);  w zamian jest "Allnet Option 400" tzn. 400 minut za 14,90e !
- internet: to już u Aldika czy w Lidlu jest tańszy ....bo za 14,99 e masz 5 GB, o ile dobrze pamiętam w Tschibo 3 GB kosztują 9,99e (opcje miesięczne).

#25 2013-04-03 20:14:30

Matylda Kwiatkowska
Member

Gabi55 napisał:

Matyldo masz nieaktualne dane:
- oferta 1000 minut za 19,90 e już nieaktualna (można było aktywować do 28.03.13)

Ok., zgadza się, nie doczytałam. wink

Gabi55 napisał:

w zamian jest "Allnet Option 400" tzn. 400 minut za 14,90e !
- internet: to już u Aldika czy w Lidlu jest tańszy ....bo za 14,99 e masz 5 GB, o ile dobrze pamiętam w Tschibo 3 GB kosztują 9,99e (opcje miesięczne).

Tak, tylko że w Aldiku minuta do Polski na komórki kosztuje 0,29 €, w Lidlu też 0,29 €, dla porównania w Mobilce 0,09 € (doliczana jest opłata za inicjację rozmowy w wysokości 0,15 €), w Lycamobile 0,08 € (opłata za inicjację rozmowy 0,15 €). Przy wyborze karty SIM trzeba się kierować faktem który operator ma najtańszy internet oferując największe pakiety i jednocześnie ma najtańsze minuty do Polski na komórki. Żeby się po miesiącu nie okazało że mam komórkę a jeszcze przydałby się internet (tak jak u mnie). Warto zawczasu o tym pomyśleć i zakupić te dwie rzeczy w jednym. A to moim zdaniem jest na chwilę obecną Mobilka. A jeszcze wziąwszy pod uwagę pakiet o którym wspomniałaś czyli Allnet Option 400 tzn. 400 minut na komórki do Polski za 14,90 € to wychodzi 0,03 € za minutę (kurcze, są tańsi niż Skype!).
Gdyby się kierować który operator ma najtańszy internet w komórce to oczywiście jest to Aldi Talk, jeśli by się natomiast kierować który operator ma najtańsze rozmowy na komórki do Polski to jest to Mobilka i Lycamobile (i Skype oczywiście). Natomiast jeśli by się kierować tym i tym jednocześnie, to moim zdaniem wygrywa Mobilka.

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-04-03 21:12:31)

#26 2013-04-12 18:48:05

Małpeczka14
New member

Siemka wink mam problem. Mój chłopak wyjechał do Niemiec do pracy. Kazał mi kupić lycamobile wiec to zrobiłam i jak dzwonie do niego to zabiera mi 0,30 gr za minute i jemu to samo, a na stronie mobillki było napisane ze za całą rozmowe płaci się 0,29 gr wiec czemu mi zabiera 0,30 gr za minute ? Potrzebny jest jakiś kod czy coś ?

Pliska o odp bo to ważne ! wink

Ostatnio edytowany przez Małpeczka14 (2013-04-12 18:50:12)

#27 2013-04-12 20:15:54

pfleger
Member

Małpeczka14 napisał:

Siemka wink mam problem. Mój chłopak wyjechał do Niemiec do pracy. Kazał mi kupić lycamobile wiec to zrobiłam i jak dzwonie do niego to zabiera mi 0,30 gr za minute i jemu to samo, a na stronie mobillki było napisane ze za całą rozmowe płaci się 0,29 gr wiec czemu mi zabiera 0,30 gr za minute ? Potrzebny jest jakiś kod czy coś ?

A nie jest tak ze jak obie karty sa z Polski to ten z Polski  placi za rozmowe ,a drugi za Roaming bo przebywa zza granica.?

#28 2013-04-13 17:44:14

Małpeczka14
New member

No tez mi sie tak wydaje. Bo chłopak ma włączony roaming, tyle ze kupił ta mobilke w Niemczech i jak ja do niego dzwonie albo on do mnie to zabiera nam kase i jest lipa ;/

#29 2013-04-14 03:32:03

Matylda Kwiatkowska
Member

Małpeczka14 napisał:

Mój chłopak wyjechał do Niemiec do pracy. Kazał mi kupić lycamobile wiec to zrobiłam i jak dzwonie do niego to zabiera mi 0,30 gr za minute i jemu to samo, a na stronie mobillki było napisane ze za całą rozmowe płaci się 0,29 gr wiec czemu mi zabiera 0,30 gr za minute ?

Takiej łamigłówki jeszcze nie słyszałam. Piszesz że chłopak wyjechał do Niemiec, że ma Mobilkę, kupił ją w Niemczech i że ma włączony roaming i że jak do niego dzwonisz to mu pobiera 0,30 zł za minutę a przecież nie ma polskiej Mobilki. Jest tylko niemiecka. Więc jest niemożliwe żeby miał polską Mobilkę. Jeśli natomiast ma niemiecką Mobilkę, bo tylko taką może mieć, to jest niemożliwe żeby miał włączony roaming bo po co skoro jest w Niemczech i ma niemiecki numer telefonu Mobilki.
Po drugie piszesz że masz polską Lycamobile z polskim numerem telefonu, oraz że to Ty do niego dzwonisz i dziwisz się że na stronie Mobilki jest napisane że za całą rozmowę płaci się 0,29 zł a przecież Ty masz Lycamobile jak sama powiedziałaś a nie Mobilkę więc musisz sprawdzać ceny na stronie polskiej Lycamobile a nie na stronie niemieckiej Mobilki.
"Opłata za każde ustanowione połączenia wewnątrz sieci Lycamobile wynosi 0,29 zł. Klienci przez pierwsze 30 min dzwonią bez dodatkowych opłat. Po upływie tego czasu koszt rozmowy będzie naliczany według standardowej stawki.
Kraje, których dotyczy oferta: Australia, Belgia, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Norwegia, Szwecja, Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania oraz Włochy.
Oferta ważna do 30/04/2013"
Źródło:
http://www.lycamobile.pl/po/Lycaworld
Moim zdaniem powinnaś się skontaktować z biurem obsługi klienta Lycamobile i spytać dlaczego są naliczane opłaty za Wasze połączenia.
http://www.lycamobile.pl/po/contactus
Bo skoro chłopak kupił tą kartę SIM w Niemczech to rozumiem że jest to niemiecki numer, czy polski? Bo jeśli jeśli Twój chłopak ma polski numer telefonu to jeśli będąc w Niemczech dzwoni na polską Lycamobile to go to kosztuje 1,48 zł za minutę (Ciebie nic). Natomiast odebranie przez niego połączenia od Ciebie kosztuje go 0,41 zł za minutę. Jest to napisane tutaj:
http://www.lycamobile.pl/po/roamingrates
Radzę mu kupić niemiecką kartę Mobilki na allegro (jak się kupi na allegro to już jest zaktywowana i nie potrzeba znajomości niemieckiego, wysyłają nawet na adres niemiecki):
http://allegro.pl/tylko-tutaj-oryginaln … 00282.html
Kosztuje 45 zł, na karcie jest 10 € do wykorzystania, następnie wykupić pakiet Handy Surf Flat 3GB za 14,90 €/miesiąc, zainstalować Vibera ( jest bezpłatny), i można gadać i pisać do woli, nie ma żadnych ograniczeń na minuty. Ale wtedy Ty musisz też mieć Vibera i internet w komórce. 300 MB w polskiej Lycamobile do wykorzystania na terenie Polski kosztuje 15 zł/miesiąc:
http://www.lycamobile.pl/po/Pakiety-Internetowe
A jeśli macie przykładowo jakieś porządne Samsungi to jeszcze sobie możecie Skype'a zainstalować w komórkach i codziennie gadać przez Skype'a i się widzieć, oczywiście wszystko w ramach tych 14,90 € na miesiąc oraz Twoich 15 zł. Jest to chyba najtańsze rozwiązanie.

