Lekarz, stomatolog itp. Co należy wiedzieć

Zdarza się że trzeba udać się "ze sobą" do lekarza, stomatologa, nie daj boże do szpitala. Jakie dokumenty trzeba zabrać ze sobą, jak wyglądają pierwsze formalności, ewentualne koszty itp...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2014-12-10 20:49:31

jogi45
Member

Lekarz, stomatolog itp. Co należy wiedzieć

Zdarza się że trzeba udać się "ze sobą" do lekarza, stomatologa, nie daj boże do szpitala. Jakie dokumenty trzeba zabrać ze sobą, jak wyglądają pierwsze formalności, ewentualne koszty itp. Co nam gwarantuje ubezpieczenie i karta EKUZ przy umowie, co z kartą turystyczną, a jak wygląda to jeśli nie mamy ubezpieczenia.

Na jutro rano mam termin do dentysty i chciałabym się przygotować od strony formalnej by w gabinecie nie okazało się że z jakichs powodów lekarz nie może mnie przyjąć albo że muszę zapłacić mimo karty ekuz z umową.

#2 2014-12-10 21:06:37

urszula47
Member

Re: Lekarz, stomatolog itp. Co należy wiedzieć

Nie mam Ekuz ale niemiecka ,lecz za plombe dobrej jakosci placilam ekstra 35eur.U innego dentysty poprosilam o gorsza  refundowana z kasy chorych i byla darmo .Ekuz niby gwarantuje nam bezplatne leczenie ,wiec chyba powinno Ci sie udac bez kosztow?Polisa prywatna kiedys zapewnila mi odbudowe zeba ,musialam zaplacic ale dostalam pelny zwrot ,gdyz wczesniej zglosilam im ze boli mnie zab i musze skorzystac z pomocy dentystycznej.

#3 2014-12-11 00:27:40

jogi45
Member

ja mam ząb do wyrwania.W Polsce mam termin w lutym u mojego dentysty ale tak długo nie wytrzymam. Zabiorę ze sobą kartę ekuz, A1, dowód osobisty i takie oświadczenie z firmy że jestem ubezpieczona. Poprzednio miałam jakiś papier z NFZ. Tam chyba było napisane co mi się należy. Chyba, bo nie była mi ta wiedza wtedy potrzebna i nawet nie czytałam.

#4 2014-12-11 12:33:00

aligator99
Member

Moja znajoma musiała wyrwać zęba na terenie DE . Za wyrwanie zęba koszt 80 E.
Nie pytałam się jej czy miała jakieś ubezpieczenie czy nie miała .

Bardzo dobry temat .
W Polsce mam termin na luty jak uda mi się dodzwonić na początku stycznia do dentysty . Jakoś w naszym kraju dentyści wolą wyrywać zęby niż leczyć . wiadomo że za wyrwanie dentysta ma więcej z państwa niż za leczenie zęba . Teraz grudzień - styczeń to horror miesiące aby się zapisać do dentysty .

#5 2014-12-11 17:01:27

jogi45
Member

No i po zębie. Wiedziałam że tak się skończy. W Polsce mam termin na luty ale już zaczął boleć a bólu nie lubię.
Z dokumentów była potrzebna karta Ekuz i dowód. Lekarz zadzwonił do Aok i dowiedział się co ma ze mną zrobić. Wypełniłam jeszcze ankietę o moim stanie zdrowia i oświadczenie że nie przyjechałam do Niemiec w celu leczenia się. Tak jak ST przed wyrwaniem miałam zrobione zdjęcie żeba. Lekarz jeszcze przyjrzał się 'okolicy "zęba, dał zastrzyk prawie bezboleśnie i sprawnie wyrwał. Żadnych problemów i zbędnych pytań. Miałam wizytę na godz 9,30 więc żadnych kolejekw poczekalni. A dentysta skośnooki.

