Jak ubrania nosicie w pracy w opiece ?

Witam wszystkie opiekunki. Jestem tutaj nową osobą, ale od dłuższego czasu już was podczytuję. Od połowy września pierwszy raz jadę do pracy w opiece i mam bardzo duży stres, ale dzięki temu co tu piszecie dużo już wiem i jakoś lżej na serduchu...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2012-08-31 12:02:02

kathyy
New member

Jak ubrania nosicie w pracy w opiece ?

Witam wszystkie opiekunki. Jestem tutaj nową osobą, ale od dłuższego czasu już was podczytuję. Od połowy września pierwszy raz jadę do pracy w opiece i mam bardzo duży stres, ale dzięki temu co tu piszecie dużo już wiem i jakoś lżej na serduchu. Mam pytanie do Was jakie stroje, ciuchy nosicie w opiece ? Bierzecie jakieś dresy do pracy w Niemczech, czy też normalnie jakieś spodnie, jeansy plus bluza czy podkoszulek. A może jeszcze inaczej i bierzecie jakieś fartuchy czy coś w tym stylu ? Dajcie znak, bo mam dwa tygodnie na spakowanie co prawda, ale ten problem mnie trochę gnębi i nie wiem co zabrać żeby raz było wygodnie, praktyczne i dobrze mi się pracowało, a dwa żebym też nie wyglądała jak ostatnia co przyjechała z Polski i się ubrać nie umie wink Wiecie o co chodzi wink Czekam na Wasze rady , pozdrawiam z Wałbrzycha

#2 2012-08-31 14:24:14

ania40
Member

Re: Jak ubrania nosicie w pracy w opiece ?

kathyy napisał:

Witam wszystkie opiekunki. Jestem tutaj nową osobą, ale od dłuższego czasu już was podczytuję. Od połowy września pierwszy raz jadę do pracy w opiece i mam bardzo duży stres, ale dzięki temu co tu piszecie dużo już wiem i jakoś lżej na serduchu. Mam pytanie do Was jakie stroje, ciuchy nosicie w opiece ? Bierzecie jakieś dresy do pracy w Niemczech, czy też normalnie jakieś spodnie, jeansy plus bluza czy podkoszulek. A może jeszcze inaczej i bierzecie jakieś fartuchy czy coś w tym stylu ? Dajcie znak, bo mam dwa tygodnie na spakowanie co prawda, ale ten problem mnie trochę gnębi i nie wiem co zabrać żeby raz było wygodnie, praktyczne i dobrze mi się pracowało, a dwa żebym też nie wyglądała jak ostatnia co przyjechała z Polski i się ubrać nie umie wink Wiecie o co chodzi wink Czekam na Wasze rady , pozdrawiam z Wałbrzycha

Serce bez stresu!! nie wymyślaj tylko bierz to w czym czujesz się wygodnie zarówno dresy,bluze a czy fartuch hmm jak w nim chodzisz to bierz, i wyjściową bluzeczkę też dorzuć.Dużo też zależy gdzie bedziesz,czy bedziesz chodziła często do miasta, z babcią-dziadkiem do kawiarni,na spacery itp.Oczywiście zwróć uwagę na pore roku i to jak długo będziesz,wrzesień może być piękny a jak będziesz wracać np. grudzień,to już nie ciekawie.Jeszcze jedno,pomyśl 3x zanim wrzucisz coś do walizki bo później okazuje się że dużo rzeczy w ogóle nie będzie Ci potrzebna.Tak miałam na początku  swojej przygody z opieką.Teraz jedna walizka mi wystarcza bo wiadomo też,że przewoźnicy kręcą nosem na nadbagaż.Wiem że upchniesz wszystko do jednej walizki.....trzymam kciuki:::::::::::smilesmilesmile

#3 2012-08-31 16:04:52

kathyy
New member

Aniu dziękuje za pomoc !!! Hi hi, widać az tak ,ze się stresuje smile? Ale to mój pierwszy raz, więc wiecie. No tak ,właśnie to jest tak niefajnie bo będę aż do grudnia i teraz problem bo na zimę trza też coś brać. No kozaki , płaszcz zimowy. I jakiś na jesień, bo teraz to w swetrach człowiek chodzi i jest dobrze. Także czy ja się upchnę w jednej walizce ? No nie wiem, czarno to widzę. A w tej pracy to babcia niby jest na chodzie wiec może i do miasta się z nią pójdzie, a może nie. Nie wiadomo co tam będzie chciała, ale coś takiego bardziej eleganckiego jednak wezmę, no i tak pomyślałam ze dresy też tak na co dzień do opieki, bo ja np tak po domu chodzę i jest wygodniej niż w jeansach. Może to nie będzie pasować, ale no trudno, co mi tam.