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-04-14 16:25:53)

#30 2013-04-19 10:15:41

Molinara
New member

pfleger napisał:

Małpeczka14 napisał:

A nie jest tak ze jak obie karty sa z Polski to ten z Polski  placi za rozmowe ,a drugi za Roaming bo przebywa zza granica.?

Teraz już dla PL są warunki jak w całej Unii, i stawka np. 0,69zł /min płaci tylko dzwoniący, druga osoba nie ponosi kosztów.

#31 2013-04-20 00:17:18

Walter61
Member

ruda napisał:

Poziomko,telefony na cała Europę w De są po 3,99,czy po 4,99e na cały miesiąc..Tzn.taka jest ekstra dopłata do normalnego abonamentu.
Jak babka potrzebuje opiekunki na dłużej,to warto przekonać rodzinę,żeby coś takiego zamówiła.Babcia nie będzie się denerwować,a Ty będziesz mogła rozmawiać z rodziną do upojenia wink.

Że się zapytam: czemu ze Skypa nie korzystasz,skoro masz internet?

tariftipp.de

np. teraz jest nr 01028 za 0.10ct

#32 2013-04-20 00:19:29

Walter61
Member

poziomka116 napisał:

Hej! Jeszcze jakiś czas temu mogłam dzwonić z telefonu stacjonarnego babci, u której jestem. No niestety, ale ostatnio odłączyli jej telefon, bo rachunek nie był zapłacony. Zawsze robiła to córka, ale własnie jest na wakacjach. Do tego nie jakichś krótkich, ale 3 tygodniowych.. Ja się nei zajmuję płaceniem rachunków, więc muszę czekać, aż przyjadą z tej Tajlandii i wszystko uregulują.A gdzie tam co.. Juz mi z domu pisza smsy, czemu się nie odzywam. Zawsze starałam się dzwonić tak ze 2x na tydzień. Więcej też nie mogłam, bo babcia twierdziła, że drogo. Myślałam juz o kupieniu sobie jakiejś karty niemieckiej, ale zupełnie się nie orientuję jaka sieć jest najbardziej opłacalna. Wiem, że są chyba takie, żeby można było dzownić najtaniej akurat do Polski. Znacie takie?

http://www.tariftip.de/festnetz.html

z telefonow stacjonarnych na stacjonarne w Polsce

#33 2013-04-20 19:16:48

Walter61
Member

Barbara45 napisał:

Jezeli dluzej pracujecie u niemieckiej rodziny i wracacie na to samo miejsce a w domu w polsce ma rodzina telefon stacjonarny to warto zaproponowac by niemcy zmienili w swoim abonamecie stacjonarnym ze rozmowy do polski a w zasadzie na cala EU na telefony stacjonarne sa za darmo.

Duzo to nie kosztuje niecale 10 euro miesiecznie ale tylko na stacjonarne telefony do polski. Ja mam te opcje u siebie w domu i w zasadzie wyszlo mnie taniej niz 10 euro bo Deutsche Telekom przy tej okazji obnizylo nam koszt za internet wiec ta usluga wszyla za ok 5 euro miesiecznie.

Ino, że nie wszystkie niemce są kumate, a wręcz odwrotnie - durne to to, jak nie powiem co i nie maja pojęcia o takich abonamentach. Nie da sie wytłumaczyć, no chyba że kijem i pałą. Abonament za ok. 30 euro i rozmowy do Polski w pakiecie i na cała Europę.

#34 2013-05-15 22:45:26

lalamakota
Member

Gabi55 napisał:

Matyldo masz nieaktualne dane:
- oferta 1000 minut za 19,90 e już nieaktualna (można było aktywować do 28.03.13)

Ok., zgadza się, nie doczytałam. wink

Gabi55 napisał:

w zamian jest "Allnet Option 400" tzn. 400 minut za 14,90e !

Tak, tylko że w Aldiku minuta do Polski na komórki kosztuje 0,29 €, w Lidlu też 0,29 €, dla porównania w Mobilce 0,09 € (doliczana jest opłata za inicjację rozmowy w wysokości 0,15 €), w Lycamobile 0,08 € (opłata za inicjację rozmowy 0,15 €). Przy wyborze karty SIM trzeba się kierować faktem który operator ma najtańszy internet oferując największe pakiety i jednocześnie ma najtańsze minuty do Polski na komórki. Żeby się po miesiącu nie okazało że mam komórkę a jeszcze przydałby się internet (tak jak u mnie). Warto zawczasu o tym pomyśleć i zakupić te dwie rzeczy w jednym. A to moim zdaniem jest na chwilę obecną Mobilka. A jeszcze wziąwszy pod uwagę pakiet o którym wspomniałaś czyli Allnet Option 400 tzn. 400 minut na komórki do Polski za 14,90 € to wychodzi 0,03 € za minutę (kurcze, są tańsi niż Skype!).
Gdyby się kierować który operator ma najtańszy internet w komórce to oczywiście jest to Aldi Talk, jeśli by się natomiast kierować który operator ma najtańsze rozmowy na komórki do Polski to jest to Mobilka i Lycamobile (i Skype oczywiście). Natomiast jeśli by się kierować tym i tym jednocześnie, to moim zdaniem wygrywa Mobilka.

Wytłumacz mi bo nie do końca rozumiem: jeśli bym chciała mieć internet i rozmowy u jednego operatora (zazwyczaj są to oddzielne abonamenty) to kupując jedną kartę sim mam te dwa abonamenty na jednej???
Obecnie mam internet z aldiego za 15E w laptopie ale przy następnym pobycie chciałabym kupić również "rozmowy" - nie rozumiem na czym polega opłacalność posiadania obu usług u jednego operatora?

#35 2013-05-16 22:02:26

Matylda Kwiatkowska
Member

lalamakota napisał:

Wytłumacz mi bo nie do końca rozumiem: jeśli bym chciała mieć internet i rozmowy u jednego operatora (zazwyczaj są to oddzielne abonamenty) to kupując jedną kartę sim mam te dwa abonamenty na jednej???

Niestety Aldi Talk blokuje posiadanie dwóch abonamentów. Przykładowo jak masz internet 5GB za 14,99 € na miesiąc to już nie możesz wykupić Aldi Talk Paket 2000. Ja właśnie chciałam sobie włączyć to i to i mi powiedzieli że nie można, trzeba wybrać. Ale doszłam do wniosku że mi żadne abonamenty niepotrzebne bo są inne możliwości, które wymieniam poniżej.

lalamakota napisał:

Obecnie mam internet z aldiego za 15E w laptopie ale przy następnym pobycie chciałabym kupić również "rozmowy" - nie rozumiem na czym polega opłacalność posiadania obu usług u jednego operatora?