#6 2015-05-05 18:45:38

Kasssia
Member

Moja znajoma jak ognia unika wizyt u niemieckich lekarzy czy stomatologów. Do tej pory jak coś się dzieje to autentycznie przyjeżdża do kraju. A jak nie może właśnie to po prostu leczy się domowymi metodami, zawsze zabiera też ze sobą jakiś antybiotyk o szerokim spektrum i o dziwo jakoś daje radę i całkiem nieźle się jeszcze ma:D

#7 2015-05-05 19:49:03

Elizabeth68
Member

A jaka jest roznica miedzy kartka Ekuz turystyczna a pracownicza w sprawie powyższej?

#8 2015-05-05 20:52:03

amelia
Przyjaciel Forum

Kasssia napisał:

Moja znajoma jak ognia unika wizyt u niemieckich lekarzy czy stomatologów. Do tej pory jak coś się dzieje to autentycznie przyjeżdża do kraju. A jak nie może właśnie to po prostu leczy się domowymi metodami, zawsze zabiera też ze sobą jakiś antybiotyk o szerokim spektrum i o dziwo jakoś daje radę i całkiem nieźle się jeszcze ma:D

... ale bajdurzysz ......

#9 2015-05-06 13:30:18

ahha
Member

Kasssia napisał:

Po tym poscie szczegolnie widac ze piszesz w imieniu agencji.Na nadgodziny sie zalapalas czy co?Wytlumacz czemoz to twoja "znajoma" unika jak OGNIA wizyt w Niemcow? Strach buzie otworzyc  u dentysty?big_smile, albo rozebrac u lekarza big_smile?Jeszcze rozwiazanie o szekokim spektrum podpowiadasz.Uwazasz nas za debili ? Daj sobie na wstrzywanie tez bedziesz sie nieżle miala.

#10 2016-03-10 10:52:05

wernika
Member
Od: Wałbrzych

Ja zazwyczaj załatwiam wizyty stomatologiczne podczas pobytu w Polsce, a dokładnie u nich http://dentiumclinic.pl/ w Krakowie.
Wolę systematycznie leczyć ewentualne ubytki, niż później szukać specjalisty za granicą i płacić duże pieniądze za leczenie.

#11 2016-03-10 12:16:11

Tosia
Member

Łapię stopa i jadę do stomatologa w Krakowie.

#12 2016-03-10 13:34:06

MaRtUsInKa29
Member

Tosia napisał:

Łapię stopa i jadę do stomatologa w Krakowie.

smile smile smile hahaha dobre dobre smile ale się uśmiałam masakra smile jak by to się obyło bez darmowej reklamki w jakimś poście.... Ząb mnie zlapie na Bawarii ja bede lecieć do krakowa do najlepszego stomatologa pod sloncem bo niemiecki dentysta nie potrafi..... Buhahahaha fajnie poprawiliście humorek smile

#13 2016-06-22 11:40:36

alfreda
Member
Od: Berlin

Jeśli leczycie się za granicą, to polecam Wam te namiary na tłumaczenia medyczne, techniczne, przysięgłe...  na http://hermeneus.pl/tlumaczenia-pisemne/
Nie tylko z pewnością ceny Was zaskoczą, ale też szybkość ich działania smile

#14 2016-06-26 10:58:04

Agnes44
Member

aby dostać zwrot za wizytę u stomatologa w de, trzeba udać się do stomatologa, który przyjmuje na ich kasę chorych. Jak pójdziemy prywatnie to musimy płacić z własnej kieszeni. Piszę z własnego doświadczenia, posiadałam tylko kartę EKUZ, której nie chcieli mi uznać, więc wzięłam rachunek, po powrocie do Polski wypełniłam druk do NFZ, załączyłam zdjęcia rentgenowskie zęba sprzed leczenia kanałowego i po leczeniu i po jakimś czasie dostałam kasę z powrotem.

Nie wiem jak to jest jak ma się jakieś prywatne ubezpieczenie, ale z chęcią się dowiem wink

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Agnes44 (2016-06-26 10:59:09)

Reklama