#4 2012-09-01 09:56:21

KRYSIA5555
Member

to zależy gdzie się trafi sz !!!!!!!!!!!!!! Jak babci będzie sama i ubierasz ją porządnie to sama też ubieraj się lepiej !!!!!!!!!! Pierogów nie będziesz lepić , więc porzadniejsze rzeczy zabierz!!!!!!!!!!!!  Nie zabieraj NIGDY......fartucha....to porażka!!!!!!!!!!!!! jak będziesz robic coś , gdzie będzie sz narażona na plamy, to babcia ma jakies fartuchy............ Co najwazniejsze, weż coś cienkiego do kąpieli babci.......... Z mojego doświadczenia wiem, że babcie nie nawidzą kapieli, więc namoczysz się ostro, zanim ją wykąpiesz i umyjesz jej włosy............ jakieś krótkie spodenki i bluzkę bez rękawów, bez względu na pore...........roku!!!!!!!!!
I jeszcze ważne, ZIMOWĄ , CIEPŁą piżamę..................tam Niemcy oszczędzają na ogrzewaniu, uważają że sypialnia ma byc zimna. Ja miałam rozpinany sweterek dyżurny  na dole, i wkładalam, żeby nie latać. góra dół itd. A spałam w polarku!!!!!!!!!!!!!! Tak tez bywa, ale to niereguła...........Każdy wyjazd to nowa, bajka, i niespodzianka

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2012-09-03 10:16:47)

#5 2012-09-01 13:21:50

ania40
Member

kathyy i tak weźmiesz co uznasz za stosowne,nikt Ci do walizki zaglądać nie bedzie.Z tym kąpaniem też jest różnie u mnie np.babcie kąpie pflegedinst więc specyjalny strój do tego celu byłby mi zbędny.Ale pojedziesz pierwszy raz i bedziesz wiedziała co nastepnym razem bedzie ci potrzebne:)

#6 2012-09-01 21:06:52

kasia63
Member

CIUCHY -Niemcy zupełnie nie zwracają uwagi na to w czym sie chodzi - byłąm i na wsi dechami zabitej i w duzym miescie - jak wyjdziesz w dresie  na ulicę to nikt na to nawet nie popatrzy.Bierz to w czym sie najlepiej czujesz i tyle .Ja np jak jade do dziadka to szlafrok biore ,ale ja do babci to juz niekoniecznie ,zwlaszcza jak jest cieplo,dresy ze 2 pary musowo.piżamki zawsze 2 lzejsza i cieplejsza -z tym ogrzewaniem to bywa roznie -jeszcze na zimny dom nie trafilam wrecz odwrotnie.Zawsze tez zabieram "rubiki"/te gumowe chodaczki - nawet jak snieg to na moment w nich na dwor wyskoczyc mozna.Jesli wiem ze bede miala rower to zabieram ciuchy "pod rower" wygodne i z kapturkiem.Biorę tez ręczniki nawet jak mowia ze beda na miejscu bo juz pojechalam bez i musialam kupowac w D/niepotrzebny wydatek/.No i jasieczek taki maniuni ,na jedno ucho:)smilesmilesmile

Ostatnio edytowany przez kasia63 (2012-09-01 21:07:49)

#7 2012-09-03 07:44:06

Małgosia41
Member

witam.szukam pracy jako zmienniczka do osób starszych.mam 41 lat,jezyk komunikatywny.nie pale i nie pije.moze ktos cos wie?mój adres    ggosia32@wp,pl.pozdrawiam

#8 2012-09-03 08:41:49

KRYSIA5555
Member

wszystkie macie racje i Ania i Kasia, nie wiemy gdzie trafimy i co będzie potrzebne. Ja miałam rzadko   tak że, ktoś mi babcie mył !!!!!!! Ja miałam/ prawie  /same babcie z awersją do mycia, ale za to kochały spać , więc miałam sporo wolnego czasu. Cos za coś, pozdrawiam
Jeszcze nie słyszałam zeby Niemcy nie mieli ręczników, matko!!!!!!!!!! A więc wszystko jest możliwe!!!!!!!!1 Tam gdzie ja byłam, były ich stosy, całe szafy i to b.porządne, a więc każdy dom jest inny!!!!!!!!!! Musimy byc przygotowane na wszystko

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2012-09-03 10:20:52)

#9 2012-09-08 12:35:54

dominik
New member

Witam milo ze istnieje takie forum z ktörego morzna sie wiele dowiedziec smile i dlatego mam do was male pytanko! czy znacie firme Go Work? bo wlasnie dostalam od nich formularz do wypelnienia w sprawie pracy przy opiece ! i nie ukrywam ze mam obawy ! sama pracowalam przez 4 - lata w niemczech ale nigdy przy opiece i troche sie boje dlatego jesli ktos by cos wiedzial o tej firmie bardzo prosze o wiadomosc:) Z Göry dziekujei pozdrawiam:)

Reklama