Korzyści są takie:
- nie musisz co miesiąc doładowywać dwóch kart SIM tylko jedną,
- nie musisz kupować modemu bo kartę SIM wkładasz do komórki po czym udostępniasz internet do laptopa (funkcja router Wi-Fi - ja tak mam) a sam modem kosztuje tu w Niemczech koło 50€ - które oszczędzasz,
- masz internet w komórce i w laptopie a płacisz tylko raz co miesiąc za internet - 14,99 € w przypadku Aldi Talk XL,
- mając kartę Aldi Talk w komórce instalujesz sobie na komórkę darmowy program Viber i rozmowy masz za darmo ze wszystkimi numerami na świecie, warunkiem jest że te osoby muszą posiadać Viber w swojej komórce, a co za tym idzie żadnego abonamentu na rozmowy nie musisz wykupywać, w Viberze można też pisać wiadomości tekstowe za darmo, jak również wysyłać zdjęcia też za darmo, wszystko dochodzi w ciągu ułamka sekundy,
- mając kartę Aldi Talk w komórce instalujesz sobie na komórkę Skype i rozmawiasz z użytkownikami Skype za darmo. Są też abonamenty Skype do dzwonienia na komórki:
- mając kartę Aldi Talk w komórce instalujesz sobie na komórkę Muff i rozmawiasz UWAGA: z osobami które mają w swojej komórce zainstalowany Muff za darmo a z osobami które nie mają w swojej komórce Muff po śmiesznie niskich stawkach: Niemcy 0,25 zł a Polska 0,17 zł za minutę:
http://muff.pl/cennik
- mając kartę SIM(w Twoim i w moim przypadku Aldi Talk) w komórce możesz rozmawiać bez żadnych abonamentów, koszty są 0,29 €/min na komórki do Polski albo 0,11 €/min na komórki do Niemiec, a mając tą kartę w laptopie o rozmowach możesz zapomnieć,
Dodatkowym plusem w przypadku operatorów VoIP jest to że jak się przemieszczasz między Polską a Niemcami dzwonisz zawsze po tych samych niskich stawkach (żadnych roamingów) czyli reasumując: Viber za darmo, Skype za darmo lub po bardzo niskich stawkach jeśli Twój rozmówca nie ma Skype'a w komórce, Muff za darmo lub po bardzo niskich stawkach (wyliczyłam że jest 6 razy tańszy od Skype'a) jeśli Twój rozmówca nie ma Muffa w komórce.

Ja osobiście mam kartę Aldi Talk w swojej komórce, internet 5GB za 14,99€, udostępniam internet do mojego laptopa (oczywiście bezprzewodowo) i właśnie z laptopa w tej chwili piszę. Funkcja ta nazywa się "Router Wi-Fi". W Androidzie włącza się ją tak: ustawienia -> więcej ustawień -> udostępnianie internetu -> router Wi-Fi. Do tego mam wykupione dwa abonamenty Skype, Europa bez ograniczeń komórkowe za 160 zł miesięcznie oraz Polskę za 114,99 zł miesięcznie ale ja dzwonię naprawdę dużo. To i tak mi się bardziej opłaca 245 zł miesięcznie za abonamenty Skype (dali mi zniżkę) płacić niż po kilka tysięcy rachunków miesięcznych, jak miałam przedtem. Ale bardziej niż te abonamenty Skype (które są drogie) polecałabym Muff i Viber - bez abonamentów, ile wydzwonisz tyle Ci ściąga z konta (to w przypadku Muff bo Viber jest za darmo). Lub jak ktoś naprawdę dużo dzwoni to Poltel ma nielimitowane do Polski na komórki za 99 zł na miesiąc (jedyny operator VoIP który ma nielimitowane Polska komórkowe, tego nie ma nawet Skype) lub cały świat nielimitowane na komórki za 249 zł na miesiąc:
http://e-poltel.pl/Oferta/Klienci-indywidualni/Cennik
Warto w tym miejscu również wspomnieć o rankingu operatorów VoIP 2013:
http://etelefonia.pl/rating.html
oraz 2012:
http://voipnews.pl/2013/01/ranking-oper … anie-roku/

Tak że radzę Ci wyjąc tą kartę SIM z modemu i przełożyć ją do komórki (najlepiej żeby była to komórka z Androidem). Żadne abonamenty nie są potrzebne a jedynie internet w komórce, Viber, Skype, Muff i powiedzmy WhatsApp też jest fajny (tylko do pisania). Ja mam je wszystkie ale można wybrać jeden z tych programów.

Aha, i jeszcze dość ważną rzecz chciałam napisać: abonamenty Skype można dzielić na przykład z bliską osobą. Przykładowo z moich abonamentów korzystam ja(mieszkająca w Niemczech) oraz druga osoba (mieszkająca w Polsce). Ta osoba loguje się na Skypie w swojej komórce jako ja (oczywiście za moją zgodą, ma hasło) oraz rozmawia z kim chce po całej Europie. Czasami rozmawiamy w tym samym czasie czyli ja z mojego profilu Skype na jakiś numer komórkowy oraz ta  osoba również z mojego profilu Skype na jakiś inny numer komórkowy w Europie. Rozmowy nie dublują się, sprawdzone! Czyli jedno drugiemu nie przeszkadza. Wniosek z tego że można się składać na abonamenty Skype na przykład w dwie osoby. Przykładowo jeden kraj na komórki kosztuje 114,99 zł(to jest 520 minut chociaż piszą 400), jak się to weźmie na dwie osoby to wychodzi po 58 zł czyli po 14€ na miesiąc i plus jest taki że można dzwonić obojętnie czy się jest w Polsce czy w Niemczech.
Minuta na tym abonamencie Skype wychodzi po 0,22 zł, bez abonamentu w Skypie minuta 0,98 zł a dla porównania w Muffie minuta bez żadnych abonamentów kosztuje 0,17 zł ale trzeba płacić za numer chyba złotówkę miesięcznie a w Skypie nie(mam konto bez numeru). I jeszcze za Skypem przemawia to że wpisuję sobie jako identyfikator rozmówcy jeden z moich numerów komórkowych, który mi się podoba, a w Muffie przymusowo się wyświetla ten numer który oni nadadzą (i za który trzeba przymusowo płacić), innej możliwości nie ma. Za Muffem przemawia to że jak robię przelew na doładowanie to mam konto doładowane w tej samej sekundzie(nie wiem jak oni to robią), natomiast w Skypie od momentu przelewu do doładowania czekam 3-4 dni. I Muff się nie wyłącza, czyli cały czas działa w tle. A Skype się wyłącza często sam i trzeba go ponownie uruchamiać. Przykładowo jak chcę zadzwonić przez Skype'a do znajomego to najpierw mu piszę przez WhatsApp:"włącz Skype". A w Mufie nie ma takiej konieczności bo jego w ogóle nie można wyłączyć. W sumie każdy musi sam rozstrzygnąć co komu bardziej odpowiada.
Muff generalnie wygrywa niemniej jednak dla mnie jego dość poważną wadą jest fakt że jak dzwonię do kogoś to pokazuje mu się jakiś numer z kosmosu którego nie mogę zmienić ani zastrzec. A w Skypie mogę wpisać jakikolwiek numer jeśli numer należy do mnie (trzeba go potwierdzić), mogę ten numer zmieniać, mogę zastrzec że nie widać nic. Generalnie bajer. I to raczej zadecyduje o tym że przedłużę moje abonamenty w Skypie na kolejny rok.

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-05-17 11:37:38)

#36 2013-05-17 15:52:36

lalamakota
Member

do Matylda Kwiatkowska
Powiem tak: jestem pod MEGA wrażeniem Twojej znajomości tematu!!!
Teraz potrzebuje trochę czasu, żeby to wszystko przetrawić ale jbc będę pytać dalej smile

#37 2013-05-17 22:41:51

amelka44
Member

Ło rany, niezłe smile Dzięki dziewczyny bo zawsze mam ten problem z tym dzwonieniem także super, że ktoś sobie tu zadał tyle trudu i kawę na ławe doł smile Dzięki !!!

#38 2013-05-18 16:10:45

pfleger
Member

)
..
..
.
.

Czy 100℅ wypowiedzi Pani tutaj kręci się wokoło tematu dzwonienie do Polski = skyp ??
Jest to hobby Pani ?

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-05-18 16:11:23)

#39 2013-05-18 16:28:44

amelia
Przyjaciel Forum

A już cieszyłam się , że może pfleger coś mądrego powie.....

#40 2013-05-18 16:38:09

pfleger
Member

amelia napisał:

A już cieszyłam się , że może pfleger coś mądrego powie.....

Chyba napisze ?

#41 2013-05-18 16:58:50

ANTONIA***
Member

A ja się ucieszyłam na jego "widok", bo ostatnio mało się pokazuje...
Pozdrawiam.

#42 2013-05-18 17:18:43

kasia63
Member

pfleger napisał:

)
..
..
.
.

Czy 100℅ wypowiedzi Pani tutaj kręci się wokoło tematu dzwonienie do Polski = skyp ??
Jest to hobby Pani ?

I po co ta złosliwosc i ironia????Dziewczyna w temacie to i wyjaśniła co i jak.Zamiast pisać złośliwe komentarze trzeba było samemu coś mądrego nt temat napisać.Nie wszyscy są oblatani -a Ty Pleger zawsze taki naj naj mądrzejszy i co?????

#43 2013-05-18 17:53:37

Matylda Kwiatkowska
Member

pfleger napisał:

Czy 100℅ wypowiedzi Pani tutaj kręci się wokoło tematu dzwonienie do Polski = skyp ?? Jest to hobby Pani ?

Tak.
Natraciłam już tyle pieniędzy przez parę lat, przez dzwonienie oraz przeglądanie internetu w roamingu że jak wyliczyłam kilka mieszkań bym mogła za to kupić. Nie chcę żeby taka głupota przydarzyła się komuś innemu. Gdyby mi wtedy ktoś wytłumaczył krok po kroku, jak trzeba dzwonić i korzystać z internetu, to bym miała co miesiąc kilka tysięcy złotych więcej w portfelu. Chcę uchronić przed tym innych. Wiem dokładnie co to znaczy być na emigracji w obcym kraju, harować jak wół, i być rozłączonym z ludźmi których się kocha.  Nie podoba mi na przykład się że jest blokowana sprzedaż telefonów z Windowsem ponieważ mają wbudowany Skype:
http://forum.windows-phone.pl/threads/3 … a%C4%87-WP
Pierwsza komórka z wbudowanym WhatsApp wyjdzie dopiero za kilka miesięcy:
http://pgc-play.pl/nowo%C5%9Bci-i-plotk … werty.html
Ale dlaczego skoro WhatsApp istnieje już od 4 lat?? Przecież można było wprowadzić WhatsApp do komórek 4 lata temu i miliony ludzi płaciłoby mniejsze rachunki telefoniczne. Po prosto robią sobie z nas jaja i chcą żebyśmy bulili jak barany.
Dlatego pomagam i doradzam jak tylko mogę. I będę to robić jak długo mi sił starczy.
Jeszcze dodam że tu w Niemczech z moich znajomych to prawie każdy ma Vibera i WhatsApp w komórce, to samo jak byłam w Holandii, tam każdy ma bez względu na wiek czy zawód Vibera i WhatsApp w komórce, ludzie po 70 lat mają WhatsApp w komórce, a w Polsce to jest nie wiadomo jakie halo bo się za mało ludzi wypowiada na forach tak jak ja. W mojej polskiej komórce na 300 kontaktów 3 osoby mają WhatsApp i są to osoby które podpatrzyły ode mnie. Nie wiem czemu Polacy wolą płacić za coś co można mieć za darmo. Jak 8 lat temu kupiłam siostrze na urodziny laptopa z Wi-Fi, a sobie komórkę z Wi-Fi, wszyscy się dziwili co to jest i do czego służy. Jej też musiałam najpierw wytłumaczyć o co chodzi z tym Wi-Fi. Sprzedawca w markecie nie wiedział co to jest jak się pytałam o laptopa z Wi-Fi ( potem kupiłam na allegro bo widziałam że w sklepie nie ma się co pytać). Teraz ma każdy. I tak też będzie z Viberem, WhatsAppem, Skypem i internetem w komórce, one do Polski dojdą, ale za parę lat. I wtedy znowu będzie:"aha, to jest pewnie to o czym ona mówiła 10 lat temu. Czyli jednak miała rację."
Komunikacja jest bardzo ważna, szczególnie w czasach gdy tylu Polaków wyjeżdża za pracą bo Europa otwarta. Dlatego dobrze żeby była jak najtańsza.
Pozdrawiam

kasia63 napisał:

I po co ta złosliwosc i ironia????Dziewczyna w temacie to i wyjaśniła co i jak.Zamiast pisać złośliwe komentarze trzeba było samemu coś mądrego nt temat napisać.Nie wszyscy są oblatani -a Ty Pleger zawsze taki naj naj mądrzejszy i co?????

Dziękuję Kasiu.

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-05-18 19:09:14)

#44 2013-05-18 18:33:00

pfleger
Member

pfleger napisał:

Czy 100℅ wypowiedzi Pani tutaj kręci się wokoło tematu dzwonienie do Polski = skyp ?? Jest to hobby Pani ?

Tak.
Natraciłam już tyle pieniędzy przez parę lat, przez dzwonienie oraz przeglądanie internetu w roamingu że jak wyliczyłam kilka mieszkań bym mogła za to kupić.

Kilka mieszkań ? Czyli co najmniej dwa.Mieszkanie w malej dziurze to koszt 200 000 zł czyli co najmniej wydala Pani 400 000 zł na romingi i internet ??!!! Haaallloooo!!!????

Parę lat wydala Pani tyle pieniedzy ,nich będzie te"parę lat" 5 lat.Czyli wydala Pani 6500 zł co miesiąc ,przez 5 lat,na rozmowy??????

#45 2013-05-18 19:04:01

Matylda Kwiatkowska
Member

Jestem w Niemczech od 14 lat. Miesięcznie, dopóki nie odkryłam internetu w komórce oraz jego zalet, płaciłam za rachunki telefoniczne (dzwonienie na roamingu oraz przeglądanie internetu w komórce również w roamingu) między 3-6 tys. zł. Uśrednijmy to i policzmy 4500 zł. Poniżej trzech to może miałam z raz albo dwa. Więc 4500 x 11 lat (bo od 3 lat mam internet w komórce i korzystam ze wszystkich tego zalet) to wychodzi 594 tys. zł. A w małej dziurze raczej nie są mieszkania po 200 tys. zł tylko po trochę mniej, zresztą teraz w ogóle staniały w całej Polsce. Ja raczej mam wszystko policzone dobrze i skrupulatnie i jak coś mówię to tak jest. Do dzisiaj sobie w brodę pluję że nie natrafiłam na kogoś kto by mi powiedział:"słuchaj, trzeba zrobić tak i tak". A tymczasem że w modemach są karty SIM, które można przełożyć do komórki, to ja odkryłam dopiero 3 lata temu. hmm

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-05-18 19:10:21)

#46 2013-05-18 19:11:05

pfleger
Member

Jestem w Niemczech od 14 lat. Miesięcznie, dopóki nie odkryłam internetu w komórce oraz tego zalet, płaciłam za rachunki telefoniczne (dzwonienie na roamingu oraz przeglądanie inetrnetu w komórce również w roamingu) między 3-6 tys. zł.

Niech Pani to jeszcze raz po czyta i znajdzie błąd logiczny.
Chce Pani powiedzieć ze jest Pani 14 lat w Niemczech i nie miała Pani niemieckiej karty/numeru????

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-05-18 19:13:44)

#47 2013-05-18 19:20:10

swistak
Member

pfleger napisał:

Jestem w Niemczech od 14 lat. Miesięcznie, dopóki nie odkryłam internetu w komórce oraz tego zalet, płaciłam za rachunki telefoniczne (dzwonienie na roamingu oraz przeglądanie inetrnetu w komórce również w roamingu) między 3-6 tys. zł.

Niech Pani to jeszcze raz po czyta i znajdzie błąd logiczny.
Chce Pani powiedzieć ze jest Pani 14 lat w Niemczech i nie miała Pani niemieckiej karty/numeru????

pfleger....co z toba dzisiaj----jestes upierdliwy  taki z nieco uszczypliwy  --wiem ze pogoda nieciekawa ale wyluzuj   :-))))

dziewczyna sie naprodukowala bezinteresownie mysle, zobacz jak dziewczyny sie ciesza--nie psuj im tego

Ostatnio edytowany przez swistak (2013-05-18 19:21:20)

#48 2013-05-18 19:50:25

Matylda Kwiatkowska
Member

Miałam i mam niemiecką kartę SIM którą kupiłam na allegro. Jest na niej napisane "T-Mobile". Kiedy chciałam ją wymienić na microSIM powiedzieli mi że ten numer nie należy do nich, na pytanie do kogo należy odpowiedział mi facet z T-Mobile że nie wie. I rozmowa się skończyła (do dziś nie wiem do kogo należy). Faktem jest że na karcie jest napisane "T-Mobile" i doładowuję ją doładowaniami z T-Mobile. Podejrzewam że jest to jakaś fałszywka. A teraz pomijając ten fakt że jest to fałszywka jeszcze trzeba dodać że w T-Mobile żeby mieć internet w komórce trzeba mieć kartę Xtra, żeby taką kartę mieć to musiałaby ta którą ja mam być oryginalna i zarejestrowana na moje nazwisko a nie jest ani to ani to. Wtedy można byłoby ją wymienić na kartę T-Mobile Xtra (bez zmiany numeru). Gdyby te dwa warunki zostały spełnione to w T-Mobile jest tylko jedna taryfa: 100 MB za 9,95€:
http://www.t-mobile.de/xtra/0,23640,185 … WT.svl=100
Śmiech bo 100 MB to mi nawet na jeden dzień nie wystarcza. I dodatkowo blokują ten internet pod kątem udostępniania do laptopa. A zwolenniczką zmiany numeru telefonu nie jestem. Tak więc 3 lata temu odkryłam na allegro kartę Aldi Talk. I tak się zaczęła moja przygoda z internetem w komórce. W tej chwili mam dwa niemieckie numery: T-Mobile który nie należy do T-Mobile oraz Aldi Talk.
Tak więc można mieć niemiecką kartę bez możliwości uruchomienia w niej internetu.
Więc gdzie jest ten błąd logiczny?

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-05-18 19:53:44)

#49 2013-05-18 19:52:15

pigwa
Member

Niestety,ja nie rozumiem o czym jest mowa.I te wyliczeniaq wydaja mi sie absurdalne.Jak juz pisalam wczesniej-mam karte w LYCAMOBILE i to kosztuje 1 cent/min na stacjinarne plus aktywacyjne -chyba 0,15 centów.
A skyp mozna wykupic za 24,14 zł/miesiąc-europa bez granic-nazywa sie-i rozmowy na stacjonarne nie kosztuja NIC.
A te wszystkie dziwne nazwy,kruczki z kartami itd-to niestety dla mnie nie bylo jasno,krok po kroku wytłumaczone.A juz twierdzenie,ze za rozmowy mozna było kilka mieszkań kupić...wkładam miedzy bajki.

#50 2013-05-18 19:55:46

ewal8
Member

A ja się bardzo cieszę, że Matylda jest taka w temacie "oblatana" i nawet jej zazdroszczę smile
Dzięki niej dowiedziałam się, że są telefony z wbudowanym routerem wi-fi. Na razie jeszcze nie ogarniam o co chodzi z Viberem i  WhatsAppem, ale sobie doczytam. Matylda dzięki big_smile Pozdrawiam

#51 2013-05-18 20:55:24

Matylda Kwiatkowska
Member

Niestety z moich znajomych nikt nie ma stacjonarnych. Zresztą człowiek przemieszcza się a nie siedzi cały czas w domu, czasy się zmieniły, telewizja i siedzenie w domu nie jest jedyną rozrywką. Pigwa, gwarantuję Ci że dojdziesz do tego samego punktu co ja tylko że za 10 lat.
A ta promocja w Lycamobile o której mówisz już się skończyła. Teraz minuta do Polski na komórki kosztuje 0,08 € czyli 0,32 zł + 0,15 € Verbindungsgebühr:
A w Viberze masz SMS-y i połączenia za darmo, a w Mufie minuta 0,17 zł/min. To co jest tańsze: darmowe rozmowy w Viberze, 0,17 zł/min w Muffie czy 0,32 zł w Lycamobile? To chyba gołym okiem widać że Lycamobile jest dwa razy droższa od Muffa. I gdzie tu sens i logika?
I co za filozofia, wchodzisz w Sklep Play i instalujesz Viber i Muff, obydwa programy są za darmo. Jak Ci się nie spodobają to je odinstalowujesz. W Muffie dają 1 zł za darmo na początek na wypróbowanie. To masz 25 minut na stacjonarne albo 5 minut na komórki. Nie podoba Ci się to odinstalowujesz nie tracąc ani złotówki.
A powiedz mi taką rzecz: oprócz tej Lycamobile to jeszcze pewnie masz laptopa i w laptopie internet za który też płacisz. A po co, skoro można mieć jedną kartę SIM przez którą można mieć internet w laptopie i w komórce, i korzystać z darmowych lub półdarmowych rozmów. A Lycamobile jak widzisz wcale nie jest taka tania (kiedyś była, owszem), są tańsi. A jak sobie zliczysz swój internet w laptopie + Lycamobile rozmowy + Lycamobile SMS-y to też Ci trochę wyjdzie. Na pewno ze dwa razy drożej niż taki na przykład Aldi Talk+Muff+Viber+Skype. A wszystkie te programy są za darmo, więc co się traci? Nic.

Jeśli chodzi o WhatsApp to tu są ciekawe linki z opiniami:
http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ … iz-twitter
http://www.windowsphone.com/pl-pl/store … 4cf4569a79
tu o Viberze:
http://www.spidersweb.pl/2013/05/viber- … -obaw.html
http://forum.pcformat.pl/Viber-zamiast- … WhatsApp-t
http://android.com.pl/artykuly/aplikacj … -androida/
a tu o Muffie:
http://www.telepolis.pl/forum/printview … 456968af8c
http://media2.pl/telekomunikacja/98341- … -roku.html

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-05-19 21:51:20)

#52 2013-05-18 20:55:28

ahha
Member

Jestem w Niemczech od 14 lat. Miesięcznie, dopóki nie odkryłam internetu w komórce oraz jego zalet, płaciłam za rachunki telefoniczne (dzwonienie na roamingu oraz przeglądanie internetu w komórce również w roamingu) między 3-6 tys. zł. Uśrednijmy to i policzmy 4500 zł. Poniżej trzech to może miałam z raz albo dwa. Więc 4500 x 11 lat (bo od 3 lat mam internet w komórce i korzystam ze wszystkich tego zalet) to wychodzi 594 tys. zł. A w małej dziurze raczej nie są mieszkania po 200 tys. zł tylko po trochę mniej, zresztą teraz w ogóle staniały w całej Polsce. Ja raczej mam wszystko policzone dobrze i skrupulatnie i jak coś mówię to tak jest. Do dzisiaj sobie w brodę pluję że nie natrafiłam na kogoś kto by mi powiedział:"słuchaj, trzeba zrobić tak i tak". A tymczasem że w modemach są karty SIM, które można przełożyć do komórki, to ja odkryłam dopiero 3 lata temu. hmm

Matyldo mila czy to przypadkiem nie uzaleznienie?Bo cos mi sie widzi ze granice hobby? ( matko i corko jakie koszty?) zostaly przekroczone.Wszystkiego dobrego Ci zycze.

#53 2013-05-18 21:05:00

Matylda Kwiatkowska
Member

Wiesz, uzależnienie czy nie uzależnienie, ważne jest to żeby nie bulić jak za zboże - o to w tym wszystkim chodzi. Pieniądze można na co innego spożytkować, nikt na pieniądzach nie śpi.

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-05-18 21:05:49)

#54 2013-05-18 21:24:23

pigwa
Member

Matyldo-ja nadal płace po 1 cent za minutę rozmowy-niedawno rozmawiałam-nic sie nie zmieniło.Na skypie mogę gadać za darmo ile wlezie-owszem-za internet muszę zapłacic(chyba,ze jest u "rodziny-wtedy kosztuje cie NIC.)A jesli chcę rozmawiać przez skypa z kims kto tego nie ma-to kosztuje miesiecznie 24 zeta.Czyli-internet-15 euro-ok60 zeta i do tego 24 zeta skyp-to sa moje miesieczne koszty-tak wiec do kawalerki nadal mam daleko.Zapewne masz wiele racji--ale i tak to nie dla mnie.Nie cierpie tych nowych telefonów i żadna siła nie zmusi mnie do zakupu takowego,a te nowe funkcje,o których piszesz są pewnie w nowszych wersjach dostepne.Ja mam swojego staruszka-choć udało mi sie ten sam model kupić kilka miesiecy temu-i nie zamienie go z własnej woli na smartfona czy inne temu podobne dotykowe coś tam.Nie lubie tego,bo rączki mam mało delikatne.A do tych nowinek,o których teraz mówisz i twierdzisz,ze dorosne do nich za lat 10-to zmartwie cie-ale chyba nie,bo kolega Alzheimer juz jest na moim tropie i pewnie nie zdaże.
Ale ja taka konserwatywna bywam czasami-więc nie jestem odbiciem ogółu-pewnie tutaj wszyscy sa zorientowani w temacie.
I tak doceniam,że zechciałaś sie swoja wiedzą podzielić.Tak trzymaj.

#55 2013-05-18 21:55:48

pfleger
Member

...

Na internet i rozmowy
4500 zł =1100 euro na miesiąc.Gratuluje dochodów....i tak miesiąc w miesiąc przez 11 lat......co miesiąc 1100 euro.  smile))))))))))))

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-05-18 21:57:57)

#56 2013-05-18 22:13:25

Matylda Kwiatkowska
Member

pigwa napisał:

Matyldo-ja nadal płace po 1 cent za minutę rozmowy-niedawno rozmawiałam-nic sie nie zmieniło.[...]A jesli chcę rozmawiać przez skypa z kims kto tego nie ma-to kosztuje miesiecznie 24 zeta.

Ale tego 1centa to na stacjonarne płacisz, tak? Czy na komórki? Bo stacjonarne to jest w ogóle inny temat. Jasne że ceny są korzystniejsze. Dla użytkowników mniej wymagających którzy dzwonią tylko na stacjonarne jasne że wystarczy ten abonament za 22,99 zł:

pigwa napisał:

Na skypie mogę gadać za darmo ile wlezie

A powiedz, powiesz swojemu doradcy podatkowemu, albo adwokatowi, albo swojemu mechanikowi samochodowemu albo kosmetyczce żeby sobie zainstalowali Skype w komórce bo Ty chcesz sobie z nimi gadać za darmo? W tym właśnie rzecz że ja WSZĘDZIE dzwonię przez Skype. W momencie kiedy wybieram numer w kontaktach telefon się mnie pyta przez jaki program chcę się połączyć. Tak jest w Androidzie.
Pozdrawiam

pfleger napisał:

Gratuluje dochodów....i tak miesiąc w miesiąc przez 11 lat......co miesiąc 1100 euro.  smile))))))))))))

Dziękuję. Wierz mi że nie jestem jakimś pojedynczym przypadkiem.

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-05-18 22:17:33)

#57 2013-05-18 22:38:53

pfleger
Member

[

pfleger napisał:

Gratuluje dochodów....i tak miesiąc w miesiąc przez 11 lat......co miesiąc 1100 euro.  smile))))))))))))

Dziękuję. Wierz mi że nie jestem jakimś pojedynczym przypadkiem.

Jasne ,jest masę Polaków w Niemczech co płaci za telefon/internet 1100 euro na miesiąc wink

#58 2013-05-18 23:25:58

Matylda Kwiatkowska
Member

A to nie wiem, miałam na myśli zarobki. Osób takich których płaciły za telefon tyle co ja to nie znam dlatego że ja się nie pytam moich znajomych "ile płacisz za telefon?"Ale jakoś nie wydaje mi się żebym była jedyna na świecie. Jest masa ludzi którzy płacą 1000 € i więcej za komórkę tylko że oni pewnie o tym nie mówią bo to nie jest żaden interesujący temat do rozmów ze znajomymi czy z rodziną. I tutaj w sumie też bym nie napisała tyle że mnie pociągnąłeś za język dlaczego się tak tym Skypem zajmuję - bo za mocno popłynęłam w przeszłości. A nawet jak ktoś płaci za rozmowy do Polski powiedzmy 300 zł to przecież chyba lepiej żeby płacił 150 zł (razem z internetem). Zresztą Ci powiem że 150 zł to też raczej trudno zrobić bo 14,99€ to jest internet, to jest 61 zł, powiedzmy ze 4 godziny na miesiąc na Muffie płatnym, 4 godziny na Muffie bezpłatnym, ze 4 godziny za darmo na Viberze, ze 4 godziny za darmo na Skypie, to nawet w stówie się można wyrobić ze wszystkim a zobacz ile gadania masz. Bo częśc znajomych ma Skype'a w komórce, część Vibera, i tak dalej...

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-05-18 23:48:25)

#59 2013-05-19 01:09:40

Matylda Kwiatkowska
Member

pfleger napisał:

a ja przy swoim...

Czyli przy czym??big_smile
Rozumiem że zmierzasz do tego abym w tej chwili wyciągnęła z banku wyciąg elektroniczny do hasła "rachunek telefoniczny" za ostatnie 5 lat bo dalej nie idzie (banki przechowują historię rachunku tylko za 5 lat). A na koniec będzie:"sama jesteś sobie winna że mi te wyciągi przysłałaś". Dlatego muszę Cię zmartwić: to się raczej nie zdarzy. A zresztą moje zarobki nie są tematem tego forum.
Dobranoc

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-05-19 18:26:43)

#60 2013-05-19 07:29:14

swistak
Member

pfleger napisał:

a ja przy swoim...

Czyli przy czym??big_smile
Rozumiem że zmierzasz do tego abym w tej chwili wyciągnęła z banku wyciąg elektroniczny do hasła "rachunek telefoniczny" za ostatnie 5 lat bo dalej nie idzie (banki przechowują historię rachunku tylko za 5 lat) ale muszę Cię zmartwić: to się raczej nie zdarzy. A zresztą moje zarobki nie są tematem tego forum.
Dobranoc

wiesz matyldo to forum jest dla opiekunek i wszystko co dotyczy naszej pracy jest interesujace i niekiedy budujace i mylisz sie ze zarobki nie sa tematem tego forum, gdybys zechciala nam napisac co nieco na temat twoich osiagniec w tym temacie ....

chyba jestes opiekunka jesli poruszasz sie tutaj.... wiesz dziewczyny ciesza sie jak zarobia od 1100e w gore moglabys tez podac firme ktora jest taka hojna moze niejedna kolezanka skorzystalaby z propozycji....

#61 2013-05-19 09:59:30

pigwa
Member

Matyldo,kończąc temat telefoniczny dodam,że ze skypa można za dodatkową opłatą równiez i na komórki dzwonić.Minusem tych rozwiązań jest to,ze muszę siedzieć przy laptopie jak dzwonie-ty nie.Ale mnie nie sprawia to kłopotu.
A ten 1 cen jest na stacjonarne,natomiast na komórki jest 8 albo 9 centow za minute,nie pamietam.
Każdy wybiera to,co jest dla niego lepsze,ja kieruje się ceną-jesli chodzi o telefony.Szkoda byłoby mi aż tyle wydawać co ty.
I powtarzam,chyle czoła przed twoja znajomościa tych wszystkich "nowinek"-dla mnie to czarna magia jest.

#62 2013-05-19 10:16:37

Matylda Kwiatkowska
Member

swistak napisał:

matyldo to forum jest dla opiekunek

Tak, to jest forum dla opiekunek i myślę że kilku pomogłam. Mam przynajmniej taką nadzieję.

swistak napisał:

wszystko co dotyczy naszej pracy jest interesujace i niekiedy budujace

A czy nie jest budujące to że można dzwonić za darmo po Viberze i częściowo po Muffie?
A o zarobkach w ogóle nie warto rozmawiać bo - jak widać - wywołują w ludziach tylko uczucia negatywne a nie pozytywne. Tak więc ja zazwyczaj nie rozmawiam.

pigwa napisał:

Szkoda byłoby mi aż tyle wydawać co ty.

Mnie też szkoda, właśnie dlatego tu piszę.

pigwa napisał:

ze skypa można za dodatkową opłatą równiez i na komórki dzwonić.

Zgadza się. A ta dodatkowa opłata to właśnie 114,99 zł o których pisałam. Lub 0,98 zł/min bez żadnych abonamentów. Ale to się raczej mniej opłaca bo Muff jest prawie 6 razy tańszy.

pigwa napisał:

Każdy wybiera to,co jest dla niego lepsze.

100% racja!
Pozdrawiam serdecznie

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-05-19 13:46:10)

#63 2013-05-19 19:42:49

swistak
Member

A o zarobkach w ogóle nie warto rozmawiać bo - jak widać - wywołują w ludziach tylko uczucia negatywne a nie pozytywne. Tak więc ja zazwyczaj nie rozmawiam.

o zarobkach nie musisz z nami rozmawiac jak nie chcesz bo one same wynikaja z placonych przez ciebie rachunkow o ktorych tyle piszesz---jesli to oczywiscie prawda

ale mozesz podzielic sie z nami nazwa agencji jesli to jest agencja pracy dla opiekunek a nie "rozowa agencja"

#64 2013-05-19 20:00:58

ewal8
Member

swistak napisał:

...... ale mozesz podzielic sie z nami nazwa agencji jesli to jest agencja pracy dla opiekunek a nie "rozowa agencja"

No, Świstak dałaś teraz czadu big_smile

#65 2013-05-19 21:54:23

Matylda Kwiatkowska
Member

Od razu widać co Świstakowi po głowie chodzi.big_smile

swistak napisał:

o zarobkach nie musisz z nami rozmawiac jak nie chcesz bo one same wynikaja z placonych przez ciebie rachunkow o ktorych tyle piszesz---jesli to oczywiscie prawda

Nie, to nieprawda. Czy teraz będziesz lepiej spać?  roll

A najlepsze jest to hasło:
"W krajach rozwiniętych, o wyższym niż w Polsce stopniu dostępu do szerokopasmowego Internetu, można zaobserwować trend odchodzenia od klasycznej usługi telefonicznej na rzecz korzystania właśnie z szeroko dostępnych operatorów telefonii internetowej - przekonuje Robert Sababady, szef projektu muff."
Żródło:
http://voipnews.pl/2013/03/muff-na-trzeciej-fali-voip/
Czyli tak jak mówiłam, 10 lat...

Ostatnio edytowany przez Matylda Kwiatkowska (2013-05-20 00:28:56)

#66 2013-08-27 18:34:54

caramella30
Member

Gratuluję znajomości tematu. Trochę poszerzyłam swoją wiedzę, a szukałam informacji na temat internetu. Kurcze mam androida, korzystam ze skype i innych aplikacji ułatwiających życie a nie wiedziałam, że w przypadku gdy nie będę mieć dostępu do "domowego internetu" mogę mieć 2w1, czyli internet w tel. i laptopie. Dzięki wink Ja też dużo dużo rozmawiam. Chociaż tutaj widzę rekord wink. Pozdrawiam

Niestety z moich znajomych nikt nie ma stacjonarnych. Zresztą człowiek przemieszcza się a nie siedzi cały czas w domu, czasy się zmieniły, telewizja i siedzenie w domu nie jest jedyną rozrywką. Pigwa, gwarantuję Ci że dojdziesz do tego samego punktu co ja tylko że za 10 lat.
A ta promocja w Lycamobile o której mówisz już się skończyła. Teraz minuta do Polski na komórki kosztuje 0,08 € czyli 0,32 zł + 0,15 € Verbindungsgebühr:
A w Viberze masz SMS-y i połączenia za darmo, a w Mufie minuta 0,17 zł/min. To co jest tańsze: darmowe rozmowy w Viberze, 0,17 zł/min w Muffie czy 0,32 zł w Lycamobile? To chyba gołym okiem widać że Lycamobile jest dwa razy droższa od Muffa. I gdzie tu sens i logika?
I co za filozofia, wchodzisz w Sklep Play i instalujesz Viber i Muff, obydwa programy są za darmo. Jak Ci się nie spodobają to je odinstalowujesz. W Muffie dają 1 zł za darmo na początek na wypróbowanie. To masz 25 minut na stacjonarne albo 5 minut na komórki. Nie podoba Ci się to odinstalowujesz nie tracąc ani złotówki.
A powiedz mi taką rzecz: oprócz tej Lycamobile to jeszcze pewnie masz laptopa i w laptopie internet za który też płacisz. A po co, skoro można mieć jedną kartę SIM przez którą można mieć internet w laptopie i w komórce, i korzystać z darmowych lub półdarmowych rozmów. A Lycamobile jak widzisz wcale nie jest taka tania (kiedyś była, owszem), są tańsi. A jak sobie zliczysz swój internet w laptopie + Lycamobile rozmowy + Lycamobile SMS-y to też Ci trochę wyjdzie. Na pewno ze dwa razy drożej niż taki na przykład Aldi Talk+Muff+Viber+Skype. A wszystkie te programy są za darmo, więc co się traci? Nic.

Jeśli chodzi o WhatsApp to tu są ciekawe linki z opiniami:
http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ … iz-twitter
http://www.windowsphone.com/pl-pl/store … 4cf4569a79
tu o Viberze:
http://www.spidersweb.pl/2013/05/viber- … -obaw.html
http://forum.pcformat.pl/Viber-zamiast- … WhatsApp-t
http://android.com.pl/artykuly/aplikacj … -androida/
a tu o Muffie:
http://www.telepolis.pl/forum/printview … 456968af8c
http://media2.pl/telekomunikacja/98341- … -roku.html

#67 2013-09-13 22:57:25

aneczka.k
Member

ja bym skorzystała ze Skype - jeśli Twoja rodzina ma internet to nawet za darmo możesz rozmawiać.

poziomka116 napisał:

#68 2013-09-27 14:52:39

oszukany
New member

Nie kupuj tej karty ODRADZAM!!!!!! mi zablokowali dzisiaj numer telefonu na którym miałem wykupiony międzynarodowy pakiet 750 minut za który zaplacilem 20euro gdyż stwierdzili ,,ze w ciągu w krótkim czasie wykonałem zbyt wiele polaczen na rozne numery telefonow'' oraz ze ,,wykorzystuje numer do biznesu wykonując tyle polaczen''-:-)))))) to nie jest tragiczne to jest po prostu  smieszne-na podstawiewidzimisie(konsultanci twierdza ze to system blokuje,komorka zajmujaca się wykrywaniem oszustw:-))),dobre sobie wiec jestem oszustem bo zaplacilem za karte startowa,doladowanie i korzystam z usług;-)))W regulaminie wspomnianego pakietu jest zapis ze karta nie może być wykorzystywana do polaczen związanych z prowadzeniem firmy,biznesy jak okreslaja to konsultanci na infolinii.Tylko jakiej podstawiie jest blokowana karta na polaczenia wychodzace?ktos musi podsluchiwac moje rozmowy żeby ocenic w czy to jest rozmowa biznesowa czy prywatna.Polaczenia wykonywałem na numery prywatnych abonentow ,karte sim zakupiłem jako osoba prywatna i tak tez ja zarejestrowałem.A ze w mniemaniu firmy dużo dzwoniłem(hehehe określenie dużo 100,1000,czy 10000:-)))to chyba mam do tego prawo a w regulaminie nie jest okreslona liczba minut i polaczen w ciągu doby wiec pytam na jakiej podstawie mam wiedzieć ile wydzwonić minut w ciągu doby i na i do ilu znajomych zadzwonic żeby mi Lebara laskawie karty nie zablokowala?.Poziom obsługi jest taki ze pracują nieprzygotowani konsultanci,obcokrajowcy często którzy nieznaja biegle jezyka polskiego do tego stopnia ze nie można zrozumieć sensu wypowiedzi lub ten sens jest inny.Konsultanci sa niesłowni(mój wniosek reklamacyjny został wyslany po 3 dniach,a Pan konsultant jak niepełnosprawny 15 razy dopytywal się o numer tel.ktorego dotyczy reklamacja)nie zoorientowani w procedurach nie znaja nawet regulaminu uslog tylko odsylaja do przeczytania sobie regulaminu,ogolne wrazenie jest takie jakby ktoś pierwszy oderwany o pluga czy kopania rowów bez przygotowania zaczal tam prace.Malo tego jeżeli nie uznaja reklamacji nie zwroca ci pieniędzy za katre i pakiet.Pozostaje tylko sad i prokuratura!!!!!!!!odradzam!!!!!ODRADZAM!!!!!ODRADZAM!!!!!ODRADZAM!!!!!!

#69 2013-09-27 14:55:04

oszukany
New member

CHODZI O KARTE LEBARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#70 2013-09-27 16:07:21

iza46
Member

Kupilam za namowa kolezanki Lebare i bylo ok do czasu.Kupilam doladowanie za 10eur i po 3 krotnym prawidlowym wpisaniu kodu dostalam wiadomosc,ze kod jest nieprawidlowy!Oddalam to zasilenie ,zwrocono mi 10 eur w kiosku/uczciwi ludzie/ale po mailach do konsultantow nadal nic nie zalatwione!!Mozna do mnie dzwonic,lecz blokada nadal moze byc.Nie zasilam ,nosze w torebce w razie koniecznosci kupie zasilenie ,ale nadal maila ani smsa nie dostalam o zwolnieniu blokady.Masz racje ,tam cwaniactwo i po niemieckiej stronie tez,bo pisalam po niemiecku.pytaja o moj numer sto razy i numer kodu/pisalam ze oddalam to zasilenie i zwrocono mi pieniadze/.Jacys" niedorobieni" tam pracuja.

#71 2013-09-27 20:40:23

krystyna5
Member

ja nie mam z lebara problemów z tym że ten 1 cent za minute na zwykły telefon jakoś mi nie pasuje chyba ciagna wiecej.ostatnio zamówilam karte przez internet  LYCRAMOBILE.tutaj jakos widze ze idzie ten 1 cent.ale tez miało byc po doładowaniu darmowe rozmowy ale jakoś nie ma.

#72 2013-09-27 21:00:12

jogi45
Member

A czy lebara nie kasuje iles centoe za rozpoczecie rozmowy a potem 1 cent za minute? tak ma blauword. i zadnych blokad nie mialam, karta byla aktywna jeszcze 4 miesiace po zakupie jako startowka za 10 euro tzn nie doladowywalam jej nigdy. Kupilam przez internet, sama wybralam sobie numer z dostepnych. Przyszla poczta po trzech dniach. Zalogowalam sie na strone internetowa i mialam wglad w oferte, promocje i swoje konto.

#73 2013-12-03 16:36:54

momentnapalu
New member

Myślę, że babcia, u której mieszka poziomka116 może nie mieć dostępu do neta;p ale jak kupisz sobie jakąkolwiek kartę niemiecką, to Twoja rodzina z polski będzie do Ciebie mogła dzwonić za darmo ze swojego telefonu. Wystarczy, że będą mieli aktywne darmowe minuty na stacjonarne i na Twoją komórke dzwonią za free. Ta usługa się nazywa alenumer i ja z niej korzystam odkąd wyemigrowałam:)

aneczka.k napisał:

ja bym skorzystała ze Skype - jeśli Twoja rodzina ma internet to nawet za darmo możesz rozmawiać.

poziomka116 napisał:

#74 2013-12-04 09:37:32

nianianamedal
New member

Dzięki za informacje

Reklama